sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (154)
  • medya (11)

  154. Pablo escobar'ın dizisiyle alakalı bir tweet atıp resmen sırf kokain dedi diye "uyuşturucuya özendirme" bahanesine kurban edilmiş bir ablamızdır. Kokain de zaten bakkalda satılan, ucuz ve herkesin bulabileceği bir şeydi.

  14 temmuz 05:01

  153. Uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması oy çokluğu ile reddedilmiş bir ülkeden bahsediyoruz...

  13 temmuz 16:26

  152. Şuradaki olumsuz girdilerin çoğunu okurken iğrendim. İyi olmuş haketmiş özendirmiş bilmem ne diye sürüp giden saçma sapan girdilerle dolu. Ya görmüyor musunuz? Bu kadına bu ceza sizce o tweet yüzünden mi veriliyor yoksa muhalif olduğu için mi? Esrarın uyuşturucunun bu kadar yaygınlaştığı ve önlem alınmadığı bir ülkede sizce çocuklar bu tweetten mi yoksa sokakta elini sallasan her türlüsünü bulabileceğin uyuşturucu çeşitliliğinden ve arkadaş çevresinden mi etkileniyor? 23 yaşındayım hayatımda bir kez bile uyuşturucu kullanmadım merak bile etmedim bende internetin geliştiği yaygınlaştığı bir dönemde büyüdüm ama ailem bana bunların zararlı olduğunu küçük yaşta öğretti ve bende asla özenti olup denemedim. Aynı zamanda bana gerçek hayatın sosyal medyadan ibaret olmadığını oradan yararlı bilgiler öğrenemeyeceğimide öğrettiler. Bazı anne babalar gibi sal çocuğu oynasın tabletle gezinsin abuk subuk sosyal medyada diye salmadılar beni teşekkür ederim.  Pucca o tweeti kaç sene önce attı bende ozamanlar çocuktum 2010 da da tweeti var 2017de de. Bu kızın ailesinin evi Batı’nın uşağıyım dediği için (Batı oğlu bilmeyenler için) aranmadı mı? Maalesef bu iş reklam falan değil bu kızla gerçekten uğreşıyorlar bu kızı gerçekten istemiyorlar bununda tek sebebi muhalif olmasıdır arkadaşlar bunu kabul edelim. Bu ülkede uyuşturucu bukadar katı olsaydı ne sokakta bu kadar torbacılar dolaşırdı her köşede çocuklara bunları alıştırırdı, ne sağda solda kaldırımlarda zavallı uyuşturucu komasına giren gençleri görürdük, ne de hiçbir ceza almadan salınan örnekleri. Keşke bu kadar katı kurallarımız olsaydı ozaman bu cezaya anlam verebilirdim. 

  13 temmuz 16:15

  151. şimdi bunu mu dert ettin diyeceksiniz ama, aldığı hapis cezasının adaletsizliği hep çocuğu üzerinden vurgulanan kişi. çocuğu olmasa bu kadar büyük tepki alır mıydı, emin değilim zira ekşi'deki yorumların %80'i çocuğunun 7 sene annesiz kalmasına üzülür şekilde.

  toplumumuzda çocuk sahibi olmadan (gbkz: birey) olarak değer görmek imkansız. sadece bu olaya bakarak bu kocaman yargıya varmıyorum tabi ki de. malum başka gerçekler de var. çocuğu olmayan kadının adı yok. çocuğu olanın da bütün (gbkz: toplumsal varoluş)u çocuk üzerine.

  gönül isterdi ki çocuk konusu açılmadan, sadece ve sadece genç bir kadın olarak, bir insan ve bir vatandaş olarak bu kişinin böylesine ağır bir cezayı alması vicdanları yaralasın. gönül isterdi ki toplumca genç bir insanın kıytırık bir tweet yüzünden hayatının ayakları altından kaymasına üzülelim. yanlış anlaşılmasın, çocuk meselesi de çok vicdan yaralayıcı. ama, bu iki meseleye eşit derecede üzülseydi vicdanımız keşke.

  bu arada, uyuşturucu ve türevlerine şiddetle karşıyım. özendirilmesi, bu kadar yaygın bir şekilde toplum gündeminde olması bence çok yanlış. zira uyuşturucu, beyin kimyasını geri dönüşü olmayan şekillerde değiştiriyor. hem de evet, bir seferde. inanmayanlar, kendi şehrindeki (gbkz: amatem) merkezlerini ziyaret edip doktorlardan ve rehabilite olan bağımlılardan hikâyelerini dinleyebilir.

  kullananlar bu kadar ceza almazken, bir tweet yüzünden bu ceza... bilemiyorum. çok üzücü.

  13 temmuz 14:34

  150. elbette verilen ceza, adil olmayan gukuk sistemimizde çok çok fazla. ancak ikisi de sosyal medya paylaşımlarından dolayı gündeme gelince fikir belirtmek istedim; pucca ve kerimcan. ikisini de takip etmiyorum, ikisini de itici buluyorum. fakat kerimcan, yanlışlıkla oldu deyip sildiği 1 adet içeriği yüzünden sırf bel altı diye linç edilirken, pucca içinde uyuşturucu kelimesi geçen ve yanlışlıkla oldu sileyim demediği birden fazla içeriği yüzünden ceza alıyor ve sırf anne diye ölesiye savunuluyor. ben buna çifte standart mı desem ikiyüzlülük mü karar veremedim.

  13 temmuz 13:42

  149. önceden sadece ismini duymuştum bu hanımın. aldığı cezayı duyduğumda ilk önce anlayamadım. uyuşturucu denince ticareti ile alakalı mı acaba diye düşündüm. sadece attığı bir tweet yüzünden bu cezayı aldığını öğrenince şok oldum. yaşadığı olayla birlikte sürekli karşılaştığım şu “çocuklarımızın ahlakını bozuyorsunuz”culara olan sinirim iyice pekiştiği için yazmaya karar verdim.

  twitter sayfalarını çocuklar takip ediyormuş da özenirlermiş nedir? Siz bu kadar vasıfsız, annelik babalık yapmaktan bir haber ebeveynler misiniz? ben bilgisayar ve internet ulaşımı çok rahat olan bir çocuktum ve ailem bu konuda çok sıkı önlemler almıştı. O zaman orada burada duyduğum küfürleri bile aratamıyordum google’dan. belli zamanlarda internet kullanabiliyordum. o zamanlar da bile neler yaptığımı tek tek inceleyip, kontrol ediyorlardı. bunu benim ailem yapabildiyse herkesin ailesi yapabilir. siz de Çocuğa doğduğu andan itibaren sussun diye telefon, tablet vermek yerine bir zahmet kontrollü bir şekilde kullandırtın teknolojik aletleri ve interneti. bir de twitter'a gelene kadar her bölümü ayrı travmatik ve "özendirici" etki bırakan dizileri de bir zahmet izlemeyiverin. tv'yi bile açmayın hatta! bir çoğunun fragmanı bile vurmalı, öldürmeli, inanılmaz rahatsızlık verici (bkz: sen anlat karadeniz). O zaman çocuklarınız da uyuşturucunun, şiddetin vs ne olduğunu bilmesin ne güzel! Ama yok bütün internet dünyası, sosyal medya kullanıcıları sizin, biri alakalı alakasız, uyuşturucuyla, seksle ilgili bir şeyler yazsa da hemen özensem diye bekleyen çocuklarınıza uygun biçimde düzenlesin kişisel hesaplarını. siz de küçücük yaşta kurtlar vadisi ayarında diziler izlemeye başlayan, kendi başına deep web vs ne kadar kötü mecra varsa girip bakan, kötü etkilenen çocuğunuzun sorumluluğunu başkalarına yükleyin. ne güzel kafalar ya.

  internet sizin kullanımıza göre iyi veya kötü olarak adlandırabileceğiniz bir şey. siz kontrolü sizde olan çocuğunuzun sadece olumlu yönlerinden faydalanması için çabalarsanız emin olun televizyondan daha fazla tehlikeli değil.

  kaldı ki attığı tweetlerini doğru bulmayanlar bile bu kadının aldığı cezanın çok ağır olduğunu kabul etmeli. çünkü çocuk istismarı yapanlar, hayvanlara işkence edenler, açık açık kadınlara saldırıp, taciz edenler elini kollunu sallayarak gezerken bu kadına verilen bu cezayı haklı görmek de tam bir vicdansızlık örneğidir...

  13 temmuz 13:32

  148. Çağla Düvenci Sönmez’in sahte psikologluk yapıp insanların ruh sağlığı ile oynadığı ve hiçbir yaptırım almadığı bir ülkede, kendisi attığı bir tweet yüzünden hapis cezasına çarptırılmıştır. Yargı sistemimiz müthiş çalışıyor gerçekten.

  13 temmuz 12:57

  147. Turkiye'de dogmak gibi bir sanssizliga sahiptir.

  13 temmuz 11:04

  146. kendisinin yaşadığı olay bize yine ve yine her durumda kapasiteleri yaşanan olayları asla tam olarak algılayamayan, evirip çevirip kendilerine göre yoğurmaya çalışan sığ tipler olduğunu göstermiştir.

  yaşadığı yeri türkiye değil norveç sanan biri gelmiş diyor ki “ülkeyi niye bu kadar kötüymüş gibi gösteriyorsunuz, gören de kimse içeri alınmıyor sanacak”. içeri alınıyorlar tabii alınmaz olurlar mı? bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmıyor. içeri alınmayanlar da işte ülkeyi satanlar, hepimizi soyanlar, öz kızını hamile bırakanlar, kuran kursunda çocuklara sistematik tecavüz edenler, kadınları öldürenler, bir haltı usülüne uygun beceremeyip çorlu’da 25 insanın ölümüne sebep olanlar falan filan... önemsiz yani aynen (!) her şey o kadar yolunda ki ülkenin adaleti pucca’nın tweetinden çocuklar etkilenir demiş 7 yıl hapis vermiş (!) yazan kişi çok haklı, tüm bunlar dururken ifade özgürlüğümüzü istemek bizim ne haddimize ki (!) olmayan aklınızı, vicdanınızı seveyim sizin ben. burada böyle dalga geçer gibi rahat rahat konuşuyorsunuz, umarım bu ülke yüzünden acı çekmiş tüm insanların ahı üstünüzde olur.

  birisi de gelmiş diyor ki “çocuklarımız internete giriyor kimse uyuşturucu hakkında yazamaz”. arkadaşlar sizin -şakasız bir şekilde soruyorum- akli dengenizde sorun mu var? twitter, instagram, facebook, you tube gibi mecralarda; hatta genel olarak internette hiçbir şey sizin doğru düzgün yetiştirmeyi beceremediğiniz çocuklarınızın gelişimine uygun olmak zorunda değil. interneti kocaman bir anaokulu mu sanıyorsunuz anlamadım ki nasıl bir zihniyet bu? kimse twitter’da uyuşturucudan bahsedemezmiş çünkü çocuklar görüyormuş. yav senin çocuğunun twitter’da ne işi var? o senin hatan. eline tablet verip oyalayacaksanız çocuk mocuk doğurmayın. 

  kaldı ki iki farklı sığ zihniyet de olayı kavramayı becerememiş. hala bunun uyuşturucu ile ilgisi olduğunu sanıyorlar. elle tutulur tek bir yanı yok ama tamam hadi sizin dediğiniz olsun. bu olay pucca’nın gerçekten uyuşturu özendiriciliği yapmasından kaynaklı diyelim. be kardeşim, bu ülkenin başındakiler uyuşturucuyla mücadele komisyonuna ret oyu verdiler, esenler otogarı’nı escobarı kıskandıracak bir uyuşturucu merkezine çevirdiler, uyuşturucu çeteleri adliyeden güle oynaya uğurlanıyor, bu ülkenin uyuşturucu ile mücadele derneği başkanı 70 kg esrar ile yakalandı. tüm bunların yanında pucca’nın içeriğinde uyuşturucu olan bir tv dizisi hakkında tweet atması mı uyuşturucu özendiriciliği oldu? siz hala ne anlatıyorsunuz? ya bir konuyu doğru düzgün düşünün, anlayın ya da anlamamak konusunda ısrarcıysanız bu şekilde vasat altı fikirlerinizi belirtip kendinizi rezil, bizi de sinir etmeyin.

  edit: imla

  13 temmuz 11:02 13 temmuz 11:04

  145. Attığı tweeti görmedim bilmiyorum ama pucca zaten densiz bir kadın, yani uyuşturucuyu özendirmek aklından geçmemiştir. Her zamanki abuk subuk fikirlerinden birini yazmıştır diye düşünüyorum. Sembolik bir para cezası vs. Olsa yine anlardım ama 7 yıl ne yahu? Bu kadının çocuğu var. Çocuk daha Küçük ve puccaya bağlı! Kaldı ki çocuğu olmasa bile bu cezayı haketmiyor. Saçma sapan bi tweetin altından mana çıkarana kadar millete bi dünya paraya sahte danışmanlık yapan sahte psikologlara ceza verilmeli bence. Sonuçta bi tweet gördü diye kimse uyuşturucuya başlamaz, ama yanlış tedavi çok kötü sonuçlar doğurur.

  Edit: ayrıca çocuklarınızı çok düşünüyorsanız eline tablet telefon verip oh sustu be diye öyle bırakmayın. Zahmet olacak ama ebeveyn denetimlerinizi yapın, kimi takip ediyor nerelere giriyor kontrol edin. Yoksa internet sonsuz bir derya, kötü şeyleri görmek ve alışmak için puccaya gelene kadar neler neler var.

  13 temmuz 10:44 13 temmuz 10:47