yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (11)

  151. çağla düvenci sönmez ile aynı ortamda vakit geçiriyor pucca. Pucca'nın Yakın arkadaşlarından niyans da twitter'dan çağla'nın dolandırıcı olduğunu yazıyor. Ne saçma bir durum değil mi? Ha bir de geçen pucca, airpods'un çakması bir ürünün yanında promosyonuyla bir firmadan kendisine hediye geldiğini paylaşmış. 139 liraymış sadece bu çakma airpods. Asla kullanmayacak eminim ki. Para için leş ürünleri tanıtan saçma bir hesap haline geldi. 

  22 aralık 2019 01:42

  150. d&r kitaplarını raflardan kaldırdığı için şikayet ediyordu. ama ne olduysa şimdi aynı firmanın sitesi olan idefix için 1000 tane kitap imzalamış, sayfasında link falan paylaşmış.

  2 ekim 2019 17:32 3 ekim 2019 01:38

  149. Şimdiye kadar okuduğum için pişman olduğum ve kütüphanemde bulundurmaktan utandığım tek kitabın yazarıdır. İnsanımızın edebi zevk(sizliğ)ini ve birikimini, onun popülerliğiyle gayet iyi anlatabiliriz. Maruz kaldığı hukuksuzluğu elbette desteklemiyorum, ufak çocuğu var diye değil, kime yapılırsa yapılsın yanlış olduğu için.

  Çocuk demişken,kadınların çilekeş cefakar fedakar analık rolüyle tanımlanmasına ben de karşıyım.ama bu ablamız da biraz fazla abartıyor,çocuğunu yüceltmenin zıttı çocuğuyla alay etmek değil mesela. nitekim çocukken maruz kaldığı annelik modelinin, kendi anneliğini de olumsuz etkileyeceğini kendi de biliyordu sanırım.

  Diğer kitapları da erkeklerle olan ilişkilerinden ibaretmiş anladığım kadarıyla.sonra da gelip feminizmin son kalesiymiş gibi afra tafralar... güleyim bari.

  13 eylül 2019 19:28


  148. ben bu kadının kitaplarını okurken çok üzüldüm, üzüntüsünü hissettim. çok yanlış sevgili seçimleri olmuş ve onları bitirmemek için epey mücadele vermiş çünkü çocukluk travmaları yetişkinlik hayatını da etkilemiş. bunu eleştirmek için yazmıyorum, böyle şeylerle baş etmek gerçekten çok zordur. her insanın hikayesi de farklıdır, sorgulayamayız.

  ----- spoiler -----

  şu an dördüncü kitabının ortasındayım, (üçüncüyü yüreğim kaldırmaz diye okumayı yarıda bıraktım, çünkü dayakçı sevgili stori taym bir kitap). üç kitaptır ceri denen adamla olan abusive ilişkisini anlatıyor. her satırında kitaba "AY-RIL" diye bağırdım ama ayrılmıyor, ayrılmayı başardığında da geri birleşiyor. adam pucca'yı dövmüyor, ama inanılmaz bir gaslighting (gizlinot: birisini manipüle ederek insana kendisini sorgulatmak) sergiliyor. dört sene boyunca kendine olan inancını köreltiyor kızın, kendi istediği her olmadığında da bağırıp çağırmaya başlıyor, insanların içinde aşağılıyor, ilişki ilerledikçe artık dışarı çıkmayı bırakıp evde vakit geçirmeleri hakkında "seni tavlamak içindi o" diye ayan beyan onu kandırdığını kızın yüzüne söylüyor. gerçekten çok sinirlendim ve buraya rantlenmeye karar verdim, kusura bakmayın :D:D:D

  özetle, diyeceğim odur ki, eğer sevgiliniz size benzer davranışlar sergilemeye kalkarsa, kendinizi ezdirmeyin. eğer ezdiriyorsanız terapiye gidin, yardım alın çünkü ayrılsanız bile (sevgililik olmasına gerek yok) bu tarz olayların içine girip haklıyken haksız konuma düşebiliyorsunuz. ve "ben nerede yanlış yapıyorum?" diye kendinizi sorgulamayıp kurbanizm'e kayarsanız böyle şeyleri hep yaşarsınız. bunları tekrar tekrar yaşamak da insanı yıpratır.

  bi de bu kadar detayını bildiğimiz için ben adamın yerinde olsam pucca'ya dava açardım dsfgdskfgflk resmen adamın itibarını yerle bir etti.

  ----- spoiler -----

  11 eylül 2019 11:42

  147. kendi evinin çatısında kenevir besleyenler elini kolunu sallaya sallaya gezer, torbacılık edenler 5 yılda çıkarken kendisine attığı bir tweet dolayısıyla 7 yıl hapis cezası verilmiş eski blogger, yeni yazarımsı.

  bak tamam son zamanlarda amaçsız gelmeye başlamıştı ve ne yalan söylyeyeim son birkaç kitabını alıp okumadım bile. ama bu gerçekten çok ağır. hele ki bir sürü suçul dışarıdayken bunu yaşaması daha da kötü. umarım bir an önce adalet yerini bulur.

  23 temmuz 2019 09:30

  146. aldığı cezadan sonra içgüdüsel olarak destek verme ihtiyacı hissettim, d&r'ın yaptığı edepsizlik üzerine falan da yazdım. e bir yazara en güzel nasıl destek olunur, kitabını alarak.

  Bu zamana kadar hiç bir kitabını okumadım, evlendiği ismin de ünlü olması ve her şeyin ortaya dökülmesi sebebiyle işin magazin kısmını merak ettiğimden ilk kitaptan başlamak yerine evlenme aşamasını ve boşanma aşamasını anlattığı son iki kitabını aldım. içeriksiz kitaplar olduğu için birer buçuk günden 3 günde iki kitabı da bitirdim. kadın dayanışması falan da bi yere kadar, bu kadın bildiğin sorumsuz!

  ben hayatımda pucca kadar sorumsuz bir insan görmedim. 8-17 ya da 9-18 mesaili çalışan bi insan evladı olmamasına rağmen her yere geç kalmasını marifetmiş gibi anlatması, kendi gelinlik provasına 3 saat geç kalması, düğünü için bir çaba harcamaması falan geçelim bunları hiç ama hiç önemli değil ama, kocaman bir ama; idrar tahlilinden sonra doktor kontrolünü ertelemek hangi cahillikle açıklanabilir acaba!?!?! çift çizgi okey, o kadar alkol kullanıyorsun bilmem ne; kese var mı, kalp atışı var mı, bi sıkıntı var mı hiç mi merak etmemiş. ve bütün bunları sadece "doktor kontrolünü biraz geçirmişim" ile açıklayıp sonra bebeği kaybettiğinde kendini suçlama kısmında destek bekle, oldu paşam... elbette yüzde yüz senin hatan. her insanın başına gelebilecek bir şey elbette ama doktor kontrolüne gitmek de senin görevin, bunun için de "bühühüv her şey de benim başıma geliyo" arkadaşım mal mısın..

  kitabı okuyana kadar osi'ye sövüyordum, kitabı okuduktan sonra bildiğin adama sempati besledim yahu.

  22 temmuz 2019 09:28 22 temmuz 2019 11:40

  145. Pablo escobar'ın dizisiyle alakalı bir tweet atıp resmen sırf kokain dedi diye "uyuşturucuya özendirme" bahanesine kurban edilmiş bir ablamızdır. Kokain de zaten bakkalda satılan, ucuz ve herkesin bulabileceği bir şeydi.

  14 temmuz 2019 05:01


  144. Uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması oy çokluğu ile reddedilmiş bir ülkeden bahsediyoruz...

  13 temmuz 2019 16:26

  143. Şuradaki olumsuz girdilerin çoğunu okurken iğrendim. İyi olmuş haketmiş özendirmiş bilmem ne diye sürüp giden saçma sapan girdilerle dolu. Ya görmüyor musunuz? Bu kadına bu ceza sizce o tweet yüzünden mi veriliyor yoksa muhalif olduğu için mi? Esrarın uyuşturucunun bu kadar yaygınlaştığı ve önlem alınmadığı bir ülkede sizce çocuklar bu tweetten mi yoksa sokakta elini sallasan her türlüsünü bulabileceğin uyuşturucu çeşitliliğinden ve arkadaş çevresinden mi etkileniyor? 23 yaşındayım hayatımda bir kez bile uyuşturucu kullanmadım merak bile etmedim bende internetin geliştiği yaygınlaştığı bir dönemde büyüdüm ama ailem bana bunların zararlı olduğunu küçük yaşta öğretti ve bende asla özenti olup denemedim. Aynı zamanda bana gerçek hayatın sosyal medyadan ibaret olmadığını oradan yararlı bilgiler öğrenemeyeceğimide öğrettiler. Bazı anne babalar gibi sal çocuğu oynasın tabletle gezinsin abuk subuk sosyal medyada diye salmadılar beni teşekkür ederim.  Pucca o tweeti kaç sene önce attı bende ozamanlar çocuktum 2010 da da tweeti var 2017de de. Bu kızın ailesinin evi Batı’nın uşağıyım dediği için (Batı oğlu bilmeyenler için) aranmadı mı? Maalesef bu iş reklam falan değil bu kızla gerçekten uğreşıyorlar bu kızı gerçekten istemiyorlar bununda tek sebebi muhalif olmasıdır arkadaşlar bunu kabul edelim. Bu ülkede uyuşturucu bukadar katı olsaydı ne sokakta bu kadar torbacılar dolaşırdı her köşede çocuklara bunları alıştırırdı, ne sağda solda kaldırımlarda zavallı uyuşturucu komasına giren gençleri görürdük, ne de hiçbir ceza almadan salınan örnekleri. Keşke bu kadar katı kurallarımız olsaydı ozaman bu cezaya anlam verebilirdim. 

  13 temmuz 2019 16:15

  142. şimdi bunu mu dert ettin diyeceksiniz ama, aldığı hapis cezasının adaletsizliği hep çocuğu üzerinden vurgulanan kişi. çocuğu olmasa bu kadar büyük tepki alır mıydı, emin değilim zira ekşi'deki yorumların %80'i çocuğunun 7 sene annesiz kalmasına üzülür şekilde.

  toplumumuzda çocuk sahibi olmadan (gbkz: birey) olarak değer görmek imkansız. sadece bu olaya bakarak bu kocaman yargıya varmıyorum tabi ki de. malum başka gerçekler de var. çocuğu olmayan kadının adı yok. çocuğu olanın da bütün (gbkz: toplumsal varoluş)u çocuk üzerine.

  gönül isterdi ki çocuk konusu açılmadan, sadece ve sadece genç bir kadın olarak, bir insan ve bir vatandaş olarak bu kişinin böylesine ağır bir cezayı alması vicdanları yaralasın. gönül isterdi ki toplumca genç bir insanın kıytırık bir tweet yüzünden hayatının ayakları altından kaymasına üzülelim. yanlış anlaşılmasın, çocuk meselesi de çok vicdan yaralayıcı. ama, bu iki meseleye eşit derecede üzülseydi vicdanımız keşke.

  bu arada, uyuşturucu ve türevlerine şiddetle karşıyım. özendirilmesi, bu kadar yaygın bir şekilde toplum gündeminde olması bence çok yanlış. zira uyuşturucu, beyin kimyasını geri dönüşü olmayan şekillerde değiştiriyor. hem de evet, bir seferde. inanmayanlar, kendi şehrindeki (gbkz: amatem) merkezlerini ziyaret edip doktorlardan ve rehabilite olan bağımlılardan hikâyelerini dinleyebilir.

  kullananlar bu kadar ceza almazken, bir tweet yüzünden bu ceza... bilemiyorum. çok üzücü.

  13 temmuz 2019 14:34