yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  27. Bir korunma yöntemi.

  Doğru takıldığında %98'e varan bir koruyuculuğu olduğu söyleniyor.

  (link: https://www.durex.com.tr/blogs/cinselligi-kesfedin/prezervatif-nasil-takilir Nasıl takılır? )

  Diğer doğum kontrol yöntemleri gibi dikkat etmek, düzgün kullanmak şart. Doğum kontrol hapında nasıl her gün içiyorsanız bunda da doğru kullanmak önemli.

  Eğer tek eşli değilseniz veya partnerinizin şüpheli ilişkileri var ise prezervatif şart. Bütün hastalıklar olmasa da (bkz: Hpv) çoğu hastalıktan korunmanızı sağlar.

  (gizlinot: Entry sonunu öneriyle bitireyim, durex yakın hisset baya iyidir swh )

  13 ağustos 20:54

  26. Hamile falan kalsanız yine iyi, bunun cinsel hastalık boyutunu hiç mi düşünmüyorsunuz kuzum? Hadi siz tek eşlisiniz diyelim, partneriniz de tek eşli mi? Tek eşli miydi hep? Seks işçisiyle korunmadan beraber olan adam var yahu.

  Siz bakmayın o erkeklere, onlar akıllarını sabah kahvaltıda ekmeğe katık edip yiyorlar zaten.

  Korunun, korundurun. Hiç kimse 2 dklık zevke değmez.

  5 mart 2018 16:54

  25. hala bir sürü erkek yanında taşımayıp geri çekilme yöntemi kullanıyor. bu benim de başıma geldi, arkadaşlarımın da. hatta korunmasız sevişmek istemediğinizi söylediğinizde dayılanıp "bir şey olmaz, geri çekilirim", "ilk kez sevişmiyorum biriyle, ne zaman geri çekileceğimi bilirim" tarzı cevap veren erkekler oluyor ki at onları çıplak sokağa. bak sinirlendim yine.

  diyeceğim o ki kızlar siz yanınızda taşıyın. yanınızda taşıdığınız için size her gün başkasıyla sevişen kadın muamelesi yapandan uzak durun. korunmasız ilişkiye girmek isteyen erkekten de kaçın. kazayla hamile kalmaktansa, ertesi gün haplarıyla sonrasında kendinize hormon basmaktansa yanınıza taşıdığınız prezervatife dua edersiniz.

  siz değerlisiniz, sizin duygularınız, bedeniniz değerli. prezervatif kullanın, kullandırın. o an sizde veya partnerinizde yoksa bir gün daha bekleyiverin. emin olun cinsel ilişkiden sonra içiniz rahat uyumak için değer.

  5 mart 2018 00:57

  24. Prezervatif ya da diğer adı kondom, cinsel ilişki öncesinde kullanılan, hamilelikten korunmayı sağlayan bir doğum kontrol yöntemidir.

  Prezervatif doğru kullanıldığında %97 oranında koruma sağlıyor. bunun dışında aids gibi cinsel hastalıklardan da koruma özelliği vardır.

  5 mart 2018 00:15

  23. olsaydi rte olmazdi.

  22 şubat 2017 19:44

  22. Prezervatif sana laflar hazırladım! Sürekli sevgilim alırdı bu sefer ben alayım dedim yahu bu ne pahalı şeymiş.

  Daha ekonomik olması gereken bir ürün bence. Özellikle doğum kontrol hapından daha pahalı olması dikkatimi çekti hayır korunucaz diye illa hap işlerine mi girişmemiz lazım. Sonra millet niye patır patır ürüyor, acaba hamile miyim telaşı yaşıyor ya da cinsel temas yüzünden hastalık kapıyor. Tamam bir ekmek su değil ama baya gerekli bir şey. Sağlık ocaklarında bir ara bedava veriliyordu diye hatırlıyorum onu da göremiyorum artık.

  Öğrenci bünyemde ters etki yaptı fiyatı. İndirimli hali nasıl 25 tl olabilir yav 10 tane ürün var içinde. Neyse haklı isyanım bu kadar artık kozmetik indirimi gibi prezervatif indirimi kollayacağım.

  22 şubat 2017 17:24

  21. 25 yaşına kadar kimseyle sevişmediği halde "her an aniden biriyle sevişebilirmiş de o kadar ani olurmuş ki prezervatif bulamazmış" edasıyla türk erkeklerinin (gizlinot: bilhassa mühendislik fakültesi ) cüzdan köşelerinin vazgeçilmezi. Hayır bir de çevredeki erkekler görsün istiyorlar 7 senedir orada duran üzerindeki yazıları silinen rengi solan skt geçen şeyin. Normalde çakmayız mesela kimseyle bir şey yaşamadığınızı ama onu görünce anlarız. Yapmayın gözünüzü seveyim.

  12 haziran 2016 12:49 5 temmuz 2016 02:28

  20. şişirildiğinde inanılmaz boyutlara ulaşıyor. sürpriz doğum günlerinde balon alternatifi olarak kullanılmaya uygun.

  12 haziran 2016 09:09

  19. Şu an düzenli ve tek eşli bir cinsel hayatım olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyorum. Fakat sevgilim olmadığı dönemde her zaman yanımda bir tane taşırdım. Her gün birileriyle seviştiğimden falan değil, ihtiyacım olur da bulamazsam diye. Sonradan pişman olmaktansa tedbirli olmak daha iyidir.

  Ama gördüğüm kadarıyla kadınlar bu konuda hala utangaç. Sırf yanınızda prezervatif taşıyorsunuz diye hakkınızda kötü düşünecek birileri varsa, bırakın düşünsünler. Söz konusu olan şey sizin güvenliğiniz, mutluluğunuz ve en önemlisi sağlığınız.

  26 ağustos 2015 22:24

  18. durex olanını tavsiye ettiğim korunma yöntemi aracı. mixed olanı çok ilginçti, içlerinde en beğendiğim o.

  bir de ben online alıyorum, hepsiburada neredeyse sürekli indirim yapıyor ve faturaya ürün ismi, markası vs yazmıyorlar. hatta şöyle bir rutinim var, eğer kargo ödememe sınırını geçtiysem, bulaşık makinası deterjan tableti ve prezervatifi mutlaka sepete eklerim :D. ikisi de çabuk tükenen, sürekli indirimde olan ve stoklanabilecek şeyler :)

  26 ağustos 2015 18:07