sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (6)

  22. bugünden itibaren kullanmaya başladığım düşük dozda antidepresan. daha öncede iki kısa deneyimin olmuştu ancak pek etkisini göremediğim için bilinçsiz bir şekilde kendi kendime kesmiştim. bu sefer doktora kaygılarımdan ve her sinirlenişimde ağlamalarımdan, biraz daha sakinleştici birşey istediğimden bahsettim ancak daha fazlasına gerek duymayacağımı, çok doğal ve geçici bir durum olduğundan bahsetti bu yaşta ki insalarda kaygılar çok oluyor dedi ve prozac 20 ml yazdı 3 hafta sonra tekrar görüşmeye gideceğim, bu sefer doktor kontrolünde devam etmeyi yada bırakmayı düşünüyorum. umarım bu sefer iyi gelir.

  26 eylül 2018 14:05

  21. Kendisi ile tanışalı neredeyse 1 yıl olacak. Kullanmaya başladığım ilk 2 ay beni daha kötü etsede sonradan faydasını görmeye başladım. Dideralle birlikte ikisi kurtarıcım oldu. Geçen yaz ağır anksiyete ataklarımı bir kenara bırakıp bu yaza daha enerjik girmemi sağladı. Prozac bende mutluluk kafası yapmadı ara ara yine takıntılara fazla düşüncelere yoğun kaygılara daldığım oluyor ama artık kendimde kötü şeylerin üstesinden gelebilecek gücün var olduğunu hissedebiliyorum. Sizi polyannaya çevirmez normal bir insana dönüştürür. Tabiki şunu unutmamak gerek bu işin tek çözümü bu ilaçlar değil, kafayı sürekli dolu tutmak bir işle uğraşmak lazımki kafada o kötü düşüncelere kaygılara yer kalmasın. Benim gibi bu illetten muzdarip olan bütün herkese acil şifalar diliyorum. Ve asla pes etmeyin, inanın bu hastalığı yenebilirsiniz sadece hayatınızdaki bazı şeyleri değiştirerek.

  15 haziran 2018 02:33

  20. Antidepresanlara başlangıç noktam olan ancak yaklaşık 6ay sonra hiç bir etkisini hissedemediğim ve doktorum tarafından değiştirilen ilaç.

  Hafif, etkili ve yan etkilerinin en düşük düzeyde olmasından sebep memleketteki damacanalara konulması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle istanbul, ankara gibi stres seviyesinin en çoğun olduğu şehirlerde. 

  21 mart 2018 04:39

  19. Yaklaşık bir buçuk ay kullandığım psikiyatr tarafından verilen şurup. gereksiz denebilecek kadar çok şurup içmiş hatta tüm çocukluğumu şurup içerek geçirmiş biri olarak tadına da katlanamıyordum. Acısı sonradan gelen değişik bir tadı vardı. Ben de olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi olmadı. En son kalan şişenin yarısını içip kutusunu da çöpe atmştım(herhangi bir amacım yoktu.masanın üzerinde durup gözüme çarpması sinir ediyordu beni. Ben de içip kurtuldum kendisinden). Yine bir şey olmamıştı. Keşke kullanmasaymışım. Boşu boşuna kaç ay ilaç kullanmış oldum. Şimdi koskoca ilaç için gereksiz demeyeceğim ama doktorların bazen hastanın kendini iyi hissetmesi için verdiği etkisiz bir ilaç olduğunu düşünüyorum. 

  21 mart 2018 00:45

  18. İki ay olacak kullanmaya başlayalı. Hiçbir yan etkisini gözlemlemedim. İştaha hafif bi etkisi söz konusu ama aman aman bir iştah kesme olmadı bende. Bu ilaç malesef ki her doktora gidip çok depresyondayım diyene yazılan bir ilaç. Ben aylarca üst üste binen olayları içime atıp patlama noktasına gelip hatta patladığım bir dönem soluğu psikiyatrda aldım. İçim o kadar pis, iğrenç bir sıkıntıyla doluydu ki. Sanki daha dün tonla kötü olay yaşamışım da bunun ertesi günüymüş gibiydi. Ama her gün böyleydim. Biri selam veriyordu söverek cevap veriyordum. Dokunsalar ağlayacaktım değil resmen dokunduklarında "git beağ" diyerek böğürerek ağlamaya başlıyordum. Psikiyatriste anlatırken bile boğazım düğüm düğüm olmuştu. Dünyanın en büyük derdi mi bende? Hayır. Ama insan küçük yada büyük çaplı sorunları üst üste yaşayıp, umursamayıp içine atmaya çalıştıkça aylar sonra on misli geri dönüyor o olaylar size. Neyse ben anlattım durumları, bir de çok uyuyordum o zamanlar, gün içinde 4 saat ortalama. Prozac yazıldı, başladım. Bende gözlemlediğim ilk etkisi uyku düzeni oldu. Öğlenleri yorgun olsam dahi dalamıyorum, dalsam dahi bir saatten fazla uyuyamıyordum ki bu güzel bir şey. Gününüzün 4 saatini uykuya verip bir de geri kalan saatlerde mal etkisiyle gezmek zaman israfıydı resmen. Sınav senem bir de, israf edecek vaktim yok malesef. Daha sonra zamanla içimdeki o iğrenç sıkıntı ferahladı. Artık göğsümde kocaman bir sıkıntı hissetmemeye başladım. İnsanlar gözlerimden anlıyor daha iyisin diyor artık. Bu durumu da büyük ölçüde hallettim ama bir sıkıntısı var bu ilacın. İnsanı aşırı vurdumduymaz yapıyor. Bilmemneremden aşağı kasımpaşa modundayım sürekli. Bunu da terapiyle hallettik sayılır, kendimi motive edip harekete geçebiliyorum artık. Son 6-7 hapım kaldı, bittikten sonra bırakmayı düşünüyorum. Çünkü her şeyden önce verdiği sanal bir mutluluk. İlaç tek başına sizi mutlu etmez, siz onun sizi mutlu edeceğine inandığınız için mutlu eder. Ben artık kendimde o gücü bulduğum için doktor kontrolünde bırakacağım. sormak istediğiniz bir şey olursa morartabilirsiniz :)

  20 mart 2018 06:43

  17. bende tek yan etkisi ya da benim anlayabildiğim ve rahatsız olduğum tek yan etkisi rüyalar. çoğu antidepresanda var sanırım bu sık rüya görme olayı ama her gece sabaha kadar rüya görülür mü? Sabah yorgun uyanıyorum resmen.Bir de o kadar anlamsız oluyorlar ki... Bunun dışında aramız iyidir prozacla 3 senedir benimle birlikte..

  27 ocak 2018 21:50

  16. bir arkadaşım kullanmıştı ve hiç bir işe yaramadığını söylemişti. ve bu prozacları doktorlar yazmıyor. her sitede fiyatı farklı. arkadaşım n11 de ucuz diye birden fazla almıştı. onu içince gün içinde hiç yorulamyacağını düşünüyordu zavallım. doktor reçete yazmadan sağdan soldan tavsiyelerle ilaç kullanmayın.

  14 ekim 2017 14:24

  15. zamanında bana türlü türlü halüsinasyonlar gösterip hayatımı renklendiren ilaç

  13 ekim 2017 20:57

  14. yaklaşık bir senedir kullandığım ilaç. doktor 1 kutu sonra bıraktıracak ama hiç istemiyorum bırakmak, sanki mutsuzluğa geri dönecek gibi hissediyorum. kullanan, bırakan varsa nolur yazsın bana.

  13 ekim 2017 18:57 ed.19 aralık 2017 11:11

  13. kendileriyle tanışmam recep tayyip erdoğan'a psikologluk yapan (????) bir hanım sayesinde olmuştu. biraz konuştuktan sonra prozac dedi. asabiyet ve depresyon belirtileri için tavsiye etmişti. belki placebo etkisiyledir bilmiyorum ama ben kafama göre içiyorum. mesela son zamanlarda aşırı mutsuzluk ve çaresizlik içine düştüğüm için sabahları evden çıkmadan içiyorum, ama unutursam içmeyi de sorun etmiyorum dolayısıyla çok sarsmıyo. benim en çok uyku konusunda sıkıntımı giderdi aslında. uykumdan gece yarısı falan sürekli uyanırım uyuyamam ama uykusuzluk çekmiyorum. uyumasam bile kafam yere düşmüyo. duygusal olarak da baya iyiyim diyebilirim.

  edit: prozac piyasada yokmuş fulsac verdi eczacı. memnunum prozactan daha hızlı ve çaktırmadan etki etti diyebilirim. iştahımı kesti baya ama yiyebiliyorum ama açlık hissetmeden yiyorum. (psikolog tarafından reçete edildi değil "tavsiye" edildi dedim. okuduğumuzu anlayalım pls)

  13 ekim 2017 08:54 16 ekim 2017 09:17