pms

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (242)
  • medya (4)

242. bir hafta sonrasında size dönüp baktığınızda bunu ben mi demişim, bunu ben mi yapmışım dedirten lanet şey

7 ağustos 15:55

241. Regl olmadan en az bir hafta önce başlayan işkence. Bütün vücudum şişiyor bu dönemde. Şişip şişip inmekten göğüslerimde çatlaklar oluştu artık. Fazla sivilce sorunum olmamasına rağmen çenemde mutlaka tüm özgüvenimi yerle bir edecek bir şey çıkar. Bacaklarım bile kalınlaşıyor. Psikojisinden midir nedir normalde sevdiğim yüz hatlarım bile çirkin görünüyor gözüme. Saçma sapan şeyleri düşünmekten uykusuz kalıyorum. Sakin bir insan olmama rağmen birisi bir şey sorsa sinirleniyorum. Mesela normal zamanda bunları düşünüp dert etmem, şu an pms döneminde olduğum için bu atarlı girdiyi yazıyorum.

6 ağustos 22:43 6 ağustos 22:49

240. Hormonların kulaklarımdan fışkırdığını hissettiğim regl öncesi 2-3 günlük dönem. Bu dönemde istenmeyen tüylerin daha çabuk uzayıp kurt kadına dönüşmem ve bir güldürüp bir ağlatan dengesiz ruh hallerim dışında yeni keşfettiğim bir şey var. Ben bu dönemde şişiyorum. Şu an kilo verme sürecinde olduğum için sık sık tartılıyorum. Reglden 1-2 gün önce tartıda fazlalık görmeye başlıyorum ve diyetimi asla bozmadığım halde reglin 7-8'inci gününe kadar da fazlalık çıkmaya devam ediyor. Ne yaptıysam buna engel olmayı başaramadım henüz. Zaten regl hormonları yüzünden gerginken, diyetime bu kadar dikkat ettiğim halde kilo olarak beni 10 gün geriye atmasına iyice deli oluyorum.

6 ağustos 03:33


239. Reglimden ortalama on gün önce bir mutsuzluk, sinir ve stres hali alıyor beni. Normalde düzenli uyurum 11-12 gibi uyur 6-7 gibi kalkarım. Bu dönemimde bir iki gece stresten düşünmekten göğsüm sıkışıyor uyuyamıyorum. Bi dönem annem bi aktarsan tek tek kendi poşetinde olan 3 veya 4 tane çay almıştı. Hepsinden bi tutam alıp sıcak suda demliyordum. Bitki çaylarını bayılarak içerim ama bunu zar zor bitiriyordum. O dönem çok rahat geçiyordu regl öncesi ve sonrası. Hepsini hatırlamıyorum ama biri biberiye diğeri de civanperçemiydi. Ben de tekrar başlayacağım bu dertten muzdarip süslülere de tavsiye ederim. 

4 ağustos 16:21

238. Son 1- 2 yıldır hayatıma girmiştir kendileri. Regl olduğum 8 sene hayatımda hiç yokken bir anda göğüs şişmesi, sıfır duygusal olmama rağmen kendimi saçma sapan şeylere ağlarken bulmam şeklinde zuhur etmiştir.

4 ağustos 12:10

237. canımı hep yemek çektiren, ne bulduysa yediren, buna karşın bir türlü olumlu ve mutlu düşünemediğim dönem. zaten adet dönemim de ağrılı ve yoğun geçtiği için bu durum artık illallah getirtir. hele ki göğüs ağrısı,boyun ağrısı ve halsizlik eklenirse buyrun cenaze namazına

4 ağustos 10:42

236. Son birkaç aydır.çok kötü geçirdiğim dönem. Eskiden de yorgunluk, ağrı, migren oluyordu, şimdi bunlara ek olarak memeler tavana vuruyor, sürekli ağlayıp kendimi hangi otobüsün altına atsam diye bakınıyorum.

3 ağustos 22:59


235. pms döneminde bende bi ilgi manyaklığı başlıyor. Çevremdeki herkes benimle ilgilenmeliymiş gibi hissediyorum. İlgi çekmek için asfaltları ne bileyim duvarları falan yalamak istiyorum bu dönemde. pmsi atlatınca geçiyo. 

belki dkh kullandığım içindir bilemiyorum öyle çok karnım ağrımaz. ama felaket bi bel ve eklem ağrım olur ki uyutmadığı olur. sırılsıklam terlemeler, uçan sineğe carlamalar, gözünün üstünde niye kaşın var diye çemkirmeler hormonlarım bedenimin çevresinde daire oluşturuyo resmen. buzdolabında ne varsa ekmeğin arasına koyup yeme isteğine hiç girmiyorum zaten.

2 ağustos 23:44

234. Bu ayın pms bilançosu: bir paket cips, iki çokonat, bir kase siyah çekirdek, dondurma ve bunlara bağlı popo sivilceleri......

2 ağustos 22:44

233. Sanırım ilk defa bu kadar ağrılısını geçirdiğim dönem. Gelmeden sancıları başladı. Her şeye ama her şeye ağlıyorum sonra neden her şeye bu kadar kolay ağlıyorsun zayıf mısın sen diye düşünürken gözlerim tekrar doluyor pıt pıt. İnanılmaz halsiz, yorgun ve bitik hissediyorum. Bugün de fiziksel olarak test edildim. Bütün gece karın ağrısından uyuyamadım, sabah saçımı başımı yolacaktım ağrıdan. Canımın acısından hıçkırarak ağladım. Baş dönmesi, mide bulantısı derken ağrı kesicilerle bugünü de atlattık ve bütün bu anlattıklarım pre dönemdi. Kendisi henüz gelmedi yani. Sanırım kendimi bıçaklayacağım başka çaresi yok gibi görünüyor.

28 temmuz 03:27