girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

31. Kendisini ekranlardan tanıyorum bir çok kişi gibi ben de. Acayip samimi, sevgi dolu, saygılı ve alçak gönüllü biri olduğu bana geçen his. İşine aşkla bağlı. Ailecek seviyoruz seni refika.

15 temmuz 13:18

30. İzlemekten oldukça keyif aldığım yemek kanalı. Oldukça güzel. Hamburger köftesini de denedim çok lezzetli. Refika'da insanı mutlu eden bir şey var. Sevgilerle.

15 temmuz 13:11

29. Bugün tavuk dünyası (link: https://youtu.be/ziNphtftrfs Kekiklim)tarifini denedim. Evde oldukça olumlu dönütler aldım. Tavuk, kremasız da oldukça lezzetli oldu. Masrafı da dışardaki hesap masrafının yarısı bile değil. Bir paket tavuk göğsüyle tüm aile doydu da biraz tavuk parçaları bile kaldı. refikacım seviliyosun.

15 temmuz 00:27


28. izlemesi bende bağımlılık yaratan ve en sevdiğim yemek kanalının sahibi tatlı kadın. tariflerini çok seviyorum ve uyguluyorum. zaten mutfağa dair her şeyi çok sevdiğini enerjisinden anlayabiliyorsunuz. o kadar samimi geliyor ki bir gün kuzguncuk'a gidip kapısını çalsak, bir tabak da bizim önümüze koyar gibi.

öğrencileri düşündüğü ucuz ama doyurucu tarifleriyle, büyük marketler yerine yerli üreticileri, fırınları, mahalle kasaplarını desteklemesiyle, ramazan'da mahallesine kazanlarla yemek yapmasıyla bana insanını gerçekten seven biri olduğunu düşündürüyor.

30 haziran 11:24 30 haziran 11:26

27. refika gerçekten tam içimizden biri gibi, sanki böyle bi akrabamın büyük kızıymış gibi. samimiyetini çok sevdiğimden ötürü kanalını severek takip ediyorum. 5 dakikalık pratik yemekler serisinde gerçekten güzel sebzeli tarifler var bazılarını denedim tam üşengeç işi mükemmel tarifler.  geçenlerde sanırım ilk defa trendyol’a refikanın ürünleri gelmişti, baharatlıklarından çok istiyordum ama hemen tükenmiş. bıçaklar da çok kaliteli, alınası.

9 mayıs 00:57

26. Yemek yapmayı ve yemeyi çok seven biri olarak son 1 senedir tek izlediğim youtube kanalı. Denediğim tariflerine magnoliası hariç (gizlinot: daha güzel bir tarifim var çünkü heheh) bayıldım. İzlerken de yanaklarını mıncırmak geliyor içimden benden yaşça büyük olmasına rağmen öyle tatlı birisi. Ayrıca ekmek teknesi Burak'ı da izlemeyi çok seviyorum ama onun tariflerini henüz denemedim.

Son olarak da ne zamandır aklımda olan, güzel bir tarif araştırmayı düşündüğüm şekersiz reçel tarifi paylaşmış. Ailemin evine gider gitmez deneyeceğim. umarım bu da önceki tarifleri kadar güzel olur.

edit: yerli üreticiyi desteklemesi ile gönlümü iyiden iyiye fethetti refika. bunu eklemesem olmazdı. bu devirde böyle insanlar bulmak zor, özellikle sosyal mecralarda.

9 mayıs 00:42 9 mayıs 00:46

25. bir girdim mi en az bir saat kanalından çıkamıyorum. çıktığımda da kurt gibi oluyorum. pratik farklı yemekler paylaşan refikanın kanalı diyeyim. kendisi de inanılmaz pozitif. enerjisi geçiyor resmen. arkadaşım olmasını isterdim. koluna sarılıp hadi be refika şundan yap diye darlardım. ama kendi tembelliğimden hiçbir şey yapmıyorum. magnoliasını denedim güzeldi.

16 nisan 16:28


24. harika bir youtube kanalı. özellikle makyaj bloggerlarından aşırı derecede sıkıldığım şu günlerde , yatak istirahati de mecbur, ilaç gibi. fast-food'dan yöresel yemeklere çok geniş bir skalası var. tarzı çok sempatik. yapılabilecek en pratik biçimlerde anlatıyor , malzeme seçimi de zorlayıcı değil. esnaf ile olan ilişkisine de bayıldım ayrıca :) hepsini denemek için sabırsızlanıyorum.

16 nisan 14:44

23. Sırf tarif bakmak için değil, çok güzel bilgilerin de öğrenileceği bir kanal olmuş. Şunu şöyle yapın geçin demek yerine, detaylıca anlatıyor. Mesela evde yoğurt yapımı videosunda yararlı bakteriler ile ilgili "geçmişte böyle inanışlar varmış" tadında bilgiler verdi. Süzme yoğurdun neden yoğurt mayalamak için kullanılamayacağını falan açıkladı. Ben bilginin her türlüsüne çok değer veriyorum ve böyle şeyler duyup, görmek çok hoşuma gidiyor. Öğretme işini bence çok kaliteli yapıyor. Ve bunları yaparken çok samimi görünüyor.

Hiçbir şeyi ziyan etmemesi ise ayrı bir hoş nokta. Ev yapımı pekmez videosunda, üzüm posalarının nasıl değerlendirileceğini anlattı. Hiçbir şekilde değerlendiremiyorsanız bir toprağa ekin dedi. Bunlar ince ve güzel detaylar. Ne olursa olsun, öylece yapıp geçmiyor. En basit bir yemek videosunda bile hayata dair değişik, güzel bilgiler var. Seviyoruz merkez.

15 nisan 23:56 16 nisan 08:15

22. (link: https://youtu.be/FhTuVqkhnTs Kfc tavuğu meydan okuması)nı biraz önce yapıp yedim. Hemen sizlere tavsiye etmeye geldim. Öncelikle dışardan almaya göre gerçekten çok ucuza geliyo. İki paket pirzola bi paket de göğüs eti kullandım ben. Refika'nın İstasyon dediği yumurta, gevrek, un tabaklarını ben buzdolabı poşetiyle yaptım. O yüzden bulaşığı az oldu tavsiye ederim. Bir de gevreği refika gibi elimle parçalamadım. Robotta biraz ufaladım daha güzel oldu. Yumurtaya da krema yerine süt ekledim. Tadına gelicek olursak benim toz biberim tatlıydı ve içine acı bi baharat atmadım. Sonradan pişman oldum, acı tat gerçekten yakışırmış siz katın. Bi de ben sarımsak tozu da eklemedim evde yoktu. Eklenirse güzel olucağını düşüyorum. Tavuk bunlara rağmen lezzetliydi. İçi kuru değildi kesinlikle ıslaklık vardı hafif. Ailecek sevdik biz. Bi sonrakini ne zaman yapıcaksın diye sordular hatta.

15 nisan 21:20