yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (4)

  5. insan saçından ya da sentetik kıldan yapılan aksesuar.

  yaklaşık 2 yıldır aktif saç dökülmem var. saç dökülmesi yaşayan ve bir şekilde dermatoloğa giden çoğu kişi gibi ben de tatmin edici bir tedavi alamadım. tıp hala saç konusunda bir adım ilerleyememiş. öyle bir illet ki sanki dünyada bunu bir tek ben yaşıyorum. çevremde kiminle konuşsam çam terebentin diyor badem yağı diyor.

  neyse baktım kimseden hayır yok, instagramda aratınca yavaş yavaş benim gibi ciddi saç dökülme problemi yaşayan kızları gördüm. ve inanılmaz bir peruk sektörü olduğunu keşfettim. muhteşem güzellikte ve doğallıkta peruklar var. erkek tipi dökülmesi olanlar için sadece tepeyi kapatan topperlar var. ve en önemlisi böyle sorunları yaşayan birsürü genç kadın var. kendi alopecia hikayesinden sonra peruk markası kuranlar var. hiç saç dökülmesi olmayıp muhteşem peruklar yapanlar var. özellikle ingilizler ve israilliler harika doğal ürünler yapıyor. amerika ve avustralyada'da çok iyi iki firma buldum. şunu paylaşmak istiyorum, saç dökülmesinde yalnız değiliz. tedavi işe yaramamış ya da tedavi olmayı tercih etmemiş olabiliriz ama bu işin peruk ya da topper kullanmak gibi bir çaresi de var. ve dünyada binlerce kadın hayatlarını bu muhteşem saçlarla en güzel şekilde yaşıyor. bunu bilmek beni psikolojik olarak çok rahatlattı. özellikle aynı şeyi yaşayan güzel süslülerimle paylaşmak istedim.

  1 temmuz 14:58

  4. saçım bir süredir pixie olduğu için ve ara sıra değişiklik istediğim için bir süre önce aliexpressten bir tane edindiğimdir. siyah kahküllü uzun bir saç nasıl durur hep merak ederdim, bu sayede deneyimlemiş oldum. aslında türkiyede yaygın olmasa da amerikalı siyah kadınlar ve uzakdoğulu kadınların günlük süslerinin bir parçasıdır gerçekçi peruklar. ben pandemi yüzünden dışarı çıkmadığım için günlük takamadım ancak benim edindiğim de gayet başarılı bir peruk bence. kimse peruk olduğunu anlamadı, saçın ne kadar çabuk uzamış dedi. medyaya ekliyorum.

  fotoğrafta güzelce şekillendirebilmiş olsaydım çok daha gerçekçi ve güzel dururdu. düzleştirici ile şekil verilebiliyor evet, yalnızca ben beceremedim.

  ilgili medya:
  1
  20 eylül 2020 02:35 20 eylül 2020 02:38

  3. Ben de pixie saç kullanırken arada bir uzun denemek için peruk kullandım. Benim kullandıklarım 150-200 TL civarında çok da kaliteli olmayan peruklardı. Siyah renk almıştım. Benim zaten doğal saçım parlak ve siyaha yakın bir ton olduğundan insanlar hiç garip karşılamadılar. İyi yönü fön VS istemiyor ama çok karışıyor ve ayırmak çok zor. Yolunuyor kıllar. Önü direkt ikiye ayrılmışlarda peruk olduğu daha da belli oluyor. Kaküllü alıp ben yüzüme göre Kaküllü düzelttirdim ve baya doğal durdu.

  20 eylül 2020 02:09


  2. lisede, her gün banyodan sonra tutam tutam ayırıp kıvırıp kafaya tokalayıp öyle kurumasını bekleyip lülelerinin karışmasını engellemek için saatlerimi harcadığım dönemlerde, "eeeeh yetti be, kazıtacam saçları, renk renk de peruk alacam" dedim.. demez olaydım, 3-5 ay sonra kanser olduğumu öğrendim, ilk kemoterapi setinde o lülelerden eser kalmadı, çocukken bitlendiğimde babam berbere götürüp saçımı kazıttığında çırak gülmüştü diye de berbere ya da kuaföre gitmedim, tutturdum "babam evde kazısın" diye, babam da hem ağladı hem kazıdı.. sonra hiç unutmam 14 şubat 2004'tü gidip peruk aldığımız gün. aynanın karşısında perukları denerken "eeeeh yetti bee..." cümlemi hatırlayıp çok üzülmüştüm..

  şimdi bile kaliteli görünen bir peruk bulmanın mümkünü yokken, bundan 12 sene önce bulabildiğim peruk sarı, haber spikeri kütü saçma bir peruktu!

  sanırım 2 ya da 3 ay kullandım, çim adam gibi saçlarım çıkmaya başladığı anda çıkarıp attım peruğu.. koca halka küpelerim ve dazlak kafamla insanların bakışlarına aldırmamaya çalışarak yürüdüm.. bir kaç kızcağız "tarz" adına yaptığımı sanmış olacak ki önce okulda sonra sokakta bir iki kızı daha aynı saçla gördüm ^_^ (gizlinot: hasta olmadıkları belliydi canım, kanser hastaları birbirini tanır (; )

  şimdilerde arada gene şeytan dürtse de gidip boyatıyorum, bir daha ağzımdan çıkan lafa dikkat edicem.

  16 ağustos 2016 08:24

  1. ülkemizde kullanımı pek yaygın olmayan güzel aksesuar.

  özellikle saçlarında değişiklik isteyen fakat boyatmaya ya da kestirmeye kıyamayan kişilerin alternatifi.

  kendi adıma günlük kullanımının özellikle saçımla uğraşmak istemediğim zamanlarda kurtarıcı olduğunu düşünüyorum. hem güzel bir görüntü oluyor hem de saçlarım dinlenmiş oluyor.

  ukte sahibi (yazar: floyd floydian )

  16 ağustos 2016 00:25

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar