sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (57)
 • medya (10)

57. Samsungla san francisco’ya gittikten sonra artik samsung kullaniyorum diyip daha sonra yine iphone’u ile story koyup uzerini giflerle kapatan influencer kisilik. Umarim ben yaniliyorumdur.

Evet suslulerim bu olaya kafayi takmis durumdayim. Reklam yapabilir herkes ama insanlari salak yerine koymalari canimi sikiyor artik.

Ayrica rachel’i bunun disinda cok da severim. Ama cansu akin reklamci kisiligiyle cok takilmak yaramamis anlasilan.. 

ilgili medya:
2
23 şubat 16:09

56. Düne kadar takip ederdim ama artık tüketim çılğınlığı benim kendime kazandırmaya çalıştığım tutumluluk fikriyle çok zıt düşüyor. Daha minimalist insanları takip etmek daha yardımcı oluyor. Araz hanımdan bu süreçte alabileceğim bir şey yok çünkü style olmak benim için bir giydiğini bir daha giymemek, sadece high end takılmak değil de elindekileri yaratıcılığınla çok farklı kombinlerle sergilemek, ben bunu yakalamak istiyorum en azından. 

11 şubat 16:12

55. ben mi birtek bu kız hakkında çok şüpheciyim?

yani kibar ve tatlı biri olduğu konusunda hemfikiriz.

lakin sadece alışveriş yaparak tatmin olan insanlar size de aslında aşırı mutsuzmuş gibi gelmiyor mu? bence bu kızımız eskiden böyle değildi popüleritenin verdiği gazla çıldırdı. en acayip baby shower, en çılgın hamilelik, en ekstrem çocuk odası falan filan sonu gelmiyor, sadece almak, abartmak, ve aşırı tüketim üstüne kurulu bir garip hayat.

bir de yok doğurdum, doğuramadım, yine olmadı. bencei cinsiyetini bliyordu bebeğinin sırf ilgi çekmek için bilmiyormuş hikayesi yarattı kendine.

alıyor alıyor ve sadece alıyor ve sadece bunları gösterdiği için de aşırı görgüsüz geliyor.

kendisini malesef takip edemiyorum, çünkü sinirlerim zıplıyor bu ilgi manyaklığı için çılgın tüketimi gözlerimize sokan birini görmeye.

bir de reklam konusunda ben de hemfikirim. paraya ihtiyacın mı var da trendyol reklamı yapıyorsun be raşel'ciğim? git ünlülüğünü güzel şeyler için kullan. bak lady diana'ya, kadın paparazziler takip ediyor diye mayın tarlalarında yürümüş. sen napıyorsun trendyol reklamı dışında? ha böyle bir sosyal misyon edinmek istemeyebilirsin de güya okumuş olan sensin ya, diğerlerinden zaten böyle bir beklentim yok.

3 şubat 22:08

54. Burs vermeme muhabbeti güldürmüştür, kimin ne kadar burs verdiğini yada yardım yaptığını bilmememiz gerekmez mi zaten?

Benim çok tatlı bulduğum bir kişidir kendisi, ve tek takip ettiğim instagram kişisidir, ancak sırf trendyol reklamları yüzünden ara ara takipten çıkarmayı düşünmüyor değilim, o giymiyor, açıkcası ben de almıyorum trendyoldan birşey ve onu takip etmemin bir sebebi var, tarzı ayakkabıları ve çantaları, modayı çok fazla takip edemiyorum ama güzel parçaları da taşımak istiyorum yani rachel benim için kolay bir ilham kaynağı, trendyollarla sanki tarzını bozuyor gibi geliyor bana, senin tarzından ilham  alan kimse trendyoldan birşey almıyor ki canım, konsepti bozuyorsun, illa ki bir bildiğin vardır ama ben olsam sokmam aralara trendyolu. :)

28 aralık 2018 10:55

53. instagram keşfette 2 kez denk geldim, ikisinde de sanırım espri yapmaya çalışıyordu onun adına çok utanıp engelledim.

edit: esprilerine gülenler adına daha çok.

27 aralık 2018 23:38 28 aralık 2018 16:36

52. 200 ₺ burs vermediğine, fakir kimselere yardım eli uzatmadığına nasıl bu kadar eminsiniz? Gösterse gösteriş yaptı olucak ona da adım gibi eminim.Markalar için Rachel çok iyi bir kitleye sahip gerçekten. Hem kendi durumu, eşi, ailesi dolayısıyla maddi durumu çok iyi insanlar tarafından da takip ediliyor ve seviliyor hem de normal orta sınıf denilcek kişiler tarafından da. Üstteki girdiye tamamen katılıyorum. Bu kadın sadece tüketiyor diyorsunuz da üretmek adına bişeyler yapınca da taşlıyorsunuz (nur bilen yavuzer vs.) . Takdir edersiniz etmezsiniz o ayrı mevzu ama bu insanlar sizin bizim gibi sabah kalkıp işe gitmiyor gitmicekler hayat şartları herkesin farklı. 

27 aralık 2018 14:29

51. kahvekurabiye süslüye katılıyorum ama şöyle bir durum var.trendyoldaki kazağı neden alayım? beğenmiş sevmiş ve günlük hayatında da giyer diye alırım.O da o sebeple öneriyor ben bunu beğendim giyerim diye fakat ufak bir sorun var: giymiyor.evet hiçbirini giymiyorlar.o zaman bu etkileşim oluyor mu? bence olmuyor.

27 aralık 2018 14:14

50. rachel araz'ın an itibariyle 256k takipçisi var.bunun %90 kısmını senin benim gibi orta sınıf oluştururken kalan %10'u da kendi gibi kalburüstü diye sınıflandırılan tabaka. rachel de instagramı iş olarak kabullenmiş ve bu doğrultuda iş birliği/reklam yapıyor.

türkiye'de onun gibi her tabakayı barındıran instagram ünlüsü çok çok az. mesela bir duygu özaslan'ı arzu sabancı takip ediyor mu? hayır. ama rachel araz'ı takip ediyor. bu da chloe, gucci, jimmy choo gibi markaların kendisiyle çalışma nedeni.

ayrıca rachel araz'ı takip eden ve etkileşim veren %90 orta sınıf gelire sahip bir kitle var. Bu markalar da kendisiyle çalışmak ister çünkü onlara da tanıtım yapabilir. bu nedenle de trendyol, koton, lcw ile çalışabilir.

bir inf.'ın sadece tek bir segmente çalışmasını beklemek biraz saçma oluyor. onu takip eden a,b,c segmentleri varken kendisi de sadece a segmentine hitap etmek istemiyorsa bize düşen ya takipten çıkmak ya da boşa sallamamak oluyor.

alışveriş çılgınlığı olarak bakılmış olaya ama bizim alışverişlerimiz de bizden alt tabakaya çılgınlık olarak geliyor mesela bunu ne yapacağız? elinde bu imkanlar olsa herkes harcar şimdi kendimizi kandırmayalım. kadının parası çok, imkanı var neden yapmasın. bana ne yani parasını nasıl harcadığından. ülkede fakir çok diye kendini ben zenginim kahretsin, alışverişten geri durmalıyım diye odalara falan mı kapatmasını bekliyoruz?

27 aralık 2018 10:04

49. kadın moda, stil, güzellik influencerı. influencerlar aldıkları, giydikleri şeyleri gösterirler. ilk "unboxing"i rachel yapmadı. dünyanın her yerinde influencerlar yıllardır unboxing yapıyorlar. rachel de zengin olduğu için lcw paketini değil üçbin beşbinlik ürünlerin unboxingini yapıyor. bitmedi zengin nefretiniz. bi anlayamadınız, bi kabullenemediniz influencerlık mantığını vallahi hayret ediyorum.

tanım: zengin ve influencer olduğu için süslüşler tarafından linç yiyen mütevazı ruhlu kadın.

27 aralık 2018 09:19

48. kendisi zengin bir ailede doğmuş büyümüş, eşi de çok zengin bir aileden gelme. dünya adaletli bir yer değil süslüler, ama ağzında gümüş kaşıkla doğması da rachelin suçu değil. lüksle büyümüş, öyle alışmış öyle görmüş. trendyol reklamı falan evet bir derece komik ama ''düşünmeden pahalı ürünler paylaşıyor'' ithamı da komik. herkes aynı seviyede olmak zorunda değil. kendi sosyal medyasında halkı düşünerek paylaşım yapmasını beklemek komik geliyor bana. ayrıca hem trendyoldan ürün paylaşınca kimse inanmıyor ama bir yandan giydiği lüks şeyleri paylaşınca da eleştiri alıyor. ne yaparsa yapsın bir şekilde insanlar eleştirecek bir tarafını buluyor yani. kendisini bir süredir takip etmiyorum, ama takip ederken lüks yaşantısı beni hiç rahatsız etmiyordu, üstünde eğreti durmuyordu. 2 çanta için piyasadaki bütün markaların reklamını yapan influencerlardansa kendisini takip etmeyi tercih ederim.

26 aralık 2018 20:31