sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. Tarihi dokularını korumuş her şehir beni çok büyülüyor. O yüzden maddi imkanlarım yettiğince henüz enerjim ve vaktim varken kafamdaki avrupa ülkelerini gezmeye başladım ufaktan. Çok bir yer gezebilmiş değilim şuana kadar ama 29-30 nisanda prag var sırada benim için. Muhteşem bir mimamirinin bir ülkeyi nasıl vezir ettiğini gözlemlemeye gidiyorum, umarım kafamdaki izlenimle örtüşür. Düşük bir ihtimal belki aynı tarihlerde birileriyle denk gelmek ama yazmak istedim yine de. Tek başıma seyahat edeceğim, varsa aynı tarihlerde yanlız kalmış bir süslü, bir mesaj uzaktayım.

  22 nisan 19:06

  10. Şehri ve turizm açısından değerini anlatmama gerek olmayan şehir. 

  Rüya gibi bu şehrin başka tarafını anlatmak istiyorum sizlere, çeklerin en gudubet, doğu bloğu kabalığı, hizmet sektöründe müşterinin kafasında tabak kıracak agresif garson tayfası bu şehirdedir. Çekler biraz anormal insanlar, iyisi on numaradır da zaten ama bu şehirdekiler bizim istanbu insanını bile mumla aratacak kadar anormaldir. Küçük şehirlerdeki çeklerle alakaları yok. Yemekleri de ölümüne kötü.

  Ama Praaaag<33333 Bu gevşek adanlar o şehri nasıl inşaa etmiş hayret

  26 eylül 2018 22:57

  9. tek kelime ile anlatmak gerekirse masalsı diyebilirim. gördüğüm hiç bir avrupa şehrine benzemiyor. tarif edemiyorum. işte kafka'nın, kundera'nın şehri tam da burası...

  26 eylül 2018 18:25

  8. Şayet kışın giderseniz bol bol tredelnik yemeden dönmeyin, yazın çok ağır kaçan tarçınlı bir hamur işi. Aynı şekilde choco-kebab. 

  Domuz eti yemekle bir sıkıntınız yoksa standlarda satılan sosislilerin muhteşem olduğunu hatırlıyorum bir de.

  Diyette olduğum için aklıma hep bunlar geldi dfsfsf 

  Aaaa editliyorum, manzaraları ve yemekleri dışında unutamadığım bir diğer şey, prag'da kaldığım bir haftalık süreç boyunca yerde gördüğüm tek çöpün Kilis sofrası ıslak mendili olmasıydı. Trajikomik resmen.

  25 eylül 2018 22:46 25 eylül 2018 22:48

  7. Gitmeyi görmeyi en çok istediğim orta avrupa şehri. 

  25 eylül 2018 21:34

  6. Sokaklarında yürürken rönesans tablolarının içindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz.

  Sevdicekle gidilen şehirler arasında hep Paris gelir ya akla,Prag’ı gördükten sonra bu fikriniz değişebilir.

  25 eylül 2018 16:46

  5. peri masallarındaymışsınız gibi hissettiren minik, gotik şehir. ayrıca avrupa üzerinde gidebileceğiniz en güzel kaleye sahip şehir. 

  24 eylül 2018 23:49

  4. orta avrupa turlarının viyana ile birlikte en popüler şehri. ben de şehrin abartıldığını düşünüyorum. belki sürekli fazla övülmesinden dolayı beklentim çok yüksekti. evet charles köprüsü güzel, kendinizi ortaçağda sokaklarda geziyormuş gibi hissediyorsunuz ama o kadar. geri kalan gri bir şehir. old town'da tek ilgi çekici yapı astronomik saat kulesi. onun dışında hangi avrupa şehrine gitseniz göreceğiniz bir mimari. farklı mimaride bir avrupa şehri görmek isteyen bence (bkz: dubrovnik) ' e gitsin. ya da dantel gibi işlenmiş bir şehir için prag'a 120 km mesafedeki (bkz: karlovy vary ) 'yi ziyaret etsin.

  10 ocak 2016 21:56

  3. ben de abartılan şeylere kanıp bu şehire 4 gün kadar bir süre verdim. inanın dönmek için çok hevesliydim. old town, charles bridge vs. çok güzel yerler ama o kadar. çok abartıldığına, şişirildiğine inanıyorum. son zamanlarda giden herkes de nefret ettiğini söylüyor. para birimi değiştirirken alınan neredeyse %50 komisyon, şişirilmiş fiyatlar, hırsızlık, sabahın 12'sinde gelip taciz eden sarhoşlar, insanların suratsızlığı, bir soru sorduğunuzda yüzünüze bile bakmadan arkalarını dönmeleri... gitmeyin demiyorum ama hem ultra dikkatli olun hem de 3 gün size yeter de artar bile daha fazla kalmayın.

  10 ocak 2016 16:34 10 ocak 2016 16:49

  2. Avrupanın en güzel başkentlerinden biri. Kesinlikle büyüleyici, tarihi, sıcak bir şehir. Nereye baksanız içinizde hayranlık duygusu uyandıracak yapılar var. Gezmeye başlar başlamaz neden Prag a daha çok vakit ayırmadık pişmanlığını yaşayabilirsiniz. Gitmeyi planlayanlar için 1-6nisan paskalya tatilinde meydanlar çok şenlikli oluyor tavsiye ederim esasen Prag Budapeşte Viyana üçlüsünü görmenizi daha çok tavsiye ederim

  10 ocak 2016 12:45