girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (320)
  • medya (0)

320. Ben de spor ve regl ile bağlantılı bir girdi gireyim. Bilimsel değildir sadece benim tecrübelerimi içerir.

-Normalde spor yapmıyorsanız ve spora başladıysanız ya da sporun şiddetini arttırdıysanız regl gecikmesi yahut az kan gelme durumu olabiliyor. Profesyonel olarak yapıyorsanız zaten regl kesilmeleri görülebiliyor.

-sudayken kan gelmiyor fakat çıktıktan sonra hemen gelebilir. Profesyonel yüzücüler o zaman 1 hafta suya girmezlerdi öyle bir şeyde söz konusu olamayacağından suda gelmiyor, hatta ben reglimin 2. günü yüzme sınavıma girdim, içiniz rahat olsun. Hijyen konusunda yorum yapmayayım o kişinin kendisine bağlı giren de var girmeyen de.

-regl ağrım olduğunda özellikle ergenliğimde spor regl ağrısını geçiriyor. Tabi benimki hastaneye kaldırılacak kadar şiddetli olmadığı için de ağrı kesiliyordu. Fakat yine de bir deneyebilirsiniz ısınıp hafif egzersiz yapabilirsiniz.

15 eylül 17:32

319. 3 ay regl olup birsonraki reglm 15-20 gün kadar geciktiğini fark ettim. Kısır döngü içinde yuvarlanıp gidiyorum çok sinir bozucu dkşfkeşd

15 eylül 17:09

318. polikistik over sendromum olduğundan 2-3 ayda bir oluyorum ben genelde. bu nedenle hayatımda hiç düzenli bir reglim olmadı. 

15 eylül 01:47


317. geçen aylar da tam 57 günlük gecikme ile beni şoka uğratmış durumdur. düzensizlik ilk regl olmaya başladığım zamanlar da vardı ama son 1-2 yıldır hiç şaşmazdı. bu gecikme beni perişan etti. karnım şişti, hormonlarım dengesizleşti, sürekli bir agresiflik hali, acaba hamile miyim sorusu. gerildikçe gerildim, reglimde geciktikçe gecikti. en son eşimle doktora mı gitsek diye konuşurken akşamına taa daaa... bu sefer de 3-4 gün süren reglim 1 hafta sürdü :d neyse ki mutluyum, huzurluyum. aman hiç bir hatun kişi yaşamasın bunu, çok sinir bir durum.

7 eylül 16:25 7 eylül 16:33

316. Bunu asla yaşamayan insanlar küçümsüyor ya bu durumu en çok ona sinirleniyorum. İlk reglimi olduğumdan beri hep gecikiyor istisnasız. Polikistik overim olduğu için de tahmin edebiliyorsunuzdur bu ayda gecikti şiş karnımla bekliyorum. Ama lütfen bu durumu yaşamayanlar küçümsemesin insanın hem vücudunu hem psikolojisini darmaduman eden berbat bir durum 

7 eylül 14:06

315. Bu ay tam 12 gun gecikti ve 12. gunun sonunda oldum. katil edicek cinstendir bu gecikmeler. Belki mevsim gecisindendir.

ps: gecen ay primolut-n kullandim belkide ondandir.

7 eylül 03:34

314. şişliği falan geçtim de depresyondan depresyona neden sürüklüyorsun dediğim olay. Şişkinliğin çözümü oluyor da , her an katil olabilirim hissinin hiçbir çözümü olmuyor. 

6 eylül 03:46


313. Klozetin üstünde gebelik testine bakmak için saniyelerin sayıldığı korku dolu dakikaların sebebidir.

6 eylül 03:36 6 eylül 03:38

312. Hiç cinsel ilişki yaşamamışken üniversite sınavlarına hazırlanırken stresten tam 5 ay abartmıyorum 5 ay adet olamadım. 5 farklı doktora gittim her ay hormonlarım ölçüldü herhangi bir sıkıntı yok, yumurta rezervleri normal vs. gayet sağlıklıyım. Bir kere tarlusal kullandım, 4 ay boyunca soğan kürü yaptım ııı bana mısın demedi. Sınava karnım davul gibi girdim. Sınavdan 2 gün sonra adet oldum :) Daha sonra aynı şeyi her final dönemimde yaşadım. Tabi finallerden sonra allahtan stres geçince adet oldum. Doktorların söylediği tek şey neye bu kadar stres yapıyorsun oluyordu. Böyle bir dünyada yaşıyorum geleceğimimi bilememek beni strese sokuyor işte. Sonuçlarıda her yerinin davul gibi şişmesi :p

5 eylül 23:06

311. Zaten zayıflamak isteyen ve su içse yağ bağlayabilecek meziyette bir metabolizmam var. 10 gün öncesinden adet olacağım diye abanmaya başlamıştım şekerli şerbetli şeylere, 7 gün de böyle gecikti. Ne bir sancı ne bir şişlik. Sadece gergin ve hassasım adet olamıyorum diye. Normalde gecikse alışkın olup kendimi yatıştırabilirim. Ama o da yok. Hamile olma ihtimali desen o da yok. Sancı ara ara yokluyor tam moda girip sıcak su torbamı alıp belimi tutup yatacam hiçbir belirti yok.Ya olursa hazırlıksız yakalanmayayım diye pedle dolaşmaktan pişik olacağım artık. Hepsi bir yana aldığım kalorilerin, gömdüğüm baklavaların hesabını kim verecek?😞

5 eylül 20:34 5 eylül 20:35