yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

  1. Bir ünlü şarkısıdır aynı zamanda, severim, nakaratında ne dediğini çok geç anlamıştım.

  Anneannem her rüyanı herkese anlatma der, çok etkilendiğin bir rüyan olursa suya anlat demişti bir defasında da, ben anlamayınca bayağı açıp musluğu anlat işte diye ekleyerek, hahaha(gizlinot: seni çok seviyorum anneanneciğim, hayatımın süslüsü). bir rüyasını anlatacağı zaman mutlaka "hayırdır sabahlar niyetine" denmesini ister, demezsen anlatmaz hatta, kendisi de mutlaka söyler. Annemin de anneannemin de rüyada gördükleri zaman şu bana çok yarar, şu hiç yaramaz diye etiketlediği insanlar var. Bir de rüyada dişlerini çektirdiklerini görürlerse canlarının acıyıp acımamasına göre sevdikleri birinin ya da kaybından çok fazla etkilenmeyecekleri birinin öleceklerini düşünürler, çoğu zaman da çıkıyor, sinir bozucu. Bense rüyalarımda bolca diş çekiyorum, anlattığımda meslekten ötürüdür deyip umursamıyorlar ya da klasik ve her duruma uyan "kıçın açık kalmıştır" yorumunu yapıştırıveriyorlar.

  Sıkıntılı rüyalardan uyanınca "oh be rüyaymış" hissi ne kadar ferahlatıcıysa, asla gerçek olamayacak ama çok güzel olan rüyalardan uyandığınızda, her şeyin rüya olduğunu henüz kavrayamadığınız o bir an o kadar güzeldir. akabinde gerçeğe dönmek ise hüznü ve hayal kırıklığını iliğine kadar hissettirir insana bence.

  Bakalım rüyalar bazı taraflarıyla tam bir muamma olarak kalmaktan kurtulabilecek mi bir gün, kurtulsa da biz göremeyiz süslüler, belki ajda pekkan görebilir.

  6 ekim 2014 15:47

  2. Rüyalarım çoğunlukla olacak olan veya halihazırda olmakta olan şeyleri görmeme, hissetmeme vesile olur. Hayatımda anlamlı bir yeri olandır.

  6 ekim 2014 16:48

  3. Rüyalarımda çok sık pijamayla, mayoyla veya afedersiniz don gömlek işte veya okulda olduğumu görürüm. Üstüme kıyafet ararım deli gibi ama bulamam. Bu da herkese olur sanıyordum. Bir ortamda "hani rüyanda işyerinde donla kalırsın ya" dedim. Kimse de görmüyormuş tip tip baktılar.

  Bir de unutamadığım bir rüyam var. Platonik aşkım metronun raylarında yürüyor. Durağa gelince bir sürü kadın atlıyor üstüne ben kalıyorum binemeden.

  Sanırım kıçım sürekli açık kalıyor.

  14 ekim 2014 17:42


  4. favorim uçtuğum ve denizin altında nefes alabildiğim rüyalarımdır. bilinç altım bundan haberdar ki ara ara görürüm.

  evin salonundaki koltuktan atlarım ve yere düşmem, balkondan uçar giderim, ne kadar mükemmel bişi değil mi? denizin altında da nefes alabildiğim sadece bir nokta vardır, o noktayı bulana kadar nefesimi tutarım, orayı bulunca poffff diye nefesimi bırakırım ve nefes alabiliyor olurum. özlemişim keretaları keşke yine görsem :)

  rüya tabirlerine de bakarım, meraklıyımdır ama mutlaka öleceğime dair bir yorum çıkar. e her canlı ölecek sonuçta, yalan söylememiş olmak için çok güzel bir yol bulmuşlar.(gizlinot: swh)

  9 mayıs 2015 23:24

  5. Öğle uykumda gördüğüm rüyada dişim düşüyordu bildiğim kadarıyla kötü bir şeyin habercisi. İçime bir şeyler oturdu, korkuyorum sözlük :(

  15 temmuz 2015 19:28

  6. son zamanlarda ne çok rüya görüyorum . belki bilinç altı olabilir çoğu ama bazen hakkımda konuştuğunu düşündüğüm ya da hayatında farklılıklar olan insanları da rüyalarımda görüyorum . sonrasında o, kişiyle ilgili haber aldığımda demek bu yüzden rüyamda görmüştüm diyorum . enteresan bir kavram ve derinlemesine araştırmak gerek ..

  6 ağustos 2015 09:46

  7. neredeyse her gece 2'ser 3'er gordugum sey,ve en az bi tanesi über sacma olur...(gizlinot: tarkanla tavuk doner yemek mi dersin ) (gizlinot: biscolata erkegi kiligina girmis bi cin tarafindan kacirilmak mi dersin ) (gizlinot: behlulle bihteri koskten kacirip gizlice evlendirmek mi dersin... )

  6 ağustos 2015 12:14


  8. son bir haftada her gece rüyamda ana konular değişse de ya kucağımda bebeğimin olduğunu ya da anne olduğumu görmem ile beni tırsıtan bilinçaltı ürünüdür.

  7 ağustos 2015 10:52

  9. Bu aralar rüyamda eski okul arkadaşlarımı görüyorum. Onlar elimden tutup beni birinin yanına götürüyorlar "seni abine götüreceğiz" "senin abin var" diyorlar rüyamda hep bir erkek görüyorum uzun boylu ve giydiği kıyafetler hep mavi renkli. Onun yanına gidince sadece sırtını görüyorum ve sonra uyanıyorum annem de bugün onu görmüş ilk çocuğunu, yıllar önce düşük yaptığı o bebeği "o benim annem" demiş erkek bebek bir de. Merak ediyorum acaba onu öbür dünyada görebilecek miyim rüyama gelen hep o mu hep yanımda olan?

  29 ağustos 2015 22:23 ed.29 ağustos 2015 23:23

  10. Bu gece tüm makyaj malzemelerimin çalındığını gördüm rüyamda. Son indirim alisverisinden sonra artık nasıl içime oturmussa o kadar parayı bi daha nasıl harcarim bunlara diye oturup agliyordum. (gizlinot: hayır cimri de değilim :d ) Ayrıca çalan kişi yastık üzerine yazılmış bir tehdit notu bırakmıştı bana. Ey benim güzel bilincaltim çok öpüyorum seni. (gizlinot: swh )

  28 eylül 2015 15:54