yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (360)
  • medya (40)

  360. Pol , okuduğun okulda zaten ağırlıklı olarak melez çocukların okuduğunu niye söylemiyorsun ? Zaten özel bir okulda okurken ırkçlık mı yaşadın ? Yoksa tam zıttına yaşadığın pozitif üstünlüğü mü unuttun ? Seni tanımayan insanları kandırabilirsin ama geldiğin yeri unutacak kadar şaşalı bir hayatın yok.Böyle basit yalanlara da gerek yok

  10 dk önce

  359. Polina sana kötü bir haberim var :d gayet de türk gibi görünüyorsun:(

  1 saat önce

  358. Sevgili polina bir antalyalı olarak bu yalancı 'ırkçılığı'bana yediremezsin üzgünüm ama küçük yaş kitleni belki kandırabilirsin.

  Yahu antalyanın azımsanmayacak bir rus nüfusu var.Benim rus,kırgız,kazak bir sürü arkadaşım var hiçbiri de ırkçılığa uğradık demiyor.allah aşkına ilkokulda hangimiz sarışın bir kızı dışladık swh. Bir de türke benzemiyorum diyor.üzgünüm polina ama türk sarışınlar bile senden daha fazla rus ırkına benziyor.

  2 saat önce


  357. Antalya'da doğdum, büyüdüm. Kendi yaşadığını kendi bilir ama ayrımcılığa maruz kaldığını hiç düşünmüyorum. Olsa olsa pozitif ayrımcılığa uğramıştır. Son videosunda, tüm amerika'nın çalkalandığı sosyal direnişte, konuyu kendine getirmesi hoş olmamış. Polina yaşadıklarınla o insanların maruz kaldığı tehdidi, şiddeti, temel haklarının hiçe sayılmasını, aynı konu altında değerlendirmeseydin keşke.

  2 saat önce

  356. Üzgünüm ama çok talihsiz bi açıklama pol. Bu kız antalyalı değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Yanlışsa lütfen mesaj yoluyla bana ulaşın editleyeyim. Antalya'da sarışından bol ne var? Ki antalyalılar da buna çok alışkın. Orada Okuduğum dönemde de elini sallasan sarışına çarpar durumdaydım. Zaten antalyalı türklerle evlenen alman ve ruslardan dolayı genler karışmış durumda. Bende pol kadar sarışınım ama kimse antalya'da bana sarışınım diye bi laf etmedi. Yüz hatları da bi avrupalıya veya rusa benzemiyor zaten alakası bile yok. Bu ırklar daha uzun ve kemikli bir yüz yapısına sahiptir. Böyle bişey konuşmanın da çok ayıp olduğunu düşünüyorum. Antalyalılar hiç böyle insanlar değildir. Gayet modern ve hoşgörülü insanlardır.

  2 saat önce

  355. Türke benzemediğinden mi bahsetmiş? Türkiye renk skalası olarak çeşitli bir ülke, kendisi gibi sarışınlar da bolca var. Yüz tipi olarak desen standart, yani yolda görsem yabancı olabileceği aklımın ucuna gelmez, ondan daha çok rusa benzeyen türkler gördüm.

  Güncel olayları fırsat görüp Alttan altan ruslara benziyorum diyerek övünmeye çalışmış ama güldürmüş internet ünlümsüsü. (gizlinot: Lol)

  bugün 11:21 bugün 11:23

  354. cidden tanımıyorum ve takip etmiyorum ama hakkındaki entryleri görünce son videosunu izledim. george floyd olayından 3 saniye falan bahsettikten sonra kendisinin küçükken "fiziksel olarak türk görünümünde olmadığı ve ismi farklı olduğundan" kaynaklı ayrımcılığa uğradığından bahsetmiş. tabii ki kendi kanalı, ne istiyorsa bahsetsin bize ne fakat böylesine toplumsal bir olayı bile kendine çevirmek, dümdüz sarışınlığını "türk görünümlü değilim" olarak lanse etmek için kullanmak ilginç bir boyut. thanks for sharing your story with us polina'cım, umarım travma yaratmamıştır bu olay sende. haspinallllllah.

  bugün 01:57


  353. İlgili videosunu burda bahsedilince izledim. Uzun zamandır takip ettiğim biri değildi zaten. Kendisi coronadan dolayı çıkamadık diyor, videosunun bir kısmı zaten parkta. O kadar insanla aynı yerde olmanın parkta olmakla farkı evet var illaki ama hakkındaki girdileri okumadan önce eylülün storylerine bakıyordum ve kız gösterilere falan katılmış bununla ilgili birkaç storysi var bir ona bakıyorum bir de polinaya insanın bu hayatta gerçekten bir vizyonu olması önemli. Neydim ne oldum? Tarzı sorular sorması önemli kendine. İki kişiye baktığımda bariz bir fark var. Eylülün yaşının daha küçük olması ama çok daha olgun, kendine güvenen ve bu tarz olaylarda daha sağduyulu olduğunu görüyorum. Burdan da insanların bu platformalardaki gidişatını öngörebiliyosunuz. 

  Bir de polina videosunda pek türke benzer bir görüntüsü olmadığını dışlanmış olduğunu falan söylüyor ama polinanın adına üzülerek söylüyorum ki dış görünüşüne baktığımda bu kızda bir yabancılık, rusluk ya da başka bir kökenden olduğunu düşünmüyorum ve göremiyorum kendisi bu zamana kadar sarışın olmasını, yeşil gözlü olmasını fazla yabancılık gibi anladı sanırım ama umarım bu düşünceden kurtulur. 8 yaşında adından dolayı uğradığı ayrımcılığın iz bıraktığını söylüyor, boğularak öldürülen bir siyahinin protestolarına katılamayacağını söylerek. Garip geldi bana. Siyahi insanlar amerikayı baz alarak konuşuyorum kendisinin gördüğünün belki x15 ini gördüler. Videolarında biraz daha dikkatli konuşması onun faydasına özellikle ortam bu kadar gerginken.

  bugün 01:21

  352. Polina millet orda canını tehlikeye atıp,(yağma yapanları dışarda tutuyorum) haklarını aramaya gitmiş,sende çok üzüldüm korona var o yüzden gitmedik haklısın da ama insan hiç mi merak etmez gidip uzaktan da olsa bakayım da demez mı? Parka gitmek tehlikeli değil çünkü! Olayın sadece ırkçılık olmadığını,fakirliğin işsizliğin, çaresizliğin olduğunu bunları söylemek ,araştırmak zor değil. Ileride orda kalmak istiyorsan hem rus hem de türksün bu olayın seni çok ilgilendirecegini bilmelisin. Yağmalama olaylarını göstereceğine yürüyen kalabalığı gösteremez miydin? Trump in tweetlerine benzemiş.

  Edit:storysine baktım biraz önce ve gösteri yürüyüşüne bakmış ya da katılmış o yüzden merakla ilgili kısım için özürlerimi iletirim.

  dün 23:26 bugün 01:39

  351. Son videosunda diyor ki, fazla türk gibi bir görüntüsü olmadığından (?) ve ismi yabancı olduğundan ilkokulda ayrımcılığa maruz kalmış ve bu her ne kadar çocukça görünse de insanda izler bırakıyormuş. Çok üzüldüm polinahahahahah. Ya gerçekten, amerika’da yaşayan bir ‘beyaz’ olarak eylemlerden bahsediyorsun ve kalkıp hala narsist gibi kendinden bahsediyorsun. Türkiye’de ‘pozitif’ ayrımcılığa maruz kaldın polina bunu kabul et. Bu pek türk’e benzemediğin için değil gayet sarışın bir türk’e benziyorsun, adının yabancı olmasından ve nispeten güzel ve bakımlı bir kadın olmandan kaynaklanıyor. Türkiye’de yaşayan bir rus, türkçe videolar çekiyor sonuçta. Aynısını ben yapsaydım bak birebir aynı içerikten söz ediyorum, bu kadar çok kişi tarafından takip edilmezdim. Yani eveledin geveledin ama boş konuştun eylemler hakkında. sadece amerika’da siyahilerin maruz kaldığı ırkçılığı anlatsan hiç sıkıntı değil. 

  dün 22:36