sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (0)

18. yeni albümü 'rammstein' dün, 17 mayıs'ta çıkmıştır. albümdeki şarkılar:

-deutschland

-radio

-zeig dich

-ausländer

-sex

-puppe

-was ich liebe

-diamant

-weit weg

-tattoo

-hallomann

ilk dinlediğimde biraz pop hissiyatı vermesi, hareketli gelmesi sebebiyle çok ısınamamıştım. ama deutschland'la gazlayıp zirvelere çıkarırken, puppe'yle de yerden yere vuran bir albüm olmuş. oldukça beğendim.

18 mayıs 21:42 18 mayıs 21:43

17. Deutschland olmuş ki ne olmuş, başa sarıp sarıp evde çıldırıyorum. Gırtlağına kuvvet herr lindemann.

31 mart 14:17

16. Kendilerine "Bu klipse, bizim ülkemizde çekilenler ne?" Demek istediğim, sonisphere festivalinde canlı izleme fırsatını teptiğim için hala kafamı duvarlara vurduğum, izleyince ne kadar özlediğimi fark ettiren grup.

Yüklenir yüklenmez ağzım açık seyrettim, seyrettikten sonra gönderme yaptığı tarihi olayları tek tek okumaktan keyif aldım, 2 gündür de "deutschland, deutschland, uber allen" diye dolanıyorum ortalıklarda.

Klipte nazileri övdüğü söyleniyor ancak sonlara doğru bir sahnede esirler silahları subaylara doğrultup tabiri caizse kafalarını patlatıyorlar. Bu sahne sebebiyle nazizme övgü konusu söz konusu değil diye düşünüyorum.

Son olarak Till'ciğim gözünden akan o bir damla yaş beni bitirdi.

31 mart 13:37

15. almanları da yaptıkları milliyetçiliği de mide bulandırıcı bulurum, ama şu adamların yazdığı sözler, çektikleri klipler gram iticilik barındırmıyor. muhtemelen başka bi grup kendi ülkesinin ismini barındıran bi şarkı yayınlasa sakil dururdu. ama nedense söz konusu rammstein olunca hiç göze batmıyor.

tek bi şarkı ve klip ile milyon dolarlara mal olabilecek reklam yaptılar.

tanım: 8 haziran'da canlı izleyeceğim müzik ve şov grubudur. heyecanlıyız.

31 mart 11:25 31 mart 11:26

14. (link: https://seyler.eksisozluk.com/rammsteinin-olay-yaratan-klibi-deutschlandin-alman-tarihine-yaptigi-gondermeler şurada) bir kardeşimiz amme hizmeti olarak klipdeki göndermeleri yorumlamış. en ufak ayrıntıların bile ince ince düşünülmesi, tarihe bu kadar hakim olunması, bunun hemen hemen her klipte/şarkıda hissettirilmesi taktire şayan bence. en leş şarkıları "pussy" de bile alman bayrağı sallamaları ile ne kadar milliyetçi oldukları apaçık görülüyor. klip gerçekten mükemmel olmuş, (link: https://www.youtube.com/user/yigittay bu) youtube kanalının sahibi, bundan önce çekilmiş kliplerin yapım aşamalarını "türkçe altyazılı" olarak vermiş. her bir klipte oyuncu gibi uğraşmış, özenmişler. hemen hemen her klipte de yalnızca kendileri var. yalnızca şarkıları ile değil kliplerle de gönderme yapıyorlar yani. şarkıya gelecek olursak, kötü değil ama sanki temalarına aykırı gibi. gerçi genel olarak ilkten beğenmediğim şarkıların sonrasında müptelası oluyorum, bakalım.

30 mart 10:41

13. Deutschland parçası ve klibi çok güzel olmuş, yeni albüm 17 mayısta geliyor. Ki doğum günüm mayısta yeni yaşıma girerken mükemmel bir hediye olacak bana. Sabahtan beri gülerek geziyorum çok özlettiler kendilerini.

Deutschland Deutschland über allen :))

29 mart 10:30

12. 10 senenin ardından kulağımızın pasını akıtan cağnım übermenschlerin grubu. Arkadaş almanlara sırf şu adamlar yüzünden hayranlık duyuyorum, ya nasıl insansınız siz. Son klibinde yine dünya’yı sömüren kim varsa sallamışlar ingiliz amerikan rus kim varsa yine sokuşturmuşlar bir şeyleri. Kendi göçmenlerine de gelecekleri olarak bakmışlar ben ayrımcılıktan ziyade alman vatandaşlığına vurgu yapıldığını düşünüyorum. Çünkü du, ich, wir, ihr (sen ben biz siz) diyerek deutschland diyor ki birleştirici olduğunu düşündürten bir vurgu. Almanyanın nefesinin genç ve aynı zamanda eski (yaşlı) olduğunu söylüyor yeni nesil göçmen ve gerçek almanların Almanya’daki varlığını anlattığı kanaatindeyim.

Dİğer şarkıları sabırsızlıkla bekliyorum, ama şunu da yazmadan geçemeyeceğim; bizim türkler Türkiye diye şarkı yapsalar yerden yere vururduk. İlber ortaylı’nın da dediği gibi almanlar milliyetçi değilmiş gibi gözükürler ama onlar da az değildir. (Gizli bkz mobilde çalışmadığı için buraya swh gelecek)

Edit: imla 

Edit 2: eksileyenler ben fero dinliyor

29 mart 02:26 29 mart 14:26

11. uzun süreli aralarından sonra bugün muhteşem bir klip yayınladılar. caps lockla çıldırıyorum yazmak istiyorum sadece.

ç ı l d ı r ı y o r u m

sadece izleyin, sanat eseri resmen.

(link: https://youtu.be/NeQM1c-XCDc)

28 mart 22:28

10. Yeni albümlerinden bugün şarkı yayınlamış grup. Fikirlerim için erkek arkadaşıma attığım mesajı direkt kopyalıyorum ahdjffj yine bir yerleri patlatıp birilerini -birbirlerini- dövüyorlar, arada da savaş görselleri -tarihi atıflar- var. Şarkıyı sevmedim, dinledikçe alışılırsa bilmem, demiştim. Yine de diğer şarkıları sabırsızlıkla bekliyorum.

28 mart 20:41

9. bu ay içinde çok fazla girdi ekledim biliyorum ama şöyle bir şey duydum. bir arkadaşımın arkadaşı da 2 sene önce konserlerine gitmiş. konserden sonra "after party" yapıyorlarmış. konser öncesi, bunların menajerleri hoş buldugu, nispeten gösterişli giyinmiş kızlara beyaz bileklik dağıtıp konser sonrası party' e gitmek isteyip istemediklerinı soruyormus . bizim arkadaş da katılmış işte. tam bir disko gibiymiş oda. mavi kırmızı ışıklar, disko topları, sınırsız içki, birkaç oyuncak (!). sadece biraz içip dans etmiş, gruplada biraz sohbet etme şansı bulmuş (flake hariç 5 i de ordaymış ).ama bazı kızları alıp arkada kendi odalarına götürdüklerini görmüş. aslında bu kadınlar için aşağılayıcı bir durum. yani onları eğlendirmek için konserden kız toplamak, kızların odaya gitmesi falan. ama duyduğumdan beri ihtimal vermesem de acaba bizi de çağırırlar mı diye düşünmeden edemiyorum :dd

25 mart 20:47 25 mart 21:19