girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

27. bir girdim mi en az bir saat kanalından çıkamıyorum. çıktığımda da kurt gibi oluyorum. pratik farklı yemekler paylaşan refikanın kanalı diyeyim. kendisi de inanılmaz pozitif. enerjisi geçiyor resmen. arkadaşım olmasını isterdim. koluna sarılıp hadi be refika şundan yap diye darlardım. ama kendi tembelliğimden hiçbir şey yapmıyorum. magnoliasını denedim güzeldi.

16 nisan 16:28

26. harika bir youtube kanalı. özellikle makyaj bloggerlarından aşırı derecede sıkıldığım şu günlerde , yatak istirahati de mecbur, ilaç gibi. fast-food'dan yöresel yemeklere çok geniş bir skalası var. tarzı çok sempatik. yapılabilecek en pratik biçimlerde anlatıyor , malzeme seçimi de zorlayıcı değil. esnaf ile olan ilişkisine de bayıldım ayrıca :) hepsini denemek için sabırsızlanıyorum.

16 nisan 14:44

25. Bu kanalı ve refika hanımı çok seviyorum gerçekten. Yemeğin anatomisini falan da anlatıyor o videoları da çok hoş. sevdiği işi yaptığı çok belli ve o pozitif enerji videodan bile geçiyor. Ama son zamanlarda takıldığım bir durum var. Sanki reklam alıyor ama reklam olduğunu belirtmiyor gibi geliyor bana ve rahatsız oluyorum. Örneğin challange videolarında asla aldığı yeri söylemiyordu. Bip falan oluyordu hatta. KFC videosunu da çıtır tavuk şeklinde yapabilirdi. Ama bayağı açık KFC yazıyordu kargo görevlisini vs gösterdiler hep. Açıklama kısmında da yoktu bir bilgi. Rahatsız oldum açıkçası. çok çok paralar kazansın tabi. İşini hakkıyla yapıyor. Ama belirtse daha iyi olur bence.

16 nisan 12:17


24. Sırf tarif bakmak için değil, çok güzel bilgilerin de öğrenileceği bir kanal olmuş. Şunu şöyle yapın geçin demek yerine, detaylıca anlatıyor. Mesela evde yoğurt yapımı videosunda yararlı bakteriler ile ilgili "geçmişte böyle inanışlar varmış" tadında bilgiler verdi. Süzme yoğurdun neden yoğurt mayalamak için kullanılamayacağını falan açıkladı. Ben bilginin her türlüsüne çok değer veriyorum ve böyle şeyler duyup, görmek çok hoşuma gidiyor. Öğretme işini bence çok kaliteli yapıyor. Ve bunları yaparken çok samimi görünüyor.

Hiçbir şeyi ziyan etmemesi ise ayrı bir hoş nokta. Ev yapımı pekmez videosunda, üzüm posalarının nasıl değerlendirileceğini anlattı. Hiçbir şekilde değerlendiremiyorsanız bir toprağa ekin dedi. Bunlar ince ve güzel detaylar. Ne olursa olsun, öylece yapıp geçmiyor. En basit bir yemek videosunda bile hayata dair değişik, güzel bilgiler var. Seviyoruz merkez.

15 nisan 23:56 16 nisan 08:15

23. (link: https://youtu.be/FhTuVqkhnTs Kfc tavuğu meydan okuması)nı biraz önce yapıp yedim. Hemen sizlere tavsiye etmeye geldim. Öncelikle dışardan almaya göre gerçekten çok ucuza geliyo. İki paket pirzola bi paket de göğüs eti kullandım ben. Refika'nın İstasyon dediği yumurta, gevrek, un tabaklarını ben buzdolabı poşetiyle yaptım. O yüzden bulaşığı az oldu tavsiye ederim. Bir de gevreği refika gibi elimle parçalamadım. Robotta biraz ufaladım daha güzel oldu. Yumurtaya da krema yerine süt ekledim. Tadına gelicek olursak benim toz biberim tatlıydı ve içine acı bi baharat atmadım. Sonradan pişman oldum, acı tat gerçekten yakışırmış siz katın. Bi de ben sarımsak tozu da eklemedim evde yoktu. Eklenirse güzel olucağını düşüyorum. Tavuk bunlara rağmen lezzetliydi. İçi kuru değildi kesinlikle ıslaklık vardı hafif. Ailecek sevdik biz. Bi sonrakini ne zaman yapıcaksın diye sordular hatta.

15 nisan 21:20

22. Ev yapımı sosis tarifini denedim , onayladım. Dışarda ya da hazır tüketmekten çok daha iyi ayrıca kolay ve lezzetli 

20 şubat 21:50

21. geçen sene okulun gastronomi kulübünde aktiftim, mutfak zirvesi adında bi etkinliğimiz olmuştu refika birgül de çağırılmıştı konuşmacı olarak.

inanılmaz şirin bir kadın, çok sıcak kanlı. açıkçası tariflerini de beğeniyorum bazen çok uzatsa da güzel püf noktalar veriyor. abonenim refika ablammmmm

26 ocak 16:45


20. yemek yapmayı ve yemeyi seven biri olarak zevkle takip ettiğim youtube kanalı.

refikanin da aynı iştahla yaptığı yemekleri izlemek keyifli.. hatta ondan öğrendiğim çok güzel püf noktalar da mevcut.. eğer görmeseydim haydariyi sadece süzme yoğurdu al içine nane kat olarak bilirdim. hakkaten güzel ipuçları veriyor. (link: https://www.youtube.com/watch?v=lMcx3bFYfAc Haydari Tarifi)

ha bi de Yoğurtlu Karnabahar Kavurma tarifine bayılıyorum. yalancı mantı etkisi yaratıyor hem de o kalorileri almadan (link: https://www.youtube.com/watch?v=7xoxJwY0-MM Yoğurtlu Karnabahar Kavurma)

26 ocak 15:48 26 ocak 15:53

19. bence tarz olarak iticilikle sempatiklik arasında gidip geliyor ama tariflerini çok beğeniyorum. bir kaçını denedim, enfes oldular. tarifleri dışında (link: http://www.refikadan.com/ refika'dan) sitesinde inanılmaz minnoş ürünler satılıyor. ben 6'lı emaye meze setinden aldım, hem kahvaltıda hem yemeklerde çok mutlu ve şık bir görüntü oluşturuyor

26 ocak 13:08

18. youtubeda abone olduğum tek kanal! tarifleri, anlatış şekli, o ses tonu. bayılıyorum refika'ya yaa resmen ekrandan girip mutfakta kendisine yardım etmek, bir yandan da sohbet etmek istiyorum. bir insanın kalbi yüzüne ve işine bu kadar yansır. yaptığı reklamlar bile batmıyor.

umarım bir gün yüz yüze tanışabilirim kendisiyle. <3 (gizlinot: sonsuz kalp)

25 ocak 23:42