sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (18)

  52. Kendi tırnaklarım güzel uzar fakat çok dayanıklı değildir kenarlardan kırılır hemen. Heves edip jel olanını yaptırdım ama o bana ait olmama hissinden dolayı hemen çıkartmak istedim belki de yaptırdığım yer iyi değildi bilmiyorum çok rahatsız hissettim. Bir hafta sonra dayanamayıp kendim çıkarttım çünkü tekrar aynı yere gitmek istemiyordum.

  Düzenli kullanım için bilemiyorum ama denemek için yaptıracaksanız yaptırmayın. Çünkü çıkarttığınızda tırnaklar incecik oluyor ve kağıt peçete gibi kat kat ayrılıyor. Çıkartalı bir ay oldu fakat hala tamamen gitmiş değil o incelen kısım. Sürekli bakım yapıp keserek ince kısmı atmaya çalışıyorum. Zaten baktığınızda gözle görülür fark oluyor dipten yeni gelen tırnak ile o delicesine törpülenmiş kısımda. Benim için pişmanlık oldu. Bir aydır hiç beyaz kısmını bile göremedim tırnağımın sürekli kesmekten.

  21 haziran 01:52

  51. Bugün yaptırdım. İlk görünüş olarak çok memnun kaldım ancak biraz garip hissediyorum kendimi. Benim tırnaklarım çok küçük o yüzden ban ilaç gibi geldi. 1 hafta sonra kontrole gideceğim ancak sonrasında olaylar nasıl gelişecek bilemiyorum.

  Eskişehir'de Gold tırnak center benim gittiğim yer. İsmet İnönü caddesinin orada. 120 TL'ye yaptırdım, sanıyorum ki devam edeceğim. Tabii ki hala korkuyorum ancak alışacağım. Çünkü bu güzelliğe devam etmemek ayıp olur.

  edit: soruları olan süslüler mesaj kutuma beklerim.

  24 mayıs 22:08 24 mayıs 22:09

  50. Çocukluğumdan bu yana, ne zaman ve nasıl başladığımı hatırlamadığım bir şekilde tırnak yeme alışkanlığım vardı. Ne yaptıysam çare olmadı, çünkü sonrasında canımın yanması ile tırnaklarımı kopardığımı fark ediyordum. Devamında üniversite yıllarında Ankara Tunalı'da bir yere uzun tırnak ve oje sürme sevdası ile protez tırnak yaptırdım, ancak 10 gün içerisinde tırnaklar kendiliğinden çıktı. Dolayısıyla protez tırnak işlemine çok önyargılıydım.

  Devamında bu işin ehline denk geldim diyebilirim. Yaptırdığım kişi, kendi tırnak yeme alışkanlığı dolayısıyla bu işi öğrenip devamında mesleğe çevirmiş, protez tırnağı özellikle tırnak yeme tedavisi için uyguladığını da devamlı belirtir, akrilik tekniği uygular.

  Özetle 2016 yılı Ekim ayında "daha kötü olamaz, en kötü yine çıkar gider" düşüncesi ile protez tırnak yaptırdım. Devamında 10 ay boyunca, 3 haftada bir bakımlarını sürekli yaptırmak kaydı ile kullandım. Bakımlar yaklaşık 1 saat sürüyor. Protez tırnak üzerine sürülen oje hep pırıl pırıl duruyor ve bir dahaki bakıma kadar bile asla soyulmuyor.

  Çıkarttığımızda tırnak yataklarım düzelmiş, gerilemiş tırnak uzamış ve et ile birleşmiş, tırnak etlerimdeki deformasyon kaybolmuştu. Çıkartma işlemi sonrasında da tırnaklarımda hiçbir kırılma ya da deformasyon yaşamadım.

  2017 yılı Ağustos ayında çıkarttığımdan bu yana tırnak yeme alışkanlığıma bir daha dönmedim. Düzenli ve sık manikür yaptırıyorum.

  Dolayısıyla bu benim için gerçek bir tırnak yeme tedavisi oldu, 30 yaşımdan sonra tırnak yeme alışkanlığımdan kurtuldum.

  Görsellere bir öncesi-sonrası ekliyorum. Sonraki fotoğraf 2017 yılı Ekim ayına ait, umarım tırnak yeme alışkanlığı konusunda benim gibi çaresiz kalanlara umut olur.

  ilgili medya:
  1
  13 mart 10:12

  49. öncesinde bu başlığa bir kit alarak deneyeceğimi yazmıştım, hem kendim denedim, hem de tırnak butik ve emsal doğanda, sonra da yurtdışında bir kere daha olmak üzere her çeşidinden yaptırdığım için hem tecrübelerimi hem de öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum. hem tüketici olarak bilgilenelim ve hakettiğimiz hizmeti alalım, hem de anlamadığımız şeyleri yok yere yermeyelim diye.

  tırnak butik'te jel yaptırdım. takma tırnak ucu takıldı, ardından da builder gel ile sağlamlaştırıldı. (builder gel oje gibi olan jel değil de, küçük bir kavanozdaki macun gibi olan, boya fırçası gibi fırçayla uygulanan şey) ve üzerine kalıcı oje (jel oje) sürüldü. bunu bi 1 ay kullandım, ardından emsal doğan'da o zaman çalışan ibrahim beye bu sefer akrilikle dolgu yaptırdım. 

  tırnak butik'te yaptırdığım set çok inceydi, kendi incecik tırnaklarım gibi bükülüyodu. hayatım boyunca güçsüz tırnaklarım olduğu için ikinci sefer akrilik yaptırdım çünkü akrilik yapısı dolayısıyla daha sert bir şey. ibrahim beyin yaptığından çok memnun kaldım, muhabbeti de hoş efendi biriydi (ne yazık ki sanırım artık başka yerde çalışıyor ve nerde bilmiyorum)

  sonra şu an olduğum ülkede bir arkadaşım jel set yaptı, ama baya garip bi teknikle ve yanlış yaptı, onu çok detaylı anlatmayacağım.

  kendim de denedim (akrilik-baya zordu yapması, törpüyle şekil vermesiyle falan bir 4 saat sürdü) ve zayıf tırnaklı biri olarak bu işle resmen kafayı bozdum, baya uzun süre araştırdım ve sonuçta öğrendiğim şeyleri sırasıyla burada yazacağım çünkü başlık altında bazı eksik bilgiler gördüm.

  1. akrilik ve jel, ikisi de hem takma tırnak ucuyla, hem de form denilen tırnağın altına sıkıştırılan kağıt tabakalarla uygulanabilir. bu tırnak uzmanının becerisine ve uzmanlaştığı tekniğe göre değişir. düzgün uygulandığında ikisi de aynı derecede dayanıklı olur.

  2. jel tırnakları, özellikle builder gel (o küçük kavanozda gelen macunumsu) ile yapılanları çıkarmak cidden çok zor. elektrikli tırnak törpüsüyle çıkar en kolay şekilde, kolay dediğim kısa sürede. 

  3. akrilik tırnaklar üzerindeki kalıcı oje ya da top coat tabakası (parlaklığı veren jel ya da normal oje) törpülenerek indirildikten sonra (bunu demir olan değil de daha sert o kalın karton törpülerle yapın) her tırnağa asetonlu pamuk etrafına sarılan alüminyum folyoda 15-20 dk bekletilip yumuşayan akriliğin sabırla yavaş yavaş itilmesiyle çıkarılır. asetonda bekletmeyi birden fazla kere yapabilirsiniz. ya da profesyoneller dümdüz elektrik törpüyle de indirebiliyolar akriliği.

  4. en önemli noktaya geldim. bu akrilik/jel tırnak sürecinin hiçbir noktasında canınızın yanmaması gerekiyor!!

   4a. jel tırnak yapılırken ışığa konulunca geliyorsa yanma hissi, jel maddesi ya teninize değiyodur ya da çok kalın uygulanmıştır.

  4b. bu başlıkta gördüğüm en büyük yanlış anlaşılma: akrilik ya da jel, çıkarılınca tırnağınızın sağlıklı kalması gayet de mümkün! bunu düzgün çıkarma yöntemleri izleyerek sağlayabilirsiniz. öncelikle kimsenin kenarı kalkmış protez tırnakları öylece sökmesine izin vermeyin. yetenekli bir tırnak uzmanı jel tırnakları size ve tırnaklarınıza dikkat ederek özenle indirmeli, hatta siz de isterseniz tırnağınızın üzerinde koruma için incecik transparan bir jel tabakası bırakmalı. akrilikler için de aynı şey geçerli; elektrikli törpüyle dikkatlice indirilmeli. ya da sabırla asetonda bekletilmeli. yani can acımamalı!

  4c. protez uygulanmadan önce yapılan törpüleme de hafif ve kibarca olmalı, amaç tırnağınızın üzerindeki pürüzsüz tabakayı pürüzlü hale getirmek ki jel/akrilik iyice tutunabilsin. öyle bir kat inceltmeye falan gerek yok. o törpüleme sırasında sanki çok ısınıp yanıyomuş gibi bir his geliyosa tırnak uzmanınıza acıdığını söyleyin, durmazsa da benim gibi utangaç biri değilseniz "durabilir miyiz, bence yeterli" diyiverin, terslese de bozulsa da tırnağınızın sağlığı daha önemli. ben diyemedim, zor yoldan öğrendim. :(

  kısaca eğer tırnaklarınız protez uygulanırken ya da çıkınca sağlıksız, zayıf, incelmiş, kat kat soyulan bir haldeyse tırnak uzmanınız uzman değil demektir.

  türkiye'deki protez tırnak durumuna gelince, instagram sayfalarına dikkat edin. internetten buldukları kendileri yapmadıkları setlerin fotoğraflarıyla müşteri toplayan çok dolandırıcı var. ve tırnak uzmanlarının sertifikalarına bakın. 

  benim için bir uzmanın kalitesini gösteren şey yaptıkları tırnakların yapısal kalitesi, yani kalınlığı, şekli. bir youtube kanalı önereceğim, kanadalı bir ablamız harika bir sabırla anlatıyor, ingilizce anlamıyor olsanız bile biraz onun yaptığı tırnaklara ve yapısına bakınca güzel yapılan tırnak nasıl gözüküyor çok iyi öğrendim ben. (link: https://www.youtube.com/channel/UCTldDNXS4GeChcmwm55mXYQ nail career education)

  umarım ülkemizde bu sektör gelişir ve hatta kendimiz evde yapabilmemiz için ürünler amazon'da falan satılmaya başlar. merakı olanlar için çok zevkli bir şey bence, daha da önemlisi sevenin (mesela benim) gerçekten özgüvenini arttıran, bakımlı hissettiren bişey.

  umarım bilgilendirici olmuştur, yok yere bişeyi çok araştırmak hobimdir, umarım meraklı bir süslünün işine yarar. gerçekten tüketicinin bilgili olması çok önemli. 

  buraya gelip "çok çirkin" yazıp gidenlere bir not: sizin elinizi tutup yapmıyoruz, gelip bu başlığa "bence luzumsuz" diye kimsenin sormadığı fikrinizi söylemenize gerek yok. yıl 2019, her kadın kendini istediği şekilde süslemekte, vücuduna istediği şeyleri yapmakta özgür. canımız istiyo, yapıyoruz. 

  13 mart 02:43

  48. yakın zamanda ilk defa yaptırdığım işlem. yaptırmayı düşünen süslülere bilgilendirme olsun diye tecrübelerimi aktarayım:

  hayat boyu tırnaklarını uzatamamış biriyim. küçük yaşlardan beri tırnaklarımı koparırım, hele stresli dönemlerimde mahvettiğim çok olmuştur. bu alışkanlığımın yanısıra çok ince tırnaklarım var. bu yüzden uzatmak mümkün olmuyor, hemen kırılıyor. nihayet ben de bu yönteme başvurayım dedim.

  önce instagram'daki lila.profnails sayfasının sahibi olan salona gitmeyi düşünüyordum. fakat burası oldukça popüler, en erken 3 hafta sonrasına randevu veriyorlardı. sanki tırnaksız dursam ölürmüşüm gibi "hemen yaptırmam lazım" diye tutturdum, yine instagram'dan aşina olduğum nişantaşı'ndaki şeyda söyler isimli güzellik merkezinden randevu alabildim. internette çok yorum yoksa da varolanların hepsi pozitifti. 

  ben "jel tırnak istiyorum" diye gittim, fakat çok kısa tırnakta jelin tutmayacağı, onun yerine akrilik uygulanması gerektiği söylendi. fark nedir derseniz, jeli instagram videolarında görmüşsünüzdür. tırnağın ucuna bir kağıt(?) tutturuluyor, daha sonra bir jel madde sürülerek tırnağınız uzatılıyor, daha sonra o alttaki kılavuz kağıt atılıyor. akrilikte ise tırnakların ucuna önce "tip" diye geçen bir parça yapıştırılıyor. sanki evde takma tırnak takıyormuşsunuz gibi düşünün, ama sadece french yapılan tırnağın ucu gibi. önce çok uzun oluyor, bu sizi korkutmasın, kesilecek. daha sonra yine jeldeki gibi bir madde tüm tırnağınıza, o tip kısmını da kaplayacak şekilde sürülüyor. böylece uzun ve kendi tırnağınıza göre oldukça kalın bir tırnak oluşturuluyor.

  jel ve akrilik arasında kullanım bakımından bir farklılık olmadığı, sadece uygulamaların farklı olduğu söylendi bana. bazı insanlar akrilikte kullanılan yapışkanlara alerjik olabiliyorlarmış. böyle bir sorununuz varsa jel daha iyi olabilir. fakat bu işlere aşina bir arkadaşım da jel protezin kendi tırnağını daha fazla yıprattığını söyledi. henüz kıyaslama fırsatım olmadığı için sadece duyduğumu aktarabiliyorum.

  işlem yaklaşık 1,5 saat sürdü, buna kalıcı oje sürülmesi de dahil. manikür pedikür gibi konularda hijyen bakımından tereddüt ederim daima. bu işlem öncesinde tırnak etlerim makasla kesilmedi, sadece çelik (platin? emin değilim) uçlu elektronik bir törpü ile biraz kısaltıldı. kanama vs. olmadı çok derine girmedikleri için, bu açıdan memnun kaldım. ama elektronik cihazın ucu nasıl dezenfekte ediliyor, onu göremedim doğrusu ve o bakımdan içim tamamen rahat etmedi. aynı şekilde törpüler de yepyeni değildi. sadece takma tırnağa sürülse sorun olmaz sanırım ama başta kendi tırnağıma da değdirdiler. bunlar biraz soru işareti bıraktı. umarım sorun yaşamam. ama işlemi uygulayan serkan isimli genç bir elemanları var. oldukça kibar ve ne yaptığını bilen biriydi. onun çıkardığı sonuçtan memnun kaldım.

  işlem bittiğinde tırnaklarım gözüme önce tuhaf gözüktü. uzun tırnağa alışıksanız dahi kalın olması biraz garip geliyor. tırnağın çok kalın yapılmamış olması gerekiyor tabii, aşırı kalınsa hem estetik olarak tuhaf duruyor, hem de tırnağınıza zarar verebilirmiş. benimkiler tam olması gerektiği kadar kalın. en başta protez tırnakların orada olduğunu hissediyorsunuz, ama 1-2  gün içinde alışıyorsunuz. 

  ben uzun tırnağa alışık olmadığım için "kısa olsun kısa olsun" diye tutturdum. tırnağı 3-4 hafta kullanacağınız için uzama payını da koyarak boyunu belirlemenizi tavsiye ederim. baştan çok uzun yaptırırsanız, tırnağınız kendiliğinden uzadıkça sonlara doğru çok kullanışsız hale gelebilir, ve bu tırnakları evde törpülemeniz pek mümkün değil, o elektronik törpüden gerekiyor. 

  peki kendi tırnağınız uzadığında ne oluyor?  tırnak diplerinizden kendi tırnağınız çıkıyor. ben çok hızlı uzayan saç ve tırnaklara sahip olduğum için sanırım dipler çok çabuk gözükmeye başladı. bu kısmı estetik olarak beğenmediğimi söyleyebilirim. çünkü kendi tırnağınızın üzerine yapışık, daha kalın, böyle yarım badem gibi bir şey var orada ve takma olduğu belli oluyor. bende bu görüntü bir hafta içinde belli olmaya başladı. çareyi şöyle buldum: kalıcı oje sürdürmüş olmama rağmen bir hafta sonunda kendim evde daha koyu renk bir oje sürdüm. bu ojeyi hem alttan gözüken doğal tırnağıma, hem de protez kısma uyguladım. böylece dipler kamufle oldu. bu şekilde 1-2 haftayı idare edeceğini düşünüyorum. (kalıcı oje üzerine evde oje sürüp normal asetonla silebilirsiniz, kalıcı ojeniz bozulmuyor. bu açıdan natürel bir renk sürdürmenizi tavsiye ederim, uzadığında dipler daha az belli olur ve üzerine başka oje uygulamanız daha kolay olacaktır. hiç sürdürmemeyi de seçebilirsiniz, kendiniz sık sık oje değiştirmeyi seviyorsanız ve kalıcı ojeye de ek para vermek istemiyorsanız. bahsettiğim merkezde uygulanan kalıcı oje markesı cruelty-free idi, bu da benim için büyük bir bonus oldu.)

  şimdi ne olacak peki? 3 hafta sonunda "fill" yani bakım ve tazeleme işlemi için gelmemi söylediler. ilk seferde 3 haftada gelmek gerekliymiş, çünkü kısa tırnaklar daha fazla yağ ürettiği için protezler düşebilirmiş. daha sonra 4 haftaya çıkabilirsiniz dediler. sanırım bu sizin tırnağınızın uzama hızına ve kullanımınıza bağlı. bakıma gittiğimde uçlardan kısaltacaklar, dipten gözüken doğal tırnağıma o jel maddeyle yama yapıp protezle aynı hizaya getirecekler, isteğe göre de kalıcı ojeyi yenileyecekler.

  peki bu ne kadar gidecek, diye sorarsanız, yine tırnağınızın uzama hızına bağlı olarak 3-4 ay. internetteki araştırmalarıma göre zaten daha uzun süre protez kullanılmamalı, tekrar yaptırmadan evvel en az bir ay tırnak dinlendirilmeli imiş. aksi durumda havasızlık ve nemden ötürü tırnak mantarına sebep olabilir ve tırnağı çok yıpratabilirmiş.

  ücreti sorduğunuzu duyar gibiyim süslülerim. protez tırnak bu bahsettiğim merkezde ocak 2019 itibariyle 200 tl idi. bir kampanya vardı ben gittiğimde, ondan yararlanarak kalıcı ojeyi de hediye olarak sürdüler. bakım ücreti ise 120 lira olarak geçiyor. açıkçası ilk ücrete kıyasla bakım ücreti bana pahalı geldi. mantıken 90-100 lirayı aşmaması gerekiyor bakımının diye düşünüyorum. fiyatın iyice katlanmaması için bundan sonraki seferlerde kalıcı ojeyi (kampanya olmadığı müddetçe) sürdürmem diye düşünüyorum, zira o da bir 80 lira ekliyor.

  fiyatlar ve sürekli salona gitme gerekliliği düşünülünce eğer bolca maddi kaynağınız yoksa, bir de benim gibi güzellik merkezlerine ve kuaförlere gitmekten pek hoşlanmıyorsanız, sürekli yaptırılacak bir işlem değil. açıkçası benim amacım bu yaptırdığımı 3-4 ay kullanmak, bu esnada da kendi tırnaklarımı uzatmak, ondan sonra sıradan manikürle devam etmek. tekrar yaptırır mıyım? özel zamanlarda, mesela düğün-balayı öncesi, doğumgünü, yok efendim önemli bir toplantı öncesi yaptırılabilir. ama neticede senede bir kere yaptırıp bakımlarla 3 ay falan kullanmanın ötesine geçmem gibi geliyor, maddiyat, zaman ve sağlık açısından.

  umarım düşünenler için yardımcı bir girdi olmuştur. protez tırnakların ilk yapıldığı halini ve kendim oje sürdükten sonraki halini de görsellere ekleyeceğim. (evet, biraz fazla köşeli olduğunun farkındayım. bir sonraki bakımda biraz daha oval yaptıracağım. daha modern duracağını düşünüyorum.)

  biotinli kalın süslülerim. 

  ilgili medya:
  2
  4 şubat 13:35

  47. Prenses gibi herşeyin önünüze konulup, önünüzden kaldırıldığı bir hayatınız yoksa, verdiğiniz paranızın tam manasıyla elinizde patlayacağı aşırı dayanıksız işlem. Üstelik ağır iş değil yani, bulaşık yıkamak, çamaşır katlamak, kapı açmak vs gibi günlük hayata dahil şeyler bile çıtır çıtır kırılmasına sebep oluyor. Artık takma tırnaklı her youtuber, benim gözümde evinde her işe koşan hizmetçileri bulunan insanlar resmen. 

  Salı günü bi heves edip yaptırdım ve bu kadar zamanda uzun tırnak benlik birşey asla değilmiş onu anladım. 

  çok da uzun yaptırmadım aslında. aşırı uzun tırnak da sevmem, kendim tırnak uzatamıyorum çünkü tırnaklarım aşırı zayıf. Üstüne nude kalıcı oje yaptırdım, ilk gün bi hoşuma gitti, parmaklarım gözüme daha uzun ve zarif göründü falan. Ertesi gün bulaşık yıkarken çıt diye yüzük parmağımdaki kırıldı, bir tanesi kol çantamı askıdan alırken kırıldı (gizlinot: kol çantanızı alırken tırnaklarınızı ne kadar zorlayabilirsiniz? ) derken bugün de diğer elden 2 tanesi masadan tepsi alırken kırıldı nasıl olduysa, ben de anlamadım. 

  En son az önce tuvalette silinirken resmen tırnağı kendime saplayınca, “alışmadık g*tte don durmaz” ne kadar hakikatli bir deyimmiş gördüm yani. 

  Cumartesi çıkarttırmaya gideceğim, ellerim gerçekten berbat görünüyor. 

  Çıkarma işlemi editi: çıkarttıralı oldu bayağı ama yazmayı unuttum. Akriliğin üstünü düzeltmek için kullandıkları elektrikli törpüyle çıkarılıyor. Tırnaklarımın dipleri zarar görmemiş ama uçtaki 2/3’lik bölge incecik, katlanıyordu resmen. Eve gelince tüm tırnaklarımı dibinden kestim diyebilirim. Onun dışında çok kötü bir etkisi olmamış tırnaklarıma, ama tabii tırnaklar bende 1 haftadan az bir süre durdu. Uzun sürede kendi tırnaklarınıza etkisi ne olur bilmiyorum. 

  5 ekim 2018 03:44 17 ekim 2018 13:01

  46. Eller için çok büyük bir görüntü bozukluğu yoksa yaptırılmasını tavsiye etmem, hem sık masraf çıkardığı için oldukça tuzluya mal oluyor, hem de geriye incecik tırnaklar kalıyor. Ama özellikle yıllardır morarma ve şekil kaybı yaşayan hasta görünümlü ayak tırnaklarıma yaptırıyorum. Resmen yeniden doğdum. Yıllardır sandalet giymeye çekinen ben, şimdi şahane tırnaklarla geziyorum. İşinin ehli bir yere yaptırılırsa kendi tırnağınızdan farksız oluyor.

  26 eylül 2018 21:43

  45. eveet, protez tırnak yaptırıp çıkardıktan sonra bir-iki şey yazabilirim artık.

  öncelikle benim tırnaklarım kırılmayan, çabuk uzayan, gayet sağlıklı tınaklardı. tek yaptırma sebebim kuzenim bu işlerle uğraştığı için merak ettim ve denemek istedim. ilk olarak tırnaklar jellenip makineye sokulunca korkunç, değişik bir acı yaşadım. tırnağım yanıyordu gerçekten sonra çıkartınca geçiyordu ama. işlem baya uzun sürdü elektrikli törpüsü olmadığı için. ben uzun badem törpülettim ama kullanması aşırı zor oldu, yazı yazamadım.

  görüntüsü harika idi, ancak uzayınca tabi çıkartmaya karar verdim.tekrar kuzenime çıkarttıramadım çünkü kendisi yurt dışındaydı. kendim törpüleyerek ve asetonlar çıkardım ancak tırnaklarım incecik kaldı, soyuldu ve bazıları sararmıştı. kayısı yağı ile bakım yaparak baya kendine getirdim ancak tamamen uzayıp kestiğimde düzelir ancak. 

  kısacası ben sorunlu tırnaklarınız yoksa önermiyorum kesinlikle.evet görüntü çok güzel ama kullanması zor ve bence sürekli yeniletmek gerek, 1 aylığına denemek için yaptırılması gereksiz olabilir. aynı zamanda türkiyede oldukça pahalı bir işlem.

  bulabilirsem tırnaklarımı medyaya ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  1
  8 eylül 2018 00:18

  44. Yaklaşık 5-6 ay kullandım protez tırnak tabii ki her zaman bakımlı çok güzel durması insanı mutlu ediyor fakat gelelim acı gerçeklere, bakıma gittiğinizde kendi tırnağınızın orjinal halini görecek ve törpülenirken sanki deriye değiyormuş gibi hissedeceksiniz o kadar incelecek:( gerçi herkesin benimki kadar olur mu bilemem ama kesinlikle çok inceleceğine emin olabilirsiniz. Ve geliyoruz diğerine uzun yaptırdığınızda aman dikkat edin kırılmasın çünkü kendi tırnağınızla birlikte gidiyor dünyanın en acı verici olaylarından birisi sanırım tırnağım koptu sandım neyse ki yarısına kadar kırılmış:( 

  Bu işlem uzaktan bakıldığında mantıklı geliyor fiyat olarak fakat sürekli gittiğinizde ne kadar ciddi bir maliyet olduğunu fark ediyorsunuz . Ve en sonunda tırnakları artık çıkarttırdığınız zaman o güzelim tırnaklara alıştıktan sonra incecik biçimsiz tırnaklarla baş başa kalıp yeniden bir tırnak güçlendirme uzatma serüvenine başlıyorsunuz benim deneyimim ve düşüncelerim bunlar tabii ki 

  13 ağustos 2018 01:46

  43. Jel olanı bugün emsal doğan caddede yaptırdığım uygulama. Kırılmaktan tırnaklarının yarısı uzun yarısı kısa olan ve haftada bir manikür ihtiyacı hisseden benim için kesinlikle verilmiş doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Tabii tecrübelerle düşüncelerim ne şekilde değişicek bunu görücem zamanla. Güncellerim burayı da.

  7 ağustos 2018 15:45