pms

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (238)
  • medya (4)

238. Birkaç gündür tvdeki reklamlara bile ağlamamdan belliydi olacaklar bu nasıl bir şeyse yıllardır alışamadım üstüne üstlük yazın sanki daha da dayanılmaz oluyor

19 temmuz 14:28

237. ben öncesinde hiçbir şey hissetmiyorum neredeyse. çok nadiren yumurtalıklarım ağrır. ama reglim başladığı anda tam kıyamet yani. ağrıdan, acaba pantolonum kan oldu mu stresinden aşırı gergin ve sinirli oluyorum. dışarıya pek çaktırmamaya çalışıyorum da umarım başarılı oluyorumdur.

19 temmuz 03:02

236. evet an itibariyle reglimin ilk günü ve anksiyetem başladı. şu an güya nefes alamıyorum mesela. mesela şu an hayat çok boş ve bu karadelikte yokolup gideceğim. pre-menstrualden de öte benimki, current menstrual oldu artık....

18 temmuz 23:17


235. 2 gündür ciddi yaşadığım durum. Dün sinirden ölecektim. Herkes, herşey batıyordu. Bugün sabah önce kendi kendime ''Kıbrıs Harekatı'' nı düşünerek ağladım, sonra bir çift gördüm. Elele tutuşup yürüyorlardı sabahın köründe. Bir de ona duygulandım, zor tuttum kendimi. An itibariyle de sinirli halime geri dönerek, müdürümü azarladım...

18 temmuz 16:18

234. An itibariyle içinde bulunduğum durum. Bu haftasonu KPSS'ye gireceğim ve şu günlerde hasta olacağım sanırım. Umarım sınava denk gelmez. Sınava denk gelir diye saçma sapan ağlama krizleri mi dersiniz, meme hassassiyeti yüzünden yüzüstü yatamamak mı dersiniz, deli gibi yemek yeme isteği mi dersiniz... Bir de balon gibi şişti vücudum. Aşırı bir sinirlilik de mevcut. Kimse yaklaşmıyor yanıma. 

Gel artık gözünü sevdiğimin regli, artık ben değil çevrem istiyor gelmeni.

18 temmuz 15:52

233. sivilce çıkarma, yeme isteği, ödem, asabiyet... bunlar değişen şiddetlerde, değişen kombinasyonlarda başıma geliyor, tamam.

ama kabız/dışkılama düzeninin bozulması bambaska bir guzellik... ben bunu kendimi gözlemleyerek buldum ve diğer pms belirtilerinden daha vahim sonucu (hemoroid) olduğu için paylaşmak istiyorum.

bunun iki nedeni varmış:

1. vücudu hamileliğe hazırlayan hormon bağırsaklarda su depolanmasını sağlıyormuş. bu da dışkının katılaşmasına neden oluyormuş. çözüm: regl öncesi dönemde daha çok şu tüketmek.

2. regl öncesi dönemde vücut yavaşlıyormuş, bağırsaklar daha az çalışıyormuş. çözüm: bağırsakları hareketlendirmek için karın masajı yapmak, uzun süre oturmamak, lifli beslenmek.

18 temmuz 15:32

232. Yaz sıcağında yaptığı ödemle kafayı yeme isteği uyandıran dönem.

Diyetteyim ve dakika başı buzdolabı önünde buluyorum kendimi. Çikolatalar, baklavalar gözümün önünde uçuşuyor.

18 temmuz 11:47


231. Yakında evi ekmek arasına koyup yiyeceğim diye korkuyorum. Sabahtan beri dünyayı yedim. Artı 3 kiloyla haftaya başlayacağım diye korkuyorum. Yaz döneminde pms bize bunu yapmamalı. 

18 temmuz 11:33

230. Yazın daha çekilmez oluyor.

Sancıdan haftasonu girecegim kpss'yi kafaya takamıyorum.

18 temmuz 10:02

229. Bünyede evde penguen, yavru fil, yavru zürafa besleme isteği uyandıran dönem.

17 temmuz 10:38