pms

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (235)
  • medya (4)

235. evet an itibariyle reglimin ilk günü ve anksiyetem başladı. şu an güya nefes alamıyorum mesela. mesela şu an hayat çok boş ve bu karadelikte yokolup gideceğim. pre-menstrualden de öte benimki, current menstrual oldu artık....

1 saat önce

234. 2 gündür ciddi yaşadığım durum. Dün sinirden ölecektim. Herkes, herşey batıyordu. Bugün sabah önce kendi kendime ''Kıbrıs Harekatı'' nı düşünerek ağladım, sonra bir çift gördüm. Elele tutuşup yürüyorlardı sabahın köründe. Bir de ona duygulandım, zor tuttum kendimi. An itibariyle de sinirli halime geri dönerek, müdürümü azarladım...

dün 16:18

233. An itibariyle içinde bulunduğum durum. Bu haftasonu KPSS'ye gireceğim ve şu günlerde hasta olacağım sanırım. Umarım sınava denk gelmez. Sınava denk gelir diye saçma sapan ağlama krizleri mi dersiniz, meme hassassiyeti yüzünden yüzüstü yatamamak mı dersiniz, deli gibi yemek yeme isteği mi dersiniz... Bir de balon gibi şişti vücudum. Aşırı bir sinirlilik de mevcut. Kimse yaklaşmıyor yanıma. 

Gel artık gözünü sevdiğimin regli, artık ben değil çevrem istiyor gelmeni.

dün 15:52


232. sivilce çıkarma, yeme isteği, ödem, asabiyet... bunlar değişen şiddetlerde, değişen kombinasyonlarda başıma geliyor, tamam.

ama kabız/dışkılama düzeninin bozulması bambaska bir guzellik... ben bunu kendimi gözlemleyerek buldum ve diğer pms belirtilerinden daha vahim sonucu (hemoroid) olduğu için paylaşmak istiyorum.

bunun iki nedeni varmış:

1. vücudu hamileliğe hazırlayan hormon bağırsaklarda su depolanmasını sağlıyormuş. bu da dışkının katılaşmasına neden oluyormuş. çözüm: regl öncesi dönemde daha çok şu tüketmek.

2. regl öncesi dönemde vücut yavaşlıyormuş, bağırsaklar daha az çalışıyormuş. çözüm: bağırsakları hareketlendirmek için karın masajı yapmak, uzun süre oturmamak, lifli beslenmek.

dün 15:32

231. Yaz sıcağında yaptığı ödemle kafayı yeme isteği uyandıran dönem.

Diyetteyim ve dakika başı buzdolabı önünde buluyorum kendimi. Çikolatalar, baklavalar gözümün önünde uçuşuyor.

dün 11:47

230. Yakında evi ekmek arasına koyup yiyeceğim diye korkuyorum. Sabahtan beri dünyayı yedim. Artı 3 kiloyla haftaya başlayacağım diye korkuyorum. Yaz döneminde pms bize bunu yapmamalı. 

dün 11:33

229. Yazın daha çekilmez oluyor.

Sancıdan haftasonu girecegim kpss'yi kafaya takamıyorum.

dün 10:02


228. Bünyede evde penguen, yavru fil, yavru zürafa besleme isteği uyandıran dönem.

17 temmuz 10:38

227. Başka gün kalmamış gibi sevgilimle bu dönemde tartışırız. Özellikle ben mi yapıyorum o mu yapıyor bilmiyorum. 

16 temmuz 03:19

226. Her şeye sinirlenip ağlamak

Kıyafetimle uyumlu çorap yok diye ağlamak

Kardeşimle saçma sapan tartışıp ağlamak

Kısacası ağlamak da ağlamak :(

16 temmuz 03:13