sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  19. hazır gelinlik için seçtiğim marka. yerli hazır markalara da çok baktım, akay olsun aysira olsun oleg cassini olsun hepsinden model denedim ama flaşlı fotoğraflarda beklediğim görüntüyü vermedi. pronovias'ın işlemeleri genele göre daha kaliteli mat iplikten yapıldığı için ucuz durmuyor, çok basit modelleri bile güzel kumaştan yapıyorlar. bir de modele karar verdiğinizde üstünüze oturması için işini bilen bir terzi çağırıyorlar (nişantaşı'ndaki şubesi vakko'dan terzi getirmişti) ve kupu olsun, beli olsun mü-kem-mel bir şekilde üstünüze oturtana kadar çalışıyorlar. bazı korseli gelinliklerde korse olması gerekenden yukarıda (koltuk altına kadar çekeni gördüm) veya aşağıda (memeler fırladı fırlayacak) durur ve kötü görüntü verir, işte onu engellemek çok önemli.

  ayrıca ben ocak-şubat gibi (tam bu zamanlarda) bakmaya başlamıştım ve indirimde epey bir model vardı, eğer bedeniniz uyuyorsa hesaplı fiyatlara güzel modeller bulabilirsiniz. her model her şubesinde bulunmuyor onu da belirteyim.

  18 ocak 02:20

  18. Düğünüm için suadiyedeki dukkanlarindan, ilk denediğim yarım balık model gelinliğe bayılıp aldığım marka.

  Suadiyedekine gidenlere münevver hanımı tavsiye ederim pek bir şeker kendisi

  25 temmuz 2018 11:19

  17. Bu kadar popüler olmasını anlatamadığım gelinlik markası. Mağazaları çok güzel; çok ilgili, dünya tatlısı çalışanları var. Ama katalogda beğendiğim 6 gelinliğin 4'ünün Türkiye'de numunesi yokmuş. Sadece her türlü alternatifini Kadıköy'de herhangi bir gelinlikçide bulabileceğiniz modellerin numuneleri var. E ben ne anladım o işten? O zaman neden elinizde olmayan modelleri katalogdan gösterip kafa karıştırıyorsunuz?

  Yanlış anlaşılmasın, Vakkocu değilim. Oraya da bayılmamıştım zaten.

  25 temmuz 2018 11:06

  16. eylüldeki düğünüm için bu haftasonu 12 tane gelinliğini deneyip sonunda en içime sinen ve begendiğim modelini aldığı marka. yalnız gelinlik siparişle ispanya'dan gelecekmiş. Daha sonra buradaki ekipleri tarafından benim istediğim yaka ve sırt değişiklikleri vs yapılacak. benim aldığım modeli 1-2 ay önce başka biri daha satın almış ve yakası tam benim istediğim gibi değiştirilmiş provaya hazır şekilde orada bekletiliyordu, ısrarım üzerine satış danışmanı koruyucu kılıfından çıkarmadan gösterdi, terzilikleri vs gerçekten başarılı. daha önce vakko weddingte gelinlik denemiştim. her iki firmanında satış danışmanları gerçekten işlerini çok iyi bilen, sizin fiziğinize ne yakıştı ne yakışmadı buna göre bilgi veren ve gelini iyi yönlendiren kişilerden seçilmiş. gelinlik bakmaya gidecek olan varsa mesaj kutuma beklerim her türlü detay ve bilgi verebilirim.

  27 mart 2018 09:49

  15. resmen dugunlerin gelinlik sponsoru olan marka. evlilige hic merakim yok oyle bir fikrim de yok ama bu markanin butun modellerini kuzen/arkadas/ akraba dugunune gide gide ezberledim. hepside birbirine benziyor isin komigi. ama allah icin tulleri falan cok zarif duruyor gelinlikler de cok guzel. sadece biraz daha az talep gorebilir bence sonucta gelinlik gibi bir seyi her yerde gormekten bikiyor insan. her neyse hayaller zuhair murad hayatlar pronovias diyerek bu girdiyi bitireyim

  9 ekim 2017 11:06

  14. gelinlik iyi kötü herkese yakışan bir giysi. 

  Gittim pronovias’a giydim birkaç gelinlik, oldum düdük gibi. Tamam fazla kilom da var ama yine de bu kadar beklemiyordum, demek ki bana yakışmıyormuş napalım diye düşündüm.

  Ardından vakko wedding’e gittim, daha ilk giydiğim gelinlik su gibi aktı üzerimde. O gelinlikleri deneyince pronoviaslar çöp gibi geldi gözümize.

  Pronovias’ta beğenir gibi olduğum gelinlik 7 bin civarından 5 bin civarına düşüyordu. Yani öyle çok da ulaşılamaz fiyatlar görmedim. ille de ordan almak isteyen en fazla 10 bine gelinlik ve duvağını halledebilir. Elbette daha şık daha pahalı modelleri de var, 36 bine de gelinlik vardı ancak ikinci kere dönüp bakma gereği bile duymadığım sıradan bir modeldi. 

  Zaman ve mekan sınırım olmasa kesinlikle özel dikim gelinlik alırdım, sırf moda oldu, millete nispet yapayım diye pronovias’ın modellerini kendinize uydurmaya çalışmaktan daha şık bir sonuç elde edileceğine inanıyorum.

  8 ekim 2017 17:40 8 ekim 2017 18:18

  13. Ben dahil çevremdeki pek çok kişinin modelini beğenip başka bir yere diktirdiği gelinlik mağazası. Herkesin bütçesi, zevki ve hayata bakışı farklıdır. Kişisel olarak birkaç saat giyeceğim gelinliğe dünya kadar para vermek istemedim ki bence yine de fazlaydı. Şimdi dolabın bir köşesinde çürümekte. Birkaç seneye kızım keşfedecek ve muhtemelen oynaya oynaya sonunu getirecek. Daha ne olsun?

  8 şubat 2017 13:33

  12. genel olarak çok kalıp gibi duran modelleri olduğu için beğenemediğim bir marka. işçiliği iyidir buna lafım yok. sadece varel ve vicky isimli yeni sezon 2 modelini beğendim ki zaten onlarda favorim olan berta modelleri kıvamında. yani bu kalıpçılık görüntüsünden sıyrılmak lazım, daha organik, daha akıcı, bilemiyorum nasıl anlatılır, daha bütünleşmiş modeller bence daha çok yakışıyor, doğal oluyor kızceyizlere. galia lahav ise biraz daha abartı.

  taşlamayın tabi zevkler ve renkler tartışma konusu değil, anca fikir beyan edebiliriz,, ben ise şuna bayılıyorum, napcan kader kısmet, paramız olursa ondan seçeriz, olmazsa yetmezse eli öpülesi bir teyze bir amcaya diktiriveririz.

  bu bağlamda da işini iyi yapmayan ve bundan zevk almayanları bir kenara atıyorum, terzilik kimilerinin yaptıklarıyla gerçekten eli öpülesi bir iş. örnek olarak;

  (link: http://www.levonkordonciyan.com/koleksiyonErkek.html levon kordonciyan smokinleri)

  ben garibim ise şunu beğenir;

  (link: https://www.bellanaija.com/wp-content/uploads/2016/05/Berta-Bridal-BellaNaija-2016-16-115-1.jpg oyşh)

  7 şubat 2017 12:57

  11. gelinlik modelleri güzel olan marka. yalnız bu da birçok yabancı marka gibi şişirilmişlerden bir tanesi. fatih te pronovias a taş çıkaracak onlarda iyi gelinlikçi var (basit modelleri olan dükkanlardan bahsetmiyorum), iyi bir modaevine giderseniz vücut tipinize göre uygun olacak en güzel gelinliği de önerir ayrıca. provonias ta 1.80 lik su gibi kızlara giydirilmiş, altına takoz konulmuş mükemmel resimleri görüp de aldanıp sonra da vücuduna hiç yakışmayan gelinlikler giyenler çok komik duruyor. ben gelinliğimi 2.500 e aldım 5.000 lik gelinliklerden aşağı değildi, marka olması da gerekmez yeter ki işini bilen birine diktirin.

  29 mart 2016 12:58

  10. 2017 abiye koleksiyonunu şimdiden lanse etmeye başlamış olan ispanyol markası. koleksiyonda çok güzel elbiseler var, baktım da söylüyorum.

  (bkz: http://www.binkelam.com/pronovias-2017-abiye-modelleri.html)

  28 mart 2016 17:08