yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  pms

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (287)
  • medya (3)

  287. kendini genel pms haftası içindeki 2-3 günde yoğun olarak hissettiriyor bende.Baya kavgacı, sinirli, hırçın bir tip oluyorum.Etrafımda kim varsa onunla didişiyorum, genelde didişmediğim tek grup, arkadaşlarım oluyor.Ağlama krizine giriyorum saçma sapan şeylerden dolayı...

  12 ekim 12:29

  286. Allianz sigorta reklamına içim çıkarcasına ağlatmıstır beni.

  11 ekim 23:19

  285. Bende çok yoğun şekilde kendini belli eden hafta normalde hiç kimseye kolay sinirlenen pek bir şeyi kafaya takan bir insan değilim ama pms dönemi içimde volkan patlıyor herkese karşı saçma sapan bi sinir saçma sapan şeyleri bahane edip herkese gıcık olma ve kavga isteği falan hele sivilceler cabası daha bir adet dönemini sivilce çıkarmadan geçirmedim.

  10 ekim 13:55

  284. Bazen baş ağrısı,mide bulantısı; sıklıkla eklem ağrısı,duygusal iniş-çıkışlar; her seferinde de AŞIRI İŞTAH ile atlattığım dönem. 1 hafta olmasa da 2-4 gün yaşıyorum. Gerçekten tüm dengeyi alt üst ediyor. Özellikle iştah!!! Kendime oha,çüş bunu da mu yiyeceksin?! demekle geçiyor resmen. Spor yapıp, bol su içip, sağlıklı yemek, bitki çayı bir şekilde atlatmaya çalışıyorum.

  14 eylül 01:02 14 eylül 01:02

  283. Adetten bir hafta önce aşırı yeme isteğiyle başlar (tatlı tuzlu farketmiyo feci iştah artışı), sonra hayatımdaki en önemli konularda en saçma kararları alabilecek kafa yapısına bürünmemle devam eder, aldığım kötü kararlar sonucu mutsuzlukla ağlamalar, beraberinde yediğim tatlılar, etrafıma çemkirmeler derken kapanış karın ağrısıyla olur. 

  14 eylül 00:52

  282. Şuan ve her ay içinde bulunduğum rezil dönem. En ufak şeylere gıcık olduğum, göğüslerimin, bileklerimin ve göbeğimin şiştiği aşırı depresif geçen zaman.. Regl olunca kurtuldun sandığın an gelen karın ağrısı. Her seferinde sorguluyorum bu dönemi. 1 hafta pms çek, sonra 1 hafta kanamasını çek. O kadar garip ki, ayın yarısı regl ile geçiyor. Yazık değil mi biz kadınlara..

  31 temmuz 02:57

  281. Reglden önceki son hafta. Benim de su an icinde bulunduğum günler. Özellikle regle 1-2 gün kala tavan yapıyor sıkıntılar. Bu sabah deli baş ağrısıyla uyandım(magnezyum takviyesi alın diyor doktorlar bu dönemde). Zaman zaman terliyor zaman zaman üşüyorum. Duygusalım, sinirliyim, mutsuzum. Halsizim ve içim sıkılıyor darlanıyorum. Canım sürekli karbonhidrat ya da tatlı cekiyor. Uykuya dalmakta aşırı zorlanıyorum. Ara ara bulantı oluyor hafiften. Kasık ağrısı var. Göğüs hassasiyeti de var. Baş dönmesi, anksiyetenin tavan yapması elbette var. Tüm bu belirtiler gelen ilk kan ve karın ağrısıyla azalarak bitecek. 21 günde bir tekrarlar ama. Nef ret lik.

  19 haziran 20:49

  280. Birkaç aydır bir şeyler farkettim anlatmak istiyorum.

  Normalde pms dönemini pek ciddiye almıyordum, sonralarda aslında ne kadar ciddi boyutlara eriştiğini anladım. Şöyle ki bir ay farklı bir ay farklı tepkiler veriyor vücudum. Mesela geçen ay o kadar çok fiziksel ağrım oldu ki, kasıklarıma dokunamadım bile. O yumurtlama ağrısı sonrasında pms şikayetlerini felaket hissettim. Psikolojik olarak hiçbir sıkıntım yoktu, gayet keyifliydim. Şu an yine dönemdeyim bu sefer de psikolojik olarak çöküntüde hissediyorum kendimi. Sevdiğim insanlara gereksiz laf söylüyorum, tartışma çıkarıyorum. Dün benimkine durup dururken çık hayatımdan!!!!! Diye mesaj attım saatlerce deli gibi ağladım falan. Ama ortada bir şey yok. Sonra pişman oldum pasta alıp yanına gittim... hala şiddetli depresyonda gibi hissediyorum. Hiçbir şeyden keyif almıyorum ama sonra yine geçiyor... vücudun her ay farklı tepkiler vermesini bir tek ben yaşamıyorumdur umarım. Çok sinir bozucu. :d

  Edit: umarım beni değil de pms dönemini eksiliyorsunuzdur süslülerim :d

  8 nisan 21:01 8 nisan 21:25

  279. ne güzel diyet yapıyordum pms yaklaştı içime fil kaçtı tabi çılgınca yemeye başladım allahtan protein ağırlıklı beslenmeyi akıl ettim vicdanım biraz daha rahat

  7 şubat 21:25

  278. Ben de genelde odak problemi oluşturan dönemdir. Dikkatimi o an yaptığım işe veremiyorum. Ne çalıştığım derse odaklanabiliyorum ne de izlediğim filme. Okumaya başladığım paragrafın sonunu getirmek benim için aşırı zorlayıcı oluyor. her ayımın 3-4 günü bu şekilde geçiyor. Benden başka bunu yaşayan var mı merak içindeyim doğrusu. 

  4 aralık 2018 11:45