girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • medya (3)

113. önceden dudağımın sağ alt tarafında vardı. iki kere deldirmiştim aynı yeri ama alışamadım ona bir türlü. sonra göbeğimi deldirdim 3 yıldır benimle. devamlı görmediğim için hiç sıkılmadım ondan. tabi bide iş derdi falan derken yüzümde istesemde yaptıramıyorum. how i met your mother da bir bölüm vardı insanların geçmişinden kendisiyle ilgili bir şeyler sakladıkları oldukları kişiden kopmamak için hayat yüzünden. benim içinde bu piercingim öyle. çünkü benim için güzel eğlenceli anıları var ve ozamanar olduğum kişiyi hatırlatıyor bana ya da ben fazla anlam yüklüyorum bilmiyorum.

neyse göbekte düşünenler için ben uyuşturtmadan deldirttim gerçekten çok az bir acısı var. temizliğine inanılmaz dikkat ettim diyemem fakat sorun olmadı ama geç iyileşiyor belki bir ayı bulmuştur.genelde pantolonuna takılmıyor mu diyorlar hayır henüz bir yere takılmadı neyseki:)

15 nisan 23:43

112. bugüne kadar sırasıyla kaş, dudak, tragus ve septum piercingi kullandım. dudağımı 4 kere deldirdim. 

şu an sadece tragus kaldı, iş hayatından dolayı deldiremiyorum da ama insan istiyor işte hep. 

kaş piercingimi 1 yıl kadar kullandım, kadıköyde bi yerde deldirmiştim hatırlamıyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadım ne kaş düşmesi ne başka bi şey. 

dudağımın sağ tarafını 3, sol tarafını 1 kere deldirdim. hep sol tarafını deldirmek istemiştim galiba o yüzden sağda bir türlü tutunamadı. doktorluk bile oldum. ama yılmadan yorulmadan deldirmeye devam ettim. sol tarafını 3 yıl önce deldirdim. 3 yıl boyunca halka dahil olmak üzere bütün tarz piercingleri kullandım. ama fark ettim ki gerçekten o taraftaki diş etlerim biraz çekişmiş gibiydi. daha fazla risk almak istemediğim için çıkarttım ve kalbim çok kırık çok özlüyorum dedi dudak piercingim. 

septumsa benimle sadece bi ay yaşayabildi. gerçekten burnunun kemiği sızmalası lafını birebir yaşadım. çok korkunçtu. acı gibi ama değil gibi de. yaşanabilir ama sanki bi anlık ölmüşsün gibi de. gözlerimden yaş boşaldı istemsizce arkadaşlarım falan korktu hatta yanımdaki :d ama işte yakışmadı bana bi de bakımı diğerlerinden daha zor, başaramadım, çıkarttım. 

tragus ise dövme yaptırmaya gittiğim bi gün canım acıdığı için daha ne kadar acıyabilir uleyn diyerek yaptığım bi eylemdi. hiç acımadı ve bence çok güzel duran bi aksesuar. insana farklılık katıyor. hiç iltihap, ağrı gibi problemlerim olmadı. 

ama tabi böyle durumlarda mutlaka bakım yapılmalı, deldirilen bölgeye ekstra dikkat edilmeli. aman bi şey olmaz dendiği zaman hep aksilikler çıkıyor. 

bu arada kaşımda hiç iz kalmadı, çıkartalım4 yıl oldu. dudağımın sağ tarafında küçücük belli belirsiz bir leke var. ve dudağımın sol tarafındaki de çıkartalı 6-7 ay olmasına rağmen dıştan açık ama içten kapanmış...

15 nisan 23:28

111. 3 sene önce burnumu deldirdim. deldirdikten 2 gün sonra da nezle oldum çünkü evren heveslenmemi ve mutluluğumu yaşamamı istemiyordu. tabi burun akıntısı vs derken elim piercingime çarpı ve nur topu gibi bir iltihabım oldu. daha sonra ne yaptıysam geçiremedim, piercingimle vedalaşmak zorunda kaldım. neredeyse 2 saat içinde de tamamen kapanmıştı. ondan sonra da bir şey deldirmeye cesaret edemedim zaten.

15 nisan 19:50


110. Hani atlas ve halep pasajlari karsilikli ya. Ferhan sensoyun tiyatrosunun oldugu hangisiyse ordan girip ilerleyince tiyatronun gisesinin hemen orda sag kolunuzda kalan dovmeci piercingci de piyasanin cok altinda piercing satiliyor. Yani deldirmek ya da dovme icin bildiginiz yerlere gidin ama piercing satin alacaksaniz hem cesitleri hostu hem de antialerjik metalden satiyorlar cok uygundu. Bikac senedir oradan aliyorum, dun gittim hala ayniydi fiyatlari, toptancilik yapip sonra birakmislar ellerinde kalan piercingleri hala eski fiyatindan veriyorlarmis. Dusunenler bi bakabilir. 

15 nisan 13:32 15 nisan 13:33

109. İyi planlanıp yüz ve vücut tipine göre yaptırıldığında her insana çok yakışan aksesuar/takı.

Septum, iki adet hızma, medusa ve dudak altı olmak üzere 5 tane yüzümde taşıyorum. Daha önce dilimde, kaşımda iki tane ve göbeğimde de vardı, çeşitli nedenlerden dolayı artık kullanmıyorum hiç birini. Eğer bakımına dikkat ederseniz, iyi, bildiğiniz, güvendiğiniz bir yere yaptırırsanız çok güzel duracak harika bir aksesuar olabiliyor. ve fakat yaptırırken dikkatli olmanız gerekir, ve yaptırmadan önce iyice araştırmanız gerekir, çünkü piercing bölgesine göre bakımı çoğalan veya azalan bir şey, kulak deldirmeye (kıkırdak hariç) pek benzemiyor. Bir de burnunuz olsun kulağınız olsun neresi olursa olsun tabancayla delme yapan yerlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum, çünkü o tabancalar her ne kadar yeni küpe takılıyor olsa da asla ve asla dezenfekte olmuyor ve mikrop kapmanıza yol açabilme ihtimali sandığınızdan daha yüksek.

İstanbul'da olanlar için kadıköy'deki brainer's ink'te çalışan Hazal Gökcan'ı piercer olarak gerçekten gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Çok temiz çalışan ve işini iyi bilen, işinde usta bir insan. Hem de fazlasıyla tatlı bir kişilik olur kendisi. Diğer şehirler için yorum yapamıyorum.

8 mart 19:42

108. hızma, helix ve tragus olmak üzere 3 çeşidini taşıyorum. hepsini de çok seviyorum, 4 yıldır hiç çıkarmadan kullanıyorum. yalnız en çok iltifat alanı ve merak edileni tragus, onu belirteyim. görüpte "çok acıdı mı?" diye sormayan yok nerdeyse. en az acıyan ve en çabuk iyileşen piercingim olduğunu söyleyince şaşırıyor insanlar ama öyle. şuan normal kulak deliği kıvamında ve hiç acımıyor. bunun sırrı bence hem çok temiz tutuyor ve sürekli piercing değiştirmiyor olmam, hem de gümüş metal vs değil de çelik piercing kullanıyor olmam. ayrıca deldirirken de mutlaka bu işi bilen, hijyenik ve tabancayla değil intraketle delen bir yere gidin. üç kuruş az para vereceğim diye boşuna acı çekmeyin çünkü hepsi kıkırdaklı ve riskli bölgeler.

8 mart 16:56

107. Kulakta yüzde hep heves ettiğim kıkırdak, tragus ve dudakta olanına bir zamanlar sahip olduğum aksesuar.ama şimdi hiç beğenmiyorum,çıkardım hepsini sadece kıkırdağımda küpe kullanıyorum. Yüzdeki beni çok yoruyor artık,tragusun da acımasa da takıp çıkartması zordu attım gitti.marjinal tarzı olan insanlara çok yakıştırıyorum

8 mart 08:12


106. okuldan mezun olup iş aradığım dönemde, iş görüşmelerine sol kaşımdaki piercingin alt boncuğunu çıkartıp öyle gidiyordum zira üst kısmı kahkülüm kapatıyordu. (gizlinot: ahaha) işe girdikten çok sonra bir kere patronum görünce gelip kahkülü kaldırıp "acımıyor mu ya" demişti. çıkartana dek bir daha da gizleme gereği duymamıştım. titanyum olması gerektiğine katılıyorum. değişik değişik uçlar alıyordum, ne günlerdi. 3 sene önce çıkarttım, özlüyorum.

7 mart 19:58

105. heliximi -hangi cesaretle bilmiyorum- 3 yıl önce, bir bijuteride  2 buçuk liraya tabancayla deldirmiştim. İnanır mısınız hala acıyor. Yahu senin artık iyileşmen gerekmiyor mu be? Tamam yapmışız bir hata da çekeceğimi çektim bence üç yıldır yeter ettin artık. Normal kalınlıkta bi küpe takarken sorun yaşamıyorum artık (bi zahmet. 3 yıl yani) piercing takarken inanılmaz acıyor, o kalın piercingi kulağımdan çıkarmadığım sürece yeni delinmiş gibi kıpkırmızı oluyor kulağım, hassaslaşıyor, üstüne yatamıyorum. Bu eziyet ne zaman bitecek :(  

Bir sürü arkadaşım deldirmişti tabancayla, hiç de bir şey olmadı. Aksi gibi benim başıma gelir hep böyle şeyler. Yok babam yok. Helixi tabancayla deldirmeyin. Bu da benden bir tavsiye olarak kalsın burda.

7 mart 01:25 7 mart 04:08

104. Yaklaşık 6 ay önce bir deli cesareti gidip burnumu ve göbeğimi deldirdim.Kesinlikle steril ortamda yaptırılmalı ve metalin kaliteli,cerrahi çelik olmasına dikkat edilmeli.Vücudun ne tepki vereceği belli olmuyor çünkü.Ben herhangi bir takıcıdan aldığım piercingleri takamıyorum mesela.Kulak deliklerimde dahil hemen kaşınıp şişmeye başlıyorlar.

Burnumu deldirirken gerçekten acıdı ve gözlerimden yaş geldi.Halka taktırdım ben.Sızlaması kısa sürdü.Şişme ya da kızarıklık yaşamadım.1 hafta boyunca sabah akşam fucidin sürdüm.Severek takıyorum.

Göbeğimde ise hiçbir şey hissetmedim.Haftalarca iltihaplanmasıyla uğraştım.Sabah akşam krem sürdüm.tuzlu su ile temizledim.inat ettim çıkarmadım ama.çok sevdim çünkü.aynaya baktıkça mutlu oluyorum.iyiki yaptırmışım.

Kesinlikle düşünülerek yaptırılması taraftarıyım.bakımına çok dikkat edilmeli.

22 ağustos 2017 18:52