sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (1)

9. iki üç gündür zamanım olmadığından dolayı takip edemedim olayı, gelin görün ki burada başlık açmamdan hemen sonra adamı deli yerine koyup iyice örtbas etmeye çalışmalar olmuş. evet inanıyorum siz örtbas işini iyi yapıyorsunuz, yatacak yeriniz gerçekten yok bunu da anladım.

22 mart 22:42

8. Baba şaban vatan’ın kardeşi malum belediye başkanının yakın arkadaşıymış. Amcanın “şaban beni tehdit ediyor, akli dengesi yerinde değil” iddiası üzerine savcılık şaban vatan’ı tutuklamış ve akıl hastanesine sevk etmiş. Daha önceden babanın gittiği hastane kayıtları değiştirilmiş, psikolojik tedavi aldığı yazıyormuş dosyasında. Hatta eşiyle beraber aldığı psikolojik desteği bile bak işte iyi değil diye önüne getirmişler. Sosyal medyada babanın gözaltı kararı tepki alınca serbest bırakılmış diye okudum. Twitter’da metcihan kullanıcı isimli Metin bey konuyla yakından ilgileniyor rabia naz’ın ailesi ile iletişimde kendisi. Umarım bu olayla gerçekten gazeteciler ve siyasiler de ilgilenirler en kısa zamanda suçlular cezalandırılır. 

22 mart 12:18

7. Kızının şüpheli ölümünün araştırılmasını isteyen babayı vazgeçiremeyeceklerini anlayınca akıl hastanesine yatırmaya çalışan bir adalet sistemi. Ne desem boş.

Rabia Naz cinayetinin aydınlatılması için işlemeyen adalet sistemi baba için tıkır tıkır işliyor.

21 mart 16:29

6. özellikle sır olarak kalsın diye çok uğraşıldığı o kadar belli ki. böyle giderse yazık oldu el kadar çocuğa vah vah deyip bunu da unuturuz biz. unuttururlar yani. ne güzel ya evladı ölen, cinayetin faili ortaya çıksın diye uğraşan babayı al gözaltına, suçlular dışarıda elini kolunu sallaya sallaya gezsin. böyle yakınca

birilerinin sırf mevki makam sahibi diye korunduğu, gerçeklerin üstünün bir güzel örtüldüğü hiç belli olmuyor yani. insanlık ve adalet kavramlarının içinin boşaltıldığı bir ülke olmuşuz yazık gerçekten çok yazık.

21 mart 15:54

5. Rabia naz’ın babası şaban vatan için bugün gözaltı kararı çıkmış. Çok fazla şey söylemek istiyorum ama malum sebeplerden hiçbir şey yazamıyorum. Kelimelerin bittiği yerdeyiz...

21 mart 15:26

4. Üzeri kapatilmaya çalışılan bir cinayet daha. İnsan olan herkesin vicdanen rahatsiz olması zaten gerekir ama bir nebze olsun kendi yakınınızın başına geldiğini ve sesinizi sadece cesur insanlarin paylaştığını düşünün ve ailenin durumunu anlayın. Onlar bu kadar ağır bir acıya rağmen direniş gösterip mücadele ediyorsa bize de harekete geçmek düşer. Çünkü yargı mekanizması artık sadece kamuoyu baskısı ile iteklenerek yürür oldu. Bunu başarabiliriz. Yukarıdaki girdilerde süslüler linkleri paylaşmış. Ben her hafta 1 kez daha paylaşacağım. Hadi lütfen.

20 mart 15:01

3. Üzerinin herkes tarafından kapatılmaya çalışıldığı olay.

El kadar kızın intihar etmiş olması insana hiç mantıklı gelmiyor.

Diyelim ki intihar etti. Birini intihara sürüklemek de suç. Kızcağızın ölümüne sebep olan olayların da suç unsuru taşıdığına eminim.

Olayı takipteyim.

20 mart 10:58

2. kesinlikle gündemde kalması gereken bir olay. bu olayın intihar değil de cinayet olduğunu anlamak için sherlock olmaya gerek yok. babanın çabasına hayran kaldım umarım gerekli kamuoyu oluşturulur ve adalet yerini bulur...

20 mart 02:05

1. iyi akşamlar süslüler. dün dondurduğum hesabımı sesimi duyurabileceğim başka bir mecrada hesabım olmadığı için yine açtım.

bahsedeceğim haberi elimden geldiği kadar yaymazsam vicdan azabı duyacaktım.

olay giresun'un eynesil ilçesinde gerçekleşiyor ve şu an sakin kafayla yanlış bilgi vermek istemediğim için Onedio sitesinden kopyaladığım ön bilgileri ve linki bırakacağım.

açıklama ve link

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan günü evinin önünde saat 17:00 sularında ağır yaralı olarak bulundu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Baba Şaban Vatan'ın ifadesiyle ölüm nedeni "Gece saat 12:00'ye kadar trafik kazası, 12:00'den sabaha kadar düşme veya intihar, sabah 06:00'dan sonra ise soru işaretiydi."

Çocuğunun intihar ettiğine inanmayan baba Vatan iz sürdü, kendi imkanlarıyla edindiği bulguları basın ve sosyal medya aracılığı ile paylaştı, yetkililere Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılması için defalarca çağrıda bulundu ve hatta ilçe merkezinde bir de miting düzenledi.

Ancak Türkiye onun aylar süren mücadelesinden geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir dizi tweet sayesinde haberdar oldu. İddialar vahimdi. Baba Şaban Vatan çocuğunun siyah Doblo süren bir sürücü tarafından öldürüldüğünü, delillerin karartıldığını ve olayın etkili siyasi isimler tarafından örtbas edildiğini düşünüyordu...

devamı için (link: https://onedio.com/haber/turkiye-nin-gundemindeki-soru-rabia-naz-a-ne-oldu-863150 onedio haber linki)

lütfen yayabildiğiniz kadar yayın en azından başlığı görülür tutalım.

edit: sakin kafada olduğumu yazmışım. sakin olamadığım için olacaktı o...

girdilerini bekliyorum süslüler

20 mart 00:39 20 mart 01:04