yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

  1. kesinlikle gündemde kalması gereken bir olay. bu olayın intihar değil de cinayet olduğunu anlamak için sherlock olmaya gerek yok. babanın çabasına hayran kaldım umarım gerekli kamuoyu oluşturulur ve adalet yerini bulur...

  20 mart 2019 02:05

  2. Üzeri kapatilmaya çalışılan bir cinayet daha. İnsan olan herkesin vicdanen rahatsiz olması zaten gerekir ama bir nebze olsun kendi yakınınızın başına geldiğini ve sesinizi sadece cesur insanlarin paylaştığını düşünün ve ailenin durumunu anlayın. Onlar bu kadar ağır bir acıya rağmen direniş gösterip mücadele ediyorsa bize de harekete geçmek düşer. Çünkü yargı mekanizması artık sadece kamuoyu baskısı ile iteklenerek yürür oldu. Bunu başarabiliriz. Yukarıdaki girdilerde süslüler linkleri paylaşmış. Ben her hafta 1 kez daha paylaşacağım. Hadi lütfen.

  20 mart 2019 15:01

  3. Rabia naz’ın babası şaban vatan için bugün gözaltı kararı çıkmış. Çok fazla şey söylemek istiyorum ama malum sebeplerden hiçbir şey yazamıyorum. Kelimelerin bittiği yerdeyiz...

  21 mart 2019 15:26


  4. özellikle sır olarak kalsın diye çok uğraşıldığı o kadar belli ki. böyle giderse yazık oldu el kadar çocuğa vah vah deyip bunu da unuturuz biz. unuttururlar yani. ne güzel ya evladı ölen, cinayetin faili ortaya çıksın diye uğraşan babayı al gözaltına, suçlular dışarıda elini kolunu sallaya sallaya gezsin. böyle yakınca

  birilerinin sırf mevki makam sahibi diye korunduğu, gerçeklerin üstünün bir güzel örtüldüğü hiç belli olmuyor yani. insanlık ve adalet kavramlarının içinin boşaltıldığı bir ülke olmuşuz yazık gerçekten çok yazık.

  21 mart 2019 15:54

  5. Kızının şüpheli ölümünün araştırılmasını isteyen babayı vazgeçiremeyeceklerini anlayınca akıl hastanesine yatırmaya çalışan bir adalet sistemi. Ne desem boş.

  Rabia Naz cinayetinin aydınlatılması için işlemeyen adalet sistemi baba için tıkır tıkır işliyor.

  21 mart 2019 16:29

  6. Sözlük bu konuda çok sessiz, belki bu platformun amacı bu değil diye düşünüyorsunuz ama her geçen gün unutuluyor. Dosya seçim sırası hareketlendi, seçim sonrası yine sürüncemede. Savcılık asla layıkıyla bir soruşturma yürütmüyor, bazen hiçbirşey yapmamamak olumsuz davranmaktam daha etkilidir ya. Savcılık tam manasiyla hiçbirşey yapmayarak aileyi terbiye etmeye çalışıyor.

  Binlerce tweet arasında gençlerin (gizlinot: Ki tweet sahibi akp üyesi ) iftar,çay vs davetini şıp diye gören binali yıldırım, baba şaban vatan'ın tweetlerini aylardır görmüyor. Adalet onu hakkıyla isteyene kör ve sağır. Rabia Naz'ın katili ise hala dışarda. Bu yüzden gündeme taşımaya devam etmeliyiz. Olayla basindan beri ilgilenen gazeteci (link: https://twitter.com/metcihan?s=09 )aracılığıyla yeni gelişmeleri takip edebilirsiniz, rt edebilirsiniz.

  15 mayıs 2019 14:26 15 mayıs 2019 16:08

  7. Şule Çet davası vardı dün, ikisinin fotoğrafını aynı karede gördüm. İkisinin de gül gibi baktığı evladı öldürüldü, intihar süsü verildi. Güçlü olanlar suçlarının bedelini ödemesin diye babalara hakaret edildi acıları yetmezmiş gibi hukukun peşine düştüler acılarını yaşamadan sırf başka rabialar başka şuleler olmasın, suçlular cezasını çeksin, evlatları rahat uyusun diye savaştılar. Adalet kavramının hukuk kavramının rafa kalktığı ülkemde onlar gibi acı çeken bir sürü insan var, belki hepsini duyamayabiliriz ellerinden tutamayabiliriz ama adalet için hukuk için eşitlik için her zaman savaşmalıyız.

  ilgili medya:
  1
  16 mayıs 2019 13:13


  8. (link: https://twitter.com/yoltv/status/1193843803217678336?s=21 şaban vatan)

  babasının internete düşen son videosu benim yüreğimi paramparça yaptı. artık gerçekten allah, din diye ortalıkta gezip gezip en büyük kötülükleri kendi çıkarları için yapan bu adalet sistemine, başımızdakilere, bu devlete dayanamıyorum. ülkemizin içinde bulunduğu bu kara delikten çıkamayacağımızı düşünmek beni delirtiyor. bunlar temizlense dahi, yetiştirdikleri veya alt tabakadan yetiştirmeye hazırlandıkları insanların silinmesi dahi 100 yıl alacak. nefret ediyorum, en başından beri dimdik duran bu babayı şu hale getiren bu devletten ve sözde adaletimizden. nefret ediyorum.

  11 kasım 2019 19:10

  9. (link: https://twitter.com/VatanSaban/status/1309135821040123904?s=19 şöyle bir gelişme var ) babası 112 kayıtlarına ulaşıyor.

  olabildiğim her yerden destek olacağım. küçük bir kızın cinayeti örtbas edildi. yeterli destek görmüyor, baba tek başına uğraşıyor. bu olaylar olurken ve kapanırken neden unutturuyoruz, neden yer yerinden oynamıyor anlayamıyorum. adaleti böyle tırnaklarımızla kazıya kazıya alacaksak öyle alalım. inşallah her şey açığa çıkar, gizleyenlerle beraber gündemde yerini bulur.

  25 eylül 2020 12:14

  10. rabia naz’ı 3 yıl önce bugün kaybettik...

  çatıdan atladıktan sonra, engebeli arazide, hem de bir aracın etrafını dolanarak, kopmak üzere ayakla, yarı felçli, 15 metre sürünerek bulunduğu yere geldiğini söyleyerek can hıraş dosyasını kapattılar... unutmayalım...

  #RabiaNazaNeOldu

  12 nisan 15:12