girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (0)

39. suratımda hiç yokmuş gibi yepyeni milyon tane sivilce çıkar, saçlarım asla şekil almaz, karnım şişer, yüzüm yağlanır. böyle hissetmemek benim için şu koşullarda imkansız zaten. bir de üstüne agresiflik binince tadından yenmiyor regl.

17 mayıs 21:17

38. cildimdeki her bir por katran kusuyormuş gibi görünüyor. abartmayı da hiç sevmem bilirsiniz

17 mayıs 01:24

37. Şu an ben. En önemli sebeplerinden biri normalde sivilcesiz olan yüzümde sivilceler pörtletmesi olsa da psikolojik geçişlerin de bunda önemli bir payı var. Reglimin ilk 2 günü yataktan dünyadaki her şeyi çirkin bularak kalkıyorum zaten :(

17 mayıs 00:25


36. vallahi perişan hissetmekten çirkin hissetmeye fırsat bulamıyorum ki. yumurtalıklarım dağlanıyor gibi bir acı çektiğimden gül cemalim aklıma bile gelmiyor. muhtemelen dilber halanın osmana aslıyı kötülerken dediği gibi sıfatsız oluyorum.

17 mayıs 00:09

35. genelde korkunç ağrılar çekip hastanelik olduğum için baya hastanede yatmakta olan suratı sapsarı hasta görünümünde oluyorum. gözaltlarım mor falan. gören halime acıyor. çirkinden ziyade baya acınası oluyorum yani.

16 mayıs 18:18

34. ben regl döneminde olduğum için değil, regl döneminde ağrıdan tüm gün evde yatmak zorunda kaldığımda kendimi çirkin hissediyorum. yoksa güzelce hazırlanıp çıktığımda aksine, her zamankinden daha iyi hissediyorum. aynısı regl öncesinde geçerli değil tabii. pms'de dünyanın en çirkin insanı benim. (gizlinot: :()

16 mayıs 11:03

33. Yani şişkinlik falan varsa, göbek pörtleyebilir. Kıyafet falan yakışmaz, ondan kaynaklı ufak çaplı bir krize girebilirim. Ama bunun dışında psikolojik olarak bir aşağı çekilme durumum olmaz.

Benim kendimi çirkin hissettiğim başka anlarım vardır. Mesela tatildir birkaç gün, sen de evden çıkmamışsındır. Saç ev topuzu, dizi çıkmış eşofman altı, depresyon hırkası modundasındır. Böyle tıka basa yiyip yiyip oturuyorsun, bir şey yaptığın da yok. Daha önce izlediğin favori film/dizileri atlayarak izliyorsun. Bir kitap alıyorsun eline, konsantre olamadan kapatıp yine bir şey yapmamaya karar veriyorsun. Çıkıp yürüsem diyorsun ona da üşeniyorsun. Çünkü kim dizi çıkmış eşofmanı çıkarıp da adam gibi giyinip çıkacak? İşte böyle zamanlarda kendimi şişmiş, çökmüş ve işe yaramayan bir uyuz gibi hissediyorum. Çok çirkin hissediyorum. Size de oluyor mu? Yoksa yalnız mıyım?

16 mayıs 08:22 16 mayıs 08:28


32. O göbek o şişkinlik varken insan kendini nasıl güzel hisseder ki. Suratımı basan sivilcelerden bahsetmiyorum bile. Ama gariptir ki o dönemde erkeklere daha çekici göründüğümüze dair bir araştırma okumuştum.

15 mayıs 22:41

31. Regl dönemi ve pmste Saçım ve cildim adeta yağ kustuğu için böyle hissediyorum. Hazırlanırken Saçımı beğenmem 3 kere değiştiririm, uğraştıkça daha da yağlanır. Yanaklarımda ve burnumun kenarında devasa sivilceler çıkar onları kapatmaya çalıştım vs derken heves de kalmıyor. Amaaan deyip salıyorum en son çünkü ne yaparsam gözüme güzel görünmüyor.

15 mayıs 21:00

30. şişkinlik yaşadığım için zaten fazlasıyla olan göbeğim gözüme daha da bir büyük görünüyor, aynada çıplakken kendime bakınca falan çok kötü hissediyorum. tek hoşuma giden şey regl dönemimde küçük memelerimin biraz da olsa büyümesi :(

15 mayıs 20:24