yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (371)
  • medya (1)

  371. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-kullandığı-regl-söktürücü-çaylar?i=1153676 süslülerin kullandığı regl söktürücü çaylar) burada bahsettiğim çaylar gecikme için içilebilir.bir de bu ay yaşadığım gecikme için youtubeda regl söktüren,düzenleyen yoga hareketi aratırken bir masaj buldum.(link: https://www.youtube.com/watch?v=U8MEGrYRSvE&t=68s masaj) bir gün boyunca günde 3 set 20 defa yaptım.masajın ve içtiğim çayların da etkisiyle reglim ertesi gün geldi.yapan kişi nelere dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor videoda.

  17 mayıs 23:03 17 mayıs 23:04

  370. Pkos sahibi olan herkes bilir sıkıntısını. Ağrısını çekerken şikayet etsek de yokluğunu kimse görmesin diyelim :)

  25 şubat 00:16

  369. Delirtir insanı. Yaklaşık 2 aydır regl olmuyorum. Pcos’ um yok, vücudumda herhangi bir sorun yok, testler de yapıldı. kilo veremiyorum, vücudumda 3,5 kilo ödem var sırf bu yüzden diyetisyenimin söylediğine göre. Gecikmenin sebebi ise stres, e olamadıkça gelen 2 kat daha fazla stres ve ben bu döngüden çıkamıyorum. Gerçekten Allah kimseye yaşatmasın dediğimdir. 

  10 ekim 2019 22:59


  368. Restingbitchfaced'la hilale anlatır gibi köşemize hoşgeldiniz. Gelin anacım oturun yanıma bu girdideki konumuz regl gecikmesi.

  Regl gecikmesini anlamak için birazcık kadınların aylık siklusunu bilmek gerekiyor. Şimdi diyelim regl oldunuz, tam 1.günden başlayarak özetleyelim. Regl boyunca rahminizin üst tabakası dışarı atıldı, incecik kaldı, döngü böyle başlıyor. Ortalama bir kadın 28 günde bir regl olur. Bu 28 günün ilk 14 günü -daha doğrusu yumurtlama olana kadar- östrojen, son 14 günü ise -yumurtlama sonrası- progesteron hakimiyetindedir. Östrojen rahmin üst tabakasını güzelce kalınlaştırır, bir yandan da adı lazım olmayan diğer hormonlar sayesinde yumurtlamanız sağlanır. Beklenen regl tarihinize 14 gün kala yumurtlarsınız. Yumurtanız yalnızca 24 saat yaşar, sonrasında bozunur ve corpus luteum dediğimiz yapı halini alır ve bu da progesteron salgılar. Progesteron da rahmimizi stabil halde tutar (gebelikte kanaması olanlara bu yüzden progesteron içeren ilaçlar verilir) . Corpus luteumun ömrü 14 gündür, sabittir. Eğer gebelik olmazsa ''kardeş benden bu kadar'' der ve o da çeker gider, haliyle rahminizi stabil tutan progesteron da gider ve iç tabaka dökülmeye başlar, regl olursunuz.

  Dikkatinizi çektiyse tüm kilit nokta yumurtlamak. Eğer yumurtlayamazsanız corpus lutemunuz olmaz, östrojenin üstüne progesteron gelmez, gelmediği için de haliyle gidemez, regliniz gecikir-saçmalar. Pcos'u olan kadınlarda da sorun budur, o yumurtlamak için adı lazım olmayan hormonlar bu kişilerde dengeli değildir, bu nedenle düzenli yumurtlayamazlar, düzenli regl de olamazlar.

  Düzenli regl olan bir kadında regl geciktiyse en sık 2 şey olur;

  1.gebelik

  2.anovulasyon(yumurtlamanın olmaması)

  Anovulasyon dediğimiz şey çok şeyle oluyor. Mesela ergenliğe ilk girdiğinizde hormonlarınız tam oturmamıştır, bazı aylar yumurtlamazsanız bu yüzden regl çok düzensiz olur. Menapozda ise hormonların artık yavaş yavaş çekilmesine bağlı olarak bazı aylar yumurtlama olmaz. Bir de stres var tabi. Psikolojik olabileceği gibi hastalıklar vs.ile de vücudumuz strese girer. Vücudumuz için stres demek bir nevi ölüm korkusu demek, neticede biz de hayvanız. Şimdi düşünün, sizi yemek için bir aslan kovalarken yumurtlamak umrunuzda olur mu? Olmaz. İşte vücudun da olmaz, bu yüzden stresli dönemlerde yumurtlamayla uğraşmaz vücut ve bu yüzden de regl gecikir.

  Ünlü adet söktürücü tarlusalda da progesteron vardır. Dışardan progesteron alarak corpus luteumun etkisini taklit ediyorsunuz. Bıraktıktan birkaç gün sonra regl oluyorsunuz, çünkü progesteron gitmiş oluyor. (gizlinot: kapiş?)

  Mevsim değişimi, hava değişimi vırt zırt bunlara tıbbi bir açıklamam yok maalesef, o yüzden hiç girmiyorum (gizlinot: swh)

  iyi günler dilerim süslüler

  2 ekim 2019 12:52 2 ekim 2019 12:54

  367. Pcos nedeniyle 4 yıl katlandığım illet. Çocuğun olmama riski mi dersin tüylenme mi dersin ne ararsan var. Üstelik regl gecilmesi pms yi daha uzun ve yoğun yapamanıza sebep olmakta. Eğer gecikmeniz varsa artık on kadından dördünün pcos lu olduğunu unutmadan acilen bir kadın doğum uzmanına görünün. (Reglim düzenli, tüylenmem yok ve sivilcelenmem yok. Bu çocuk sahibi olabilirim demek. Tedavimde yanımda olan tüm doktorlara kalp kalp kalp)

  28 eylül 2019 11:53

  366. ygs dönemi stresten 6 ay regl olmadığım bir dönem olmuştu. daha sonra doktora gittim ve doğum kontrol hapına başlattılar, birkaç gün sonra regl oldum. tam 12 gün boyunca inanılmaz kanamam vardı. 6 ay boyunca ruh halim de haraptı bu arada. elim yüzüm şiş şişti. olduğumda rahatlamıştım resmen. korkunç bir durum.

  28 eylül 2019 08:59 28 eylül 2019 18:50

  365. 100 güne yakın gelmediği oldu. Psikolojim bozulmuştu artık, hatta bir alman doktor (!) gecikmenin tümör olduğunu bile söylemişti, sonrasında doktorluğundan şüphe ettim çünkü kanama kistin içinde gerçekleşmiş, ama kadın bildiğin rapor falan yazıp hasteneye yatışım için randevu almıştı ben şok tabii. Almanyanın sağlık sektörü 0 bu arada 

  28 eylül 2019 03:24


  364. Çok kötü bir şeymiş açıkçası. Çevremde arkadaşlarım bu durumdan hep yakınırdı doktor ve ilaç ikilisiyle bir ilişkileri olurdu. Benimse hep düzenli giden regl takvimim bu ay sekteye uğradı. Normalde en geç 30 günü bulan şey bu ay 37.günde geldi. Belki bu mu geç denilebilir fakat hiç gecikmezdi ve çok stresli bir dönem geçiriyorum.

  Bu ayı atlattım ve ekim ayı daha çok önem arz ediyor. Umuyorum kimse yaşamaz normal olan stres düzeyi kat kat artıyor ne yazık ki 

  28 eylül 2019 03:10

  363. tanım: regl düzeninin hormonlar, hava değişimi ve stres gibi etkenlerle değişmesidir.

  Son bir kaç aydır başıma geliyor ve ben sebebinin son bir yılda 17 kilo almış olmam olduğunu düşünüyorum. (gizlinot: olmak fiili olmasa naparmışım)

  20 eylül 2019 16:45 14 kasım 2019 10:03

  362. polikistik overim ve stresli dönemlerden geçmem sebebiyle dönem dönem başıma gelen hede. günde iki fincan adaçayı ile aşabiliyorum sanırım.

  20 eylül 2019 11:33