yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • oylar (22)
  • medya (11)

  39. Yakın zamana kadar 306 numarasına sahiptim. Pigmentasyonunu ve yapısını da sevmiştim ama durduğu yerde kenarından çatlayıp dağıldığı için hayal kırıklığı yarattı. Düzelteyim derken iyice bozuldu dağıldı maalesef, ben de atmak zorunda kaldım. Bir daha güvenip almam herhalde.

  2 şubat 15:45 3 şubat 01:20

  5

  38. pastel'in pigmentasyon ve kalıcılık anlamında gerçekten başarılı bulduğum, tozutma sorunu dışında da olumsuz bir özelliğini görmediğim allıkları. ambalaj olarak çok iyi değil elbette, ama fiyatını ve bu fiyata karşın ürünün performansını düşününce o konuda eleştirel bir şey söylemek istemiyorum açıkçası. elbette daha iyi olabilir miydi sorusunun cevabı keşitlikle evet olur o ayrı.

  bildiğim kadarıyla bu seride 5 tane mat, 3 tane de sedefli, yani ışıltılı allık bulunuyor. benim mat ve günlük makyajda daha çok kullanmak için dikkatimi doğal tonlar çekti. 301,303, 305 ve 306 gibi. bu arada 304 de çok güzel ve canlı bir kırmızı, bu tonda bir allığa ihtiyaç duyanlar için güzel bir seçim olacaktır. 305 de açık tenliler için bronzer olarak bile kullanılabilecek bir renge sahip. elimde açık durumda bronzerlarım olmasaydı alıp kullanırdım kesinlikle. çünkü gerçekten beğendim tonunu.

  asıl benim bu seride en sevdiğim ve her makyaja yakışması nedeniyle de kullanışlı bulduğum renk 303 oldu. şeftali tonunda, hatta az miktar da pembelik içeren tam kararında bir rengi var. fırçaya çok kolay gelen, özellikle de geniş açılı fırçalarla rahat uygulanan bir allık. tek seferde insanı yoğun pigmentiyle zorlamıyor. rengi yeterli gelmediğinde isterseniz bir kat daha geçerek kontrollü bir şekilde yoğunluğunu artırmanın mümkün olması açısından da konforlu bir yapısı var. üstelik çok çabuk da uçup gitmedi tenimden, yani kalıcılık olarak da hiç fena değil. bunlar kesinlikle ürün hanesine yazılacak birer artı.

  bir de 303 numaranın bence en güzel yanı (gbkz: mac Melba allık)la renk ve yapı açısından çok benzer oluşu. gerçekten de bu allığın melba'ya muadil gösterildiği kadar var. tozutma konusunda bile hemen hemen aynılar. çünkü yapısı gereği o da biraz tozutan bir allık .

  özetle 8 gr'lık ürünün indirimlerde 15 liraya kadar düşen fiyatı, kolay uygulanan yapısı, pastel'in hayvanlar üzerinde deney yapmıyor oluşu ve renk çeşitliliğiyle benim beğenimi kazandığını rahatlıkla söyleyebilirim. ihtiyaç halinde kesinlikle diğer renklerine de bakabilirim. bitmeye yakın birkaç allığım varken özellikle de.

  13 aralık 2019 19:57

  5

  37. Buradaki yorumları görünce elimdeki allık da tükenince geçen haftaki yüzde elli gratis indiriminden 02 ve 08 renklerini edindim.biri gece biri de gündüz makyajları için. Her ikisi de Harika pigmentli ve dağılıyor.kalıcılığı da yeterli geldi. Bütün girdilere ve tavsiyelere teşekkür ederim.bereketli bir ürüne benziyor uzun süre gidecek gibi.

  13 aralık 2019 17:49


  5

  36. Tammm olarak aradığım allığı bulmuş olabilirim süslüler. Öncelikle 304 rengini kullanıyorum. Real tec. Allık fırçasıyla alıp elimde fazlasını atıyorum eğer bunu yapmazsam heidi gibi geziyorum ortalıkta. Ama fazlasını alıp ölçülü uygulandığında tam güneşte çok kalmışsınız da sıcaktan yanaklarınız kızarmış gibi bir renk elde ediyorsunuz. Eğer ölçülü olursanız muazzam bi allık ve kalıcılığı da çoğu pahalı markaya bin basar alın aldırııın..

  Edit: renk olarak kırmızı/mercan arası bir renk pigmentasyonu da çok yoğun. Bu renk allık arayanlara önerim başka markalara bakmayın bile..

  26 ekim 2019 20:54 28 ekim 2019 23:21

  35. 302 numarasina sahibim. Indirimde 12 tl gibi bir fiyata almıştım. Tamamen mat ve tozutmuyor bu benim icin oldukça iyi. Rt blush brush fircamla uyguluyorum. Doğal bir bitisi var. Diger renklerine de bakmayi düşünüyorum.

  17 ekim 2019 15:58

  5

  34. tanım: her ten rengine ve cilt alt tonuna göre renkleri bulunan; kalıcılığı nispeten yüksek; tozutma seviyesi renkten renge göre değişen ancak genel olarak az olan; indirimde 15 tl'lik fiyatıyla tam bir fiyat/performans ürünü drugstore allıklardır.

  ben serinin 304 numaralı mat kırmızı rengini ve 308 numaralı hafif ışıltılı gül kurusu rengini baya uzun süredir haftanın birkaç günü kullanıyorum. bu iki üründe mat ve ışıltılı ayrımı dışında ortak özellikleri yazarak değerlendirme yapmaya çalışacağım. serinin ışıltılı allıkları yaldır yaldır simli değil, sadece saten bitirişli ve hafif ışıltılı bir görünüm veriyor, onu da simli görüntüden hoşlanmayan hanımefendiler için dipnot olarak belirteyim.

  olumlu özellikleri: ürüne ulaşabilme kolaylığı var, herhangi bir drugstore markette veya internet sitesinden kolaylıkla temin edilebiliyor. ürün pandaki renkte nasılsa cilde aynı şekilde transfer oluyor. açılı değil de daha yuvarlak uçlu ve seyrek kıllı bir allık fırçası ile uygulandığında (örneğin: real techniques blush brush) fazla tozutmuyor ve kolayca dağıtılabiliyor. pigmentasyonu çok çok iyi diyebilirim, fırçanın ucunu değdirmek dahi yeterli olabiliyor. ürünün kullanım süresi yaklaşık 3 yıl ve bu süre içerisinde bitirebilmek mümkün gözüküyor. herhangi bir ten ürünü üzerinde gün boyu kalıcılığı var diyebilirim ama ten ürünü kullanmadan da tek başına uygulandığında en az 5-6 saat uçmadan kalıyor. her ten rengine uyabilecek çok güzel renkleri bulunuyor ve 15 tl'lik indirimli fiyatını kesinlikle hak ediyor.

  olumsuz özellikleri: ambalajı biraz dandik, çantaya atıp çıkmalık bir ürün değil. ambalajının kırılmaması için dikkatli kullanmak gerekiyor. bir de aşırı pigmentli bir ürün olduğu için makyaja yeni başlayanlar için biraz riskli bir ürün olabilir, hafif uygulama yapma zorluğu var. 304 numaralı rengi gözde far olarak kullanıldığında çok fazla kırmızı duruyor ve makyaj silindiğinde bile biraz kızarıklık bırakıyor. far olarak kullanmak için bu rengi düşündüyseniz satın almanız biraz anlamsız olabilir, uyarmak istedim.

  sonuç: henüz bir allık bitirmedim ama bir gün biterse yeniden alabileceğimi düşünecek kadar sevdiğim, güzel bir ürün diye değerlendiriyorum bu allıkları. özetle; elinizi allık konusunda hafif alıştırdıysanız kesinlikle bu allıkların performansından memnun kalacağınızı düşünerek satın almanızı tavsiye ediyorum.

  17 ekim 2019 14:29

  33. 303 numarası pigmentli ve güzel dağılıyor ama benim cildimde hiç kalıcı olmadı.

  17 ekim 2019 10:41


  4

  32. Dün gratisten indirimden 302 numarasını aldim, hem renge hem yapısına bayıldım. Tam bir köyü ruj veya koyu göz makyajı allığı çok hafif pembe ile gül kurusu arası balm beach e benziyor swatchlarindan doğru anladıysam fiyatı da aşırı uygun 14 lira indirimde, makyaja para ayırmam çok diyorsanız allık olarak uygun fiyatlı bunu alın derim.

  7 ekim 2019 00:19

  31. 303 numarasını kullandığım, günlük kullanıma uygun olan allık. pigmentasyonu gayet iyi, az miktarda kullanmak yeterli oluyor .

  5 eylül 2019 14:43 6 eylül 2019 18:39

  4

  30. 304 numaralı canlı kırmızı rengine sahip olduğum allıktır.

  Oldukça pigmentli, fırçaya birdenbire çok ürün alınabilecek düzeyde, biraz tozutma problemi olan ve fazlası atılarak kontrollü uygulanması gereken bir allık. İçinde hafif ışıltıları var. Öyle canlı bir hava veriyor ki görenler birkaç gündür allığımı soruyor ve çok fresh bulduklarını söylüyorlar. Sanırım indirimde 14 liraya aldım. Tavsiye ederim ama pigmente dikkat; bir anda kıpkırmızı kızarabilirsiniz.

  Son olarak hem mutlaka bir makyaj spreyi ile en son toz görünümü aldığım için hem de rengi ve hafif ışıltı içermesi dolayısıyla görenlerin sorduğunu düşünüyorum.

  Edit: son paragrafı ekledim.

  Edit 2: imla.

  20 ağustos 2019 00:30 15 ekim 2019 23:30