sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (2)

11. Şule Çet davası vardı dün, ikisinin fotoğrafını aynı karede gördüm. İkisinin de gül gibi baktığı evladı öldürüldü, intihar süsü verildi. Güçlü olanlar suçlarının bedelini ödemesin diye babalara hakaret edildi acıları yetmezmiş gibi hukukun peşine düştüler acılarını yaşamadan sırf başka rabialar başka şuleler olmasın, suçlular cezasını çeksin, evlatları rahat uyusun diye savaştılar. Adalet kavramının hukuk kavramının rafa kalktığı ülkemde onlar gibi acı çeken bir sürü insan var, belki hepsini duyamayabiliriz ellerinden tutamayabiliriz ama adalet için hukuk için eşitlik için her zaman savaşmalıyız.

ilgili medya:
1
16 mayıs 13:13

10. Sözlük bu konuda çok sessiz, belki bu platformun amacı bu değil diye düşünüyorsunuz ama her geçen gün unutuluyor. Dosya seçim sırası hareketlendi, seçim sonrası yine sürüncemede. Savcılık asla layıkıyla bir soruşturma yürütmüyor, bazen hiçbirşey yapmamamak olumsuz davranmaktam daha etkilidir ya. Savcılık tam manasiyla hiçbirşey yapmayarak aileyi terbiye etmeye çalışıyor.

Binlerce tweet arasında gençlerin (gizlinot: Ki tweet sahibi akp üyesi ) iftar,çay vs davetini şıp diye gören binali yıldırım, baba şaban vatan'ın tweetlerini aylardır görmüyor. Adalet onu hakkıyla isteyene kör ve sağır. Rabia Naz'ın katili ise hala dışarda. Bu yüzden gündeme taşımaya devam etmeliyiz. Olayla basindan beri ilgilenen gazeteci (link: https://twitter.com/metcihan?s=09 )aracılığıyla yeni gelişmeleri takip edebilirsiniz, rt edebilirsiniz.

15 mayıs 14:26 15 mayıs 16:08

9. babamızı kalpten kutluyorum ki bu adaletin bir gram dahi olmadığı ülkede, acı yaşarken de olsa her gün sesini duyurmaya uğraşıyor.

bir yandan da aynı ilçede gözardı edilen bir çocuk ölümünü taşıyor ulaştığı kişilere. allahım ne olur içimizi soğutacak bir netice ver.

15 mayıs 13:30

8. iki üç gündür zamanım olmadığından dolayı takip edemedim olayı, gelin görün ki burada başlık açmamdan hemen sonra adamı deli yerine koyup iyice örtbas etmeye çalışmalar olmuş. evet inanıyorum siz örtbas işini iyi yapıyorsunuz, yatacak yeriniz gerçekten yok bunu da anladım.

22 mart 22:42

7. Kızının şüpheli ölümünün araştırılmasını isteyen babayı vazgeçiremeyeceklerini anlayınca akıl hastanesine yatırmaya çalışan bir adalet sistemi. Ne desem boş.

Rabia Naz cinayetinin aydınlatılması için işlemeyen adalet sistemi baba için tıkır tıkır işliyor.

21 mart 16:29

6. özellikle sır olarak kalsın diye çok uğraşıldığı o kadar belli ki. böyle giderse yazık oldu el kadar çocuğa vah vah deyip bunu da unuturuz biz. unuttururlar yani. ne güzel ya evladı ölen, cinayetin faili ortaya çıksın diye uğraşan babayı al gözaltına, suçlular dışarıda elini kolunu sallaya sallaya gezsin. böyle yakınca

birilerinin sırf mevki makam sahibi diye korunduğu, gerçeklerin üstünün bir güzel örtüldüğü hiç belli olmuyor yani. insanlık ve adalet kavramlarının içinin boşaltıldığı bir ülke olmuşuz yazık gerçekten çok yazık.

21 mart 15:54

5. Rabia naz’ın babası şaban vatan için bugün gözaltı kararı çıkmış. Çok fazla şey söylemek istiyorum ama malum sebeplerden hiçbir şey yazamıyorum. Kelimelerin bittiği yerdeyiz...

21 mart 15:26

4. Üzeri kapatilmaya çalışılan bir cinayet daha. İnsan olan herkesin vicdanen rahatsiz olması zaten gerekir ama bir nebze olsun kendi yakınınızın başına geldiğini ve sesinizi sadece cesur insanlarin paylaştığını düşünün ve ailenin durumunu anlayın. Onlar bu kadar ağır bir acıya rağmen direniş gösterip mücadele ediyorsa bize de harekete geçmek düşer. Çünkü yargı mekanizması artık sadece kamuoyu baskısı ile iteklenerek yürür oldu. Bunu başarabiliriz. Yukarıdaki girdilerde süslüler linkleri paylaşmış. Ben her hafta 1 kez daha paylaşacağım. Hadi lütfen.

20 mart 15:01

3. Üzerinin herkes tarafından kapatılmaya çalışıldığı olay.

El kadar kızın intihar etmiş olması insana hiç mantıklı gelmiyor.

Diyelim ki intihar etti. Birini intihara sürüklemek de suç. Kızcağızın ölümüne sebep olan olayların da suç unsuru taşıdığına eminim.

Olayı takipteyim.

20 mart 10:58

2. kesinlikle gündemde kalması gereken bir olay. bu olayın intihar değil de cinayet olduğunu anlamak için sherlock olmaya gerek yok. babanın çabasına hayran kaldım umarım gerekli kamuoyu oluşturulur ve adalet yerini bulur...

20 mart 02:05

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar