sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (59)
 • medya (0)

59. herkes memnun kalmış fakat beni biraz sinir eden firma. bulunduğum yeri il merkez olarak işaretlememe rağmen kargomu yanlış ilçeye göndermiş günlerce oradan merkeze gelmesini bekledim. merkeze geldiği zaman da günlerce dağıtıma çıkmadı. sanırım şehirden şehire kalitesi değişiyor.

15 mayıs 13:57

58. Hızı eskisine oranla çok arttı.Teslim süresi neredeyse aynı(UPS hariç).Zaten kuryeden kargo almak imkânsız, kapıyı çalmadan gidiyorlar.Çoğu da tekrar dağıtıma çıkarmak için ekstra ücret alıyor(UPS ve yurtiçi almıyor).Ucuz da olması sebebiyle MNG ve aras gibi gereksiz şirketlere tercih edilesi kargo

7 mayıs 08:14

57. bazı kargo şirketleri daha zile basmadan geldik evde yoktunuz der, bir ihbar kağıdı bile bırakmadan kaybolur. ptt kargo aksine azimli. en istekli kargo firması gözümde. geçen nasıl başardıysa apartman otomatına bile basmadan içeri girebilmiş. bende bakmam kapıya dış kapıdan gelmediyse biri. zile bastı açmadım satıcı vs olabilir diye, sonra bir baktım sesler geliyor. gitmiş bizim yan komşuya basmış. seksen yaşındaki teyzeye bizim evde olup olmadığımızı, haberi olup olmadığını soruyor. çıktım müdahele ettim hemen. hızlı ve başarılı bir firma. en azından benim bulunduğum bölgede.

7 mayıs 03:43 7 mayıs 03:45

56. Valla yurtiçi ve aras kargodan bin kat iyi. Hiç hasarlı paket teslim almadım ve diğer kargolar kadar hızlı

7 mayıs 01:34

55. Aliexpress hariç diğer kargoları düzenli ve sağlam getiren kargo. Ara sıra aliexpress paketlerine çöktükleri ya da getirme zahmetinde bulunmadıkları doğrudur. Son zamanlarda arttı özellikle. Eskiden bu kadar yoktu.

6 mayıs 12:17

54. insanların neden sürekli gömdüğünü anlamadığım kargo.

en hızlı ve en düzenli kargo benim gözümde.ne zaman kargom gelecek olsa düzenli mesaj atarlar.genelde kargom 2. günümde elimde olur.

avon teslimatlarını mı hızlı yapıyorlar acaba diye düşünmedim değil.

6 mayıs 10:53

53. İlk defa kötü bir deneyim yaşadım.3 nisan'da kargom yaşadığım yerin p.i.m. şubesine geldi.Bugün dahil 6 gündür orada bekliyor.İnternete bi yazdım herkes aynı şeyi yaşamış kargosu 2 hafta bekleyen hatta kaybolan insanlar varmış.Telefon numarası var ama ulaşmak ne mümkün 7/24 meşgul çalıyor.Ulaşabildiğim her yere şikayet edicem.Gerizekalılar bu şube evine aşırı uzak olmasa gidip kendim alıcam.Ne sonuç alıcam bilmiyorum da iş şubeye gitmeye gelirse orada bi cennet mahallesi pembe performansı sergilerim sözlük..

9 nisan 14:37

52. Şimdiye kadar her kargom maksimum 2 gün içinde geldi. Fiyat açısından bir kağıda 30 lira isteyen özel kargolardansa, diktirdiğim 6 adet perdeyi 33 liraya taşımış kargo. Çok memnunum, umarım hep böyle devam ederler.

11 mart 20:19

51. annemin d.bakırdan gelen kargosunu istanbula ulaşmış olduğu halde 2 gündür dağıtıma çıkarmayan işletme. ben de durur muyum? hemen bir şikayet dilekçesi. bugün dağıtıma çıkacak yazıyor ama umarım çıkartmışsınızdır sayın ptt. aceleniz var ise eğer kesinlikle tercih etmeyin:))  çünkü tam 1 hafta oldu o kargo verileli. 

*tam bugün az önce elimize ulaştı. 8.günde kargoyu teslim eden ptt'ye yok mu bi alkış?

28 aralık 2018 10:09 29 aralık 2018 11:24

50. Dün benim için çok çok önemli bir ürün barındıran siparişimin dağıtıma çıktığı mesajı atıldı bu kargo tarafından. Gitmem gereken önemli bir yer olmasına rağmen kargoyu da bir an önce almam gerektiği için gidemedim. Günümün yarısı camda geçti. Akşam yine bir SMS, gelmişler ama beni evde bulamamışlar. Sinirlendim ama yapacak da bir şey yok, yarına artık dedim. Bu sabah yine saat onda SMS geldi kargonuz dağıtıma çıktı diye, peki güzel. Hemen girip internet sitelerinden de kontrol ettim ki, saat onu iki geçe dağıtıma çıktı diye işlenmiş, onu üç geçe de hatalı adres nedeniyle teslim edilmedi işlenmiş. E hani dün gelmiştiniz evde yoktum ben, bugün de evi bulamadık diyorsunuz? Hemen gönderiyi yapan firmaya verdiğim adresi teyit ettim, olabilir ben de yanlış yazmış olabilirim belki diye. Hayır doğru yazmışım.  

Bir kaç telefon görüşmesi sonucu kargoya gitmekten başka çarem kalmadı. Gelmeyin paketiniz araçtadır bugün alamazsınız demelerine rağmen kalktım geldim. Hayır gerekirse düğünde zarf toplayan çocuklar gibi akşam PTT ye dönen aracın önüne atıcam kendimi ama o paketi bugün alacağım ben. Barut gibi geldim, nasıl gözüm karardıysa karakola gidince ilk kimi aratacağımın planını falan yaptım yolda. Eminim çünkü onlar paket yok yarın gel diyecek ben de PTT’nin içinde oturma eylemine başlayacağım. Geldim kalan son sabrımla durumdan haberi olmayan ofis çalışanına durumu güzelce izah ettim. Adam hemen yardımcı oldu bana. Olay şu ; 

- dağıtıcı olan terbiyesiz dün eve falan gelmiyor, geldik bulamadık diye giriyor akşam tutanağa. Kapıya haber kağıdı falan da bırakılmamış tabi ki, kapı bomboş. 

- iki gün dağıtıma çıkarmak zorunda oldukları için bugün yine el terminali ile okutuyor kutuyu, böylece bana yine otomatik SMS geliyor dağıtıma çıktı diye. Sonra bize teşrif etmeye niyeti olmadığı için hemen bilgisayara gittik adres yetersiz bulamadık diye açıklama giriyor bu sefer de. Biz de içerdeki görevli ile bu dağıtıcı zaten kutuyu almamak için oyun çevirmiş o zaman kutu buradadır diye depoyu aramaya başlıyoruz, yok. Dağıtıcı aranıyor meğer kutuyu da yanına almış. 

 

Zihinsel yetileri kısıtlı insan, madem senin zaten bunu getirmeye niyetin yok, bir dakika arayla önce dağıtıma çıktık, sonra gittik bulamadık diye açıklama girmişsin tutanağa. O zaman niye kutuyu yanında gezdiriyorsun? Bırak şubede dursun. Şimdi beşe kadar araç beklenecek geldiklerinde ben kutuyu alabileceğim. Çalışan hele böyle bedeniyle çalışan insanlara karşı çok dikkatliyim, hata onlarda dahi olsa asla sınırımı aşmam oldu artık der geçerim. Ama iki gündür bütün işlerimi iptal edip eve tıkılmam, böyle oynatılmak beni delirtti. Gelsin ona küçük sürprizlerim var. 

Yazdım rahatladım, beni anlayan bunları yaşayan başka süslüler de olduğunu bildiğim için yazmak beni rahatlatıyor hemşirelerim. 

Edit: Kutumu aldım, dağıtıcı ile beni karşı karşıya getirmediler olacakları bildiklerinden sanırım. 

6 aralık 2018 16:21 6 aralık 2018 17:42

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar