yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. Lazer ile tüy sarartma işlemi. Uygulama yapılırken yanık kokusu ve minik iğneler batıyormuş gibi bir his oluştu ama dayanılmayacak kadar değil. Yüz tüylerime herhangi bir işlem uygulamamıştım o zamana kadar. Etkisi gerçekten çok güzel. Yüz aydınlanıyor çok daha pürüzsüz bebeksi bir hale geliyor. Tüylerin rengi oldukça açılıyor benimkiler neredeyse beyazlamıştı. Benim yüzümde ayva tüyler çok ve koyu renkli epilasyonu çok düşünüp sivilce yapacağını bildiğimden cesaret edememiştim ve iyi ki hiç dokunmamışım. Uygulamanın ardından oluşan aydınlık görüntüyü çok sevdim. Herhangi bir sivilceye ya da rahatsızlığa, kızarıklığa sebep olmadı. Ben ilk defa 28 şubatta yaptırmıştım ve şu an tüylerin sanırım hepsi eski haline döndü. Tüylerde bir uzama, kalınlaşma yok. Bana iki buçuk aydan önce yaptırmamam tavsiye edilmişti. İlerleyen günlerde ikinci seansıma gideceğim. Denemek isteyen süslülere tavsiye ediyorum.

  18 mayıs 12:12

  7. yüzümdeki ince tüyler için yaptırmayı düşünüyorum ama bu lazerle ilgili internette çok fazla bi yorum yok.keşke buraya yazan süslüler gelişmeleri bildirse dediğim tüy sarartıcı lazer.

  18 mayıs 07:28

  6. Kılları bitirmeyi vaadetmeyen, sarartıp incelterek görünürlüğünü azaltan lazer çeşidi. Ben tüm yüzüme ve boynumun üst kısmına yaptırdım, toplam 90 tl ödedim. İşlemden memnun kaldım, rengim değişti, yüzüm gözüm açıldı resmen. Kıllar tamamen görünmez olmadı ama tüy sarartıcı kullandığımdakinden çok daha iyi görünüyor. Zaten bir kısmı dökülecekmiş, daha ince çıkacakmış. Üç ay sonra tekrar yaptırmayı planlıyorum. Tüy sarartıcı cildimi yakıyor, jilet ise kılları kalınlaştırdı. Bu lazer aynı zamanda cilt lekelerinde de etkiliymiş. Her açıdan avantajlı bir işlem. Bu arada acı hissedilmiyor. Sadece çıt çıt ses geliyor, biraz da yanık kokusu oluyor. İşlem sonrasında da güneş kremi sürüyorlar.

  Edit: Toplam 3 kez yaptırdım, evet tüylerde incelme var ama lazeri bırakacak kadar değil. bir kere o aydınlık cilt görünümüne alıştıktan sonra incelmiş de olsa siyah tüylerin görünümü rahatsız ediyor. O yüzden lazere devam etmeyi düşünüyorum. İlerleyen seanslarda bir değişiklik olursa tekrar editlerim.

  Edit: Hala birkaç ayda bir aynı bölgelere yaptırmaktayım. Kıllarda hafif incelme var, cildime hiçbir yan etkisi olmadı. Hatta seans sonrasında kahverengi güneş lekelerimde geçici de olsa açılma olduğunu fark ettim. Seansın hemen sonrasında cildimin gözüme daha güzel görünmesinin bir sebebi de bu sanırım (bu yöntemle leke tedavisi de yapılıyormuş, tabi farklı dozda ve daha sık seans aralıklarıyla) . Ağdayla ya da jiletle uğraşmak istemeyenlere, ufak bölgelere uygulama yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim. Yaz başında yaptırıp iki-iki buçuk ay rahat gezilebilir. Geniş bölgelere uygulama yaptırmak pahalıya gelir diye düşünüyorum. Benim gittiğim yer üç ayda fiyatları iki katından fazla artırmış.

  18 eylül 2018 20:41 2 eylül 20:02

  5. Cilt bakımına gittiğimde yüzümdeki tüyler için önerdikleri lazer. Yüz tüyü meselesine gerçekten bir çözüm bulamıyordum ve artık gına gelmişti süslüler. Ağda desen sivilce yapıyor, sarartıcı desen acayip bir renk yapıyor, yeni moda kaş usturalarıyla almak desen tüyleri sertleştirmese de 1 hafta sonra uzarken pütürlü pütürlü oluyor cilt, çok rahatsız edici. Bu sefer öneriyle q switched lazer yaptırdım ve çook memnun kaldım! Tüyler beyaza yakın bir sarı oldu ve kesinlikle belli olmuyorlar. Hem doğal bir duruş bıraktı hem de zamanla tüyleri inceltip döküyormuş. Bir süre böyle devam edeceğim, bakalım.

  5 ağustos 2017 22:52 5 ağustos 2017 22:53

  4. 3-4 ayda bir yüzümdeki tüyleri sarartmak için bu lazeri yaptırıyorum. Yüzdeki tüyler zaten çok ince bir de üstüne sararınca dökülüyor mu, ne kadarı dökülüyor onu takip edemiyorum ama en azından 3 ay yüzüm gözüm açılmış oluyor. Sararma deyince yapay bir sarılık gelmesin aklınıza, çok çok doğal bir renk hem belli olmuyor hem de çiğ durmuyor. Bu arada bu lazerden önce tüylerinizi jiletle almanıza kesinlikle gerek yok, normal uzun haliyle gidiyorsunuz. Yüz bölgesindeki lazer uygulamalarının çok başarılı olmadığını düşünen biri olarak tüylerinden rahatsız olanlara şiddetle tavsiye ederim.

  2 mayıs 2016 12:13

  3. Bu lazerle dövme sildirmeye basladım. İlk seansım olmasına rağmen dövme rengimde açılma ve yer yer kaybolma gözlemledim. Kesinlikle bu tip lazeri, dövme sildirmek isteyenler düşünsün derim. Maliyet olarak yüksek ama sonuçta önemli olan cildimiz olduğu için değer diyorum.

  1 mayıs 2016 23:30

  2. Tüylerimi hep tüy sarartıcı ile sarartıyordum. Ama sanki kolumda leke yapmaya başladı gibi geldi. Bu nedenle Q- switched lazer yaptırdım. Kötü yanları Fiyatı biraz pahalı, %100 kalıcı dökülme yapmaya biliyor ve hızlı bir işlem değil. Kıllar önce sararıyor sonra yavaşça dökülüyor yaklaşık 2.5-3ay sonra çıkmaya başlıyor çıkarken sivilce batık falan da olmuyor ben 4ay sonra 2.kez yaptırdım. İlkinden sonra Daha ince ve açık renk çıkmışlardı sayısı da azalmıştı ben çok memnunum şimdi 4ay tüm yaz boyunca kafam rahat mis gibi kollarla dolaşırım( koldaki kılları aldırınca bence çirkin duruyor hele ki öyle tek tük çıkmaya başladığın da ya da sivilce yaptığında)

  1 mayıs 2016 14:05

  1. Bugün başladığım lazer çeşidi. Genellikle cilt bakimi, karbon peeling gibi işlemler için kullanilan, güçlü olmayan tüylerde sararma ve incelme yapan alet. Ben yüz tüylerim icin yaptırdım şimdilik memnun kaldim. Doktor tüylerimin nispeten dökülecegini ve eskisi kadar göze batmayacagini söyledi. Ama bu işlem tamamen bir tüy yok etme işlemi değilmiş. Yani ihtiyac duydukça yaptirmak gerekiyormuş. Ee sarartici varken niye yaptırdın diyen olur tabi, yaklasik 5 yıldır sarartici kullaniyorum ve Yüzümdeki zayıf tüyler acayip uzadı, sarartma işleminin etkisi gectikten sonra çok daha kötü olmaya başladı.bir de bu lazer tüy sarartici kremlerin yaptığı gibi altin sarisi Kıvanç Tatlıtuğ tüyleri yapmiyo, makul bi açık renk oluyo tüyleriniz.bir de normal lazerde olduğu gibi jilet işine hiç girmiyorsunuz,öyle acı, kızarıklık falan da yok. Bakalım 2 ay sonra nasıl olacak, şuan çok iyi görünüyor. Gelişmeleri bildirecegim.

  19 mart 2015 00:31 19 mart 2015 00:33

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar