yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (88)
  • medya (0)

  88. Evde tıkıldığımız şu günlerde aşırı tatlı, aşırı pozitif bir ses tonu ve enerjiye sahip bir pilates eğitmeni keşfettim. kait kalp<33 Fakat dikkat!! Başlangıç seviyesi için uygun olmadığını düşünüyorum (her ne kadar öyle yazıyorsa da)

  Denge, core, duruşlar, nefes ve postür gibi temel konular oturmuş ve birkaç ay mat pilates dersleri temeliniz varsa şu tatlılık abidesinin videolarına göz atmalısınız.   (link: https://www.youtube.com/watch?v=G6WmbN1LLd4 zor) 

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=K-PpDkbcNGo temel seviyeye daha yakın) 

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=NnBHdcGKpzc orta seviye)

  31 mart 22:39 31 mart 22:39

  87. bugün tekrardan başladım, yaklaşık iki sene önce hoca eşliğinde mat pilates yapmıştım. son zamanlarda çok hareketsiz olunca bir de aletli pilatesi araştırmaya başladım ama fiyatlar öyle uçuk ki. gaza geldim ve eve gelip kendi başıma video izleyerek 40 dk mat pilates seansı yaptım, kendimi öyle enerjik hissediyorum ki anlatamam. hatta aletli pilates için deneme dersimi de iptal ettim. kendi kendime de vücudumu çalıştırabiliyorken bu kadar para vermek istemedim açıkçası. ama daha önce hiç hocayla çalışmamış biri için video eşliğinde yapmak zor olabilir diye düşünüyorum. şimdiki hedefim ise 1 ay boyunca haftada 3 gün bunu düzene oturtabilmek. umarım başarırım.

  13 ocak 16:33

  86. Reformer olana başladım henüz 1 ders gittim. 4 kişilik grupla yapıyoruz ancak oldukça zor geldi bana, muhtemelen ilk dersim olduğu içindir. Herkes takır takır pozisyon alırken ben yönergeleri bile tam anlayıp takip edemiyorum. Maddi olanağım olsaydı özel ders alırdım. Ilerleyen derslerde sanırım hareketlere biraz alışırım.

  15 nisan 2019 16:39


  85. Bel fıtığı başlangıcı vardı 1 ay fizik tedavi gördüm. Pek işe yaramadı. Pilatesten sonra hem ağrılarım azaldı nerdeyse tamamen iyileşti. Tabi incelme ve vücut yağ oranı azaltması da eklenince,bende bağımlılık yaptı.

  13 kasım 2018 12:15

  84. grup derslerinde hocasının çok önemli olduğunu düşündüğüm spor. bütün bir yaz yaptım. faydasını da gördüm ama bir daha gitmeyi düşünmüyorum o derse.

  şöyle ki bizim hocamız çok agresif bir kadın. yani sesini yükseltmesine, ters konuşmasına gerek yok. duruşu bile agresif. yaydığı kötü bir enerji var.

  bir gün derste (son gittiğim derste) hareketlerimizi yaparken aynada kendimi gördüm. suratım asık, kaşlar çatık, böyle bir kaknemlik tarif edilmez... dedim ben niye böyle işkence altında gibi duruyorum. baktım bütün sınıf böyle. herkes asık suratlı herkes gergin. her an kavga çıkabilecek gibi.

  ki zaten bu yaz bir sürü kavga oldu o sınıfta. ottan sebeplerden dolayı hem de. yok ayakkabını buraya koyma, yok matını öteye çek gibi şeyler.

  ya ben spora kafam dağılsın, sağlığımı toplayayım, kendime geleyim diye gidiyorum niye bu kadar agresifiz acaba diye düşündüm. bir daha da gitmedim. pişman değilim. esneme hareketlerini kendim huzurlu bir ortamda yapıyorum. daha rahatım.

  bak aklıma geldi şimdi (gbkz: blogilates)' de cassey ne kadar güler yüzlü mesela. bir sürü ağır hareket yapıyor ama hiçbirinde agresif değil hepsinde neşeli. düşündükçe hep o dersteki negatif havayı suçluyorum artık.

  9 ekim 2018 13:26

  83. Tüm malzemelerini edindiğim ama bir türlü başlayamadığım spordur, çünkü tam video bulamamaktayım. Önerisi olan süslülere mesaj kutum her zaman açık. 

  29 ağustos 2018 16:25

  82. linç yemek istemiyorum ama pilates beni yormuyor, terletmiyor, spor yaptığımı hissedemiyorum diye yapmaktan hep kaçarım. ama şu son 1 haftadır atlamalı zıplamalı egzersizleri yapamıyorum ölecek gibi oluyorum tansiyon problemimden dolayı nedense. ama (link: https://www.youtube.com/watch?v=sKIqLUlPGBw&t=258s şu video) pilatese bakış açımı değiştirdi. karın kaslarını inanılmaz çalıştırıyor ki ertesi gün oturup kalkarken gülerken bile canınız acıyabiliyor. benim gibi ben pilateste çalıştığımı hissetmiyorum diyenlere tavsiye ederim.

  21 mart 2018 20:16


  81. Huzur pilateste :) Kasım ayında evimin hemen yanında pilates salonu bulunması gibi bir şansım olduğu için başladım mat pilatesine. Kasım-Aralık arası 4 haftalık süreçte haftada 3 kere toplamda 12 ders devam ettim.Sonra şehirdışında uzun süre bulunmam gerektiğinden 1 ay ara vermek zorunda kaldım. Pilatese geri başladığımda ise hareketleri yaparken gerçekten bıraktığım zamana göre gerileme yaşadığımı gördüm. Şunu söylemek isterim ki ara vermek pilatese hiç iyi gelmiyor. Süreklilik gerekiyor pilates yaparken. Ancak yapa yapa insan yine eski performansını yakalıyor. Şu anda hiç olmadığım kadar esnek, güçlü ve zinde hissediyorum kendimi. Kilo kaybım olmadı ama ayna karşısında daha toparlanmış bir vücudum olduğunu görüyorum. Hatta pilatesle birlikte şu anda spor salonuna da yazıldım ve daha önce pek spor yapmamış eşime koşu bandında ve eliptik bisiklette toz yutturuyorum.

  Reformeri ise çok denemek istiyorum ancak seanslık ücretleri aşırı pahalı. Mat pilatesine devam ettiğim yerde reformerin 1 saatlik seansı 80 tl ve haftada en az 2 gün gelmek gerekiyor :/ açıkçası ayda 640 tllik bütçe ayırabilmek epeyce zorlayacak gibi.. O yüzden mat pilatesine ve spor salonuna devam :)

  23 ocak 2018 17:24

  80. eski fitness rutinime dönmekte zorlandığım ve bu aralar daha hafif bir şeyler yapmak istediğim için başlamayı planlıyorum ama internetim olmadığı için youtube'dan videolara ulaşamıyorum.acaba ebru şallı'nın dvd'lerini mi alsam diye düşünüyorum ancak hangisiyle başlayacağımı falan bilmiyorum ve iyi değil diyenler de var.

  Tavsiyesi olan varsa çok sevinirim

  tanım:evde pilates yapanların nasıl ve kimle başladığını,hangi videolardan yararlandığını paylaşmalarının faydalı olacağını düşündüğüm başlık.

  23 ocak 2018 16:54

  79. 1 aydır reformer olanına başladığım spor, zayıflamaktan ziyade kendimi güçlendirmek için başladım. 1 ay dolduğuna göre fikirlerimi yazabilirim. öncelikle kaygı bozukluğu ya da depresyon yaşayan varsa mutlaka tavsiye ederim. bende nadir olarak kaygı durumu oluşuyordu, doktorum otonom sinir sistemine hükmedebilmek için tüm iç organlarını kontrol edebileceğin spor olan pilates yapmalısın dedi. üşengeçlikten ölen bi insan olarak sabahları yataktan zımba gibi uyanıyorum, daha dinç ve huzurluyum, hele 1 saatlik çalışmadan sonraki duş ve uyku hiç bir şeyin veremediği rahatlığı veriyor. şifa pilateste diyorum :)

  edit: haftada 3 gün gidiyorum.

  edit: 6 ay olmus baslayali, hic aksatmadan gittim, bu ise oncelik verdim, su an basladigim kilo ile hemen hemen ayniyim ancak kas oranim artip yag oranim azaldigi icin daha ince ve zarif hatlara sahibim, daha once fitnes ve spinning yapmistim ama hic bu kadar incelmemistim.. durus bozuklugunu da duzeltiyor net bir sekilde kendimde gozlemlediklerim bu sekilde..

  23 ocak 2018 15:49 17 haziran 2018 00:57