yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. başka biriyle tesadüf eseri aynı ortamda aynı kıyafetle bulunma durumu.

  az önce bir belgeselde duyduğum "hiçbir hayvan aynı türdeki diğerleriyle aynı kıyafeti giymeten utanç duymuyor" cümlesinin aklıma getirdiği deyim.

  21 kasım 2015 18:17

  2. Dün sokakta yürürken başıma gelen durum. Karşı yönden bana doğru yürüyen kız ile aynı montu giymişiZ. Benim hiç de rahatsız olduğum bir durum değil ancak kendisi fazlaca rahatsız olmuş olacak ki yanımdan geçerken üfffffffff... diyerek atarlana atarlana tepki verdi. Özür dilerim cici kız bilseydim giymezdim.

  19 aralık 2017 18:19

  3. Zaman zaman karşılaştığım ve umrumda olmayan ve kendime dert etmediğim durum.dert edenide anlamıyorumda neyse .zara bershka mango vs. Gibi mağazalardan yada herhangi bir dükkandan aldığımız kıyafetler tek üretilmiyor zaten yığınla üretiliyor ve bunu alan başka insanlar oluyo doğal olarak.

  Üniversiteye giderken lc waikiki den bi ayakkabı almıştım bizim sınıftan bi kız daha aynı ayakkabıyı almış kız bi triplere girdi ayakkabıyı atmış bilmem ne ulan lc Waikiki bunu tek sana üretmedi ya bu neyin kafası asadssffsf.

  Şunu anlarım ama sezon da bi kıyafet alırsın ve o kıyafeti o kadar çok heryerde herkesde görürsün ve gözün alışır artık güzel gelmez severek giymessin bu olabilir . 

  Ama hazır giyim markaların da pişti olup tripten tribe  şekilden şekile gireni anlamıyorum tasarım giy ozaman madem bu kadar zoruna gidiyo.

  20 aralık 2017 00:48


  4. şu pişti oldum diye dünyanın sonu gelmişcesine triplere giren, etrafına negatif enerji saçan insanları hiç anlamadım, anlamayacağım da. atıyorum bir elbise aynısından senin üstünde de var, benim üstümde de. birebir aynı şekilde kombinlesek de, ki bu oldukça düşük bir ihtimal yine de aynı şekilde taşıyamayız zaten. bende çok başka, sende çok başka durur. o yüzden çok saçma geliyor bu durum bana. hatta cemiyet hayatından çıkıp gelmiş, aramıza karışmış bir ifade bu benim için. sanki herkes her gün bir davette, tek korkumuz da birbirimizle eş zamanlı olarak aynı şeyleri giymiş olmak. aman ne büyük problem. allah başka dert vermesin dedirtecek cinsten.

  aynı model, aynı desende ve aynı tür parçalar hemen her yerde satılıyor artık. kişiye özel, gerçekten tasarım harikası bugüne kadar eşi benzeri olmayan bir şey tasarlatırsan belki o zaman anlayabilirim. onun dışında gerçekten çok saçma bir şey bu. hatta bununla ilgili kızılay dağıttı gibi bir espri yapılıyor ya, duyduğum en saçma şeyler arasında listeye iyi bir giriş yapar herhalde.

  20 aralık 2017 01:15

  5. Benim başıma sık gelir çünkü hemen herkes aynı mağazalardan giyiniyor, zara mango vs. gibi. özel tasarım giyip gezmiyoruz sonuçta hayatın olağan akışında var yani pişti. Geçen yaz eşimle oteldeyiz,üzerimde mango uzun kırmızı askılı bir elbise var, karşımızdan da başka bir çift geliyor kız yanındaki erkeğin orasını burasını çekiştirip üzerini kapatmaya çalışıyor adeta,ben de yanlarından geçerken aa pişti olduk dedim gülümseyerek, o an kızın gözlerinden çıkan şimşekleri unutamıyorum :) ne saçma tripler ya azıcık rahat olun özgüvenli olun kendinizi sevin yahu :) 

  20 aralık 2017 11:32

  6. bir de bu durumda sanki elbise ona lisanslı da siz onunkinin taklidini almışsınız gibi davrananlar var.bu 'ayh pişti olduk'dan da öte 'ayh benimkinden almış yaa' tribi.bu başka durumlarda da oluyor,belki ben o 'şeyi' (trend,makyaj,kıyafet vs her şey olabilir) senden çok daha önce keşfettim ve yıllardır giyiyor&kullanıyor&uyguluyorum,ne bu tripler bu saçma özgüven tatlı qıs ?

  20 aralık 2017 13:13

  7. Sevdiğim insanlarla bazen bile isteye yaptığım şey. En yakın arkadaşımla birbirimizden habersiz defalarca aynı şeyleri almışızdır, sözleşip aynı da giyiniriz. Ama söz konusu sevmediğim birisiyse gıcık olup mevzu bahis şeyi bir daha kullanmamayı ya da giymemeyi bile düşünebilirim.

  20 aralık 2017 16:26


  8. günlük bir kıyafetle pişti olmak hiç sorun değil bence.Zaten siz o kıyafeti daha iyi taşıyorsanız ya da daha iyi kombinlemişseniz pişti gibi bile görünmez.

  Ama baloda falan biriyle pişti olsam çıldırırım herhalde.Sonuçta özel bir gün,herkes olabildiğince güzel olmak istiyor.Bunda da kombin ve taşımak önemli bir unsur,ama taşıyamayan taraf bensem :((((

  birde şöyle bir sorunum var benim.Bir arkadaşım var tarzlarımız aynı resmen ve kendisi başkasının onunla aynı şeyi almasını asla istemiyor.Bu yüzden bir şey beğendiysem atıyorum ona bak bunu alıcam diye,yoksa önce o atar ve ben alamam.Alışverişe onunla gitmekten de nefret ederim,yine aynı şey.Önce kim gördüyse onundur oynuyoruz resmen.Benim açımdan asla bir sorun yok ama kendisi takıntılı işte.Onun yüzünden istediğim şeylerin çoğunu alamadım.(gizlinot: gizli aldıklarım oldu ama fklmfcle)

  pişti olmak,özelliklede herkes inditex,mango gibi yerlerden giyindiği için gayet normal bir şey.

  20 aralık 2017 18:34

  9. ilkokul mezuniyetimde en üst seviyesini yaşadım bunun. Lcw den uçuş uçuş beyaz ve çiçek detaylı, mezuniyetim için giyebileceğim mükemmel elbisemi bulmuşken mezuniyet günü üç yakın arkadaşımla aynı "mükemmel elbise"yi bulduğumuz gerçeğiyle yüzleştim. Ha tabi o yaşlarda da umursamazdım ama küçük bir şok geçirmiştim çünkü toplam 12 kız falandık. Zaten şimdi hiç umursadığım bir şey değil bu kimse bana özel üretmiyor o kıyafetleri. 

  20 aralık 2017 18:58 20 aralık 2017 19:32

  10. mango ve zara giyenlerin sıkça başına gelen şey. bu yaz uçan kuşla bile pişti olmuşluğum vardır bundan sebep.

  20 aralık 2017 22:12