sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (57)
 • oylar (9)
 • medya (2)
4

57. Bir yılı aşkın süredir düzenli kullandığım cihaz.

O zaman benim de yorum yapma zamanım gelmiştir diye düşündüm.

Öncelikle ben pcos sebepli yoğun bir kıllanma yaşadım. Öyle ki sürekli ağda yapmaktan cildim bacaklarım inanılmaz tahriş oluyordu. Jilet kullanmak da istemiyordum iyice coşar diye. (Daha ne kadar coşacaksa.)

Lazere gitme konusuysa şöyleydi: gideceksem buz lazere gitmek istiyordum. (Çevremde lazere gidip tekrardan kılları geri çıkan arkadaşlarım olduğu için olacaksa en iyisi olmalı buz lazer olmalı diye düşündüm.) Buz lazer fiyat olarak beni aştı ve sürekli gidip gelmem gerekecekti.

Kuzenimde lumea vardı. Bir kez bacağımda avuç içi kadar bir bölgeye denedik. O sürede baktım o bölgedeki kılların %50si gitmiş ve uzama hızında ciddi fark var. Normalde ağda bile yapsam kıllarım 3. Gün diplerden gelmeye başlardı. Karlı bir sabah kalktım yılbaşından sonra zam gelmesin diye avmye gidip aldım.

Üründen kesin sonuç bekleyerek almadım. Yani tamamen bitirmeyeceğini ipl cihazı olduğunu bilerek aldım.

Aldığım model lumea advanced (sc 1997) kablolu ve iki başlıklı. Yani bir tane normal başlık var onun yanında da yüz için başlığı var. Tenim beyaz ve kıllarım oldukça siyahtı. Cihazı hep 5. Derecede kullandım.

llk 2 ay 2 haftalık süreyle yaptım. Sonra da ayda bir kez (adet dönemi sonrası özellikle) yapmaya devam ettim. İlk kez jilet kullandım. Önceden hep ağda yapıyordum. Bikini bölgesi, koltuk altı ve bacaklarımı (alt ve üst) jiletledim sonra lumea ile atış yaptım.

Bacaklarımda (üst bacaklarım dahil) ciddi bir azalma oldu. %70'i yok oldu ve çıkma süresi (jiletlememe rağmen) uzadı. Etek vs. Giyeceksem üstünden azıcık jiletle geçsem yetiyor. Yoksa rahatsız bile etmeyecek derece kıl var. Ama yine de ayda 2 kez jilet yapıyorum kışın, bir kez de lumea. Yazın her duşta jilet yapıyorum neredeyse. Tamamen pürüzsüz olsun diye.

Bikini bölgesi de aynı şekilde jiletliyorum uzama süresi uzadı ama bacaklarımdan daha hızlı uzadıkları kesin. %50 AZALDI.

Koltuk altlarım ilk zamanlar %80 azaldı. Ama şu an biraz daha fazla var neden anlamadım, %60lık bir azalma var diyebilirim.

Daha sonra kollarımda çok kıl olmasa da jiletleyip yaptım. %50 azaldı.

Yüzümde nasıl sonuç verdi derseniz, yüzümde jilet kullanmadım ama lumeanın etkisine ne iyi ne kötü diyebilirim yüz konusunu yorumsuz bırakmak istedim.

Bana sağladığı kolaylık jiletle barıştırması ve ağdadan kurtarması oldu diyebilirim. Jiletle işim çok pratik oluyor ve ayda bir lumea yapınca uzama süresi artıp kıllar seyrekleşiyor. Lumea yapmayı bırakırsam coşarlar belki de olabilir. (Beni maddi durumumu toparlayıp buz lazer yaptırana kadar iyi idare edeceğini düşünüyorum.)

Benim cihaz kablolu şarj problemi yok. Uzun süre kullanınca (yarım saat civarı sanırım) ısınıp acıtmaya başlıyor. Kapatıp soğumasını bekliyorum. Atış yapılan yer çok küçük diğer bölgelerde sorun olmuyor ama bacaklar uzun sürüp sıkabiliyor bazen. ( ben dizi açıyorum yaparken(gizlinot: Swh) )

Onun dışında atış yaparken bacak, kol ve koltuk altı hiç acıtmıyor. Sadece bikini bölgesi acıtıyor. O da dayanılmayacak gibi değil.

Eğer alacaksanız, mediamarkt tarzı yerlerde deneyebiliyorsunuz teşhir ürününü, öyle bir yerde ufak bir bölgeye deneyin ona göre karar verin derim.

19 mart 23:37 20 mart 02:20

56. Dün ilk seansını yaptığım evde ipl aleti. 

Bikini bölgem hariç tüm vücuduma 5 numarayla yapmamı tavsiye etti alet ve sadece üst bacağımın arka kısımlarında ve bikini bölgemde biraz acı oldu. Acımaması gerektiğinden ayarını düşürerek kullandım. Bugün kollarım gayet pürüzsüz ki ilk kez kollarıma jilet vurdum, korkmadım değil ama vücudumun hiçbir yeri dün jilet yapmışım gibi değil ama en kaymak da kollarım. Çok da zor gelmedi kullanımı, bu zamana kadar almadığıma pişman gibiyim.

Her kullanımdan sonra ediylemeyi düşünüyorum. 

2. Kullanım editi: tam 2 hafta sonra 2. Kez kullandım. Alt bacağımda çok bir azalma olmadı ama kılların belli bir kısmı elimle çekince döküldü.

Üst bacağım oldukça az çıktı. 

Bikini bölgem ve kollarım sanki jiletle alınmamış gibiydi ve bazı kıllar yine çekince döküldü.

İşin ilginci yüzümdeki kıllar hiç çıkmadı ama yine de üstten geçtim.

Ben oldukça ümitlendim. Bazı kılların ele gelmesi ve uzayan ele gelmeyen kılların bile jiletle alınmamış gibi olması harika.

3. Kullanım editi: enteresan bir biçimde kolumda ve bikini bölgemde çok işe yaradı. Ben asıl bacakta işe yarar diye düşünüyordum. Bacağımda da çok çok azalma var fakat diğer bölgeler daha çok. Ümidim baya artmış durumda.

3 kez kullandığıma göre kendimce eksilerine de değinecek olursam;

-çok çabuk ısınıyor. Isınınca soğumasıno beklemeniz gerekiyor yoksa can yakımaya başlıyor.

-tüm tüyler çıkmadan yeni seans geliyor. Bu aslında istediğimiz bir şey. Fakat tüyler kök vermeye başlıyor siyah siyah ve jiletle alamıyorsun, üstünden ipl yapınca kaymak gibi olmak istiyorsun fakat o siyah kökler görünüyor malesef.(belki tüm seanslar bitince bu durum çözülür.)

- işaretleme vs yapamadığımız için bacakta, kolda atlanan yerler oluyor maalesef.

29 ocak 09:39 25 şubat 23:00

55. sc1997 modelini 1300liraya aldım. Bir defa kullandım, ancak birşey söylemek için çok erken. Braun 5006 mı alsam diye çok düşünmüştüm, çünkü bir ara amazonda 900 küsüre kadar inmişti fiyatı, kararsız kaldım. Sonra philips'in atış yaptığı ekran biraz daha büyük olduğu için buna karar verdim. Kullanırken ısınıyor ama bunun cihaza ya da cilde zararı olmadığı yazıyor kullanma klavuzunda. kullandıkça burayı güncelleyeceğim.

18 ocak 12:49

54. Haziran 2015 yılından beri kullandığım alet ve atış ömrü bitecek diye ödüm kopuyor.İş-ev yoğunluğundan dolayı lazere çok sık gidemedim (sadece 2 defa gidebildim). Bir de sürekli ev değiştirdiğimiz için her seferinde ağda için kuaför aramak benim için işkence olmaya başlamıştı. Tam o dönemlerde de bu aletin reklamını gördüm bayağı bir araştırdıktan sonra tüylerin tamamen bitmeyeceğini bildiğim halde satın aldım ve iyi ki satın almışım. Yaz tatillerinde inanılmaz bir rahatlık oluyor. Tatile çıkmadan 1 hafta önce atış yapıyorum ondan 1 hafta sonra da kendi kendine dökülmeye başlıyor zaten. Sonra ki 2 haftada da tüyler çıksa bile çok ince çıktıkları için beni rahatsız etmiyor.

Tüylerinizi tamamen bitirmiyor ama çıkış süresini uzatıyor ve tüyleriniz daha cılız çıkıyor. tende ki pürüzsüzlük de artısı.

13 kasım 2018 17:24 13 kasım 2018 17:26

53. bu cihaza yaklaşık 4-5 yıldır sahibim.

küçük bölgeler için kullandığımda memnun kaldım. koltukaltı, bıyık vb.

ancak bacaklara, kollara yapmak cidden işkence. bitmiyor. ben yaparken çok sıkılıyorum. zaten aleti ilk aldığımda birkaç kez -daha fazla değil- bacağıma yapmayı denemiştim. daha fazla dayanamadım ve bir merkezde alexandrite lazere başladım. hem elimin yetişmediği noktalar için hem de daha hızlı bir işlem olduğu için lumeayı tercih etmiyorum açıkçası. bir diğer nokta lumeayla tüylerin asla bitmemesi :( ağda gibi bir şey bu. süreklilik sağlanmadığı sürece o kıllar çıkacak, kaçarı yok.

toparlamam gerekirse koltukaltı, bıyık, genital gibi küçük bölgeler için oldukça avantajlı. ancak bacaklarinızdaki kıllardan kurtulmak istiyorsanız bence bu aleti tercih etmeyin. (edenleri tebrik ediyorum)

13 kasım 2018 15:50

52. bu alet bir bende işe yaramadı diye düşünmüyor değilim. geçen kıştan beri inatla kullanıyorum ama değişiklik göremedim kendimde. kimde deneme atışı yaptıysam seyreldiğini de gördüm.

27 eylül 2018 22:41 ed.28 eylül 2018 17:15

51. Alıp almamakta kararsız kaldığım ancak Media Markt'ta gezerken bir anda indirime girip aldığım ürün. 1 senedir kullanıyorum. Oldukça memnunum tamamen bitmiş sayılmaz ancak çıkma süresi oldukça uzadı ve tüylerim inceldi. Azalma durumu da söz konusu.

27 eylül 2018 10:27

5

50. Ben düzenli kullanamamama rağmen memnun kaldım. Tenim beyaz tüylerim siyah kalın ve maalesef çok fazla. Lazer epilasyona iki sene gittim her defasinda bu durumum kullanilarak aa bak şöyle makine aldik şu kadar para ver buna gec kesin çözüm denilerek sömürüldüğüm için bu cihazi fazla bir beklentim olmadan aldim ve kullandım. Memnunum, jiletle aldiktan sonra bu makineyi kullaniyorum seyrelme var çıkma süresi de uzuyor. Benim durumda olanlar ne oldugunu cok iyi bilir somurulmenin ve sanki biz çok memnunmusuz gibi aa sende çok kıllıymissin vs. sacma sapan cahilce muhabbetlere muhatap olmanın verdigi sıkıntıyı. O yüzden evimde mis gibi aliyorum kullaniyorum bana gore gayet de faydalı. Tavsiye edilir :)

22 ağustos 2018 10:54

49. Zamanında yorumlara dayanarak büyük ümitlerle aldığım alettir. Takvim tutarak kullanmama rağmen hiç bir işime yaramadı. Halbuki tam da istenilen yapıda siyah kalın tüyler ve beyaz tenliydim ama olmadı. Hani dedim belki ben anormalim 3-4 kullanımda işe yarayacak diye bir şart yok sonuna kadar kullanayim ama yok bi süre sonra saymayı bıraktım ama 10u geçtiğine eminim. Çok az çizgi çizgi seyreltti o kadar.

14 ağustos 2018 22:08

48. Yaklaşık 4 senedir sahip olduğum ürün. Kalın tüylerimi tamamen bitirdi düzenli kullandığında mucizeler yaratıyor. 2 yıldır kol, bacak ve koltukaltı bölgesinden tek bir tüy dahi çıkmıyor. Çevremdeki 6 kişi bendeki sonuçları görünce satın aldı. Hepsi de benim kadar memnun.

28 temmuz 2018 11:24