pms

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (286)
  • medya (4)

286. pre mens denilen bu dönem regl öncesinden takriben 10 gün öncesinden başlayan, testosteronun tavan yapması ile birlikte sinirlenme, doymamak, karbonhidrata düşkünlük, duygusal olarak kırılgan olmak gibi belirtilerle kimi zaman hafif kimi zaman ağır geçen sağlıklı bir dönemdir.

şahsen her ne kadar bana o an içinde mantıksız davrandığımı hissettirse de bazen kendimi aşırı şeytani bulabiliyorum.

12 ekim 17:12

285. Yine geldi tipini sevdiğimin. geçen ay gergin bi anımda sözlüğe girdiğim için seri eksilemeden 14 gün hesabım askıya alınmıştı. bakalım bu ay ne saçmalık yapıcam

12 ekim 13:26

284. An itibariyle içinde bulunduğum, regl döneminin yaklaştığını anlamamı sağlayan sendrom. Bende bel ağrısı,baş ağrısı ve ciltte yağlanma, regl olmadan pms son gününde kendimden nefret etmemle belirtiler baş gösteriyor. (gizlinot: Herkesten zaten nefret ediyorum pms içinde ama )

11 ekim 20:42


283. doğa ananın kadına en büyük ikinci kazığı. birincisi doğum.

yumurtalar vücuttan atılırken bile kadın bunu ağrı ve acı ile, erkek zevk ile yapar. kötüsün doğa ana.

11 ekim 18:09

282. Bazen bazı girdiler bu modda açılabiliyor veya aşırı eleştiri alıp eksilenebiliyor. Genellikle adetten 3-4 gün önce başlıyor ve kanamaya kadar zirveye ulaşıyor. Gerginlik, depresif ruh hali, sinirlilik, ağlaklık bazı belirtileri. Kimileri daha yoğun geçiriyor yani biraz tanıyan kişiler pms olduğunu anlayabiliyor hemen. Aslında şöyle bir güzelliği var: pmsten sonra insanlar sizin aşırı iyi, pamuk gibi olduğunuzu düşünüyor ve siz hayatınızın aslında ne güzel olduğunu görüyorsunuz. 

11 ekim 00:57

281. Canım çiğköfteyi nutellaya batırarak yemek istiyor. Diyeceklerim bu kadar :dd

Şaka maka iştahımı Allahuekber dağlarına çıkaran meret. Ayrıca adete birkaç gun kala göğüste hassasiyet , duygusallık , ödem olarak kendini çok iyi gösterir biz çilekeş hanımlara.

4 ekim 00:45

280. sanırım belamı buldum dedirten aylık döngü. hangi başlığa yazdığımı hatırlamıyorum ama normalde çok sıkıntı yaşamadığım bir dönem olduğunu söylemiştim. bu ay resmen bütün rahat geçirdiğim ayların, senelerin acısı çıktı. En kötüsü acayip bir gaz yaptı. 3 aylık yeğenim gibi gaz sancısı cekiyorum 2 gündür. Olur olmadık yerlerde bir salıverecekmiş gibi oluyorum ama metroda veya kütüphanede bunu açık açık insan içinde yapamam tabii. Üstüne kabız olup 2 saat sonra da cırcır oldum. Bağırsaklarım kendi egemenliğini ilan etmeye çalıştıkça daha perişan oluyorum. Ayrıca sinir harplerini, iştahsızlığı ve karın ağrısını da daha fazla anlatmak istemiyorum. Bugün benimle aynı şeyleri yaşayan pek muhterem kardeşlerim hepinizi çok iyi anlıyorum ve geçmiş olsun diliyorum. Hele her ay hep bu şekilde olanlar varsa sizleri kucaklıyorum en şefkatlisinden.

3 ekim 15:12


279. Bendeki etkisi daha çok fiziksel olan dönem. Göğüslerim o kadar şişip ağrıyor ki koltukaltlarıma kadar yayılıyor gerginliği. Bacaklarım sanki spor yapmışım gibi sızlıyor. Bağırsaklarımda aşırı gaz problemi başlıyor.

Duygusal olarak da etkisi yok değil tabi. Kızgın, öfkeli olmaktan ziyade daha donuk, mat bir insan haline getiriyor beni.

Ne çilemiz varmış be.

3 ekim 13:41

278. her ay 1haftamı yiyen lanet.

önce aşırı gerginlik ve sinirle geliyor. insanların su içmesi bile gözüme batabiliyor o derece bir gerginlik. bunu dışa yansıtamamanın getirdiği içsel bir sinir ve patlamaya hazır bomba gibi dolaşmamla devam ediyor.

son 2 3 günde ise tatlı diye duvarlara tırmanmamla sonuçlanıyor. hurma yiyip bastırmaya çalışıyorum ama bazen daha şiddetli oluyor sütlü tatlılar kesiyor neyse ki.

3 ekim 11:25

277. 25 ay sonunda regl oldum (gizlinot: Hamilelik + doğum)

Regl olmadan 2 gün önce sabah 6 buçukta (gizlinot: Bebeğin uyandırma saati) çikolata isteğiyle uyandım.

Öğlene kadar önüme gelene sinirlendim. Galiba fazla tepki veriyorum ama kendime engel olamıyorum, çok kızdım diye homurdandım durdum.

Düzenli olurken bu kadar net farkedemiyordum pms değişimlerimi ama 25 ayda unutup bir anda gelince farkediliyormuş.

3 ekim 10:38