yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  pms

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (281)
  • medya (3)

  281. Reglden önceki son çıkışı kaçırdığımız lanet olası hafta. 30 dk önce aynaya baktım, çıkan 3 sivilcemden biri kritik bir yerde olduğu için ellemeyeceğime, bu günlerin geçeceğine dair söz verdim. Dişimi fırçalamaya gittiğimde burnumun tam ucunda ortalya konuçlanmış bir sivilce bardağı taşıran son damla oldu. (gizlinot: Oha diye başlayıp bir şeyler sıralamış olabilirim) ağlamaya başladım. (bkz: Pms saçmalıkları) her ay cildim abuk subuk hale giriyor, ya sivilce çıkıyor ya da bu dönemde makyaj cildime hiç oturmuyor. Hormonal iniş çıkışları kabullendim artık. Koca 1 ayda rahat ettiğimiz 10 gün ya var ya yok. Şu an çok sinirliyim, çatacak bir yer arıyorum.(gizlinot: Kedime dert yandım öncesinde) işbu girdi gözyaşları ile sonlandırılmıştır.

  21 ağustos 22:43 21 ağustos 22:45

  280. Şuan ve her ay içinde bulunduğum rezil dönem. En ufak şeylere gıcık olduğum, göğüslerimin, bileklerimin ve göbeğimin şiştiği aşırı depresif geçen zaman.. Regl olunca kurtuldun sandığın an gelen karın ağrısı. Her seferinde sorguluyorum bu dönemi. 1 hafta pms çek, sonra 1 hafta kanamasını çek. O kadar garip ki, ayın yarısı regl ile geçiyor. Yazık değil mi biz kadınlara..

  31 temmuz 02:57

  279. Reglden önceki son hafta. Benim de su an icinde bulunduğum günler. Özellikle regle 1-2 gün kala tavan yapıyor sıkıntılar. Bu sabah deli baş ağrısıyla uyandım(magnezyum takviyesi alın diyor doktorlar bu dönemde). Zaman zaman terliyor zaman zaman üşüyorum. Duygusalım, sinirliyim, mutsuzum. Halsizim ve içim sıkılıyor darlanıyorum. Canım sürekli karbonhidrat ya da tatlı cekiyor. Uykuya dalmakta aşırı zorlanıyorum. Ara ara bulantı oluyor hafiften. Kasık ağrısı var. Göğüs hassasiyeti de var. Baş dönmesi, anksiyetenin tavan yapması elbette var. Tüm bu belirtiler gelen ilk kan ve karın ağrısıyla azalarak bitecek. 21 günde bir tekrarlar ama. Nef ret lik.

  19 haziran 20:49

  278. Birkaç aydır bir şeyler farkettim anlatmak istiyorum.

  Normalde pms dönemini pek ciddiye almıyordum, sonralarda aslında ne kadar ciddi boyutlara eriştiğini anladım. Şöyle ki bir ay farklı bir ay farklı tepkiler veriyor vücudum. Mesela geçen ay o kadar çok fiziksel ağrım oldu ki, kasıklarıma dokunamadım bile. O yumurtlama ağrısı sonrasında pms şikayetlerini felaket hissettim. Psikolojik olarak hiçbir sıkıntım yoktu, gayet keyifliydim. Şu an yine dönemdeyim bu sefer de psikolojik olarak çöküntüde hissediyorum kendimi. Sevdiğim insanlara gereksiz laf söylüyorum, tartışma çıkarıyorum. Dün benimkine durup dururken çık hayatımdan!!!!! Diye mesaj attım saatlerce deli gibi ağladım falan. Ama ortada bir şey yok. Sonra pişman oldum pasta alıp yanına gittim... hala şiddetli depresyonda gibi hissediyorum. Hiçbir şeyden keyif almıyorum ama sonra yine geçiyor... vücudun her ay farklı tepkiler vermesini bir tek ben yaşamıyorumdur umarım. Çok sinir bozucu. :d

  Edit: umarım beni değil de pms dönemini eksiliyorsunuzdur süslülerim :d

  8 nisan 21:01 8 nisan 21:25

  277. ne güzel diyet yapıyordum pms yaklaştı içime fil kaçtı tabi çılgınca yemeye başladım allahtan protein ağırlıklı beslenmeyi akıl ettim vicdanım biraz daha rahat

  7 şubat 21:25

  276. Ben de genelde odak problemi oluşturan dönemdir. Dikkatimi o an yaptığım işe veremiyorum. Ne çalıştığım derse odaklanabiliyorum ne de izlediğim filme. Okumaya başladığım paragrafın sonunu getirmek benim için aşırı zorlayıcı oluyor. her ayımın 3-4 günü bu şekilde geçiyor. Benden başka bunu yaşayan var mı merak içindeyim doğrusu. 

  4 aralık 2018 11:45

  275. bu hafta itibariyle girdiğim dönemdir. aşırı duygusallık ve aşırı yeme isteği başladı yine. kendime sabır diliyorum.

  3 aralık 2018 18:33

  274. Bu ay da beni öldürmedi ama süründürdü. Migren ataklarına antimigren ilacı yerine dolorex + sarı kantaron, melisa ya da adaçayı yaptım. Antimigren ilacı da zaten ağrıyı kesmediği, sadece hafiflettiği için ağır bir ilaç kullanmamış oldum. Deneyebilirsiniz. Migreni olup migrensiz regle geçmeyi başaran varsa önerileri bekliyorum.

  3 aralık 2018 15:46

  273. Bugün gün boyu her şeye sinirlenip milleti azarladım, ardından niye böyle yapıyorum diye kendime kızdım. Defalarca. En sonunda pms döneminde olduğumu fark ettim.

  Pms her ay yaşıyorum ve her seferinde sinirli olduğumu söylüyorlar ama ben ilk defa bu kadar net şekilde fark ettim ve bu halimi hiç sevmedim.

  Tanım: hem ağrı içinde kıvrandırıp hem sivilce çıkaran, yetmezmiş gibi bir de asabiyet yapıp durduk yere insanlarla aramı bozan lanet dönem.

  28 kasım 2018 00:58

  272. bel ağrısı, karın şişkinliği, sivilceler ve baş ağrısı ile bu ay yine hoşgeldi. gece vücut ısım nasıl arttıysa ensemden terler inerek sabahın köründe uyandım, kendimi tekrar uykuya da sokamadım aşırı terden, gözümü bile açamadan duşa atladım, şu an sabah bir milyon yıl öncesi gibi geliyor. pms döneminde yediklerimiz içtiklerimiz de etkili dün yemeği de tatlıyı da fazla kaçırdım, regle hazırlanan bünyem bundan hiç haz etmedi. bunu bilmeme rağmen bugün az ve öz yedim mi peki, tabii ki hayır -- gerçekten kendimi anlamıyorum. pms, regl, diyet her şeyden offfff

  18 kasım 2018 21:58