sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (30)
 • oylar (9)
 • medya (2)

30. asit içerdiğinden dolayı iyice araştırılıp ve kendi cildinizi de iyice analiz ettikten sonra kullanılmalı. cildi aydınlatmada, lekeleri açmakta başarılı evet fakat haftada birkaç kezden daha sık kullanıldığı durumlarda bazı ciltlerde kusma yapabiliyor. belki deri altındaki sivilcelerinizin daha kontrollü bir şekilde kusmasını istersiniz, o yüzden ürün içeriği iyice içe sindikten sonra kullanmanızı tavsiye ederim. ama tamamen sağlıklı, kusacak bir şeyi olmayan ciltlerde bu etki görülmeden mutlu mesut geçinilebilir tabi ki. 

15 şubat 16:48

29. Aylardır düzenli olarak kullanıyorum, eskiden kalan sivilce izlerim artık belli belirsiz görünür oldular. Gözeneklerim daha sıkı görünüyor. Cilt tipim kışın normal, yazın yağlı ve daha önce hiç asit vb ürünler kullanmadım, memnuniyetimin sebebi bu da olabilir. 

15 şubat 08:02

28. Bence fazla abartılan bir ürün. Büyük boyunu kullanıp bitirdim ama cildimde aman aman bir değişim gözlemleyemedim fakat cilt bakımında asitleri fazlaca kullanan biriyim belki cildim alistigi icin fazla tepki vermedi bilmiyorum. Bu fiyata gelene kadar ayni işlemi yapan bir sürü ürün vardır diye düşünüyorum. En basiti nip+ fab in tonikli pedleri. 

14 şubat 17:47

27. Çok beğendim. Gözenekleri küçültüyor. Sivilceleri azaltıyor. Kesinlikle sürekli alacağım.

10 şubat 14:48

26. 1 haftadır düzenli olarak sabah akşam kullanıyorum. Cilt rengimi çok hafif te olsa eşitledi. Cilde güzel aydınlık bir görüntü kattı . Ancak fiyatını hak edip etmediği konusunda kararsızım. Amerikada 10 dolar olan 100 ml ürün burada 139 tl.

12 aralık 2018 15:27

5

25. yaklaşık 1 ay önce aldım. yorumlamak için acele etmek istemedim. aldığım günden itibaren (bkz: la roche posay effaclar yüz yıkama jeli) ile birlikte düzenli kullandım. 

artıları:

2. haftadan sonra gerçekten gözeneklerimde ciddi anlamda küçülme oldu. 

hassas cildimde herhangi bir hasara yol açmadı

sivilce çıktığı zamanlarda (regl dönemi) çok çabuk kuruttu.

makyaj yapmadığım zamanlarda cilt eşitsizliğime kısmen iyi geldi

eksileri:

la roche ile kombine kullanınca ekstradan cildimi kuruttu

lekelere karşı çok fazla etkisi olmadı ( fazla kızarık olan lekeler ya da sivilce izleri)

fiyatı yaptığı şeylere göre yüksek daha iyisi bulunabilir

bitince yeniden almayı düşünmüyorum. 

11 aralık 2018 21:51 11 aralık 2018 22:01

24. 1 senedir kullanıyorum öncelikle ilk aylarda aldığım verimi alamıyorum üründen. Belki cildim daha yüksek yüzdeli asit istediğinden olabilir bilmiyorum. Sivilcelerime bir çözüm olmamak ile birlikte lekelerime çok iyi geldi renkleri 2-3 ton açıldı hatta açık olanlar gitti bile diyebilirim. Ancak şu an hiçbir şey olmuyor suratıma su sürüyor gibi oluyorum. Ben her gece kullanıyordum. Gündüzleri 50 faktör kullanmak şartı ile. Aha içeren ürünleri kullanırken zaten güneş koruyucu kullanmak şart oluyor. İçerik olarak gayet güzel bir ürün. Bir süre ara verip tekrar kullanmaya devam edeceğim sanırım çünkü 42 tl iken 3 tane seyehat boyundan almıştım. Elimde açılmamış bir adet daha kaldı. Şu an seyehat boy fiyatı bile uçmuş. Şans verilebilecek bir ürün. 

1 kasım 2018 12:27 1 kasım 2018 12:28

23. 2 gün önce sephora’dan seyahat boyunu 99 tlye edindim ve denemekteyim. henüz kısa süre olmasına rağmen kuru ve bu yüzden pütürcüklü yüzüme çok iyi geldi. bugün nip+fab glikolik asitli scrub ile yüzümü yıkadıktan sonra üstüne yine bu toniği uyguladım bence şuan için gayet başarılı. denemek için aldım, kur ne gösterir bilmiyorum bu yüzden tekrar alır mıyım emin değilim

23 ekim 2018 20:17

22. Birkaç ay önce aldığım ve bayılarak kullandığım ürün. Sanırım sadece sephorada bulunuyor. Öğrenci olduğum için küçük boyunu almaya gücüm yetmişti. Ancak o boy ürün bile gözle görülür bir fark yaratmayı başardı. Vaadi gibi düzenli kullanımda ciltte içten yansımalı bir parlaklık yaratıyor. Ancak içindeki bir asit yüzünden gündüz kullanılması önerilmemektedir. Çünkü güneşe karşı duyarlı ve lekelere sebebiyet verebiliyormuş. Bu nedenle geceleri yüzümü yıkama jeliyle yıkandıktan sonra kullanmayı tercih ediyorum. Sabah kullanmak istersem de mutlaka üstüne güneş koruyucu sürüyorum. Ürünü sevmemin bir diğer nedeni de alerjik bir cilde sahip olmama rağmen reaksiyona neden olmaması. Tavsiyem bütçeniz varsa koşun alın.

21 ekim 2018 15:26 15 aralık 2018 21:43

21. Aşırı merak etmeme rağmen almamak için direndiğim bir ürün. Zaten Türkiyede de olmadığından yavaş yavaş hafızamdan siliniyor. Ama alabilen alsın buraya ne yapıyormuş yazsın

15 eylül 2018 07:01