4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (452)
  • oylar (64)
  • medya (5)

452. kullandığım ilk bb kremlerden. bana göre nivea garnier vb. ürünlerle karşılaştırınca fark atacak bir bb krem. bende natural rengi var. belki bu renginden dolayıdır ki ben yüzüme sürünce grilik falan olmuyor direkt tenimin rengiyle bütünleşiyor. ürünü ilk sıktığınızda yarısı boş gibi hissediyorsunuz çünkü ürün çıkmıyor ama aslında bayağı bereketli. bir bb kreme göre oldukça kapatıcı, hatta bazı düşük kapatıcılıktaki fondötenlerden dahi kapatıcı olduğunu söyleyebilirim. parlak bitişli olduğu için yağlı ciltlilere çok uygun olduğunu düşünmüyorum. hatta bazılarında sivilce yaptığını duymuştum. kısacası beni fondöten almaktan vazgeçiren bb krem. artık fondöten yerine özel günlerimde bu bb kremi uyguluyorum. günlük alternatif olarak da daha az kapatıcı, renkli nemlendirici tarzı bir ürün alacağım.

dün 10:44

451. uzun süre önce alıp kullanmayıp bir kenarda unuttuğum bb kremdi. kullanmadığımı fark edince hazır yaz gelmişken, ürünün içinde de spf 42 olduğu için kullanıp bitireyim dedim. ürünü bitirdim ama çok seve seve kullanmadım. (gizlinot: bitirdim çünkü aldığım ürün cildime zarar vermiyorsa, herhangi bir irritasyon yapmıyorsa kullanıp bitiriyorum ziyan olmasın diye.) ben açık renkli olanını kullandım. renk tonu çok sorunlu bana göre, tuhaf gri bir tonu var ve bizim coğrafyamıza pek uygun değil. en sevmediğim özelliği aşırı sağa sola kayan, sabit durmayan ve her yere bulaşan bir yapısı olması. kokusu dışında sevdiğim bir yanı olmadı maalesef.

dün 10:17

450. İlk ve tek bb kremim tüm bb kremler gibi sürüldüğünde yüzde gri dursada biraz bekleyince oturuyor. elime misshanın sample bb kremleri de geçmişti lakin bunun yapısı duruşu çok güzel hatta bir kaç arkadaşımın övgülerine de nail oldu. fakat sabitlenmiyor oluşu acı bir gerçek. şu sıralar bitmek üzere, kendisiyle aramda özel bir bağ oluştu ama watsons olayı yüzünden de belki bir gün tekrar buluşuruz qüsel qıs 

28 haziran 23:15


449. Tenime koyu geldiği için beyaz bir pudrayla rengi dengeleyip bir zamanlar severek kullanmış olduğum, şimdiyse bende deli gibi sivilce yapan üründür.

27 haziran 12:32 28 haziran 21:59

448. Bu bb kremi missha dan sonra kullanınca bir ikileme girdim açıkçası çünkü bazı yönleri baya bir benzer geldi bana. Mesela ikiside gri alt tonlu, ikiside benim cildimde parlama yaptı, ikisininde sürüldüğünde cilde canlı bir görüntü verdi, kapatıcılıkları bir bb ye göre gayet yüksek vs vs amaa gel gelelim bu ürünü indirimde 20-25 tl ye alırken missha indirimde 60-65 tl ye alınıyor. Ben hangi ürünü kullanırsam kullanayım dolabımda bir pure beauty bb ve cc si durur. Her zaman kurtarıcı, uygun fiyatlı, cildi aydınlatan, ciltle bütünleşen bir ürün. Biraz parlama yapıyor evet onun için pudralı kullanıma daha uygun ve buda yazın sıcağında kullanımı zorlaştırabilir. Bence gerek performansı ile gerekse fiyatı ile düşünürsek denenmesi gereken ürünler listesinde olmalı diyorum süslüler :*

24 haziran 00:31

447. yapısı yoğun ve gerçekten de daha önceki süslülerin bahsettiği gibi yaz için biraz ağır. sanki böyle sakızımsı bi dokusu var sürerken falan, ancak kapatıcılığının çok yeterli olduğunu düşünüyorum sorunlu bi cilde sahip olsam bile. yüzde kesinlikle varlığını hissettiriyor bende. kırmızılıkları nötrlemekte gri alt tonlu olduğu için çok başarılı, ama bende burun çevresinde pullanma, cakey görünüm kaçınılmaz. bir de yağlı çenemde bir saat sonra falan innnnanılmaz parlama yapıyor, yazın pudra sürdüğümde de daha da bi rahatsız oluyorum. pek gri olduğu için ilk sürdüğümde yüzümle bütünleşmemiş, bi acayip duruyor ama 10 15 dkya çok güzel oturuyor. aşırı sivilceye meyilli ve hassas cildimde sivilceye yol açmıyor bence, ama kesinlikle yüzde ağırlık ve fazla parlak bi görünüm oluşuyor. burun kısmından hep soyulan, yok olan ten makyajım bunu kullandığımda yerinde duruyor gün sonunda. keşke biraz daha hafif yapılı olsa, bi de watsons'da satılmasa da hep alsam...

23 haziran 20:48 23 haziran 20:53

446. Çok uzun süredir birlikteliğimizin olduğu BB krem. O doğallık o kapatıcılık... :) Ayrıca kokusu çok güzeldir.

23 haziran 02:23


445. yaz ayları için ağır bulduğum bb krem,

hem malum firmayı boykot ettiğimden hem de cilte bütünleşmeyip uzun süreli kullanımda yüzümde minik sivilcelere neden olduğu için kullanmayı bıraktığım üründür.

23 haziran 00:07

444. Bebeğimsi bb krem. Diğer marka bb kremlere göre daha kapatıcı. Kokusu da güzel. Allık vs. Diğer bb kremlerin üzerinde durduğundan çok daha güzel duruyor.

23 haziran 00:03

443. Açılın 3 yıldır bunu kullanıyorum! Evet bir şeyler söyleme vakti geldi. 3 yıldır her makyajımda bunu sürüyorum fondöten kullanmıyorum. BB kremlerin vaatlerinin çoğunu yerine getirmiyor aslına bakarsanız. Kore ürünü olmasına rağmen cildim beyazlamadı, tonu açılmadı. Yuzumdeki kızarıklıklar yok olmadı, makyajsızken cilt tonumun eşit olmasını sağlamadı. Ayriyeten "renkli nemlendirici" sıfatını da çok az taşıyor. Artık makyajımın altına nemlendirici sürüyorum bunu kullanırken. Cildim niye pul pul of ya halbuki renkli nemlendirici bu falan diyordum. Cildim direkt bunu sürünce başta nemli ışıltılı duruyordu ancak 30-45 dk sonra pul pul o cakey görüntü oluşuyordu . kuru ciltliyseniz altına nemlendirici sürmelisiniz. Artı yanları spf 42 olması, aydınlık bir görüntü vermesi, ince yapılı olması, renkli olması sebebiyle yuzunuzde kaldığı sure boyunca fondöten gibi ciltteki ufak pürüzleri kapaması ve fiyatının uygun olması. İnce yapılı güneş korumalı fondöten denebilir bu ürüne. Tedavi falan etmiyor çünkü.

22 haziran 20:46 22 haziran 20:49