yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (92)
  • medya (0)

  92. bugün tekrardan başladım, yaklaşık iki sene önce hoca eşliğinde mat pilates yapmıştım. son zamanlarda çok hareketsiz olunca bir de aletli pilatesi araştırmaya başladım ama fiyatlar öyle uçuk ki. gaza geldim ve eve gelip kendi başıma video izleyerek 40 dk mat pilates seansı yaptım, kendimi öyle enerjik hissediyorum ki anlatamam. hatta aletli pilates için deneme dersimi de iptal ettim. kendi kendime de vücudumu çalıştırabiliyorken bu kadar para vermek istemedim açıkçası. ama daha önce hiç hocayla çalışmamış biri için video eşliğinde yapmak zor olabilir diye düşünüyorum. şimdiki hedefim ise 1 ay boyunca haftada 3 gün bunu düzene oturtabilmek. umarım başarırım.

  13 ocak 16:33

  91. Reformer olana başladım henüz 1 ders gittim. 4 kişilik grupla yapıyoruz ancak oldukça zor geldi bana, muhtemelen ilk dersim olduğu içindir. Herkes takır takır pozisyon alırken ben yönergeleri bile tam anlayıp takip edemiyorum. Maddi olanağım olsaydı özel ders alırdım. Ilerleyen derslerde sanırım hareketlere biraz alışırım.

  15 nisan 2019 16:39

  90. Bel fıtığı başlangıcı vardı 1 ay fizik tedavi gördüm. Pek işe yaramadı. Pilatesten sonra hem ağrılarım azaldı nerdeyse tamamen iyileşti. Tabi incelme ve vücut yağ oranı azaltması da eklenince,bende bağımlılık yaptı.

  13 kasım 2018 12:15


  89. grup derslerinde hocasının çok önemli olduğunu düşündüğüm spor. bütün bir yaz yaptım. faydasını da gördüm ama bir daha gitmeyi düşünmüyorum o derse.

  şöyle ki bizim hocamız çok agresif bir kadın. yani sesini yükseltmesine, ters konuşmasına gerek yok. duruşu bile agresif. yaydığı kötü bir enerji var.

  bir gün derste (son gittiğim derste) hareketlerimizi yaparken aynada kendimi gördüm. suratım asık, kaşlar çatık, böyle bir kaknemlik tarif edilmez... dedim ben niye böyle işkence altında gibi duruyorum. baktım bütün sınıf böyle. herkes asık suratlı herkes gergin. her an kavga çıkabilecek gibi.

  ki zaten bu yaz bir sürü kavga oldu o sınıfta. ottan sebeplerden dolayı hem de. yok ayakkabını buraya koyma, yok matını öteye çek gibi şeyler.

  ya ben spora kafam dağılsın, sağlığımı toplayayım, kendime geleyim diye gidiyorum niye bu kadar agresifiz acaba diye düşündüm. bir daha da gitmedim. pişman değilim. esneme hareketlerini kendim huzurlu bir ortamda yapıyorum. daha rahatım.

  bak aklıma geldi şimdi (gbkz: blogilates)' de cassey ne kadar güler yüzlü mesela. bir sürü ağır hareket yapıyor ama hiçbirinde agresif değil hepsinde neşeli. düşündükçe hep o dersteki negatif havayı suçluyorum artık.

  9 ekim 2018 13:26

  88. Tüm malzemelerini edindiğim ama bir türlü başlayamadığım spordur, çünkü tam video bulamamaktayım. Önerisi olan süslülere mesaj kutum her zaman açık. 

  29 ağustos 2018 16:25

  87. Yaklaşık 1,5 yıldır fitness/cardio'dan sonra basladım.  Reformer pilates dersi alıyorum. 3 ayda farkedilir derecede kifozumda iyileşme gozlemledim. Özellikle vücut esnekliğim arttı. Fitness yaparken,zorlandigim bazı hareketleri dah rahat yapar oldum. Dik durmak benim için oldukça zordu,şimdi durusumda büyük oranda düzelme var. Kilo verme konusunda tek başına faydalı mi ne yazık ki deneyimlemedim. Şuanda bunu cardio ve ağırlık ile birlikte yapiyorum. Ayda 2-4 kg arası veriyorum. Bazı aylar hiç vermiyorum. Şimdilik bulunduğum spor salonunda alıyorum dersleri. Biraz maliyetli geldi bana. (10 ders 1100 TL,piyasada 600'den 2000'e kadar değişiyor araştırdigim kadarıyla). 10 ders benim için yaklaşık 1 aya tekabül ediyor.Bunun yerini tam tutar ise mat pilatesi denemek istiyorum. Hem daha sürdürülebilir hemde daha ekonomik olabilir diye düşünüyorum. Ben tamamen sağlık sorunları sebebiyle buna yöneldim.

  29 ağustos 2018 12:24

  86. 2 sene önce haftanın 3 günü pilatese gidiyordum ve baya sıkılaşmıştım.Okul bittiği gibi evde youtubedan pilates videoları açıp tekrar başlamayı düşünüyorum.Aynı zamanda yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile yazın bir 15 kilo versem bana yeter.Üniversite hayatı ve hazır yemekler bana hiç yaramadı.

  19 mayıs 2018 13:25


  85. linç yemek istemiyorum ama pilates beni yormuyor, terletmiyor, spor yaptığımı hissedemiyorum diye yapmaktan hep kaçarım. ama şu son 1 haftadır atlamalı zıplamalı egzersizleri yapamıyorum ölecek gibi oluyorum tansiyon problemimden dolayı nedense. ama (link: https://www.youtube.com/watch?v=sKIqLUlPGBw&t=258s şu video) pilatese bakış açımı değiştirdi. karın kaslarını inanılmaz çalıştırıyor ki ertesi gün oturup kalkarken gülerken bile canınız acıyabiliyor. benim gibi ben pilateste çalıştığımı hissetmiyorum diyenlere tavsiye ederim.

  21 mart 2018 20:16

  84. Joseph pilates tarafından geliştirilen vücudun esneklik ve dayanıklığını arttırmaya yönelik egzersiz sistemi. En güzel örneklerini blogilates adresinden bulabilirsiniz. Spor geçmişinize güvenip hafife almayın zira ben 2 gün sopa yutmuş gibi yürüdüm. İnanılmaz çalıştırıyor.

  11 mart 2018 01:36

  83. Huzur pilateste :) Kasım ayında evimin hemen yanında pilates salonu bulunması gibi bir şansım olduğu için başladım mat pilatesine. Kasım-Aralık arası 4 haftalık süreçte haftada 3 kere toplamda 12 ders devam ettim.Sonra şehirdışında uzun süre bulunmam gerektiğinden 1 ay ara vermek zorunda kaldım. Pilatese geri başladığımda ise hareketleri yaparken gerçekten bıraktığım zamana göre gerileme yaşadığımı gördüm. Şunu söylemek isterim ki ara vermek pilatese hiç iyi gelmiyor. Süreklilik gerekiyor pilates yaparken. Ancak yapa yapa insan yine eski performansını yakalıyor. Şu anda hiç olmadığım kadar esnek, güçlü ve zinde hissediyorum kendimi. Kilo kaybım olmadı ama ayna karşısında daha toparlanmış bir vücudum olduğunu görüyorum. Hatta pilatesle birlikte şu anda spor salonuna da yazıldım ve daha önce pek spor yapmamış eşime koşu bandında ve eliptik bisiklette toz yutturuyorum.

  Reformeri ise çok denemek istiyorum ancak seanslık ücretleri aşırı pahalı. Mat pilatesine devam ettiğim yerde reformerin 1 saatlik seansı 80 tl ve haftada en az 2 gün gelmek gerekiyor :/ açıkçası ayda 640 tllik bütçe ayırabilmek epeyce zorlayacak gibi.. O yüzden mat pilatesine ve spor salonuna devam :)

  23 ocak 2018 17:24