sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  pms

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (290)
  • medya (4)

  290. Reglden önceki son hafta. Benim de su an icinde bulunduğum günler. Özellikle regle 1-2 gün kala tavan yapıyor sıkıntılar. Bu sabah deli baş ağrısıyla uyandım(magnezyum takviyesi alın diyor doktorlar bu dönemde). Zaman zaman terliyor zaman zaman üşüyorum. Duygusalım, sinirliyim, mutsuzum. Halsizim ve içim sıkılıyor darlanıyorum. Canım sürekli karbonhidrat ya da tatlı cekiyor. Uykuya dalmakta aşırı zorlanıyorum. Ara ara bulantı oluyor hafiften. Kasık ağrısı var. Göğüs hassasiyeti de var. Baş dönmesi, anksiyetenin tavan yapması elbette var. Tüm bu belirtiler gelen ilk kan ve karın ağrısıyla azalarak bitecek. 21 günde bir tekrarlar ama. Nef ret lik.

  19 haziran 20:49

  289. Birkaç aydır bir şeyler farkettim anlatmak istiyorum.

  Normalde pms dönemini pek ciddiye almıyordum, sonralarda aslında ne kadar ciddi boyutlara eriştiğini anladım. Şöyle ki bir ay farklı bir ay farklı tepkiler veriyor vücudum. Mesela geçen ay o kadar çok fiziksel ağrım oldu ki, kasıklarıma dokunamadım bile. O yumurtlama ağrısı sonrasında pms şikayetlerini felaket hissettim. Psikolojik olarak hiçbir sıkıntım yoktu, gayet keyifliydim. Şu an yine dönemdeyim bu sefer de psikolojik olarak çöküntüde hissediyorum kendimi. Sevdiğim insanlara gereksiz laf söylüyorum, tartışma çıkarıyorum. Dün benimkine durup dururken çık hayatımdan!!!!! Diye mesaj attım saatlerce deli gibi ağladım falan. Ama ortada bir şey yok. Sonra pişman oldum pasta alıp yanına gittim... hala şiddetli depresyonda gibi hissediyorum. Hiçbir şeyden keyif almıyorum ama sonra yine geçiyor... vücudun her ay farklı tepkiler vermesini bir tek ben yaşamıyorumdur umarım. Çok sinir bozucu. :d

  Edit: umarım beni değil de pms dönemini eksiliyorsunuzdur süslülerim :d

  8 nisan 21:01 8 nisan 21:25

  288. ne güzel diyet yapıyordum pms yaklaştı içime fil kaçtı tabi çılgınca yemeye başladım allahtan protein ağırlıklı beslenmeyi akıl ettim vicdanım biraz daha rahat

  7 şubat 21:25

  287. Ben de genelde odak problemi oluşturan dönemdir. Dikkatimi o an yaptığım işe veremiyorum. Ne çalıştığım derse odaklanabiliyorum ne de izlediğim filme. Okumaya başladığım paragrafın sonunu getirmek benim için aşırı zorlayıcı oluyor. her ayımın 3-4 günü bu şekilde geçiyor. Benden başka bunu yaşayan var mı merak içindeyim doğrusu. 

  4 aralık 2018 11:45

  286. bu hafta itibariyle girdiğim dönemdir. aşırı duygusallık ve aşırı yeme isteği başladı yine. kendime sabır diliyorum.

  3 aralık 2018 18:33

  285. Bu ay da beni öldürmedi ama süründürdü. Migren ataklarına antimigren ilacı yerine dolorex + sarı kantaron, melisa ya da adaçayı yaptım. Antimigren ilacı da zaten ağrıyı kesmediği, sadece hafiflettiği için ağır bir ilaç kullanmamış oldum. Deneyebilirsiniz. Migreni olup migrensiz regle geçmeyi başaran varsa önerileri bekliyorum.

  3 aralık 2018 15:46

  284. Bugün gün boyu her şeye sinirlenip milleti azarladım, ardından niye böyle yapıyorum diye kendime kızdım. Defalarca. En sonunda pms döneminde olduğumu fark ettim.

  Pms her ay yaşıyorum ve her seferinde sinirli olduğumu söylüyorlar ama ben ilk defa bu kadar net şekilde fark ettim ve bu halimi hiç sevmedim.

  Tanım: hem ağrı içinde kıvrandırıp hem sivilce çıkaran, yetmezmiş gibi bir de asabiyet yapıp durduk yere insanlarla aramı bozan lanet dönem.

  28 kasım 2018 00:58

  283. bel ağrısı, karın şişkinliği, sivilceler ve baş ağrısı ile bu ay yine hoşgeldi. gece vücut ısım nasıl arttıysa ensemden terler inerek sabahın köründe uyandım, kendimi tekrar uykuya da sokamadım aşırı terden, gözümü bile açamadan duşa atladım, şu an sabah bir milyon yıl öncesi gibi geliyor. pms döneminde yediklerimiz içtiklerimiz de etkili dün yemeği de tatlıyı da fazla kaçırdım, regle hazırlanan bünyem bundan hiç haz etmedi. bunu bilmeme rağmen bugün az ve öz yedim mi peki, tabii ki hayır -- gerçekten kendimi anlamıyorum. pms, regl, diyet her şeyden offfff

  18 kasım 2018 21:58

  282. pre mens denilen bu dönem regl öncesinden takriben 10 gün öncesinden başlayan, testosteronun tavan yapması ile birlikte sinirlenme, doymamak, karbonhidrata düşkünlük, duygusal olarak kırılgan olmak gibi belirtilerle kimi zaman hafif kimi zaman ağır geçen sağlıklı bir dönemdir.

  şahsen her ne kadar bana o an içinde mantıksız davrandığımı hissettirse de bazen kendimi aşırı şeytani bulabiliyorum.

  12 ekim 2018 17:12

  281. Yine geldi tipini sevdiğimin. geçen ay gergin bi anımda sözlüğe girdiğim için seri eksilemeden 14 gün hesabım askıya alınmıştı. bakalım bu ay ne saçmalık yapıcam

  12 ekim 2018 13:26