girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • medya (0)

51. bu dizide emily'ye kıyak geçmişler; 7 sezondur bakıyorum da en zamansız ve salaş kıyafetleri ona giydirmişler. en şanssız olan da aria, bi rüküş bi karman çorman.. 7 sezondur kızı katletmişler doğrusu. gerçi alison'dan sonra en sevmediğim de o. mona'yı bile daha fazla sevdim.

2 ocak 13:44

50. İlk uç sezon efsane dört falan hadi neyse de beş,altı,yedi...ne gerek vardı?6. Sezonun yarısından sonra bıraktım valla hic gerek yok.ilk üç sezonun atmosferi zaten devamında hiç olmadı.Cadılar bayramı gibi özel bölümleri cidden çok iyi oluyordu. Çerezlik gizem için baya hoş bir diziydi.Emily dışındaki her oyuncu karakterlere cuk oturmuş ve atmosfere uymuştu.Maalesef Shay güzel olduğu kadar iyi bir oyuncu değil.

İzleyeli baya oldu pek bir şey gelmiyor aklıma ancak Ezra-aria ilişkisi, alison'ın gizemliliği,birçok teori üretilebilen bir dizi oluşu en sevdiğim yönlerinden.

10 aralık 2017 20:03

49. Diziyi bitirdikten sonra en yakın arkadaşlarımı da bırakmıştım gibi hissettiren dizi. O kadar çok üst üste izlemişimki bitince boşluğa düştüm.

Yinede o kadar bölüm izlemeye değer mi bilmiyorum (gizlinot: :() benzer ve sürükleyici dizi arayışındayım. (gizlinot: Dizi tavsiyelerine açığım :))

10 aralık 2017 19:38 10 aralık 2017 19:50


48. (bkz: yılan hikayesi) .. uzadıkça uzuyor.. adeta bir çin işkencesi.. bir de izleyiciyi salak yerine koyan bir dizi; bilal'e anlatır gibi gelişen ucuz sahneleri var... ama ben ne yapıyorum yine de merak edip izliyorum. çünkü entrika.. 4.sezondayım, her gün 3-5 bölüm.. bitirmeden de rahatlamam. adeta guilty pleasure..

karakterlerden en beğendiğim emily, melez güzeli.. güzellik, tatlılık, sempatiklik, çekicilik hepsi bir arada..

ha bir de o hanna'nın annesinin olduğu sahneler hep mutfakta termosuna kahve koyarken başlıyor, ard arda bölüm izleyince göze batıyor.. midem bulandı aynı sahnelerden..

son olarak; umarım yolda kapüşonlu giysiyle yürüyenlerin kapüşonlarını indirmeye çalışmam. çünkü aşırı doz pretty little liars kalbe zarar..

10 aralık 2017 19:24

47. ara ara özlediğim gençlik dizim:(

8 eylül 2017 12:00

46. birkaç günde son sezonu bitirmeye çalışırken en son transa geçmiştim beynim uyuşmuştu.

*spoiler*

dizide beni en çok mutlu eden çift caleb ve hannaydı, sonra caleb spencera hanna başkasına ama en son caleb hannaya <3 olayın spencera bağlanması muhtemelen herkeste olduğu gibi bana da hayal kırıklığı oldu. bazı karakterler olması gerektiğinden az sergilendi bence, sara harvey mesela. ama dizi ilerledikçe ben de büyüdüm, diziyle büyüdük. bi ara A öldükten sonra tekrar çıkınca izlemeyi bırakmıştım "eeh yettiniz" diyerek. kürkçü dükkanına geri döndüm, neyse. dizi kadar karışık girdim de böyleydi.

dizinin kısa özeti "kim kime dum duma"

8 eylül 2017 11:56 8 eylül 2017 11:57

45. son bölümü dün izlemişim:d final özel bölümü var son bölüm o sanmıstım hüsran. :d gerçekten böyle mi bitirdiniz ya? aglamak istiyorum 7 yılımı verdim oyuncularla beraber büyüdüm:dd büsbüyük hayal kırıklığı şuan...

8 eylül 2017 03:33


44. Resmen bitti diye üzüldüğüm, senelerimi verdiğim dizi. izlemeye ortaokulda başlamıştım. Şimdi üniversiteye gidiyorum. Bi gecede oturup bi kaç sezon izlemekle değilde böyle yıllara yayılmış şekilde izlediğinizde diziyle aranızda duygusal bağ kuruluyor sanırım. Bi boşluk oldu hayatımda resmen, başka diziler de izlerim ama pll hep kenarda dururdu. Bitirmeye karar vermeleri iyi olmuş çünkü yönetmen bile ad'nin kim olduğunu unutmuştu artık bence. Uzata uzata dizide siyah kapson giymeyen kalmadı herkes evlatlık çıktı :d ne dramlar ne acılar yaşandı ama ben en çok lisede oldukları zamanları sevdim galiba. Finale gelirsek biraz spencer konusunda zorlama olmuş kör kız jenna spencerin parfümünü koklar ve hemen sevgilisi tobye telefon açar 'spencer senin sevgilin olan spencer değil nedeen çünkü parfümünü değiştirmiş!' İkiz konusunu biraz daha temelden yedire yedire gelselerdi daha hoş olabilirdi ama yine de finalden tatmin oldum son sahnede mesaj sesi gelmesi herkesin yine mi allahın cezası bakışları atarken kitabın yazarının ordan görünmesi çok tatlıs bi detay olmuş. Keşke hannah ve caleba da bi düğün yapsalardı da finalde onların anlamsız atışmalarını görmeseydik . ve son olarak her şeyi anladım da calebin bir zamanlar hannahyi bırakıp mezar tasi olan bi kizla takılıp takılıp sonra hannahya geri döndüğü bi süreç olmuştu ben çok değiştim farklı şeyler yaşadım diye konuşurken cins cins ışıklar geziyodu etrafta o mezarlıklı hayaletli konuyu çok ortada bırakmışlardı o konuyu anlayabilen süslülerden mesaj kutumu yeşillendirmelerini bekliyorum .

7 temmuz 2017 03:09

43. bana kalırsa dizi 4 sezon olacakken yapım şirketinin baskısı sonucu 7'ye uzatılınca koptu kervan. senaryo bir yerden sonra acayip basitleşmeye, adeta amatörleşmeye başladı. mesela charles'ın trans olup cece'ye dönüşüp kardeşi jason'la ensest ilişki yaşaması neydi yaa ve jason'ın son bölümde karşımıza çıkmaması? ya da aria'nın tiyatro'da shana'yı öldürmesi ve bunun böyle normalleştirilip unutulması filan(ybkz: wtf moment )? birini öldürüyorsun sonuçta nereden baksan o travmanın seneler boyu sürmesi lazım... hayran teorileri bile dizinin kendisinden daha zekice ve zevkli geliyordu o aralar... uzun süredir diziyi kendimi zorlaya zorlaya izlemeye devam ettim sırf meraktan(ybkz: guilty pleasure ). tıpkı lost gibi bu da b(ybkz: bok)kunu çıkardı. berbat bir sonla bitiverdi. sanırım senarist böyle bir son yaparak basitliğin her zaman satacağını düşündü ama maalesef yanıldı... hayranları hayal kırıklığına uğratmayayım derken en büyük kazığı da o attı. klişe bir son ile havada kalmış sorular... dizi türkiye'de çekilseydi demet akalın'dan evli, mutlu, çocuklu şarkısıyla taçlandırırdı sanırım finalini.

özetle: gizemli ve heyecanlı başlayıp, klişe ve başarısızca bitmiş dizidir.

30 haziran 2017 18:44

42. 2010 yılında yaz tatilinde çıktığı ilk bölümle başladım izlemeye ve 7 sezondur giderek daha da batırsalar da izleyemeye devam ettim. Ancak şunu demek istiyorum final bölümü rezalet ve ötesiydi. Çok daha mantıklı ve ilgi çekici hayran teorileri vardı (gizlinot: spencer'ın çift karakterli olması, wren, ezra-aria ) gide gide en havada kalanı seçtiniz.

Mesela Chuck bittiğinde salya sümük ağlamıştım bunda da üzülürüm sandım ama yaşadığım tek şey hayal kırıklığıydı.

29 haziran 2017 20:19