yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (1)

  15. Istanbul'da yaptıranlar, nerede yaptırdıklarıni paylasabilirler mi acaba? N'olur... Bu kardeşiniz hacı sakalıyla geziyor. Help.

  21 temmuz 12:34

  14. Tanım: yüz tüylerinden muzdarip olanlar için mucizevi bir lazer/tüy sarartma yöntemi.

  Aslında cilt bakımı, cilt lekeleri ve dövme silme gibi işlemlerde kullanılan bir lazer çeşidi. Ciltteki koyu pigmentleri algılayıp pigmentini kırıyor. Bu sayede yüzünüzde olan tüyleri beyaza dönüştürüyor. Sivilce lekerini açması ve gözenekleri daha sıkı göstermesi de cabası! İşlem sırasında herhangi bir acı, yanma hissetmiyorsunuz yalnızca yanık kokusu ve çıt çıt sesler geliyor. Yalnız yüzünüzdeki tüyler sakal kalınlığındaysa pek önermiyorum çünkü görüntüsü garip oluyor, kalın kıllara iğneli epilasyon daha mantıklı geliyor bana. 

  Yıllardır yüzümdeki tüylerden şikayetçiydim, ayva tüyü gibiler ama beyaz ten üzerine koyu renkli olunca inanılmaz göze batıyorlardı ve sürdüğüm fondöten, allık bile yama yama duruyordu. Eskiden sadece yaz aylarında yaptırıyordum ama şimdi 30-45 günde bir gitmeye başladım çünkü düzenli yaptırınca seans aralarının uzadığını ve tüylerin küçücük ayva tüylerine dönüştüğünü öğrendim. O kadar memnunum ki, cilt bakımı etkisi de olduğu için seantan sonra cildim ışıl ışıl oluyor resmen ve özellikle burnumdaki siyah nokta görüntüsü inanılmaz azalıyor. Tüylerim inanılmaz doğal bir beyaz tonu oluyor (tüy sarartıcı krem gibi yumurta sarısı olmuyor). Seans yaptırdıktan sonra bir hafta on gün içerisinde tüyler biraz dökülüp kısalıyor. Üzerinden 30-40 gün geçse bile diğer seansta tamamen siyahlaşmış olmuyor. Gerçekten çok temiz bir işlem, tüyleri tetikleme gibi bir durumu yok. 

  Tek eksisi çok yaygın bir lazer makinesi olmadığı için olsa gerek oldukça maliyetli bir işlem. 

  21 mart 11:10

  13. istanbulda tüy sarartma için yaptırıp memnun kalanlar nerede yaptırdığını yazarsa çoook sevinirim

  9 ocak 02:52


  12. Geçen sene Ankara'da yaptırdığım işlem. Çok geniş bir alana yaptırmıştım sırtıma ama değmiyor. 1.5-2 ayda eski haline dönüyor. Geniş bir alan olduğu için fiyat pahalı gelmişti yüz için düşünülebilir belki

  3 aralık 2020 13:44

  11. Ara ara araştırıp yeterli bilgi bulamayınca vazgeçtiğim lazer çeşidi. Anadolu yakasında yaptırıp memnun kalan süslü bana da yazarsa çok memnun olurum. Bir de bıyık ve çene için iğneliye gidiyorum acaba onu olumsuz etkiler mi merak ediyorum...

  3 aralık 2020 11:10

  10. Ankara'da gittiğim lazer poliklinikteki sekreterin (gizlinot: Evet yanlış okumadınız sekreter) yüzüm için önerdiği lazer türü. Onun bahsetmesi ile araştırmalarıma başladım ve benim de içime sindi çünkü bu lazer tipi cilt lekelerine de iyi geliyormuş ve benim bir hayli lekeli bir cildim var. Ancak görüştüğüm merkezde beni doktor muayene edecek sanırken sekreterin muayene etmesi (gizlinot: En azından doktor olduğunu belirtmedi) güvenimi çok zedeledi, o sebeple doktor kontrolünde bir yer bulana ve şu pandemi atlatılana kadar lazer işini rafa kaldırdım.

  3 aralık 2020 11:06

  9. yüzümdeki favori ve ayva tüyleri için yaptırmayı düşündüğüm lazer çeşidi. istanbul'da güvenilir, memnun kalınmış bir yerde yaptırmak istedim. fakat internette arattığınızda reklam verdiği için ilk bir kaç sayfa sürekli çıkan ve bol negatif yorumları olan yerlerin dışında, kişisel bir öneri ile bir yere rastgelmedim. yaptırmış ve memnun kalmış yazarların istanbul'da önerebilecekleri yerleri gözüm yollarda, deli gibi bekliyorum.

  13 ekim 2020 02:27 13 ekim 2020 02:28


  8. Lazer ile tüy sarartma işlemi. Uygulama yapılırken yanık kokusu ve minik iğneler batıyormuş gibi bir his oluştu ama dayanılmayacak kadar değil. Yüz tüylerime herhangi bir işlem uygulamamıştım o zamana kadar. Etkisi gerçekten çok güzel. Yüz aydınlanıyor çok daha pürüzsüz bebeksi bir hale geliyor. Tüylerin rengi oldukça açılıyor benimkiler neredeyse beyazlamıştı. Benim yüzümde ayva tüyler çok ve koyu renkli epilasyonu çok düşünüp sivilce yapacağını bildiğimden cesaret edememiştim ve iyi ki hiç dokunmamışım. Uygulamanın ardından oluşan aydınlık görüntüyü çok sevdim. Herhangi bir sivilceye ya da rahatsızlığa, kızarıklığa sebep olmadı. Ben ilk defa 28 şubatta yaptırmıştım ve şu an tüylerin sanırım hepsi eski haline döndü. Tüylerde bir uzama, kalınlaşma yok. Bana iki buçuk aydan önce yaptırmamam tavsiye edilmişti. İlerleyen günlerde ikinci seansıma gideceğim. Denemek isteyen süslülere tavsiye ediyorum.

  Bir yıl sonra ekleme yapmak istiyorum. 4 seans yaptırdım tüylerde herhangi bir artış gözlemlemedim hala çok memnunum. Yaklaşık 4 5 ay aralıklarla yaptırıyorum. kayseri ve Ankara için tecrübe ettiğim yerleri paylaşabilirim.

  ilgili medya:
  1
  18 mayıs 2019 12:12 28 eylül 2020 14:30

  7. yüzümdeki ince tüyler için yaptırmayı düşünüyorum ama bu lazerle ilgili internette çok fazla bi yorum yok.keşke buraya yazan süslüler gelişmeleri bildirse dediğim tüy sarartıcı lazer.

  18 mayıs 2019 07:28

  6. Kılları bitirmeyi vaadetmeyen, sarartıp incelterek görünürlüğünü azaltan lazer çeşidi. Ben tüm yüzüme ve boynumun üst kısmına yaptırdım, toplam 90 tl ödedim. İşlemden memnun kaldım, rengim değişti, yüzüm gözüm açıldı resmen. Kıllar tamamen görünmez olmadı ama tüy sarartıcı kullandığımdakinden çok daha iyi görünüyor. Zaten bir kısmı dökülecekmiş, daha ince çıkacakmış. Üç ay sonra tekrar yaptırmayı planlıyorum. Tüy sarartıcı cildimi yakıyor, jilet ise kılları kalınlaştırdı. Bu lazer aynı zamanda cilt lekelerinde de etkiliymiş. Her açıdan avantajlı bir işlem. Bu arada acı hissedilmiyor. Sadece çıt çıt ses geliyor, biraz da yanık kokusu oluyor. İşlem sonrasında da güneş kremi sürüyorlar.

  Edit: Toplam 3 kez yaptırdım, evet tüylerde incelme var ama lazeri bırakacak kadar değil. bir kere o aydınlık cilt görünümüne alıştıktan sonra incelmiş de olsa siyah tüylerin görünümü rahatsız ediyor. O yüzden lazere devam etmeyi düşünüyorum. İlerleyen seanslarda bir değişiklik olursa tekrar editlerim.

  Edit: Hala birkaç ayda bir aynı bölgelere yaptırmaktayım. Kıllarda hafif incelme var, cildime hiçbir yan etkisi olmadı. Hatta seans sonrasında kahverengi güneş lekelerimde geçici de olsa açılma olduğunu fark ettim. Seansın hemen sonrasında cildimin gözüme daha güzel görünmesinin bir sebebi de bu sanırım (bu yöntemle leke tedavisi de yapılıyormuş, tabi farklı dozda ve daha sık seans aralıklarıyla) . Ağdayla ya da jiletle uğraşmak istemeyenlere, ufak bölgelere uygulama yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim. Yaz başında yaptırıp iki-iki buçuk ay rahat gezilebilir. Geniş bölgelere uygulama yaptırmak pahalıya gelir diye düşünüyorum. Benim gittiğim yer üç ayda fiyatları iki katından fazla artırmış.

  18 eylül 2018 20:41 2 eylül 2019 20:02

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar