sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (99)
 • medya (0)

99. Bel fıtığı başlangıcı vardı 1 ay fizik tedavi gördüm. Pek işe yaramadı. Pilatesten sonra hem ağrılarım azaldı nerdeyse tamamen iyileşti. Tabi incelme ve vücut yağ oranı azaltması da eklenince,bende bağımlılık yaptı.

13 kasım 12:15

98. grup derslerinde hocasının çok önemli olduğunu düşündüğüm spor. bütün bir yaz yaptım. faydasını da gördüm ama bir daha gitmeyi düşünmüyorum o derse.

şöyle ki bizim hocamız çok agresif bir kadın. yani sesini yükseltmesine, ters konuşmasına gerek yok. duruşu bile agresif. yaydığı kötü bir enerji var.

bir gün derste (son gittiğim derste) hareketlerimizi yaparken aynada kendimi gördüm. suratım asık, kaşlar çatık, böyle bir kaknemlik tarif edilmez... dedim ben niye böyle işkence altında gibi duruyorum. baktım bütün sınıf böyle. herkes asık suratlı herkes gergin. her an kavga çıkabilecek gibi.

ki zaten bu yaz bir sürü kavga oldu o sınıfta. ottan sebeplerden dolayı hem de. yok ayakkabını buraya koyma, yok matını öteye çek gibi şeyler.

ya ben spora kafam dağılsın, sağlığımı toplayayım, kendime geleyim diye gidiyorum niye bu kadar agresifiz acaba diye düşündüm. bir daha da gitmedim. pişman değilim. esneme hareketlerini kendim huzurlu bir ortamda yapıyorum. daha rahatım.

bak aklıma geldi şimdi (gbkz: blogilates)' de cassey ne kadar güler yüzlü mesela. bir sürü ağır hareket yapıyor ama hiçbirinde agresif değil hepsinde neşeli. düşündükçe hep o dersteki negatif havayı suçluyorum artık.

9 ekim 13:26

97. Tüm malzemelerini edindiğim ama bir türlü başlayamadığım spordur, çünkü tam video bulamamaktayım. Önerisi olan süslülere mesaj kutum her zaman açık. 

29 ağustos 16:25


96. Yaklaşık 1,5 yıldır fitness/cardio'dan sonra basladım.  Reformer pilates dersi alıyorum. 3 ayda farkedilir derecede kifozumda iyileşme gozlemledim. Özellikle vücut esnekliğim arttı. Fitness yaparken,zorlandigim bazı hareketleri dah rahat yapar oldum. Dik durmak benim için oldukça zordu,şimdi durusumda büyük oranda düzelme var. Kilo verme konusunda tek başına faydalı mi ne yazık ki deneyimlemedim. Şuanda bunu cardio ve ağırlık ile birlikte yapiyorum. Ayda 2-4 kg arası veriyorum. Bazı aylar hiç vermiyorum. Şimdilik bulunduğum spor salonunda alıyorum dersleri. Biraz maliyetli geldi bana. (10 ders 1100 TL,piyasada 600'den 2000'e kadar değişiyor araştırdigim kadarıyla). 10 ders benim için yaklaşık 1 aya tekabül ediyor.Bunun yerini tam tutar ise mat pilatesi denemek istiyorum. Hem daha sürdürülebilir hemde daha ekonomik olabilir diye düşünüyorum. Ben tamamen sağlık sorunları sebebiyle buna yöneldim.

29 ağustos 12:24

95. benim gibi evde yapmak isteyen ve nereden başlayacağını bilemeyenlere şu kitabı (link: https://www.dr.com.tr/Kitap/Pilates-Anatomisi/Ebby-Ellsworth/Hobi/Spor-ve-Sporcular/Spor/urunno=0000000566130?gclid=Cj0KCQjwiJncBRC1ARIsAOvG-a7MyxpIUOpXnAh7IePMOuyudRB9k7A75e7418-31IkYeYLJYF_1YwsaAnUAEALw_wcB pilates anatomisi) önerdiğim spor.

29 ağustos 12:12

94. linç yemek istemiyorum ama pilates beni yormuyor, terletmiyor, spor yaptığımı hissedemiyorum diye yapmaktan hep kaçarım. ama şu son 1 haftadır atlamalı zıplamalı egzersizleri yapamıyorum ölecek gibi oluyorum tansiyon problemimden dolayı nedense. ama (link: https://www.youtube.com/watch?v=sKIqLUlPGBw&t=258s şu video) pilatese bakış açımı değiştirdi. karın kaslarını inanılmaz çalıştırıyor ki ertesi gün oturup kalkarken gülerken bile canınız acıyabiliyor. benim gibi ben pilateste çalıştığımı hissetmiyorum diyenlere tavsiye ederim.

21 mart 20:16

93. Joseph pilates tarafından geliştirilen vücudun esneklik ve dayanıklığını arttırmaya yönelik egzersiz sistemi. En güzel örneklerini blogilates adresinden bulabilirsiniz. Spor geçmişinize güvenip hafife almayın zira ben 2 gün sopa yutmuş gibi yürüdüm. İnanılmaz çalıştırıyor.

11 mart 01:36


92. Huzur pilateste :) Kasım ayında evimin hemen yanında pilates salonu bulunması gibi bir şansım olduğu için başladım mat pilatesine. Kasım-Aralık arası 4 haftalık süreçte haftada 3 kere toplamda 12 ders devam ettim.Sonra şehirdışında uzun süre bulunmam gerektiğinden 1 ay ara vermek zorunda kaldım. Pilatese geri başladığımda ise hareketleri yaparken gerçekten bıraktığım zamana göre gerileme yaşadığımı gördüm. Şunu söylemek isterim ki ara vermek pilatese hiç iyi gelmiyor. Süreklilik gerekiyor pilates yaparken. Ancak yapa yapa insan yine eski performansını yakalıyor. Şu anda hiç olmadığım kadar esnek, güçlü ve zinde hissediyorum kendimi. Kilo kaybım olmadı ama ayna karşısında daha toparlanmış bir vücudum olduğunu görüyorum. Hatta pilatesle birlikte şu anda spor salonuna da yazıldım ve daha önce pek spor yapmamış eşime koşu bandında ve eliptik bisiklette toz yutturuyorum.

Reformeri ise çok denemek istiyorum ancak seanslık ücretleri aşırı pahalı. Mat pilatesine devam ettiğim yerde reformerin 1 saatlik seansı 80 tl ve haftada en az 2 gün gelmek gerekiyor :/ açıkçası ayda 640 tllik bütçe ayırabilmek epeyce zorlayacak gibi.. O yüzden mat pilatesine ve spor salonuna devam :)

23 ocak 17:24

91. eski fitness rutinime dönmekte zorlandığım ve bu aralar daha hafif bir şeyler yapmak istediğim için başlamayı planlıyorum ama internetim olmadığı için youtube'dan videolara ulaşamıyorum.acaba ebru şallı'nın dvd'lerini mi alsam diye düşünüyorum ancak hangisiyle başlayacağımı falan bilmiyorum ve iyi değil diyenler de var.

Tavsiyesi olan varsa çok sevinirim

tanım:evde pilates yapanların nasıl ve kimle başladığını,hangi videolardan yararlandığını paylaşmalarının faydalı olacağını düşündüğüm başlık.

23 ocak 16:54

90. 1 aydır reformer olanına başladığım spor, zayıflamaktan ziyade kendimi güçlendirmek için başladım. 1 ay dolduğuna göre fikirlerimi yazabilirim. öncelikle kaygı bozukluğu ya da depresyon yaşayan varsa mutlaka tavsiye ederim. bende nadir olarak kaygı durumu oluşuyordu, doktorum otonom sinir sistemine hükmedebilmek için tüm iç organlarını kontrol edebileceğin spor olan pilates yapmalısın dedi. üşengeçlikten ölen bi insan olarak sabahları yataktan zımba gibi uyanıyorum, daha dinç ve huzurluyum, hele 1 saatlik çalışmadan sonraki duş ve uyku hiç bir şeyin veremediği rahatlığı veriyor. şifa pilateste diyorum :)

edit: haftada 3 gün gidiyorum.

edit: 6 ay olmus baslayali, hic aksatmadan gittim, bu ise oncelik verdim, su an basladigim kilo ile hemen hemen ayniyim ancak kas oranim artip yag oranim azaldigi icin daha ince ve zarif hatlara sahibim, daha once fitnes ve spinning yapmistim ama hic bu kadar incelmemistim.. durus bozuklugunu da duzeltiyor net bir sekilde kendimde gozlemlediklerim bu sekilde..

23 ocak 15:49 17 haziran 00:57