yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  1. süslüler bugüne iğrenç bir haberle uyandık. keşke uyanmasaydık da görmeseydi gözlerimiz bunları, duymasaydı kulaklarımız. bir adam çıkıyor; "çok yalnızdım, 10 yıldır kimseyle birlikte olmadım" diyerek 3.5 yaşındaki bir bebeğe en sürmeyi kendine hak sayıyor! lan bebek daha o allah'ın belası, bebek.

  şu an da twitter'da "pedofilisuctur", "ırmakbebek" gibi hashtagler açıldı. arkadaşlar susmayalım, tepkimizi belli edelim biz sustukça böyle olaylar daha da artacak. susmayalım ki en ağır ceza neyse onu alsın bu şerefsiz. ricam hashtaglere destek olmanız.

  pedofili suçtur ve kimse bunu haklı çıkaramaz, kimse çeşitli bahanelere bu iğrençliği yapmayı kendine hak sayamaz.

  21 ekim 2016 13:32

  2. tanım: bizim ülkede suç olmayan suçtur.

  pedofiliden dosyası varmış anladığım kadarıyla. nasıl tekrar evine gönderilir onca çocuğun yanına.

  ayrıca çocuğun ablası babaya anlatmış öpücük-şeker olayını ve adam hiç bir şey yapmamış. ben olsam şekerlerle boğardım kafasını tutup demirlere öpücük attırırdım.

  bu kadar sapıkların,pedofillerin serbest kaldığı bir ülke var mıdır ya . batıda var mı ne olur bilen söylesin.

  emniyetin yapamadığı işi müge anlının yapması ne peki. keşke şu kadının yetkisi olsa da kendi özel koğuşunda tutabilse. bildiğim kadarıyla bir anne. en iyi cezaları o verir böylelerine.

  21 ekim 2016 14:39

  3. (bkz: Çocuk gelin)

  (bkz: Liseli ah o liseli kısacık etekli dar elbiseli)

  (bkz: 15inde kız ya erde gerek ya yerde)

  Kaynak ve daha fazlası için (link: http://ayrimcisozluk.blogspot.com.tr/2012/02/turkce-cinsiyetci-deyim-deyis-ve.html?m=1 şuraya) bakılabilir

  21 ekim 2016 15:02

  4. 3.5 yaşındaki çocuğa kapı komşuları olan 45 yaşındaki adamın tecavüz etmesini ben anlamlandıramıyorum. aklım almıyor. adam zaten kız kardeşinin çocuğunu yani yeğenini alıkoymaktan 1.5 yıl hapis yatmış. müge anlıya yaptığı itirafta "ben uzun zamandır bi kadınla beraber olamadım. para yolluyordum eve gelicez diyolardı ama gelmiyolardı kandırıldım. bekar adamım ne yaptığımı bilemedim çok pişmanım" gibi yüzsüzce ifadeler kullandı. ne demek bu? ben senelerdir bi kadınla cinsel bi ilişkiye girmedim bu yüzden 3.5 yaşındaki bebeğe tecavüz ettim mi demek yani? bu nasıl açıklama aklım almıyor. allah bin türlü belasını versin umarım gittiği cezaevinde şişlerler.

  21 ekim 2016 16:31

  5. şu cümlenin üstüne konuşmak zorunda kalmak bile utanç verici.

  21 ekim 2016 16:45

  6. evet pedofili suçtur, çok ağır bir suçtur hem de. ancak idam cezasının çözüm olacağını hiç zannetmiyorum.

  pedofili için idam cezası getirildi diyelim, sanıyor musunuz ki bu ceza pedofili ile sınırlı kalacak. türlü türlü cezalar için idamı destekleyecek toplumdaki kitleler. yani başka suçlar için de ölüm ile cezalandırmanın önü açılacak.

  onun da ötesinde, bu ülkede ve dünyanın başka ülkelerinde insanlar suçsuz oldukları halde yıllarca hapis yatıyor. suçsuz olmadıklarını kanıtlayamıyorlar ya da mevcut hukuk sistemleri bu insanları suçlu diye tanımlıyor. bir de cezalarının idam ile verildiğini düşünün o suçsuz insanların. idam geri dönüşü olmayan bir ceza.

  bugün pedofililer için idam gelir, yarın fikri suçlular(!) için vesaire vesaire...

  bugün idam cezasının uygulandığı ülkelerden olan iran'ı göz önüne alın. size bir örnek: (link: http://www.ntv.com.tr/dunya/af-orgutunden-irana-zeynepi-idam-etme,PIQrMOmMgkqI8QAlfHAYKg link) elbette çok ayrı kulvarlarda belki bu konular ama ceza konusuna farklı bir yerden bakmak istedim.

  bence ceza sisteminin yanında artık bunların nasıl önüne geçileceği konuşulmalı, biraz da sorunun kökünü kurcalayın be. çocuklar ölüyor. ölüyor çocuklar. ve biz her yeni vahşette ah vah etmekten öte geçemiyoruz. biraz da nerede yanlış yapıyoruz desin şu ülkenin başındakiler.

  ama ne hukuk sistemi, ne de eğitim biçiminin insani olan hiçbir şeyi desteklemediği bu kadar aşikar iken ne desem boş.

  16 yaşında bir kız ailesinin gözetiminde alkollü mekanlarda sahne alıyor diye 3 bakanlığın alarma geçtiği ülkede, onlarca çocuğa tecavüz edilmesine çanak tutuldu, yetmedi korundular. aynı şeyler hala olmaya devam ediyor işte.

  21 ekim 2016 19:25

  7. ASLında "pedofili suçtur" demeye gerek bile olmamalı ..

  kelime başlı başlına suçun en sağlam tanımlarından biri zaten ama devamına "suçtur" diye bilgilendirme yapmak durumunda kalıyoruz , bırakılıyoruz.

  21 ekim 2016 19:36 21 ekim 2016 19:40

  8. Pedofili bu dünyadaki en aşağılık şeydir ama cezası kesinlikle idam olmamalı.

  İdam cezasının daha çok " onlardan olmayanlar " için kullanılacağından bahsetmeme bile gerek yok, orası allah' ın emri. Ama benim bunu istemememin başka bir sebebi daha var; ölürlerse kurtulurlar. Ben bu aşağılık yaratıkların kurtulmalarını istemiyorum. Yıllarca acı çekmelerini istiyorum. O acılar hiç bitmesin istiyorum. Her saniye ölmek istesinler ama ölemesinler istiyorum.

  21 ekim 2016 19:50 21 ekim 2016 19:50

  9. 9 yaşında bir kardeşim var. O çocuğun tek bildiği şey oyun oynamak, oyuncaklar, çizgi filmler. Bakın 9 yaşında, 3. Sınıfta. Korkuyorum gerçekten...

  Peki 3,5? Nasıl bir sayıdır bu. 3.5 yaşında minicik bir bebek o daha. Kıyafetleri el kadar.. elleri minicik.

  Irmağın suçu ne?

  Tek suçu şu lanet ülkede doğmak.

  Çok bişey istemiyorum, çocuklar mutlu büyüsün yeter.

  Biliyorum bu şeref yoksunu da diğerleri gibi hakettiği cezayı almayacak.. en çok da bu canımı yakıyor.

  21 ekim 2016 20:02

  10. Çekin artık o kirli ellerinizi masumların üzerinden yeter ya.

  Çocuk bile diyemiyorum bebek! Bir bebekten tahrik olabilecek birine insan falan demiyorum ama lütfen ölmeyin acıdan sürünün,ölmek için yalvarın ama ölemeyin.

  Cehenneme gitseniz şeytanlar suratınıza tükürür.

  21 ekim 2016 20:14