yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. Yirmi sene önce falan, annemde amway'e ait bir pata krem fondöten vardı. Yüzünde hiç belli olmuyordu ve çok güzel gösteriyordu, bir tek bu ürünü biliyorum.

  18 mart 10:44

  7. pudralı, mat, sıkışık, sert ve kuru yapıda olmayıp, kremsi ve yağlı/nemli/yumuşak yapıda olan, kompakt formda fondöten. Tamamen uyduruyorum, adına bu sebeple "batır sür" anlamına gelen pata krem denmiştir...

  bu benim için her açıdan uygun bir ürün; normal sıvı dokulu herhangi bir fondötene kıyasla beş kat daha çok tercih ederim. Fakat dediğim gibi sert olmaması, yüzde tebeşir gibi durmaması, kolay dağılması çok önemli ki, öyle bir ürün de pata "krem" klasmanında değil bence.

  Eskiden, golden rose'un alt markası olan classics'in pata kremini sonuna kadar kullanmışlığım, hatta demirbaşlarıma aldığım oldu. Hem de liseli değil, yetişkin makyajımda...

  Bahsettiğim dokuda bir ürün bilenler allah aşkına mesaj atsın. "Soru aç" demeyin; küfür filan yemek, pata krem yüzünden milletin birbirine girmesine şahit olmak, veyahut sorunun kaybolup gitmesini istemiyorum...

  Marka, fiyat fark etmez. Olsa olsa "inşallah kıbrıs'ta bulunur" diye dua ederim.

  Yukarıda bir süslü Avon'un bu tarz bir ürünü olduğunu söylemiş; onu hariç tutmak zorundayım, çünkü "avon" başlığında da bahsettiğim gibi, kktc bayiliklerini ne müşteri ne de temsilci dostu bulmadığım "bir değişik" politikaları, üstüne türkiye'nin 3 katı ürün fiyatları dolayısıyla boykottayım.

  Önerileriniz için Çok teşekkür ederim.

  16 mart 14:57 16 mart 14:59

  6. gençliğimde cahilce yüzümü sıvadığım şimdi olsa elimin üstünde denemeye bile çekineceğim kozmetik ürünü. Bir zamanlar catherine arley marka olanlar her genç kızın çantasındaydı bu yazdığım ürünün kullanılmış görüntüsü gözünün önüne gelen benim gibi orta yaşa merdiven dayamışlara selam ederim.

  20 ocak 2017 16:39


  5. katı krem yapıdaki fondöten. üniversite yıllarımda şu an markasını bile hatırlamadığım bir pata krem kullanmıştım. gerçekten pratik ve yüksek kapatıcılık veren bir üründü. yalnız the balm'ın son çıkardığı ürün pata krem değil, mac studio fix powder gibi pudra fondöten.

  20 ocak 2017 15:44

  4. Piyasadaki bütün pata kremleri incelemedim ama genelleme yaparak yorumlamak istedim. Hepsi yağlı ciltlere uygundur diye bir şey yoktur bence. Kuru ciltlere uygun olanı da vardır. Yağ tutucu içerik ön plandaysa yağlı ciltlere uygundur, nemlendirici içeriķ ön plandaysa kuru ciltlere uygundur. Bana kullanımı likitlerden daha kolaymış gibi geldi, Elinizin üzerine ürünü almadan direkt süngerle uygulanıyor çünkü. Bir de tüm yüzüne fondöten sürmek istemeyen, sadece belli bölgelerdrki kızarıklık ya da lekeleri kapatmak isteyenler de tercih edebilir diye düşünüyorum. Kapatıcılardan daha fazla miktarda ürün içerdiği için daha uzun süre gider çünkü. Bir de 20 yıl önceki formülasyonlarla bir tutmak bana da aşırı saçma geldi.

  20 ocak 2017 15:32

  3. Avondan satın alıp denediğim kapatıcılığı inanılmaz yüksek olan fondeten türü. avonun ürünleri için eh işte diyoruz çoğu zaman ..başka bir markada nasıl bir kapatıcılığa sahip olur düşünemiyorum..özel gün ve gecelerde kullanılacak birşey ama kesinlikle günlük değil, bir ara fena sarmıştım günlük makyajımda kullanıyordum, şimdi kenarda duruyor. Uzun zaman oldu kullanmayalı ama aklımda kalan gözenekleri acayip tıkadığı, cildin nefes almadığı..benim karmadan yağlıya hatta direkt yağlı bile diyebiliriz, cildime tam oturuyordu, normal fondoten 3 saat kalıyorsa bu 5 6 saat olduğu gibi duruyordu. o yüzden kuru ciltliler sevmeyebilir, çünkü pudra içeriği baya yüksek.. yeniden Kullanmaya başlarsam yeni gözlemlerimi editlerim :)

  20 ocak 2017 13:42

  2. bu tarz kullandığım tek ürün benefit some kind-a gorgeous fondöteniydi. adı "foundation faker" olarak geçse de resmen pata kremdi. açıkçası gayet kullanışlıydı, yeterli miktarda ve doğru fırça ile kullanıldığında günlük kullanıma uygun güzel bir üründü. yapısı da kesinlikle kalın değildi, cakey bir görünüm olmazdı...

  açıkçası bu yeni çıkacak ürünleri 80'lerdeki atalarıyla karşılaştırmaya gerek yok. sonuçta o zamanlarda çıkan mat rujları, pudraları ve fondötenlerin günümüzde ne kadar iyi geliştiğini düşünürsek yeni nesil pata kremlerin de gayet başarılı olacağını düşünüyorum.

  20 ocak 2017 09:37 23 eylül 2019 12:58


  1. Arindirilip fazla derileri alınmış, iyi nemlendirilmis, mümkünse doğal yağ veya yüz serumu sürülmüş cilde özellikle stippling fırça ile kullanıldığında muhteşem görüntü yaratabilen fondöten çeşidi.

  19 ocak 2017 20:44