girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • medya (3)

128.  instagramda yaptığı "fazla Show" sebebi ile takipten çıktığım vlogger. (Geriye bir tek Ece dinç, zetfashion, styleboom kaldı galiba...) 

İlk üstsüz fotoğraf olayında polinayı çok haklı bulmuştum. Yani fotoğrafı çok normal karşılamıştım. Çok tepki alınca "üstsüz fotoğraf" başlıklı bir videoda bahsetmiş. "Fotoğrafı niye sildin demişsiniz silmedim. Burada duruyor" Dedi ama sildi. Başka bir fotoğrafı sildi. Yani iki üstsüz fotoğraf attı birini sildi. Ben mi yanlış hatırlıyorum dedim kardeşimle konuşmuştuk bu konuyu hatta "bir bikini ipi olmasa ne fark eder." Demiştik ona sordum "evet, ayakta arkası dönül bir fotoğrafı daha vardı." Dedi. İkimiz birden yanlış hatırlıyor olabiliriz belki bilemiyorum. Neyse. Sonra meme frikikleri vermeye başladı neyse nyc'de kızımız Türkiye değil neticede yapsın tabii dedim.

Sonra sevgilisi ile öpüşürken arkadan bir fotoğrafı ile bir kamuoyu yoklaması yaptı. Yeterince sansasyon yarattı ki iki gün sonra bam! Öpüşürken fotoğraf. Şimdi doğal bir şekilde öpüştükleri bir  fotoğrafı koysa hoşuma bile gider ama o fotoğraf açıkça show. Dikkat çekmek için malzeme.

Biz bu ülkede hoşgörüyü yaymaya çalışırken onların bu hoşgörüsüzlüğü konuşulmak, popüler olmak için kullanması beni biraz irite ediyor üzgünüm.

Az önce bir açtım snaplerini çook iddialı bir göğüs dekolteli bluzu (kişisel görüşüm dışarıda onunla yürümek biraz garip çünkü bir rüzgar esse uçacak. Ha bunu sorun etmiyorsa sorun yok tabii) giymiş. Bir snap çekmiş kamerayı bütün dekolteyi her açıdan alacak şekilde hareket ettiriyor. Tüm bunlar birleşince bu Show beni rahatsız ediyor açıkçası. Vlogları falan da çok özensiz zaten artık. Zaten çok nitelikli bir YouTuber değildi ama komple onu Da kaybettik artık. 

Not: çok YouTuber eleştirisi biliyorum acilen iş bulmam lazım. Aklımdan geçen her şeyi sözlüğe yazmaya başladım. 

Edit: bahsettiğim asıl story silinmiş ama süresi de geçmiş olabilir. 

dün 22:18 dün 22:22

127. Yazmayayım, konuşulmasına gerek yok diyorum, fakat artık bazı "youtuber" kesiminin videolarında da gördükçe boğazıma kadar doldum. Önceden uyarayım, bu kesinlikle kıskanmak değil, sadece zoruma gidiyor. Kanala video yüklemeye başlandığı zamanlarda birkaç videoyu izlemiştim ancak izlerken içime mi doğdu nedir, bir samimiyetsizlik seziyordum. Rusça kanalında da birkaç video vardı, ama tabii ki Türkiye'deki "Rus" ilgisinin farkında olarak Türkçe kanala yoğunlaştı ve diğer kanaldaki videoları silerek gözümde samimiyetsizliğin ilk adımını atmış oldu. Neden, çünkü "video çekmeyi, gördüklerimi kendi gözümden aktarmayı seviyorum" diyerek çıktığı yolda markaların -ki firmalar arada sırada halkın sevebileceği kampanyalar yapıp büyük küçük farketmeyen hediyeler verse eminim daha çok işe yarardı ve antipatik hale gelmezlerdi- kendisiyle iş birliği yapmaya başlaması ve gelirinin giderinden daha fazla olduğu imajı yaratmasıyla iticileşip "bu mudur?" diye sormama sebep olmuştur. Insanların tabii ki içine sinmeyen mesleğe sahip olmamasını ben de onaylıyorum ki sevdiği mesleği icra eden bireylerin daha verimli çalıştıkları bir gerçek. Lakin "çok isteyerek tercih ettim" dediği üniversiteyi yarım bırakıp markaların isimlerini öne çıkaran paylaşımları arttıkça şekilci bir insan olduğu izlenimini kuvvetlendirmiştir. Neredeyse attığı her adımda tasdiklenme arzusu duyması da kendini henüz gerçekleştiremediğinin göstergesidir. Kendini geliştirmek için yapılan her eylem öz saygıyı doğurur ve öz güveni arttırır, ki bu da halk tarafından desteklenmeye ihtiyaç duyulması gerekmeyen bir durumdur. Lakin insanlık için dişe dokunur bir fayda sağlamayan işler için onaylanma, tebrik edilme arzusunu dile getirmek kanaatimce şımarıklıktan ve ilgi odağı olma isteğinden başka bir şey değildir. Benim içimi acıtan gelir dengesizliğinin gözümüze bu derece sokulması ve yoksulluk sınırı altında kalan ailelerin çocuklarının bu tip "isme ve şekle değer veren" kişilere duydukları ilgiyle gelir dağılımındaki makasın iyice açılmasıdır. Yazık..

19 haziran 11:35

126. vloglarından bir numara yok kısır döngüye girmiş vaziyette özellikle new york vloglarının şarkılarından bile gına geldi.

18 haziran 22:58


125. vlogları başarısız youtuber. bize karış karış new york'u gezdir anlat demiyorum ama sürekli kendini ve yanındakini, ayaklarını, açtığın kapıları falan çekeceksen ha new york'ta vlog çekmişsin ha mağarada. kamerayı bir yere koyup uzaktan kendini çekerken yan yan kamerayı kesmesi de komik geldi, ya kameranın başına bir iş gelmesi riskini al ya da o kısımları kes, bu zor bir şey değil. bir de bazen öyle şeylerden şikayet ediyor ki insana allah başka dert vermesin dedirtiyor gerçekten. 

18 haziran 15:05

124. Bu kadar çok fotoğraf çekinmekten yorulup, sıkılmıyor mu acaba diye merak ettiğim kişi. Güzel bir yere gidince "kanka hadi fotomu çek" diyerek darlayan bir tip gibi.

12 haziran 21:29 12 haziran 21:31

123. sürekli bir gösteriş çabası içinde olan youtuber. durmadan chanel, balenciaga vb. markalardan aldığı ürünleri ön plana çıkarmaya çalışıyor. 2 sene önceki hallerini bilmesek yaratmaya çalıştığı imaja inanabilirdik ama gitgide iticileşiyor.

12 haziran 21:14

122. Alışveriş videosunda aynen şunları söylüyor; "Chanel çantanın kuzu derisinden yapılanını istiyordum ancak bu dana derisinden neyse olsun.." 

kendisinin bir de köpeği varmış. Gerçekten bazı insanlara bazı şeyleri anlatamazsın. Cahil hep cahil maalesef. Kazandığı paralar, isminin önüne gelen statüler maalesef onu yüceltmiyor.

Not: 2 kedi sahibi, vegan olmayan ancak vejeteryan olan bir bireyim. Chanel çantam Yok diye bir yerim eksilmedi henüz. Keza "gerçek deri" çantam Yok diye de. Bugün "dana derisi" çanta takan kişinin yarın timsah derisi takıp gerçek kürk giyebilecek potansiyelde olacağını düşünüyorum. Ağızlarının suları aka aka "of chanel ya, bir kadında kesinlikle olmalı" denmesini de bu sektöre ekmek verilmesini de anlamıyorum.

Not2: Daha 1-1,5 yıl önce abone sayısı ve popülaritesi bu kadar yüksek değilken otobüs kaçırıp nerdeyse ağladığı, otobüs kovaladığı günleri hatırlıyorum. Şimdi chanel, balenciaga, Gucci filan takılıp bu parçaları dolabın vazgeçilmez ve olması gerekenleri arasında görüyor. Para bazılarına yaramıyor maalesef. Keşke şu youtuber camiası kazançlarını biraz beşeri sermayelerine yatırsalar. 

11 haziran 21:47 11 haziran 21:47


121. İzlemiyorum ama başıma bir şey gelmeyecekse dış görünüşünü, fiziğini çok beğeniyorum. 

edit: kdlspxlalxıajxs bu kadar çok dislike alacağımı bilmiyordum neden dislike attınız ki 

10 haziran 00:05 12 haziran 12:09

120. new york görgüsüzü, köyden indim şehre gibi bir izlenimi var. vizyonsuzluğu da nirvana.

9 haziran 22:50

119. YÖS ile beleşten girdiği Yıldız Tekniği nitekim zaten bitirememiş, yarıda bırakmıştır. Bana göre değil, mutlu değilim vs. bunları geçiniz. Gerçek hayat, gerçek finaller ve konular YÖS gibi üfürükten olmadığından belli ki bünyesine ağır gelmiştir. Bu kızlardan yaşça büyük biri olarak bu okulların yarıda bırakılmasına benim şahsen içim acıyor.

5 haziran 10:44