sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (8)

  6. aylar önce mini dizi diye aldanarak tüm bölümlerini ard arda izledim. öyle bir çarptı ki hala aklıma geldikçe tokadı hissediyorum.

  dizi, ingiliz uyuşturucu bağımlısı patrick melrose'un çocukluğu ile yetişkinliği arasında mekik dokuyor ve çocukluğunda yaşadığı istismar ve travmaları anlatıyor. nasıl bitik birisi olduğunun kanıtıdır çocukluğu. bizi biz yapan travmalarımızdır ne de olsa.

  ruh halinizin bozuk olduğu bir dönemde izlemenizi tavsiye etmem. sindirilmesi zor ve ağır bir dizi. söylemeden geçemeyeceğim benedict cumberbatch müthiş sırtlanmış diziyi.

  2 mart 01:10

  5. hayatınız boyunca sadece bir dizi izleme hakkınız olsaydı, size kesinlikle patrick melrose'u önerirdim. benedict cumberbatch'in oyunculuğunu uçurduğu bir mini dizi. benedict'in küçüklüğünü canladıran çocuğa da hakkını vermek lazım. dizinin renkleri, zaman akışı, diyaloglar, kara mizah... dizi bittiği için üzüldüm ama uzatılsaydı bu kadar iyi olur muydu bilemem. yakında tekrar izleyeceğim.

  ------------spoiler--------

  kendi ailesi tarafından ihmal ve istismar edilen kişileri o kadar iyi anlıyorsunuz ki. işte travma böyle oluşur diyorsunuz. son bölümde gözlerimden yaşlar indi

  ----spoiler----

  “Hiçbir insan, bir insana bunu yapmamalı.”

  19 şubat 18:45 13 mart 10:51

  4. benedict cumberbatch’i nirvanaya ulaştıran dizi. 

  5 bölümü bitirmeden girdi yazmak istemedim, size ilk önerim bölümleri ard arda izlemeyin. her bölüm çok etkiledi beni, kendime gelemedim bir süre.

  benedict’im, bir tanem, ne yaptın acaba? daha iyisi olamaz dedirtmeye devam ediyorsun. sen varsın diye başladım diziye ve pişman olmadım. bu rolü çok istemiş benedict, hayallerinin rolüymüş hatta. ne kadar istediği de belli oluyor açıkçası. 

  yaşanmış olayları anlatan bir romandan uyarlama bu dizi. yapım tasarımında tim burtonun olması da çok anlaşılıyor. her sahnede renk uyumu, kasvetli ama göze hoş gelen bir tema var. izlerken insan zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor bu yüzden.

  sherlock’tan sonra aseksüel olmayan bir benedict’e alışamadım önce. patrick karakterinin hem sherlock’la alakası yok, hem de çok ortak noktası var.

  spoiler vermeden anlatamıyorum resmen, gidin izleyin. 5 bölüm, her bölüm birer saat. 5 saatlik bir başyapıt. 

  -What's the point of a fucking window if you can't throw yourself out of it?

  -Nobody should do that to anyone else.

  -But sometimes those who deserve the most blame also deserve the most compassion.

  -me too... me too.

  2 eylül 2018 01:48

  3. benedict cumberbatch'in hiçbir zaman (link: https://www.youtube.com/watch?v=sXN9IHrnVVU smaug performansının) üzerine çıkamayacağını düşünürdüm patrick melrose'un ilk bölümünde otelde krize girdiği sahneyi izleyene kadar. ilk bölümde neredeyse tek başına oynuyor zaten. oyunculuğunu öyle bir kanıtladı ki bence yaşayan en iyi erkek oyuncu şu an. patrick'in küçüklüğünü canlandıran oyuncunun güzel performansı da unutmamak lazım.

  farklı timelineların olması hikayenin bütünlüğünü hiç bozmuyor, aksine tamamlıyor. dizide patrick'in çocukluğuna yapılan yolculuklar sayesinde ruhunda açılan yaraları daha iyi görebiliyoruz. edward st. aubyn'in otobiyografik kitap serisinden uyarlanan dizide aralara kara mizah eklenmiş olmasına rağmen ağır dram havası hakim. böyle bir hikayeyi ne yazmak ne okuma ne çekmek ne karakterleri canlandırmak ne de izlemek hiç kolay değil. bu sene beni en çok etkileyen yapım oldu, insanın içinde fırtılanalar koparıyor. sadece 5 bölüm olması beni biraz üzse de her bir bölüm patrick'in hayatının farklı bir dönemine odaklanıyor ve film tadında geçiyor. bölümleri art arda izlemek de psikolojik açıdan pek kolay değil zaten. en kısa zamanda kitaplarını da okuyacağım.

  ilgili medya:
  7
  11 ağustos 2018 18:38 11 ağustos 2018 18:42

  2. Benedict cumberbatch'in son bombası niteliğindeki mini dizi. Yaşadığı travmaları, gelgitleri, eroin bağımlısı ve alkolik tavrı ile oldukça zor ve ilginç bir karakter patrick. Benedict cumberbatch bu rolün karşılaştığı en zor rol olduğunu söylemiş bir röportajında. böyle gördüğü bir rolü nasıl oynayacak acaba diye merak ederken ilk bölümünü henüz izlemiş biri olarak söylüyorum ki müthiş bir oyunculuk sergilemiş kesinlikle. Büyük travmalar, uyuşturucu bağımlılığı ve kadınlara oldukça düşkün bir tavır göreceksiniz izlerseniz. Olaylara çok girmeyeceğim. 5 bölümlük bir dizi oluşuna üzüldüm. İzlerken gerilim veya macera beklemeyin, hatta çok fazla olay dahi beklemeyin. Daha çok dram diyebileceğim bir bölümdü ilk bölüm, devamını göreceğiz ama böyle ilerleyecek muhtemelen. Çok fazla hareket olmayan bir dizinin neyi izlenir derseniz başrolü ve performansı izlenir derim. Ben Sherlock'tan sonra ayrı bir dev olarak gördüm benedict'i. Kendisini ekranlarda ve sinemada daha fazla görmek dileğiyle.

  13 mayıs 2018 22:15

  1. benedict cumberbatch'in başrolünü oynayacağı, ilk bölümü 12 mayıs'ta yayınlanacak olan yeni mini dizi. resmen gün sayıyorum ve çok heyecanlıyım çünkü benedict'in oyunculuk yeteneğinin sınırlarını sonuna kadar zorlayacağı bir yapıma benziyor. konusu, üst sınıf bir ailede fakat büyük çocukluk travmalarıyla büyüyen patrick'in, uyuşturucu kullanımı ve playboy'lukla harmanlanmış hayatı ve bu travmalarının üstesinden geliş süreci.

  ben bu adamı izlerken başım dönüyor, büyüleniyorum, bir haller geliyor böyle ateşler basıyor fenalaşıyorum, nabız tansiyon falan hak getire. 30 yaşımda içimi fangirl'lükle titreten alien yüzlü yarim yeniden dizilerde sonunda. neyse sherlock'u savsaklamasını birazcık affettim gibi oldu.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=iA2QFVeFZ_U trailer 1)

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=JQh36eStMqk trailer 2)

  ukte: (yazar: missgarnett)

  edit: imla. "hal gelmiş" yazamamışım swh.

  9 mayıs 2018 23:34 9 mayıs 2018 23:38