sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (251)
 • oylar (45)
 • medya (4)
5

251. En sevdiğim fondöten fırçam. Ne bir fırça izi bırakıyor ne bir şey, bundan önce ten makyajı yapamıyormuşum dedirtti bana. İlk aldığımda fiyatı pahalı geldiği için değecek mi acaba bir fırçaya bu para diye şüphelerim vardı ama şu an çok memnunum. Fondöten ve kapatıcımı bu fırçayla uyguluyorum sadece ve hiç alışık olmadığım pürüzsüz bir görüntü elde edebiliyorum, sünger kullanmayı bile bıraktım. Ben allık vs başka ürünlerimde kullanmadım ama yapısı onları sürmeye de müsait yorumlardan anladığım kadarıyla. Ten makyajı için fırça arayışında olan varsa kesinlikle tavsiye ederim. 

11 ocak 00:40

5

250. Tek rt fırçam. Ben alalı çok oluyor indirimli fiyatı nispeten uygundu. Herkes gibi ben de çok seviyorum fondöteni yayması fırça izi bırakmaması vs çok başarılı. Kaç kez yıkadım taş çatlasın bir kıl belki düşmüştür en fazla. Uygun alternatifi for your beauty tombul fırçası olabilir duyduğuma göre o da çok başarılıymış.

3 ocak 00:18

4

249. Çok fonksiyonel bir fırça. Fondöten, kapatıcı, krem allık, highlighter gibi birden fazla ürünü uygulamada başarılı. 3 yıldır kullanıyorum ve bu süreç boyunca hiç kıl dökmedi. Kapatıcılığı fazla makyajlarımda bu fırçayı kullanıyorum. Fondöteni yüzüne yedirirken fırça izi bırakmıyor. Çok memnunum.

2 ocak 15:27

5

248. Bir buçuk, iki sene önce aldığım, fondötenin yoğun durmasını istediğim zamanlarda kullandığım, yüzümde çizgi çizgi iz bırakmadan sürmemi sağlayan, fondöteni içine hapsetmeyen, tek bir tüy tanesi bile dökmeyen, kuruması uzun sürmeyen, kuruyunca şeklini kaybetmeyen, iyiki almışım dediğim(gizlinot: diğer bütün real techniques fırçalarımda olduğu gibi) fırça.

2 ocak 10:12

247. Gratis indiriminden gratis kart puanlarımı da kullanarak 35 tl ye aldım. Bugün ilk defa kullandım ve bana sen daha önce nerelerdeydin dedirtti. Bugün loreal true match fondöten ve face and body karışımıyla cildime uyguladım. Bundan önce sünger kullanıyordum ve bu fırçayla kullanınca okadar fark gördüm ki.Birincisi kapatıcılığı çok arttı , pürüssüz bir bitiş sağladı. Bakalım diğer fondötenlerimle nasıl duracak merak içindeyim

1 ocak 21:18

246. Deneyimlediğim kadarıyla gayet dayanıklı bir fırça. Ama keskin detaylar için kesinlikle kendisi yerine, daha uçlara doğru incelen sert fırçayı kullanmanız gerekiyor.

19 ekim 2018 19:51 29 kasım 2018 22:49

245. benim de yaklaşık 3 sene kullandığım canım fondöten fırçam. geçenlerde ansızın tüm kıllarını dökerek kendini imha etti ama bence iyi dayandı. aynısını almak için bakındığımda mini versiyonunu gördüm, bugün de indirimdeyken aldım ufak olanından fakat sanki farklılar. küçük olanı daha sentetik, daha parlak, daha pofuduk gibi, oysa eski expert face daha sık kıllara sahipti sanki, ya da bana öyle geliyor bilemedim. ikisini karşılaştırma fırsatı olan süslü kardeşlerim meşaz atar da bilgilendirirse çok sevineceğim.

zamanın ötesinden gelen edit: orijinal boyunu da edinip mukayese etme fırsatı buldum. maalesef ki yapısı değişmiş. şu anda piyasada bulunanlar tıpkı mini boyda olduğu gibi eskisine nazaran daha pofuduk, daha yumuşak kıllara sahip. Performans bakımından kötü mü? değil. ancak eski versiyonunu tercih ederdim şahsen. yeni haliyle öteki markalardaki yumuşak kıllı fondöten fırçalarını andırıyor. kendisini benzersiz kılan eski versiyonundaki nispeten daha yoğun/ kalın kıl yapısıydı bence.

19 ekim 2018 17:23 2 ocak 15:06

244. Ben bunun seyahat boyu olanını almıştım küçük ve tatlış olduğu için ilk fırçam olduğundan karşılaştırma yapamayacağım ama her şeye kullanılabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Fondoten, allık vs vs.

Kısaca makyaja yeni başlayanlar ya da ilk fırçasını alacaklar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. 

13 ekim 2018 13:26

5

243. Emektar canım fırçam. 3 senedir benle gitmediği yer girmediği çanta kalmadı. İlk aldığım günden hiçbir farkı yok. sürekli farklı şekillerde yıkasam da kılları dökülmedi ve sağlam. Ben bb krem uygulamak için kullanıyorum ancak yolda makyaj için yanıma az fırça almam gerekirse allık, kontür, highlighter uygulamaya kadar kullanım alanını genişletebiliyorum.

6 ağustos 2018 10:54

242. gayet beğendiğim bir fırça. çizgilenme yaptığını düşünmüyorum çünkü pek çok fondöten ile denedim ve yalnızca birinde çizgi oluşumu yaptı. diğer fondötenlerden mükemmele yakın bir sonuç aldım. indirimsiz fiyatını hak ediyor. indirimli fiyatı ise tam kapmalık.

29 temmuz 2018 19:26 30 temmuz 2018 18:40