yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  1. feci uyuz olduğum şey, kompleks midir nedir bilinmez bu iki meslekte bu tipler çoğunlukta.

  misal sen doğal bir burun istiyorum dersin o kalkar ucu kalkık olsun şöyle olsun böyle olsun der veya direk kendi kafasına göre yapar.

  ikinci örnek ise dövmecilerden ki onu bizzat yaşadım, taze taze gelip anlatayım istedim.

  bugün gittim dövmeciye, istediğim modeli de getirdim, boyutunu cartını curtunu hepsini ayarladım.

  öyle komplike bir dövme de değil ayrıyeten, hatta minimal sayılır.

  neyse başladı dövmeye bu ama fark ettim ki gösterdiğim modelden farklı doğaçlama da takılmaya başladı.

  yalnız oraya onu istemiyorum dedim ve bunu dedim diye herif beni neredeyse kovuyodu.

  neymiş efendim o dövmenin güzel olmasını o daha çok istermiş, ben daha önce dövme yaptırmamışım ben nerden bilecekmişim, öyle çok boş dururmuş falan filan

  yahu ömür boyu vücudumda taşıyacağım bir şey bu, tabii ki benim istediğim gibi yapıcaksın.

  bahsettiği kısımı yamuk yaptı herif, muhtemelen yediği boku sıvamak için saçmaladı.

  neyse ki ikinci dövmeyi güzel yaptı.

  sonuç olarak gerçekten profesyonel olmayan insanlara sırf daha uygun diye kendinizi emanet etmeyin dostlar, ben yandım siz yanmayın.

  23 ekim 2017 23:51

  2. Kuaförlerde de olan kompleks.

  23 ekim 2017 23:57

  3. nefret edilesi komplekstir. sakın bırakmayın kendinizi onlara. dövmemi yaptırırken istediğim yeri ve figürün boyutunu kendim seçtim, dövmeci kız çok meşhur biriydi alsancakta stüdyosu vardı. Ben bunun yerini beğenmedim diye diye yaptı dövmeyi, ben dövmeme bayılarak çıktım ordan ve hala da çok seviyorum dövmemi. Kızın dediği yere yaptırsam gayet sıradan herkeste olan bir yerde olacaktı. Onlar değil siz daha iyi bilirsiniz süslüler.

  24 ekim 2017 12:14


  4. Karşınızda gerçekten işinin ehli biri varsa bırakmanız gerekiyor. Sonunda gerçekten istediğim sonucu veren, saçlarımı istediğim gibi emanet edebildiğim bir kuaför buldum, bu cümleyi bana ne zaman kursa pişman olmadım.

  Aynı şekilde dövmecimde de. Ben turkuaz olmasını istediğimde "tamam ama bunu kullanalım, sen bana bırak, dağılınca tan istediğin renk olacak" dedi, şu an dövmem gerçekten de tam istediğim turkuaz olarak oturdu. Diğer dövmemin pembesinde de oldu aynı şey, bambaşka bir pembeyken şu an tam kişi resmimdeki şeklin rengin aynısı olarak oturdu.

  24 ekim 2017 13:49

  5. plastik cerrah ve dövmecilerin aynı klasmanda tutulup da, yetmeyip işleriyle ilgili tavırlarına da kompleks denmesine gerçekten şaşırdığım bir başlık. en başta plastik ve rekonstrüktif cerrahiyi

  sadece estetik cerrahiden ibaret olarak düşünmemek lazım. yani bu kişiler size sadece estetik anlamda yepyeni bir görüntü vaat etme gibi bir düşünceyle operasyon yapmazlar. aynı zamanda hastanın durumuna göre çeşitli onarımlar da yaparlar.

  en basitinden geçirilen bir trafik kazası ya da herhangi bir sebeple yaralanma gibi durumlarda, hastada doku kaybı oluşup oluşmadığı, hastanın kendinden alınan dokunun tekrar hastaya uygulanabilmesi, bunun doğru şekilde ince ayrıntısına kadar planlanması ve ona uygun seçilen yöntemlerle girilen bir operasyon, plastik cerrahide insanların basitmiş gibi gördüğü ama gerçekte oldukça zor işlemlerdir.

  bunun yanında doğumsal anomalisi olan, örneğin yarık bir dudakla veya doğuştan bir tümörle doğan kişiler söz konusu olduğunda, meme kanserinde zorlu bir tedavi süreci geçirmiş ve memesini kaybetmiş hastalara ilerleyen dönemde meme rekonstrüksiyonu yapılması ya da saptanan baş ve boyun tümörleri sonucu deforme olmuş dokuların onarımı gibi daha birçok konu plastik cerrahinin alanına girer. bunun yanında toplumda daha yaygın olarak bilinen rinoplasti, yani burun estetik cerrahisi ve meme büyütme, dikleştirme gibi estetik cerrahi operasyonlarını da işin içine katarak tabii ki işin uzmanı olan cerraha bırakacağız kendimizi. kalkıp da bunu nasıl bir kompleks olarak değerlendiriyor insanlar gerçekten anlamıyorum.

  dövme daha çok isteğe bağlı yapılan bir işlem olduğu için bu tip operasyonlarla birlikte değerlendirmek istemiyorum açıkçası. tabii ki yapılacaksa doğru yerlerde, doğru kişilerce yapılmalı orası ayrı konu. aynı şey sildirme işlemi için de geçerli tabii.

  24 ekim 2017 14:56 24 ekim 2017 15:02

  6. plastik cerrahla daha önce 2 kere ben aldırmak için, dövmeciye de aynı şekilde 2 kez gittim. etrafımdaki pek çok kişi estetik operasyon geçirdi, en az 7-8 tanesinde refakatçi olarak kaldım. 

  siz ne biçim insanlara gidiyorsunuz bilmiyorum ama, ben arkadaşlarımla her plastik cerraha gittiğimde insanların ne istediklerini ve istemediklerini iyice kavradıktan sonra, işin olur kısmını düzgünce anlatan, eğer estetik müdehale sonucunda istenilen görüntü oluşmayacaksa bunu söyleyen yahut gerçekten ihtiyacınız yok diyen hekimler gördüm. 

  Dövmeci desen keza öyle. evet bazı dövme sanatçıları eğer siz elinizde hazır bir tasarımla gittiyseniz istiyor ki dövmeye kendisinden de birşeyler katsın. adamı dövme makinesiyle bağırta bağırta döverler valla, kimse benim vücuduma kendince karalamalar yapamaz. yaptırdığım 2 dövmede de ne istediğimi net bir şekilde anlattım, istediğim olana ve tam anlamıyla içime sinene kadar tekrar tekrar dövmenin tasarımıyla uğraştı bana dövme yapan kişi. müşterisine karşı sorumluluk duygusu olan insanları bulmak zor değil, Google’da şöyle bir yorum okumaya bakar. 

  Ha tabii ki tüm mesleki hayatı boyunca sadece kendi çizimlerini yapan, ve dövme yaptırmaya gittiğinizde size ne dövmesi yapacağını asla bilmediğiniz dövmeciler de var. Ama bunlar kendi alanlarında oldukça uzman ve isimleri bilinir kişiler. yaptıran kimsenin de daha pişman olduğunu görmedim. 

  24 ekim 2017 15:44

  7. 6 sene tıp okumuş, dirsek curutmus üzerine dört sene uzmanlık yapmış, sayısız vaka görmüş bir cerrahı da dovmeciyle bir tuttunuz ya... siz sadece estetik düşünüyor olabilirsiniz ancak hekiminiz hem estetik hem fonksiyonu birlikte düşünmek zorundadır ancak bunu bazı hastalar anlamak istemez. Garip bir başlık olmuş.

  24 ekim 2017 16:05


  8. başarısız bir genelleme denemesi.

  24 ekim 2017 17:43

  9. Eline bi tane az ünlü fotoğrafı alıp bana bunun burnunu yap dersen tabi bana bırak der, adamın işi estetik, sana yakışmayacak şeyi yapmak istemez gerçek bi hekimse. 

  24 ekim 2017 22:42

  10. arkadaşlar gitmeden önce araştırmanız gerektiğini gösteren başlık

  dövme sanatçısı sizin google görsellerden print ettiğiniz tasarımı çalmamak için kopyalamaz. zaten kopyalıyorsa bır sıkıntı vardır. kendinden de bir şey katmak ister,değiştirmek ister. kaç tane dövmem var bir tanesi resim. ben bu tarz bir şey istiyorum dedim gösterdim muhabbet ettik. farklı bir tasarım çıkardı onu yaptı onayımla. gerekirse bekleyeceksiniz yeni tasarım yapmasını

  eğer kendiniz çizmediyseniz lütfen "baaağa bundan yap" diye gitmeyin gerçek bir sanatçıya. hakaret kabul ediyorlar.

  25 ekim 2017 03:48