sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • medya (0)

50. annemin d.bakırdan gelen kargosunu istanbula ulaşmış olduğu halde 2 gündür dağıtıma çıkarmayan işletme. ben de durur muyum? hemen bir şikayet dilekçesi. bugün dağıtıma çıkacak yazıyor ama umarım çıkartmışsınızdır sayın ptt. aceleniz var ise eğer kesinlikle tercih etmeyin:))  çünkü tam 1 hafta oldu o kargo verileli. 

*tam bugün az önce elimize ulaştı. 8.günde kargoyu teslim eden ptt'ye yok mu bi alkış?

28 aralık 2018 10:09 29 aralık 2018 11:24

49. Dün benim için çok çok önemli bir ürün barındıran siparişimin dağıtıma çıktığı mesajı atıldı bu kargo tarafından. Gitmem gereken önemli bir yer olmasına rağmen kargoyu da bir an önce almam gerektiği için gidemedim. Günümün yarısı camda geçti. Akşam yine bir SMS, gelmişler ama beni evde bulamamışlar. Sinirlendim ama yapacak da bir şey yok, yarına artık dedim. Bu sabah yine saat onda SMS geldi kargonuz dağıtıma çıktı diye, peki güzel. Hemen girip internet sitelerinden de kontrol ettim ki, saat onu iki geçe dağıtıma çıktı diye işlenmiş, onu üç geçe de hatalı adres nedeniyle teslim edilmedi işlenmiş. E hani dün gelmiştiniz evde yoktum ben, bugün de evi bulamadık diyorsunuz? Hemen gönderiyi yapan firmaya verdiğim adresi teyit ettim, olabilir ben de yanlış yazmış olabilirim belki diye. Hayır doğru yazmışım.  

Bir kaç telefon görüşmesi sonucu kargoya gitmekten başka çarem kalmadı. Gelmeyin paketiniz araçtadır bugün alamazsınız demelerine rağmen kalktım geldim. Hayır gerekirse düğünde zarf toplayan çocuklar gibi akşam PTT ye dönen aracın önüne atıcam kendimi ama o paketi bugün alacağım ben. Barut gibi geldim, nasıl gözüm karardıysa karakola gidince ilk kimi aratacağımın planını falan yaptım yolda. Eminim çünkü onlar paket yok yarın gel diyecek ben de PTT’nin içinde oturma eylemine başlayacağım. Geldim kalan son sabrımla durumdan haberi olmayan ofis çalışanına durumu güzelce izah ettim. Adam hemen yardımcı oldu bana. Olay şu ; 

- dağıtıcı olan terbiyesiz dün eve falan gelmiyor, geldik bulamadık diye giriyor akşam tutanağa. Kapıya haber kağıdı falan da bırakılmamış tabi ki, kapı bomboş. 

- iki gün dağıtıma çıkarmak zorunda oldukları için bugün yine el terminali ile okutuyor kutuyu, böylece bana yine otomatik SMS geliyor dağıtıma çıktı diye. Sonra bize teşrif etmeye niyeti olmadığı için hemen bilgisayara gittik adres yetersiz bulamadık diye açıklama giriyor bu sefer de. Biz de içerdeki görevli ile bu dağıtıcı zaten kutuyu almamak için oyun çevirmiş o zaman kutu buradadır diye depoyu aramaya başlıyoruz, yok. Dağıtıcı aranıyor meğer kutuyu da yanına almış. 

 

Zihinsel yetileri kısıtlı insan, madem senin zaten bunu getirmeye niyetin yok, bir dakika arayla önce dağıtıma çıktık, sonra gittik bulamadık diye açıklama girmişsin tutanağa. O zaman niye kutuyu yanında gezdiriyorsun? Bırak şubede dursun. Şimdi beşe kadar araç beklenecek geldiklerinde ben kutuyu alabileceğim. Çalışan hele böyle bedeniyle çalışan insanlara karşı çok dikkatliyim, hata onlarda dahi olsa asla sınırımı aşmam oldu artık der geçerim. Ama iki gündür bütün işlerimi iptal edip eve tıkılmam, böyle oynatılmak beni delirtti. Gelsin ona küçük sürprizlerim var. 

Yazdım rahatladım, beni anlayan bunları yaşayan başka süslüler de olduğunu bildiğim için yazmak beni rahatlatıyor hemşirelerim. 

Edit: Kutumu aldım, dağıtıcı ile beni karşı karşıya getirmediler olacakları bildiklerinden sanırım. 

6 aralık 2018 16:21 6 aralık 2018 17:42

48. Gümrük çalışanları sayesinde bir buçuk aydır sinir hastası olmama neden olan kargodur.

Temmuz sonunda the ordinary markasının birkaç ürününden sipariş ettim. Gümrüğe takıldı. Reçete için uğraştım fakat malesef olmadı. Çağrı merkezini aradım telefonu açan beyefendi sorularımı anlamadığı gibi bir de ben onu anlamıyormuşum gibi bir tavırda bulundu. Her neyse. Reçeteyi iletmezsem ürünlerin geri döneceğini söylediler. Ben de el mecbur razı oldum. Uzun bir süre ürünün geri dönmesi için bekledim ama yok. 16 ağustosta ilgili gümrüğe ulaşan ürün hala geri dönmüyor.

Bu süreçte önce çağrı merkezini aradım. Benimle ilgilenen(!) hanımefendi hiçbir soruma tam cevap vermedi. Kargoların geri dönmesinin yasal süresi var mı diyorum döner siz merak etmeyin diyor . Kapatmadan önce son bir kez daha sordum yine aynı cevabı aldım. Ya sabır çekerek kapattım. Bir süre daha bekledim baktım olmayacak ilgili gümrük müdürlüğünü aradım. Bu sefer gerçekten ilgilenen bir hanımefendi çıktı. Uyarı kağıdı alıp almadığımı falan sordu. Ismimi ve gönderi takip numarasını bıraktım görevli arkadaşına ileteceğini söyledi. Bu şekilde de bir müddet bekledim yok arkadaş hala kargo hala gümrükte. En son aradığımda arkadaş bugün postaneye gitti onu da götürmüş olabilir dedi aynı hanımefendi, teşekkürler ederek kapattım. Bir haftadır bekliyorum hala aynı yerde. Son işlem tarihi 16 ağustos. Benim sipariş tarihim zaten temmuz.

Sabırla bekliyorum bakalım ne olacak. Bir daha emin olmadığım hiçbir ürünü bu yolla istemeyeceğim sanırım.

27 eylül 2018 22:09

47. sövmeye geldim. ama sövmeyeceğim. siz zaten kelimeleri biliyorsunuz. aliexpress-ptt kargo. bırakılmayan kağıtlar, gelmeyen mesajlar, başkasının posta kutusuna sıkıştırılmaya çalışılırken kırılan paketler, kargoyu surata fırlatıp gitmeler ve kapanış.

30 ağustos 2018 02:17

46. BKM kitaptan sipariş ettiğim ürünleri, şahıs tanınmıyor diyerek İstanbul’a geri gönderen kargodur. Şahısın nasıl tanınmadığını da anlamış değilim süslüler, adresi adımı soyadımı telefonumu tam girdiğim halde zahmet etmediler getirmeye. Bu da yetmezmiş gibi İstanbul’a gönderirken aramadılar, Bilgi vermediler. Bundan sonra yanından geçmem, internet siparişmlerimde bu kargoyu görürsem bir şey sipariş etmem. Uzak durmanızı tavsiye ediyorum 

25 temmuz 2018 18:17

45. 6 temmuzda kitapsec.com'dan verdiğim siparişi aynı gün kargoya verdiler. şehiriçi kargo olmasına rağmen tam 4 gündür o şubeden o şubeye transfer ediliyor kargom ama dağıtıma çıkarılmıyor. her aradığımda ise yarın elinize ulaşır deniyor. bugün aradığımda yine yarın dendi ve daha önce de böyle ötelendiğini söylediğimde operatörün agresif tutumuyla karşılaştım ve sesini yükseltti.

ptt kargoyu mecburen seçmiştim ama pişman oldum kesinlikle. sincan'dan çankaya'ya (gizlinot: ilçeler arası ) gelecek bir paket 5-6 gün almamalıydı kesinlikle.

teslimat sürecinden ayrı, operatör yardımından ayrı şikayetçiyim.

edit: şikayet mailime cevap olarak arayıp özür dilediler ve kargom geldi. alkışlar 13 kmlik yolu 6 günde gelen ptt kargo'ya.(gizlinot: swh)

10 temmuz 2018 19:12 11 temmuz 2018 12:23

44. Dün bütün gün evde olmama rağmen adreste bulunmadığımı ve kapıya kağıt bıraktığını iddia etmiş ancak kapıya kağıt mağıt bırakmamış kargo şirketi. Şimdi de şubeden teslim almamı söylüyorlar. İyisin güzelsin ptt kargo, ücretlerin de çok makul ama garip çalışanların var. Aliexpress kargolarımı sokak kapılarından az toplamadım..

29 haziran 2018 11:54

43. Neredeyse 8 kg kitaba 16 lira istemiş kargo (gizlinot: ❤ ) kitapların başına bir şey gelmezse bundan sonra hep kendisini kullanacağım

22 haziran 2018 14:15

42. Zamanında hediye gelen mini yemek takimimi 40 parçaya bölerek getirdiler ustune bir de yazı yazmislar 'tasinirken bazı sesler duyuldu ' diye .güzelce paketlemistim, gazete kağıdı ile sarmistim.dikkat edin kırılacak eşyalarınızı riske atmayin.

11 mayıs 2018 20:50

41. Olaylı aliexpress siparişlerimden biri için aradılar, hani şu isim yerime business adress yazdığım. Adama diyorum ben böyle bir hata yaptım, şu isme bırakabilirseniz sevinirim, bırakmazsanız geri gitsin dedim. Azarlayıp durdu beni, nereye bırakıcakmış, bin tane fakülte varmış o kampüste, hangi kampüse bırakcakmış, bin tane kampüs varmış vs vs. Abicim orda kapı kadar ilçe yazıyor? Neyse en son anlaşabildik. Adresi ingilizce yazdım diye mi oldu acaba?

Bakalım bu en sorunlu alışverişimdi, umarım kargocu sağ salim bırakır. Pazartesiye kadar bekleyeceğim mecbur. Umarım ismi doğru yazdığım kargolar sorunsuz gelir. 

11 mayıs 2018 10:37