yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  20. Kendi parfümlerini "kokain" ismi ile çıkarmış olan alman gruptur. parfümde benzin notası var, adamların sahne şovlarını vs. düşününce çok uygun olmuş bence. unisex olan bu parfümün diğer notalar deri, paçuli, meyveler, iris ve odunsu notalar. 50 ml edt fiyatı da 19.99 euro olacakmış. karşılaşırsam kesinlikle deneyeceğim.

  (link: https://www.fragrantica.com/perfume/Rammstein/Kokain-55317.html fragrantica)

  29 mayıs 17:51

  19. kendi adını verdikleri son albümü rammstein'ı gerçekten çok sevdim. bir iki şarkısı bana hitap etmese de genel olarak deutschland, puppe, was ich liebe, diamant, weit weg şarkılarını günlerdir tekrar tekrar dinlemekteyim.

  endüstriyel metal türünde yaptıkları şarkılarını her zaman başarılı bulduğum grup. keşke onlara eşlik edecek kadar almancam olsaydı ama arada bir iki kelime kapıp eşlik ediyorum. şarkılarındaki o özgür ve sisteme karşı gelme ruhunu çok derinden hissettirebiliyorlar.

  klipleride her yönden etkileyici.

  bana hala amerika, mutter, sonne, wo bist du gibi eski şarkılarını tekrar tekrar dinlettirebilen efsane grup.

  29 mayıs 12:35

  18. 10 yıl aranın ardından yine nefis bir albümle geri dönen endüstriyel metal grubu. Deutschland klibi de diğer klipleri gibi muhteşem göndermelere sahip film tadında bir şaheser olmuş. yine müziğin ritmini duyar duymaz kalp atışım hızlandı ve beklettiler ama değdi diye düşündüm. till lindemann’ın öyle büyüleyici bir ses tonu var ki çoğunluk tarafından kaba diye bilinen almanca’yı bile Aşırı çekici bir dil haline getiriyor. o güçlü ses bazen o kadar naif oluyor ki (örneğin mutter, ohne dich) lindemann kendisine bir kez daha hayran bırakıyor. grup adı da almanya’nın ramstein kasabasından geliyor. ramstein’deki uçak kazasının ardından grup bu kazayı anlatan bir şarkı yazıyor ve insanlar bu şarkıyı o kadar beğeniyor ki üyeler bir m harfi daha ekleyerek isimlerini rammstein yapıyor. en başından beri duyarlı ve eleştirel bir grup oldukları kliplerinden ve şarkı sözlerinden anlaşılıyor zaten. alman milliyetçiliğini çoğu kliplerinde gösterseler bile yeri geldiğinde almanya’yı eleştirmekten de kaçınmıyorlar. Kısacası eleştirel, aykırı, özgün ve etkileyici bir gruptur rammstein. sanırım kaç yaşına gelirsem geleyim dinleyip yine etkileneceğim.

  26 mayıs 01:16

  17. yeni albümü deutschland'a tarzının biraz dışında olan elektronik ögeler ekleyerek oldukça başarılı bir işe imza atmış  olan endüstriyel metal türünün en başarılı temsilcilerinden olan gruptur.

  benim albümde en sevdiğim şarkılar sırasıyla: was ich liebe, deutschland, ausländer, weit weg ve puppe.

  25 mayıs 23:24

  16. Son albüm b*k gibi olmuş. Ben yine eskileri dinliyorum. Hatta reise, reise albümlerini açtım baştan sona dinleyeceğim şimdi.

  Edit. Grup adını taşıyan albümden çok daha iyisini beklerdim. Reise, reise albümlerine aşığım, üstüne liebe ist für alle da gibi çok iyi başka albüm geldi. Olmuş mu bu dımtıs, dımtıs disko sound?

  Edit 2. Kafam iyi yazamıyorum, sorry ahdhffj

  25 mayıs 19:51 25 mayıs 20:03

  15. Deutschland olmuş ki ne olmuş, başa sarıp sarıp evde çıldırıyorum. Gırtlağına kuvvet herr lindemann.

  31 mart 14:17

  14. Kendilerine "Bu klipse, bizim ülkemizde çekilenler ne?" Demek istediğim, sonisphere festivalinde canlı izleme fırsatını teptiğim için hala kafamı duvarlara vurduğum, izleyince ne kadar özlediğimi fark ettiren grup.

  Yüklenir yüklenmez ağzım açık seyrettim, seyrettikten sonra gönderme yaptığı tarihi olayları tek tek okumaktan keyif aldım, 2 gündür de "deutschland, deutschland, uber allen" diye dolanıyorum ortalıklarda.

  Klipte nazileri övdüğü söyleniyor ancak sonlara doğru bir sahnede esirler silahları subaylara doğrultup tabiri caizse kafalarını patlatıyorlar. Bu sahne sebebiyle nazizme övgü konusu söz konusu değil diye düşünüyorum.

  Son olarak Till'ciğim gözünden akan o bir damla yaş beni bitirdi.

  31 mart 13:37

  13. (link: https://seyler.eksisozluk.com/rammsteinin-olay-yaratan-klibi-deutschlandin-alman-tarihine-yaptigi-gondermeler şurada) bir kardeşimiz amme hizmeti olarak klipdeki göndermeleri yorumlamış. en ufak ayrıntıların bile ince ince düşünülmesi, tarihe bu kadar hakim olunması, bunun hemen hemen her klipte/şarkıda hissettirilmesi taktire şayan bence. en leş şarkıları "pussy" de bile alman bayrağı sallamaları ile ne kadar milliyetçi oldukları apaçık görülüyor. klip gerçekten mükemmel olmuş, (link: https://www.youtube.com/user/yigittay bu) youtube kanalının sahibi, bundan önce çekilmiş kliplerin yapım aşamalarını "türkçe altyazılı" olarak vermiş. her bir klipte oyuncu gibi uğraşmış, özenmişler. hemen hemen her klipte de yalnızca kendileri var. yalnızca şarkıları ile değil kliplerle de gönderme yapıyorlar yani. şarkıya gelecek olursak, kötü değil ama sanki temalarına aykırı gibi. gerçi genel olarak ilkten beğenmediğim şarkıların sonrasında müptelası oluyorum, bakalım.

  30 mart 10:41

  12. Deutschland parçası ve klibi çok güzel olmuş, yeni albüm 17 mayısta geliyor. Ki doğum günüm mayısta yeni yaşıma girerken mükemmel bir hediye olacak bana. Sabahtan beri gülerek geziyorum çok özlettiler kendilerini.

  Deutschland Deutschland über allen :))

  29 mart 10:30

  11. 10 senenin ardından kulağımızın pasını akıtan cağnım übermenschlerin grubu. Arkadaş almanlara sırf şu adamlar yüzünden hayranlık duyuyorum, ya nasıl insansınız siz. Son klibinde yine dünya’yı sömüren kim varsa sallamışlar ingiliz amerikan rus kim varsa yine sokuşturmuşlar bir şeyleri. Kendi göçmenlerine de gelecekleri olarak bakmışlar ben ayrımcılıktan ziyade alman vatandaşlığına vurgu yapıldığını düşünüyorum. Çünkü du, ich, wir, ihr (sen ben biz siz) diyerek deutschland diyor ki birleştirici olduğunu düşündürten bir vurgu. Almanyanın nefesinin genç ve aynı zamanda eski (yaşlı) olduğunu söylüyor yeni nesil göçmen ve gerçek almanların Almanya’daki varlığını anlattığı kanaatindeyim.

  Dİğer şarkıları sabırsızlıkla bekliyorum, ama şunu da yazmadan geçemeyeceğim; bizim türkler Türkiye diye şarkı yapsalar yerden yere vururduk. İlber ortaylı’nın da dediği gibi almanlar milliyetçi değilmiş gibi gözükürler ama onlar da az değildir. (Gizli bkz mobilde çalışmadığı için buraya swh gelecek)

  Edit: imla 

  Edit 2: eksileyenler ben fero dinliyor

  29 mart 02:26 29 mart 14:26