sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (303)
 • medya (19)

303. Böylesine evrensel olabilecekken kendi küçük dünyasından asla çıkamayan insan. Elindeki imkanlara kıymet bilen ya da daha akıllı biri sahip olsaydı şu an çok başka yerlerde olurdu. Dünyanın neresine giderse gitsin, hangi pahalı çantaları kullanırsa kullansın bir adım öteye gidemeyecek biri maalesef.

dün 01:32

302. önceki girdiye sonuna kadar katılıyorum, bir de bu akım çıktı youtuberlar arasında.önce sanki o gün üstündeymiş gibi veya o gün o ruju kullanmış gibi storyler atıp, hemen ardından aa bunu çok sormuşsunuz sayfayı yukarı kaydırın demelerinden kusacağım. hayır hepsi yapınca hepten komik oluyor yahu. en çok polinada görüyorum.bir de şeyi çok yapıyor, sürekli yaşadığı büyük sorunlardan dolayı (aslında minicik şeyler ) modu düşüyor, o gün modunu yükseltecek söz veya video buluyor hemen paylaşıp 'bugün hiçbir şeyi yetişiremezken buna denk geldim kendime geldim' deyişleri de beni baydı. ya herkesin hayatta kendine göre sorunları var da yapma sen de artık. yerinde olmak isteyen kaç bin insan vardır haberin var mı? biraz şükretmeyi bilin artık. yurtdışına yerleştin, sevgilinle yaşıyorsun, çok çok iyi para kazanıyorsun, özgürsün istediğin her şeyi yapabiliyorsun ve bir moda okulundasın. ben erasmusa geldim diye hergün şükrediyorum, sorunlar yaşasam da kimseye anlatmıyorum ki hayatımdaki güzel şeylerin yanında bu hiçbir şey, sızlanırsam artık hayata nankörlük yapmış olurum diye. böyle insanlara kim olursa olsun tahammül edemiyorum. ufacık şeylerden hemen modu düşen, ah çok derdim var kafasına giren, yaşadığı minicik şeyleri çok büyük sorunmuş gibi anlatan..hayat bu, ufak aksilikler olur elbet, sorunlar da olabilir ama en ufak şeyde of aşırı yorucuydu, şöyle sorun yaşadım, böyle derdim oldu demek de bana yanlış geliyor. hayatın gerçekten güzel polina, bunun kıymetini bil ve bol bol şükret,teşekkür et hayata.

21 nisan 14:33

301. üstündeki kot koktu artık poli :)

15 nisan 16:22

300. Polina hiç tanınmazken, clickbait videolarına denk gelmistim. Şimdi herkes yapıyor ama o zaman kimse yapmıyordu. Gerçekten önemli bir sey sanıp videosuna tıklamıstım hani olay nerde falan diye bekliyorum böyle 20 dklık video boyunca. Gördüğüm tek sey 1 gün boyunca yaptığı sacma sapan seyler, bizim her gün yaptıklarımız falan, kısacık 10 saniye yerde aa cüzdanımı unutmusum simdi gidip alcam falan diyor sonlara doğru ama baslıkta cüzdanımı kaybettim sandım mahvoldum falan yazıyor. (Tam böyle mi emin değilim suan seneler önce izledim) ama bu tarz videolardı yani. Sonrasında türk kızlarından farklı olan görünüsüyle almıs basını gitmis zaten. Suan geldiği noktanın kaynağı tamamen clickbait videoları abartılı bicimde ilk yapan olması.

15 nisan 02:55

299. çok basit işler yapıp çok büyük şeyler başarmış gibi anlatan kişi. en büyük başarısı faturaları zamanında yatırmak, uçağına kaçırmamak, deadlinea kadar gerekli belgeleri yetiştirmek... YTÜ'yü bırakmasına rağmen profilinde yeni üniversitesini kazanana kadar YTÜ yazıyordu. NY'da yaşamamasına, sevgilisini sık sık ziyaret etmesine rağmen NY-İstanbul yazıyordu. Benim de sevgilim Budapeşte'deydi ben de her 2 ayda bir 15-20 günlüğüne BP'deydim ama hiçbir zaman Budapeşte'de yaşıyorum havasına girmemiştim... neyse sonunda taşındı da NY özentiliğine ara verir diye düşünmüştüm tam tersi daha da arttı. bilemiyorum umarım parasıyla girdiği okulu da sorumsuzluğu yüzünden yarım bırakmaz da başarılı bir hayatı olur. 

sahi bir ara tshirtleri vardı, noldu onlara? vibes diye çıldırıyodu:)

14 nisan 18:35

298. bu kızın bütün tantanası nü york'a kapağı atana kadarmış, onu görmüş olduk.

ayrıca (yazar: thank you next)'in girdisi resmen hislerime tercüman olmuş.

renk paleti, bitmiş latteler, ısırılmış croissantlar, beyaz yorganlar, takılar, pozlar, resmen mvb'nin kopyası. başta "esinlenme"dir dedim fakat artık iki profil karşılaştırıldığında arada hiçbir fark yok bence.

14 nisan 14:36

297. Fotoğraf açıları, giyimi, hatta Instagram profili genel olarak Marie diye yabancı bir influencerın taklidi. Zaten bütün influencerler birbirinin taklidi de whatever

Edit: Polina’nin “ilham” aldığı kızın instagram ismi @mvb 

13 nisan 18:04 13 nisan 22:14

296. Henüz bu kadar popüler değilken (gizlinot: Sanırım 2016 yılı) takip etmeye başlamıştım. Yurttaki hayatını,metroya yetişme çabasını vlogluyordu o zamanlar. Sonra tam olarak ne oldu bilmiyorum ama bu süreçte hitap ettiği kitlenin de değiştiğini düşünüyorum.

Bir de tişört satıyordu bir ara ne oldu ? 

6 nisan 21:58

295. 21. Yüzyılda hala çıplaklıktan ve sarışınlıktan para kazanmaya çalışan blogger tanemiz. Giydiği kıyafetleri ve tarzını seviyorum tamam ama bloggersin, bu yaşında amerikaya kalktın gittin sence de biraz çabalamak gerekmiyor mu? Yüksek bel jean ve birbirinin aynısı olan milyon tane üstle risk almaktan kaçarak bundan sonra nereye kadar gideceksin?

6 nisan 21:19 6 nisan 22:05

294. Instagram profili aşırı zorlama değil mi? Hepimiz birşeylerden örnek alıyoruz, bir fotoğrafı beğenip çekilmek istiyoruz fakat polün profil komple bir yerlerden alınma kendine özgü birşey yok. Yabancı birkaç hesap var onların aynısı olmaya çalışıyor. Mesela Bilge yenigül de o akımdan gidiyor ama onda böyle durmuyor yakıştırıyor kendine

6 nisan 13:42