yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • medya (1)

  91. Daha önce içerisinde TC kimlik numaramdan imzama kadar her türlü kişisel bilgilerimin bulunduğu 10 sayfalık staj evraklarımı kaybeden kargo kurumu. Ya birilerinin eline geçtiyse diye günlerce anksiyete atağı geçirmeme sebep oldular, sağ olsunlar...

  Yine daha önce, en fazla 4-5 gün içerisinde gelebilecek kargoyu 1 ayda getirmek mi dersin, kargomu tanımadığım ve başbaşka adreslerdeki insanlara teslim etmek mi dersin, bu sorunlarla karşılaştığında muhatap olacak bir insan evladı bulamamak mı dersin, çalışanlarımızın sayısı az gelin pidm'den kendiniz alın beyanında bulunmaları mı dersin... Ne ararsan var, bereket versin.

  Pandemi sürecimiz için zaten hiçbir kargodan yüksek performans beklemiyor ve önemli ihtiyaçlar dışında herhangi bir sipariş vermiyorum, anlayışlı davranmak gerektiğini düşünerek bu süreçte absürd bir olay yaşanmadıkça bir şikayette bulunamam ama genele yaydığımızda, yer yüzünde tek bir kargo firması kalsa, o da PTT kargo olsa, yine de dönüp yüzüne bakmam.

  Geçen gün acil kişisel ihtiyaçlarımdan dolayı Gratis siparişinde bulundum, PTT kargoya verdiklerini sonradan öğrendim. Anlaşılan bir daha gratis'ten online sipariş de veremeyeceğim artık.

  23 mayıs 20:18

  90. Yavaştır. Ulaşılmazdır. Hayattan bezdirendir. O kadar çok kargo şirketi varken teslimi ptt ile yapan satıcılara ne demeli peki? 3 5 fazla verin/verelim de evde süründürmeyin

  23 aralık 2019 18:54

  89. ayın 2'sinde ptt'ye verilen kargom hala gelmedi. kargo şubede gözükmesine rağmen yok bizde daha yolda diyorlar. yalan üstüne yalan. gelince teslim edeceklermiş. kaç gün olmuş. kaybettilerse de kaybettik desinler. bir daha ptt ile gönderim yapan hiçbir yerden alışveriş yapmamaya yemin ettim.

  15 aralık 2019 12:37


  88. 5 gündür tuzla'da bulunan kargomun ayın 11.'deki "torbaya eklendi" kaydını silip (????), bu akşam itibariyle bordrosu teslim edildi, iş yerine geldi ve sevk edildi diye kayıtlar giren kargo firması. kargolara padişahın kıymetli bir malı gibi davranılıyor sanırım. önce torbalara ekleniyor, sonra çıkartılıyor, bir yerden kağıt geliyor, sonra tekrar çıkartılıyor, başında en az 3 gün mayalanması bekleniyor falan, törensel bir işlem (gizlinot: swh). bu törenin şerefine kargom gelince ben de ilk 3 gün torbada bekletip, 3. günün şafağında torbadan çıkartıp kafamın etrafında 3 kez döndürdükten sonra kuzey rüzgarını 41 derecelik açıyla alan bir bölgede, yanan tütsü ve dualar eşliğinde paketi açmayı planlıyorum.(gizlinot: swh)

  14 aralık 2019 23:41

  87. Pttden çok pttyle anlaşan markalar beni çıldırtıyor. Hadi küçük perakende firmaları anlarım. Uygundur pttyle çalışır hepsiburada vs. Ama gratis gibi markaların pttyle çalışması ne allah aşkına ya. 

  14 aralık 2019 20:57

  86. 4 ünde yola çıkan siparişimi hala bana teslim etmemiş olan kargo. Paket canlanıp yürüyerek gelse bu kadar sürmezdi. Yuh ama.

  14 aralık 2019 14:18

  85. an itibariyle gönderi takip sistemi çökmüştür. kargo takip numarasını girince bulunamadı yazıyor. veya ellerindeki kargoyu teslim etmemeye karar vermiş de olabilirler tabii (gizlinot: swh).

  12 aralık 2019 23:07


  84. (gbkz: black friday) indirimlerinde kapasitesinin çok üstünde iş alarak hiçbir işe yetişemez hâle gelen, kargoları bekleten firma.

  ekşi'de bu konuyla ilgili en az 30 sayfa girdi okudum. normalde 3-4 kamyon kapasiteli ptt şubelerine günde 7-8 kamyon kargo geliyormuş ve hâlâ daha gelmeye devam ediyormuş. kargoların ayrılması, sevki ve dağıtımı için aynı sayıda personel uzun süre mesaiye bıraktırılarak çalıştırılıyormuş. sonuç: grev. özellikle istanbul ve bursa'da grev olduğunu okudum. dolayısıyla, istanbul'dan gelecek olan kargo günlerce (hatta haftalarca) arnavutköy veya tuzla kim'de ayrıştırılıp kamyona bindirilmeyi bekliyor. gidip merkezde durumu görenlerin yazdığına göre tavana kadar kargo varmış. yandık anam yandık. kargoların hızlı elime geçmesini bıraktım, doğru adrese ve doğru şubeye gelebileceğinden bile emin değilim. zira, bu kaosta aldığı telefon yanlış kişilere teslim edilen bile olmuş.

  birisi cimer'e şikayette bulunmuş. ptt'nin gerekli personel alımı için işlemleri başlattığına dair bir cevap almış. devlet kurumu olduğu için yeni personel alımının yavaş olacağını belirtmeme gerek yok herhalde.

  okuduğum kadarıyla personellerin durumu içler acısı. sendikaları, "geciken kargolarınıza tepki gösterirken bizim durumumuza da tepki gösterin" minvalinde bir açıklama yapmış. adamlar haklı, keyiflerinden gecikmiyor kargolar. tavana kadar bekleyen kargoları 3 personel kaç günde ayrıp sevke hazırlayacak ki? kaç gün üst üste mesai yapacaklar? duyduğuma göre bazı yerlerde pazar günü bile işe çağırılıyorlarmış. ek mesai ücreti verdiklerini ise hiç sanmıyorum.

  tüketicilere de kızamıyorum. çünkü artık her şey ateş pahası. geçen bir süslü yazınca hak verdim, 1 liraya çamaşır suyu stoklamış. e stoklamayıp ne yapsın? bak bugün a101'e git 4 kalem temizlik ürünü al, 50 liradan aşağı çıkamazsın o kasadan. ateş pahası olan giyimdir, elektroniktir, kozmetiktir, onları saymıyorum bile. sadece temel ihtiyaçları indirimde görünce saldırdı millet.

  birileri cebini doldururken, olan işçiye oldu yine, ona çok yazık. grev ve iş durdurma haklarını kullanmaları da çok normal.

  suç iş anlaşmasını yapan taraflarda. kapasiten belli senin, o kapasite üstünde sipariş almayacaksın. kargoyu teslim bile almayacaksın kurum olarak. onlar depolarda bekleyip düşüp kırılıp ezileceğine, satışı yapan kişinin deposunda bekleyecek. sendeki depo boşaldığında onu gidip öyle alacaksın. çalışanları da mutlu etmek gerekiyor. köle gibi kullanmak nedir? hazır yılbaşı da geliyor, cirolar da belli ki çok iyi. fazla mesai için teşvikler, ek ücretler tak diye ödense fena mı olurdu?

  özetle, kargo bekleyenlerin daha çok beklemesi gereken firmadır.

  12 aralık 2019 10:38 12 aralık 2019 10:48

  83. 2017’de bir kolye almıştım ali express’ten. hala bekliyorum. çin’den türkiye’ye bir haftada gelmişti yalan olmasın, sonra “yerel dağıtıcı” olan ptt kargonun eline geçince 2 yıldır gözlerim yollarda. bu arada hala da dağıtımda görünüyor o kolye. (gizlinot: recep tayyip erdoğan effect:) böyle bir şey olabilir mi ya? 

  bir de beş gün önce bir kolye almıştım gardrops’tan. ametist taşından oyulma bir melek kolyesi idi, şaşırılmayacak biçimde yine kırmışlar :) her yerde şubesi olmasa çekilecek kargo değil gerçekten. 

  kırık kolyemi medyaya ekleyeceğim. 

  ilgili medya:
  1
  9 aralık 2019 11:26

  82. Ulusal posta ve telgraf teşkilatı.

  Aliexpress'ten dizüstü bilgisayarım için bir koruyucu seti almıştım, içerisinde bir adet plastik klavye koruyucu, bir adet ekran koruyucu, bir adet plastik dış kapak ve bir adet bilgisayar kılıfı var (gizlinot: 85 lira gibi bir fiyat ödedim ki bu fiyata Türkiye'de sadece ekran koruyucusunu alabilirdim). Bugün kargo geldi, 15 lira vergisi varmış. Aldığım paket bana 100 liraya mâl oldu. tamam hala oldukça uygun fiyatlı, buna asla bir şey söyleyemem ancak daha hangi sinekten yağ çıkarmaya çalışacaksınız gerçekten çok merak ediyorum. Ben kendi ülkemde kazıklanmasam zaten Çin'den ürün almaya kalkmam, üzerine 1 ay beklemek de cabası.

  Neyse asıl mesele, kargo geldi dedim ama ürünümü de alamadım şaka gibi swh. Görevliye 100 lira uzattım, sanki 100 dolar uzatmışım gibi triplere girdi. 'O kadar' büyük paraları bozamıyorlarmış, kaldı ki bozmak zorunda da değillermiş. Dağıtımdasınız, üzerinizde 100 lira bozuk olmadığına inanmıyorum (gizlinot: ve ben verginin çok daha fazla tutacağına inandığım için bozuk para bulundurmadım, rahat bir 30 40 lira vergi öderim diye düşünüyordum). 'Sizin 100 liranızı bozarsam diğer paketler için bozuğum kalmaz' de, canımı ye. Beyefendi bir de 'siz de çalışsanız...' diyerek saçma sapan bir argüman üzerinden kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Bir, ne alaka? İki, çalışıyorum zaten lol.

  Peki, belki gerçekten 100 lira bozamayacak durumda. Bunu da göz önünde bulunduruyorum, hatta ve hatta beyefendiyi boşu boşuna kapıya kadar çıkardığım için üzülüyorum ancak Ptt'yi arıyorum 'paket ne zaman şubeye dönecek, ona göre gelip alayım' demek için, tabii ki açan yok. Tamam anlıyorum çok yoğunsunuz, kolaylıklar dilerim ancak beni dinleyip 'merhaba, araç x saatte dönecek, iyi günler' demek sadece 10 saniye sürer.

  Kaldı ki bu aliexpressten ptt ile gelen ve vergi ödediğim ilk alışverişim de değil. 3 hafta önce de kulaklık sarıcı kablo, telefon tutucu gibi ürünler almıştım. O pakete de 100 lira vererek 15 lira vergi ödemiştim mesela (gizlinot: Vergi olayının adaletsizliği buradan bile belli aslında, telefon tutucu nerede bilgisayar koruyucu seti nerede). E hani siz bu 100 lirayı bozamıyordunuz ve bozmak zorunda da değildiniz? 3 haftada ne değişti?

  Geçen gün de gardrops'tan ürün satışı için PTT'ye gittim, numara aldım sıra bekliyorum. Saat 16.15 falan. Bekliyorum bekliyorum sıra asla gelmiyor, benden sonra gelenler bile işlemlerini yaptırıp gitti. Veznedeki beyefendiye sordum en son, 'e abla (gizlinot: Tamam da, neden?) araç ayrıldı'. Peki beyefendi çok mu zor aracın ayrılacağını söylemek, 'kargo için bekleyen varsa araç çıkıyor, boşuna beklemesin' diye ufak bir anons yapmak? Bankada bile numara almışsanız sizi bu şekilde mağdur etmiyorlar. Mesai saatinin 17.00'da sona ermesine de inanmamak gerekiyor kargo gönderimi yapacaksanız.

  3 aralık 2019 15:10