yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (88)
  • medya (1)

  88. 2017’de bir kolye almıştım ali express’ten. hala bekliyorum. çin’den türkiye’ye bir haftada gelmişti yalan olmasın, sonra “yerel dağıtıcı” olan ptt kargonun eline geçince 2 yıldır gözlerim yollarda. bu arada hala da dağıtımda görünüyor o kolye. (gizlinot: recep tayyip erdoğan effect:) böyle bir şey olabilir mi ya? 

  bir de beş gün önce bir kolye almıştım gardrops’tan. ametist taşından oyulma bir melek kolyesi idi, şaşırılmayacak biçimde yine kırmışlar :) her yerde şubesi olmasa çekilecek kargo değil gerçekten. 

  kırık kolyemi medyaya ekleyeceğim. 

  ilgili medya:
  1
  dün 11:26

  87. Ulusal posta ve telgraf teşkilatı.

  Aliexpress'ten dizüstü bilgisayarım için bir koruyucu seti almıştım, içerisinde bir adet plastik klavye koruyucu, bir adet ekran koruyucu, bir adet plastik dış kapak ve bir adet bilgisayar kılıfı var (gizlinot: 85 lira gibi bir fiyat ödedim ki bu fiyata Türkiye'de sadece ekran koruyucusunu alabilirdim). Bugün kargo geldi, 15 lira vergisi varmış. Aldığım paket bana 100 liraya mâl oldu. tamam hala oldukça uygun fiyatlı, buna asla bir şey söyleyemem ancak daha hangi sinekten yağ çıkarmaya çalışacaksınız gerçekten çok merak ediyorum. Ben kendi ülkemde kazıklanmasam zaten Çin'den ürün almaya kalkmam, üzerine 1 ay beklemek de cabası.

  Neyse asıl mesele, kargo geldi dedim ama ürünümü de alamadım şaka gibi swh. Görevliye 100 lira uzattım, sanki 100 dolar uzatmışım gibi triplere girdi. 'O kadar' büyük paraları bozamıyorlarmış, kaldı ki bozmak zorunda da değillermiş. Dağıtımdasınız, üzerinizde 100 lira bozuk olmadığına inanmıyorum (gizlinot: ve ben verginin çok daha fazla tutacağına inandığım için bozuk para bulundurmadım, rahat bir 30 40 lira vergi öderim diye düşünüyordum). 'Sizin 100 liranızı bozarsam diğer paketler için bozuğum kalmaz' de, canımı ye. Beyefendi bir de 'siz de çalışsanız...' diyerek saçma sapan bir argüman üzerinden kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Bir, ne alaka? İki, çalışıyorum zaten lol.

  Peki, belki gerçekten 100 lira bozamayacak durumda. Bunu da göz önünde bulunduruyorum, hatta ve hatta beyefendiyi boşu boşuna kapıya kadar çıkardığım için üzülüyorum ancak Ptt'yi arıyorum 'paket ne zaman şubeye dönecek, ona göre gelip alayım' demek için, tabii ki açan yok. Tamam anlıyorum çok yoğunsunuz, kolaylıklar dilerim ancak beni dinleyip 'merhaba, araç x saatte dönecek, iyi günler' demek sadece 10 saniye sürer.

  Kaldı ki bu aliexpressten ptt ile gelen ve vergi ödediğim ilk alışverişim de değil. 3 hafta önce de kulaklık sarıcı kablo, telefon tutucu gibi ürünler almıştım. O pakete de 100 lira vererek 15 lira vergi ödemiştim mesela (gizlinot: Vergi olayının adaletsizliği buradan bile belli aslında, telefon tutucu nerede bilgisayar koruyucu seti nerede). E hani siz bu 100 lirayı bozamıyordunuz ve bozmak zorunda da değildiniz? 3 haftada ne değişti?

  Geçen gün de gardrops'tan ürün satışı için PTT'ye gittim, numara aldım sıra bekliyorum. Saat 16.15 falan. Bekliyorum bekliyorum sıra asla gelmiyor, benden sonra gelenler bile işlemlerini yaptırıp gitti. Veznedeki beyefendiye sordum en son, 'e abla (gizlinot: Tamam da, neden?) araç ayrıldı'. Peki beyefendi çok mu zor aracın ayrılacağını söylemek, 'kargo için bekleyen varsa araç çıkıyor, boşuna beklemesin' diye ufak bir anons yapmak? Bankada bile numara almışsanız sizi bu şekilde mağdur etmiyorlar. Mesai saatinin 17.00'da sona ermesine de inanmamak gerekiyor kargo gönderimi yapacaksanız.

  3 aralık 15:10

  86. yurtiçi kargodan bir tık daha iyi olduğunu düşünürdüm. Artık iki tık daha kötü olduğunu düşünüyorum. Kargom 2 haftadır gelmedi. Teşekkürler.

  3 aralık 00:44


  85. birkaç gün öncesine kadar severek kullandığım, artık alternatifim varsa tercih etmeyeceğim kargo firması. 27.11 tarihinde kartal'dan üsküdar'a (1 saatlik mesafe) kargom yola çıktı, ben ertesi gün kargo elime ulaşacak diye beklerken kargom alakasız bir şekilde aydın'a gönderilmiş.

  28.11 tarihinde şikayet kaydı oluşturdum. birçok numarayı aradım, hiçbir şube açmıyor telefonu, yalnızca birkaç saat uğraş ile müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorum. onlar da ''bekleyeceksiniz''den başka hiçbir şey söylemiyorlar.

  sonuç olarak neredeyse 5 gündür kargom hiç olmaması gereken bir şehirde bana gönderilmeyi bekliyor. temennim ürünümün bozulmamış olması...

  3 aralık 00:25

  84. Benim de hangi şehirde olursam olayım rahatlıkla kullandığım bir kargo firması fakat bu indirim döneminden olduğunu düşündüğüm bir sorun var. 27 aralık gecesi turuncukasa.com'dan alışveriş yapıp kargo olarak ptt seçtim, şubesi üniversitenin içinde de olduğu için gidip almam kolay olur hem de ptt'den gelecek kargolar en fazla 3 günde elime ulaşıyor diyerek. Turuncukasa ertesi gün sabah 9'da kargoyu ptt'ye teslim etti bu hızları takdiri hakediyor gerçekten fakat 28 aralık gününden beri kargom hala turuncukasanın teslim ettiği yer olan antalya'da bekliyor. Ne zaman yola çıkacak hiçbir fikrim yok.

  2 aralık 12:56

  83. genelde kullandığım kargo firmasıdır ama gerçekten çok uyuşuk davranıyorlar. pttde istanbul içi gönderilen kargom 4 günde ulaşmamıştı.

  2 aralık 12:04 2 aralık 12:12

  82. hepijet rezaleti ile karşılaştırıldığında insana adeta bir kurtarıcı gibi görünebilir.

  evet yavaş taşırlar belki ama paketinizin nerde olduğunu bilirsiniz. aradığınızda birileri telefonunuza çıkar...

  2 aralık 11:50


  81. Biraz laçkalaşmış diye tabir edebileceğim bir stili var.Elemanların işlerini sallapati yaptığını düşünüyorum.Yine de benim nezdimde sürat kargodan iyidir.

  2 aralık 03:45

  80. Süslüler içeriden bildiriyorum hepsiburada, gittigidiyor, n11 siparişlerinizin PTT kargoyla kargolanmasının sebebi anlaşma falan değil yurtiçi kargodur. 1 haftalık black friday döneminde sözde kargo kotası koyan yurtiçi kargo sadece trendyol siparişlerini kargoya aldı, satıcılar da el mahkum ptt kargoya verdi kargolarını ve tabii ki ptt yine bildiğimiz gibi yine yavaş yine sıkıntılı. Geçsin bitsin şu indirim dönemi cidden baydı 

  1 aralık 23:45

  79. Kargo gönderimini 4.30' dan evvel kabul eder. Mesai bitimine yarım saat varken giderseniz Kargoyu kabul etmiyorlar. Ne anladım? Neden yani?

  1 aralık 22:36