girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (127)
  • medya (3)

127. Yazmayayım, konuşulmasına gerek yok diyorum, fakat artık bazı "youtuber" kesiminin videolarında da gördükçe boğazıma kadar doldum. Önceden uyarayım, bu kesinlikle kıskanmak değil, sadece zoruma gidiyor. Kanala video yüklemeye başlandığı zamanlarda birkaç videoyu izlemiştim ancak izlerken içime mi doğdu nedir, bir samimiyetsizlik seziyordum. Rusça kanalında da birkaç video vardı, ama tabii ki Türkiye'deki "Rus" ilgisinin farkında olarak Türkçe kanala yoğunlaştı ve diğer kanaldaki videoları silerek gözümde samimiyetsizliğin ilk adımını atmış oldu. Neden, çünkü "video çekmeyi, gördüklerimi kendi gözümden aktarmayı seviyorum" diyerek çıktığı yolda markaların -ki firmalar arada sırada halkın sevebileceği kampanyalar yapıp büyük küçük farketmeyen hediyeler verse eminim daha çok işe yarardı ve antipatik hale gelmezlerdi- kendisiyle iş birliği yapmaya başlaması ve gelirinin giderinden daha fazla olduğu imajı yaratmasıyla iticileşip "bu mudur?" diye sormama sebep olmuştur. Insanların tabii ki içine sinmeyen mesleğe sahip olmamasını ben de onaylıyorum ki sevdiği mesleği icra eden bireylerin daha verimli çalıştıkları bir gerçek. Lakin "çok isteyerek tercih ettim" dediği üniversiteyi yarım bırakıp markaların isimlerini öne çıkaran paylaşımları arttıkça şekilci bir insan olduğu izlenimini kuvvetlendirmiştir. Neredeyse attığı her adımda tasdiklenme arzusu duyması da kendini henüz gerçekleştiremediğinin göstergesidir. Kendini geliştirmek için yapılan her eylem öz saygıyı doğurur ve öz güveni arttırır, ki bu da halk tarafından desteklenmeye ihtiyaç duyulması gerekmeyen bir durumdur. Lakin insanlık için dişe dokunur bir fayda sağlamayan işler için onaylanma, tebrik edilme arzusunu dile getirmek kanaatimce şımarıklıktan ve ilgi odağı olma isteğinden başka bir şey değildir. Benim içimi acıtan gelir dengesizliğinin gözümüze bu derece sokulması ve yoksulluk sınırı altında kalan ailelerin çocuklarının bu tip "isme ve şekle değer veren" kişilere duydukları ilgiyle gelir dağılımındaki makasın iyice açılmasıdır. Yazık..

19 haziran 11:35

126. vloglarından bir numara yok kısır döngüye girmiş vaziyette özellikle new york vloglarının şarkılarından bile gına geldi.

18 haziran 22:58

125. vlogları başarısız youtuber. bize karış karış new york'u gezdir anlat demiyorum ama sürekli kendini ve yanındakini, ayaklarını, açtığın kapıları falan çekeceksen ha new york'ta vlog çekmişsin ha mağarada. kamerayı bir yere koyup uzaktan kendini çekerken yan yan kamerayı kesmesi de komik geldi, ya kameranın başına bir iş gelmesi riskini al ya da o kısımları kes, bu zor bir şey değil. bir de bazen öyle şeylerden şikayet ediyor ki insana allah başka dert vermesin dedirtiyor gerçekten. 

18 haziran 15:05


124. Bu kadar çok fotoğraf çekinmekten yorulup, sıkılmıyor mu acaba diye merak ettiğim kişi. Güzel bir yere gidince "kanka hadi fotomu çek" diyerek darlayan bir tip gibi.

12 haziran 21:29 12 haziran 21:31

123. sürekli bir gösteriş çabası içinde olan youtuber. durmadan chanel, balenciaga vb. markalardan aldığı ürünleri ön plana çıkarmaya çalışıyor. 2 sene önceki hallerini bilmesek yaratmaya çalıştığı imaja inanabilirdik ama gitgide iticileşiyor.

12 haziran 21:14

122. Alışveriş videosunda aynen şunları söylüyor; "Chanel çantanın kuzu derisinden yapılanını istiyordum ancak bu dana derisinden neyse olsun.." 

kendisinin bir de köpeği varmış. Gerçekten bazı insanlara bazı şeyleri anlatamazsın. Cahil hep cahil maalesef. Kazandığı paralar, isminin önüne gelen statüler maalesef onu yüceltmiyor.

Not: 2 kedi sahibi, vegan olmayan ancak vejeteryan olan bir bireyim. Chanel çantam Yok diye bir yerim eksilmedi henüz. Keza "gerçek deri" çantam Yok diye de. Bugün "dana derisi" çanta takan kişinin yarın timsah derisi takıp gerçek kürk giyebilecek potansiyelde olacağını düşünüyorum. Ağızlarının suları aka aka "of chanel ya, bir kadında kesinlikle olmalı" denmesini de bu sektöre ekmek verilmesini de anlamıyorum.

Not2: Daha 1-1,5 yıl önce abone sayısı ve popülaritesi bu kadar yüksek değilken otobüs kaçırıp nerdeyse ağladığı, otobüs kovaladığı günleri hatırlıyorum. Şimdi chanel, balenciaga, Gucci filan takılıp bu parçaları dolabın vazgeçilmez ve olması gerekenleri arasında görüyor. Para bazılarına yaramıyor maalesef. Keşke şu youtuber camiası kazançlarını biraz beşeri sermayelerine yatırsalar. 

11 haziran 21:47 11 haziran 21:47

121. İzlemiyorum ama başıma bir şey gelmeyecekse dış görünüşünü, fiziğini çok beğeniyorum. 

edit: kdlspxlalxıajxs bu kadar çok dislike alacağımı bilmiyordum neden dislike attınız ki 

10 haziran 00:05 12 haziran 12:09


120. new york görgüsüzü, köyden indim şehre gibi bir izlenimi var. vizyonsuzluğu da nirvana.

9 haziran 22:50

119. YÖS ile beleşten girdiği Yıldız Tekniği nitekim zaten bitirememiş, yarıda bırakmıştır. Bana göre değil, mutlu değilim vs. bunları geçiniz. Gerçek hayat, gerçek finaller ve konular YÖS gibi üfürükten olmadığından belli ki bünyesine ağır gelmiştir. Bu kızlardan yaşça büyük biri olarak bu okulların yarıda bırakılmasına benim şahsen içim acıyor.

5 haziran 10:44

118. Onaylanma ve boy kompleksi olduğunu düşündüğüm vlogger kişisi.

Şöyle ki; profiline baktığında neredeyse bütün fotoğrafları ya parmak ucunda bir bacak önde pozisyonunda yada alttan ve açılı çekilmiş vaziyette. Az çok herkes bu iki pozisyonun boyu olduğundan uzun gösterdiğini biliyordur. Sevilmeyen fotoğrafı, az izlenen videosu, heyecanlandırmayan işbirliklerine imza attığı zaman hemen "çok uğraştım, insan bir like bekliyor, çok emek verdim neden takdir etmiyorsunuz, insanları çekemiyorsunuz bu kötülüğünüz altında başka neden olamaz, tebrik etmek bu kadar zor değil" gibisinden şeyler zırvalıyor. Clickbait konusuna da, Türkiye'de yarı Rus olmanın ekmeğini yemesine de kesinlikle katılıyorum. Maalesef güzel edit yapmak dışında hiçbir özelliği Yok.

Edit: Pantolonları göğsüne kadar çeken herkes 175 görünür kızlar. Levis pantolonu da güzel denildi iyiki üstünde çürüyecek mübarek.

4 haziran 14:56 10 haziran 13:03