yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. asıl amaç kadınların rahatlıkla yolculuk yapması felan değil. yavaş yavaş haremlik-selamlık olayına alıştırılıyor toplumumuz. kadınları tacizcilerden korumak yerine o pislikleri otobüslere almayalım nasıl fikir? biz neden ayrıştırılmanın kurbanı oluyoruz. veya kadınların tacize uğramaması için devlet daha fikirler üretebilir, cezaların ağırlaştırılması gibi.

  ama tabii, neden umurlarında olsun ki. kendi eşleri,kızları otobüse metrobüse binmiyor, iğrenç insanlar tarafından göz hapsine maruz kalmıyor.

  bir daha söylüyorum, çok ikiyüzlüsünüz be. akıllarınca kadınlarımızı koruyoruz değer veriyoruz imajı oluşturmaya çalışıyorlar. yiyene.

  eyyorlamam bu kadar.

  22 mayıs 2017 21:02

  2. uzun vadede yararı değil zararı olacak bir uygulama. bir gün karma olan metrobüste bir kadının başına bir şey gelse, çıkıp "ee sen de pembe metrobüse binseydin o zaman" diyecek zihniyette binlerce insan var bu ülkede. gerçekten işe yarayacak bir çözüm için cinsiyete göre metrobüs uygulaması değil, bu zihniyete bir müdahele olması lazım.

  22 mayıs 2017 22:35

  3. Kadınların tacize uğramaması için böyle bir çözüm bence olamaz. Büyük saçmalık! Böyle saçma çözümler yerine, yasalar getirseler. Ağır yaptırımları olan, caydırıcı olan... Ama yok olmaz tabii ki... Neden olsun ki? Geldiğimiz hal içler acısı, yazık diyorum! Desteklemeyin şu saçma fikri, lütfen ve daha kesin çözümler getirmelerini isteyin. Bu bir çözüm değil aksine teşviktir bence.

  22 mayıs 2017 22:35

  4. Ben de isterim kimsenin orasını burasını vücudumda hissetmeden yolculuk edeyim. Ben de isterim dolmuşta son kalmamak için inen son kişiyle inmemek. Ama bu fikre bu yüzden sıcak bakmak demek yangın yayıldı diye iki adım daha içeri kaçmak demek, yangını söndürmek dururken.

  Erkeklerin nefsidir yapacak şey yok, kadınlar ona göre davransın kollasın kendini, giyimine dikkat etsin denilen bir toplumdayız. Sen neden elin karısına kızına bakıyorsun diye suçlunun yerildiği bir toplumda değiliz malesef.

  Otobüste gözünü dikene, dili dişi içinde arkadaşlarına laflar edip gülene ne var deyip yüzleştiğim için kaç kez 'sana mı dedik orospu', 'dokunmadım ben, sen istiyorsun biri ellesin demek ki kalabalıktan kolum değdi dokundum sandın' denildi bana. Kimse de o otobüste höst demedi. Herkes kadınları eziyor, bir kişi çıkıp ne diyorsun şerefsiz demiyor, atın şunu arabadan demiyor. Orada dayak da yeseniz hepsi izleyecekler. Ki bunlar yaşandı.

  Yarın öbür gün, pembe metrobüse binmemişsin sen de yollu, orospu binmişin zaten normal metrobüse bir de elalemi suçlama elimden bir kaza çıkartma, eh o da binmeseymiş bekleseymiş pembe olanı, hakim bey normal metrobüste görünce o da istiyor sandım gibi olayları çok duyarız benden söylemesi.

  Japonyada bilmemnerede bunlar yapılıyor olabilir ama bu toplumlarda bizdeki yapı yok. Kadın otomatik orospu, kadın otomatik arandı, Kadın askılı atlet giydi o da istiyor denilen toplumlar değil oralar. Oralarla bizi kıyaslamayın.

  Biz kağıt toplayıcıların kadın yanından geçerken muck yapıp türküye giriş yaptığı, geniş caddede yanından geçerken kasten erkeklerin can yakarak omuz attığı veya kollarını geniş sallayıp bacak arasına değmeye çalıştığı, sokakta laf atmanın amerikada bilmemneredeki gibi hey seksi, güzel şey falan gibi değil bilmemnerene işeyeyim, oranı yalayayım şeklinde olduğu, ve bunun aile babası kılıklı kendi halinde adamlarca dendiği -ki daha da korkunç yani ergen değil genç değil- bir memleketiz.

  Kadına olan bu korkunç bu bitmeyecek bu kabul edilemez hayat seviyesini meşrulaştırmamalıyız. Gittikçe batıyoruz.

  Altı sene önce göğsümü gere gere, kötü bakışlara aldırmaz mini şortumu giyerdim. Şimdi askılı atlete bile iğreniyorum, kendimi seks objesi gibi, suçlu gibi hissediyorum o kirli, leş, hayvani, yabani, nefret dolu, istek dolu, gizlenmeye gerek bile duyulmayan aç bakışlardan.

  22 mayıs 2017 22:40 22 mayıs 2017 22:44

  5. devlet erkektir! ve bu otobüs de bunun yansımasıdır. o kadar itiraz ettik hayır dedik gene kimse biz kadınları sallamamış, hayırlı olsun.

  23 mayıs 2017 10:16

  6. demin yanlış başlığa yazmışım neyin kafasıyla yazdıysam biraz da buradan çemkireyim :) bilgi verdiği çin (yazar: hatunkisii ) 'ye çok teşekkürler tekrar.

  keşke kadınları erkeklerden sakınmak ve korumak üzerinde yoğunlaştıkları kadar, erkeklerin her kadına salya akıtmamalarını öğretmekle de uğraşsalar.

  çoğunluğun mecburi olarak tercih edeceği uygulamadır.

  23 mayıs 2017 12:40

  7. bu olsa olsa geçici önlemdir.

  kalıcı önlem etkin olana dek kullanabilirsiniz.Ancak bu taciz sorunlarına kökten çözümler bulmadıkça erkeklerin tacizine davetiye çıkarmaktan başka işi yaramaz.

  Erkekleri eğitmek, kadınları eğitmek, kafaları değiştimek için çalışmadıktan sonra pembe otobüslerinizi kullanmayanların taciz edilmeyi istediği algısını yaratmanın önüne geçemezsiniz.

  23 mayıs 2017 13:36

  8. saçma sapan bir uygulama ... pembe otobüs nedir?? biz bebeklikten beri kızların ellerine pembe oyuncakların, elbiselerin, bebeklerin verilmesine ve bilinç altına giren popüler kadını figürünü kırmaya çalışırken bir de bu saçmalık çıktı.

  23 mayıs 2017 13:53

  9. o kadar gereksiz bir uygulama ki, insan haklarım acıdı görünce.

  verilen mesaj çok hatalı bir kere.

  erkeklerimizin çükünü kontrol edemiyoruz, onlar ne yapsa haktır çünkü ataerkil bir ülkeyiz, eee dinimiz de bunu gerektiriyor çünkü biz okuduğumuzu anlarız, e o zaman ne duruyoruz. kadınlarımızı sanki bir grup inekmişcesine başka taşıma araçlarına alsak. çünkü hayvandan bir farkları yok, dünyaya gelme amaçları amaçları dünyaya erkek çocuk doğurmak ve kocalarına sorgusuz sualsiz itaat etmek.

  ilerde bu pembe otobüslerde kalkar çünkü ne işi var kadının sokakta. sokağa çıkmaları erkeklere kuyruk sallamaları manasına geliyor, erkek ne yapsın sarkıntılık ediyor, tecavüz ediyor.acayip mantıklı, şu an bütün ülkeler acil toplantı yapıp şu zamana kadar bu mantıksızlıklarıyla nasıl geldiklerini ve türkiye'yi kendilerine nasıl örnek alacaklarını tartışıyorlarmış. zekada ve mantikta tam bir dünya markasıyız yani.

  23 mayıs 2017 14:09

  10. Ha siz tüm caydırıcı politikaları uyguladınız da en son çare "sırf kadınları korumak için" bu pembe otobüsleri icat ettiniz öyle mi?! Adam otobüsün ortasında kızı dövüyor sen kalkıyorsun ona ceza vermek yerine bize ayrı otobüs yapıyorsun. Bu mu yani sözde kadınları koruma anlayışınız?

  Normallikten uzaklaştırmak... İnanılmaz bir kafa ya... Bırak kadın olmayı insan olarak bile değer görmüyoruz ki! (gizlinot: elim ayağım titriyor )

  23 mayıs 2017 15:11