yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (2)

  1. 26 Mart 1986 doğumlu oyuncu, eski ismiyle (bkz: nil erkoçlar). oynadığı dizileri pek izlemedim ama göz aşinalığım vardı. cinsiyet değiştirmesi sırasında magazin haberlerine oldukça konu oldu, ben de röportajlarını takip ettim. yaşadıklarını anlatınca kendisini anlamaya çalıştım, cinsiyet değiştirmek dünyanın her yerinde zor üstüne üstlük türkiye gibi gelişmemeye çalışan gelişen bir ülkede (gizlinot: maalesef) daha da zor. olayın fiziksel değişiklikleri olduğu kadar psikolojik süreçleri de var. ha deyince cinsiyet değiştirilmiyormuş yani bi ton aşaması varmış, röportajlarından öğrendim. çocukluğundan beri kendisinin farklı olduğunun bilincindeymiş, kendisini kız gibi değil de erkek gibi hissediyormuş, 14 yaşına gelince de artık bundan tamamen emin olmuş.

  operasyonları geçirdiğinden beri belirli bi tayfa üzerinden espri malzemesi çıkarmaya çalışıyor, bildiğim kadarıyla en son 8 mart "esprilerine" konu oldu kendisi, ne yazık ki.

  bu aralarda da hülya avşar'a konuk olmuş, programın tanıtımlarında hülya rüzgar'a "kadınlara güvenilir mi, güvenilmez mi?" sorusuna "hayır, tabii ki." şeklinde yanıt veriyor. umarım programın reyting çekmesi için herhangi bi cevabın sağı solu kesilip oraya yapıştırılmıştır. yok eğer gerçekten de bu cevabı verdiyse, kendisini çoğunlukla magandalarına karşı savunan kadınlara yaptığı bi terbiyesizlik olarak tarihe geçecek. hele ki kendisi de kadın olarak doğmuşken. (gizlinot: bu durumda sen de güvenilmez oluyorsun :/)

  ek olarak: durum bence yarası olan gocunurdan ziyade özellikle toplumda belli bi üne sahip olan kişilerin, kadınlar hakkında negatif söylemlerde bulunması, yoksa özel olarak rüzgarın bana karşı "souffle güvenilmezdir, aman ha" demediğinin farkındayım. zaten kadınlar olarak her türlü şiddete maruz kalıyoruz, üstüne bi de böyle şeyler söylemeyin. insanlar genel olarak güvenilmez olabilir deyin, canımı yiyin :)

  ilk açtığım başlık, aynı zamanda (yazar: firestone) ukte vermiş. :)

  15 mart 2017 23:55

  2. kendisi her şeyiyle çok sevdiğim, takip ettiğim, takdir ettiğim hatta feyz aldığım kişilik (aşamadığım sorunlar olduğunda aklıma onu getiriyorum o bu kadar şeyin üstesinden geldi sen bunu mu yapamayacaksın diyorum kendime). neden mi;

  Haydar Dümen'in fi tarihinde O'nunla ilgili bir yazısını okumuştum demişti ki erkekten kadına dönmek kolay ama kadından erkeğe dönmek zor, o yüzden bu durumlarda gene yaşamak istediklerini yaşamalarını ama operasyon geçirmemelerini öneriyorum tarzı bi yazıydı çünkü çok zorlu ve psikolojik olarak geçirilmesi kolay bir süreç değil demişti. ben de sonrasında merakla izlemiştim neler yapacak, nasıl olacak diye, azmetti, deliler gibi spor yaptı, magazinden uzak durdu, kendine yeni iş alanları yaratmaya çalıştı, sanırım DJlik konusunda biraz performans gösterebildi ama olsundu, aşçılığı bile denedi, azmine hayran kaldım. bütün bunlarla da kalmadı, çoğu erkeğin özeneceği inanılmaz güzel bir vücut ve baklavalar yaptı, dövmelendi, çok çekici bir erkek haline geldi, dışardan bakıldığında da psikolojik olarak gayet güçlü duruyordu, tabii eminim içinde fırtınalar yaşamıştır o ayrı ama hangimizin yok ki. bu da yetmedi, üstüne üstlük çok tutkulu, dışardan bakıldığında bile aşk kokan güzel bir ilişkiye imza attı, sevgilisinin abisiyle bro ilişkisi bile kurmuştu üstelik, instagramdaki fotoğraflarından biliyorum ve geleneklere uygun bir şekilde gitti kızı istedi, nişanı taktı. hele evlenme teklif etme videosu gerçekten gözlerimi yaşarttı, o mutluluğun her anını hak ediyorsun rüzgar, o anın, o mutluluğun, gelecekte yaşayacaklarının sonuna kadar tadını çıkar ve kimseyi umursama ki öyle yapıyorsun, ben ve benim gibiler senin arkanda. son olarak eklemek istediğim şu; bir insan sizin özgürlük alanınıza girmiyorsa, sizi rahatsız etmiyorsa, size baskı uygulamıyorsa, sizin özel hayatınıza müdahale etmiyorsa lütfen onu rahat bırakın, lütfen onu mutsuz etmeyin dar, kötü ve sevgisiz düşüncelerinizle, kadındı erkek olmuş size ne? erkekti kadın olmuş size ne? bu sizi rahatsız ediyorsa belki içinizde gizli bir gay vardır dönün ve kendinize bakın ya da seksi rahat yaşayamayıp kendinizi bastırdığınız için bu kadar insanlardan nefret ediyorsunuzdur ya da kendinizi sevmediğiniz için insanları sevmeyip saldırıyorsunuzdur. bi durun düşünün, rüzgar erkoçlar tatlı, güzel kalpli ve mutlu olmayı hak eden bir insan, O'nu rahat bırakın.

  16 mart 2017 18:25 ed.17 mart 2017 08:08

  3. işte şimdi errrkeeek olan zat. helal.

  17 mart 2017 22:08


  4. onedio'da yaptığı röportajı okudum ve iğrendim.

  demek kadınlar matematikten anlamıyor ve bizim matematiksel zekamız yok.

  demek kadınlara güvenilmez. hepsi dedikoducu.

  tebrik ederim şimdi erkek olmanın hakkını veriyorsun yiğidim, aslanım.

  19 mart 2017 22:56

  5. simdi kabine gidebilirim ama icimde kalmasin,

  keramet peniste heralde yaw. dogustan da olsa sonradan olsa "ben premium insanım cunku pipim var" kafasi otomatik yukleniyor demek ki. aklim almiyo cidden.

  tanim: sacma sapan beyanlarda bulunan kamyonlarca erkekten yalnizca biri.

  19 mart 2017 23:35

  6. Siz kadınlar şöylesiniz biz erkekler böyleyiz bi olay hakkında 10 kere düşünürsünüz ama biz bik bik bik diye konuşan insan. Hayır anlamıyorum daha 2 gün önce kadındın sen xd tamam her fırsatta o kadın bedenine hapsolduğunu söyledin ama bu kadar da olmaz ki be. Çok zorlama konusmus, tamam en erkek sensin hatta enn errrrrkek sensin rüzgar. Şimdi o pis düşüncelerini kadınlardan uzak tut.

  19 mart 2017 23:54

  7. Bana biraz gündemde kalmak için yapıyor gibi geliyor.

  Cinsiyet değiştirme operasyonundan önce Nil Erkoçlar'ı kim tanıyordu? Herkesin az çok bildiği ama adını bilmediği bir insandı. Cinsiyet değiştirme operasyonuyla gündeme geldiğinde ise destekledim kendisini. Anlamaya çalıştım.

  Sonra gündemden aldığı bu gazla bazı projelerde yer aldı. Bu operasyonun ekmeğini yemedi desek yalan olur doğruya doğru... Keşfet sayfama çok düşer zaten bir baktım nişanlanmış mı ne. Ne güzel dedim geçtim.

  Dün Hülya Avşar'ın programındaydı. Bir kısmını izledim. Şöyle diyordu. Sevgilisini ilk tanıdığında sevgilisi makyözmüş ama sonradan oyuncu olursa işler değişirmiş çünkü kendisi sevgilisinin oyuncu olmasını istemezmiş kıskanırmış. Hülya avşar sen de oyuncusun diye sorunca, ama o en başından beri oyuncuymuş o tabi ki yaparmış sevgilisi onu kıskanamazmış ancak kız arkadaşı oyuncu olamazmış onu kıskanırmış...

  Böyle düşünecek kadar ne yaşadı bilmiyorum ama kendisinden bu kadarını beklemezdim. Üstelik erkekler içinde empati kurması gereken bir kişi varsa o da kendisidir. Bunları gündeme gelmek için yaptığını düşünüyorum. Aksi takdirde çok yazık.

  20 mart 2017 00:55


  8. Evet rüzgar sende kadınları aşağıladın gerçek bir errrkeksin artık!! Yalnız bu çaba beni cidden güldürdü, kadınken matematik zekam zayıftı erkek olunca güçlendi ne demek? Bilimsel bir açıklaması filan var mı acaba bunun ahajdjsjd ciddiye alamıyorum. Ayrıca sevgilisi filan hiç sinirlenmiyor mu acaba, sevgilim çıkıp ağzını yaya yaya kadınlara güvenilmez yeaaa filan dese sakin kalmazdım diye tahmin ediyorum çünkü.

  20 mart 2017 01:27

  9. Kadından erkeğe dönüşmeyi level atlamak zanneden kişi. Beyninde de büyük değişiklikler olmuş, olumsuz yönde.

  20 mart 2017 01:40

  10. Trans bir insanın seksist olması ne kadar ironik. Kendisine söylenecek bir şey yok.

  20 mart 2017 08:13