yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  23. Her dönemde yaşamaktan artık bıktığım durumdur. Şu an gecenin bir yarısı ishal ağrısıyla uyandım reglimin 1. Günü aynı zamanda. Hayret sen kardeş geç kaldın ya daha sabahtan başlaman lazımdı. Sabaha kadar tuvalet ziyaretlerinde bulunacağım belli.

  25 ocak 00:08

  22. Şu sıralar özellikle beni ciddi anlamda korkutan durum haline geldi. Regli olmama 1-2 gün var, ishal benim açımdan çok normal esasında. Çoğu zaman regli dönemiyle gelen bu durumda kapıyı kapatıp arkama bile bakmadan ilerlediğim zamanlar vardı. Şimdi bu korona durumu ortaya çıktı, semptomlarında ishalin olabileceği söylendi, beni aldı bi korku. Tüm samimiyetimle söylüyorum artık psikolojim bozuldu. Kendi kendime kızım yarın regli olacaksın, hep başına geliyo bu durum bi sus diyorum. Sonra içimdeki sesten bi atak daha ateşin de var galiba, hmm terliyor musun soğuk soğuk sen? boğazın da gıcık yaptı hee falan şeklinde. Kendimi telkin etmekte oldukça zorlanıyorum. Normal düzenli hayatımda da zaten takıntılı bi insandım, şimdi kontrolümden tamamen çıktı. İshal bahanesiyle de sizinle dertleşmiş oldum valla :)

  20 nisan 2020 20:18

  21. her regl dönemimde bana da olan ve nedenini çok merak ettiğim durumdur. yumurtlayan rahim, attığımız şey yumurta. organ farklı, yol farklı, çıkış yeri farklı. sn kalın bağırsak, acaba size ne oluyor? 

  3 kasım 2019 18:43


  20. reglin ilk gününü evde yalnız geçirmeyi istetir. bende bir de aşırı gaz oluyor. hepsi de afedersiniz leş gibi kokulu. vücudum yumurtayı atmaya mı hazırlanıyor yoksa içeride kimyasal silah üreterek dünyayı yok etmeye mi hazırlanıyor, belli değil.

  bununla ilgili en talihsiz anım 2012 (gbkz: megadeth) konseridir. erkek arkadaşımla ankara'dan istanbul'a bu konser için gitmiştik. tam konser günü sabah başladı reglim. önden yer kapmak için de konserden bilmem kaç saat önce gitmişiz alanın kapısında bekliyoruz. regl sancısı ağrı kesiciyle geçiyor da, o gaz sancısını geçirmenin tek yolu düzenli olarak gaz yapmak ve sık sık boşaltım yapmak. çok kokuyor diye asla gaz çıkartamıyorum. kendimi kasıyorum deli gibi. kastıkça daha çok gaz birikiyor, daha çok tuvaletim geliyor. offff, tüm sıra boyunca soğuk soğuk ecel terleri döktüm. o ishal öyle bastırıyor ki altıma kaçırdım kaçıracağım. hem millete rezillik hem sevgilime büyük rezillik. utancımdan bir daha insan içine çıkamam. bu olaydan sonra ülkeden kaçıp meksika'ya yerleşme planları yapıyordum ki kapılar açıldı, ben koşa koşa tuvalete gittim. bir daha da regl olduğum günler tuvaletsiz adım atmamaya yemin ettim. o sancı, o korku, o baskı... gerçekten anlatılmaz yaşanır.

  regl yeterince üzüyor zaten, bir de ishal neden tanrım? nedeeeeeeen???

  3 kasım 2019 18:31

  19. Normal zamanlarda kabızlık yaşamıyorum ama regl dönemlerimde ishal oluyorum. Aslında bu durumdan memnunsuz değilim çünkü vücudumdaki bütün şişliği alıyor ve regl döneminin getirdiği karın ağrıma da iyi geliyor. Özellikle ilk günümde dışarıdaysam benim için biraz sıkıntı oluyor ama evdeysem ya da tuvalet konusunda rahat edebileceğim bir yerdeysem daha iyi oluyor.

  3 kasım 2019 13:56

  18. aşırı ağrı da ekleniyorsa (gbkz: endometriozis) belirtisi olabilir. kontrol ettirmekte fayda vardır.

  3 kasım 2019 12:49

  17. Normalde daima kabızlık yaşarken regl ile beraber normal insanlar gibi tuvalete çıkmama sebep olan ve keşke hep böyle olsa dediğim durum.

  Regl dönemlerimi genellikle ağrısız ve kabızlıktan kurtularak geçiririm. Ama hafif ağrılı olduğunda tuvalete daha da fazla çıktığımı fark ettim.

  2 kasım 2019 23:20


  16. Evrim ağacı çok güzel açıklamasını yapmış.

  "Konumuz dişilerde görülen adet ve bu dönemde daha fazla görülen, bilimsel adıyla dışkılama, nazik adıyla "kaka yapma" olgusu. Bunu herkes deneyimlemeyebilir; ancak ortalamaya vurduğumuzda, adet dönemindeki dişilerin daha fazla dışkılama ihtiyacı duydukları tespit edilmiştir. Bunun sebebi ise prostaglandin isimli yağ (lipit) yapılı kimyasallardır." (link: https://evrimagaci.org/adet-goren-kadinlar-regl-donemlerinde-neden-daha-cok-kaka-diski-yapma-ihtiyaci-duyar-1420/amp Kaynak)

  2 kasım 2019 22:20

  15. İyi ki oluyor dediğim durumdur. O tatlıların hesabını nasıl verirdik yoksa.

  2 kasım 2019 22:19

  14. İyiki bu başlık açılmış. Bu durumu yaşayan tek insan benim sanıyordum demek yaygın görülen bir şey. Karın ağrımın sebebi de regl öncesi başlayan kabızlık oluyor. Sonra ishale dönünce ağrım geçiyor. Bu platformu seviyorum sırf ben mi acaibim diye düşünürken çoğu kadının ortak noktasının olmasını görmek rahatlatıyor beni

  2 kasım 2019 22:10 3 kasım 2019 05:49